از مسکن‌های مهر آسیب دیده در زلزله کرمانشاه چه خبر؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی

از مسکن‌های مهر آسیب دیده در زلزله کرمانشاه چه خبر؟

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصاد نیوز: حالا دو سال از زلزله ۷.۳ ریشتری سال ۱۳۹۶ می‌گذرد، زلزله‌ بزرگی که باعث خسارت و تخریب بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در استان کرمانشاه شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ در میان تمام واحدهای تخریبی به جا مانده از زلزله، مسکن‌های مهر سرپل ذهاب بصورت ویژه مورد توجه قرار گرفت و بحث‌های بسیاری در خصوص مقاوم بودن یا نبودن این واحدها در برابر زلزله به میان آمد.

در نهایت مسئولین راه و شهرسازی اعلام کردند که این واحدها از آزمون زلزله سربلند بیرون آمدند، چرا که با وجود زلزله‌ای به بزرگی ۷٫۳ ریشتر از مجموع ۲۴ بلوک تنها سه بلوک دچار خسارت شدید شدند که با توجه به نزدیکی به مرکز زلزله طبیعی است.

بعد از انجام کارهای کارشناسی در نهایت تصمیم بر این گرفته شد که از مجموع ۲۴ بلوک مسکن مهر سرپل ذهاب، ۲۱ بلوک مقاوم سازی شود و سه بلوک که خسارت شدیدی دیدند، تخریب و از نو بازسازی شوند.

حالا با گذشت حدود دو سال از شروع بازسازی این واحدها، معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه از پایان کار مقام سازی ۲۱ بلوک مسکن مهر سرپل ذهاب خبر می‌دهد و می‌گوید سه بلوک تخریبی هم، در حال حاضر ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اوایل سال آینده تحویل می‌شوند.

عبدالرضا غفوری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آسیب ۲۴ بلوک مسکن مهر سرپل ذهاب در زلزله سال ۱۳۹۶، گفت: این بلوک‌ها شامل ۵۷۶ واحد است که در نهایت تصمیم بر این گرفته شد با توجه به میزان خسارات، ۲۱ بلوک از این تعداد مقاوم سازی شده و تنها سه بلوک تخریب و از نو بازسازی شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی افزود: در حال حاضر مقاوم سازی ۲۱ بلوک به پایان رسیده که ۹ بلوک آن شهریور ماه تحویل شده و مابقی هم در سالروز زلزله یعنی آبان ماه امسال تحویل می‌شود.

غفوری با اشاره به نظارت دقیق بر اجرای مقاوم سازی این پروژه‌ها، گفت: فعلا پیمانکار پروژه را نگه داشته‌ایم تا بعد از اسکان مردم در واحدها، درصورت وجود نواقص احتمالی که ممکن است از چشم ناظران دور مانده باشد، پیمانکار رفع این نواقص را انجام دهد.

این مسئول در خصوص وضعیت ساخت بلوک‌های تخریبی نیز گفت: ساخت سه بلوک تخریبی با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصدی در حال انجام است و اوایل سال آینده تحویل می‌شود.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه از صرف اعتبار ۶۰ میلیارد تومانی برای ساخت و مقاوم سازی این ۲۴ بلوک مسکن مهر خبر داد و افزود: این میزان اعتبار از محل‌های مختلف از جمله پرداخت خسارت بیمه، اعتبارات سازمان ملی زمین و مسکن و اعتبارات ملی تامین شده است.

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

چقدر از اموال بابک زنجانی مصادره شد؟ +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اولین نکته‌ای که به چشم آمد شباهت بی‌چون و چرای اعجوبه‌ها به برنامه little big shots (خفن‌های کوچولو / کله گنده‌های کوچک) با اجرای کمدین معروف «استیو هاروی» است. از آن زمان تا کنون ۳ فصل از این برنامه پخش شده و یک قسمت ویژه هم داشت که در دسامبر ۲۰۱۸ به صورت تک قسمت عرضه شد. جدیدترین اتفاق هم این است که در فصل جدید این برنامه خانم ملیسا مک‌کارتی (بازیگر و کمدین) به جای استیو هاروی مجری برنامه خواهد شد. حال اینکه برنامه «اعجوبه‌ها» از این برنامه معروف آمریکایی کپی شده است و اساسا این کار درست است یا خیر بحث مفصلی را می‌طلبد که در این نوشتار مجال آن نیست. دوستی به شوخی می‌گفت حتی سبیل مهران غفوریان برای این است که شبیه استیو هاروی شود!
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
عباس تابش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: قیمت نهایی و مورد اجماع همه برای محصول رب ۱۲ هزار و ۹۹۰ تومان است و اگر شرکت‌ها یا افرادی بخواهند بیشتر از این قیمت در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند پرونده آن‌ها به تعزیرات ارسال می‌شود و تا کنون نیز اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است. وی اضافه کرد: بالأخره مبنای اصلی قیمت رب را قیمت گوجه مشخص می‌کند که نسبت به ماه‌های قبل ارزان شده است و به طور طبیعی باید قیمت رب هم کاهش یابد و بر همین اساس بود که ما حتی عرضه کنندگان را مجبور کردیم که قیمت را از ۲۳ هزار تومان به ۱۲ هزار و ۹۹۰ تومان برسانند. آقای تابش همچنین از سازمان تعزیرات نیز خواست تا تلاش‌های خود را برای به سرانجام رساندن پرونده‌های گران فروشی بیشتر کنند به ویژه این که درباره گران فروشی به شرکت‌ها هشدار داده بودیم. وی همچنین گفت: البته برخی مسئولان با اظهار نظر‌هایی استنباط و تحلیل‌های خود را به مردم ارائه می‌کنند و مسائلی که درباره قیمت رب مطرح شده مبنای کارشناسی ندارد. رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به پرسشی در خصوص افزایش چند روز اخیر قیمت خودرو نیز گفت: ما تولید و عرضه خودرو‌ها را رصد می‌کنیم به گونه‌ای که تا کنون در مدت اخیر مشکلی در عرضه وجود نداشته و قیمتی هم در کارخانه‌ها افزایش پیدا نکرده است. آقای تابش تصریح کرد: ممکن است برخی در بازار با تحلیل هایشان به این موضوع دامن بزنند البته بخشی از این موضوع هم به افزایش تقاضای منتهی به دهه فجر و شب عید مرتبط است. وی همچنین در خصوص وضعیت تأمین قطعات خودرو‌ها پس از بازگشت تحریم‌های ظالمانه آمریکا گفت: اکنون با توجه به همکاری گسترده میان بخش‌ها و تولید کنندگان می‌توان گفت: تعمیق داخلی سازی قطعات به یک نهضت تبدیل شده است. آقای تابش افزود: به عنوان نمونه؛ کارخانه تراکتورسازی به طور متوسط در ۳۰ درصد قطعات خود به خارج وابسته است و، اما با تجمیع برخی واحد‌ها و تمرکز بر تولید قطعات؛ این وابستگی در آینده به ۱۰ درصد خواهد رسید.

سایه روشن لایحه جدید قانون تجارت

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما: ملکشاهی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اشاره با تاریخچه قانون تجارت و سرگذشت لایحه جدید قانون تجارت گفت: ما هم قبول داریم که این قانون اهمیت و پیچیدگی خاص دارد و لایحه جدید هم ممکن است ایراداتی داشته باشد برای همین از نظرات بخش خصوصی برای بهبود و تکمیل آن استفاده می‌کنیم. او در خصوص مزایای لایحه جدید توضیح داد: احمد آتش هوش رئیس کمیسیون حقوقی اتاق بازرگانی ایران نیز با اشاره به ضرورت به روزرسانی قوانین گفت: قانون تجارت قانونی مادر و بالادستی است و مفهوم این آن است که در اصلاح و تنظیم آن باید وسواس بیشتر و دقت و با احتیاط بسیار عمل کرد. ما به روند رسیدگی به این لایحه انتقاد داریم

بازتاب یک گزارش!

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است و رقابت در این حوزه تولیدی را با مشکل مواجه کرده است برای اطلاع بیشتر گزارش همکارمان آذری بقا را پیگیری نمایید.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

تاثیر میدان نفتی تازه کشف شده بر اقتصاد و روابط بین‌الملل

خبری14 ساعت قبل

در پی بالا گرفتن اعتراض‌ها در بولیوی،‌ اوو مورالس از قدرت کناره‌گیری کرد

خبری18 ساعت قبل

اظهارات امروز رییس‌جمهور در رفسنجان + فیلم

خبری19 ساعت قبل

مشکلات هپکو و آذرآب در غیاب تعاونی‌های مقتدر بروز کرده است/ تعاونی می‌زنند تا از دولت امتیاز بگیرند

ایلنا9 دقیقه قبل

فیلم | مدل عجیب پخش بخش مرگ کاووس سید امامی مستند مظنونین همیشگی از تلویزیون!

خبرآنلاین9 دقیقه قبل

عملکرد دولت روحانی تنها در بعضی کشورهای آفریقایی دیده می‌شود/مدیرانی انتخاب شدند که «تضاد منافع» داشتند

فارس9 دقیقه قبل

از «تقدیم لایحه واگذاری خطوط اتوبوسرانی به کمپانی دانمارکی» تا «توطئه سعودی علیه اقتصاد ایران»

تابناک14 دقیقه قبل

دولت برای مساعدت به ۱۸ میلیون خانوار راهی جز تغییر ماهیت یارانه‌ها ندارد

ایلنا14 دقیقه قبل

نشانه‌های یک رابطه شاد و سالم در زندگی

خبر فوری14 دقیقه قبل

پاسخ کنایه‌ای حسام الدین آشنا به ادعای عضو جبهه پایداری علیه روحانی

خبرآنلاین14 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها