واکنش خانم رییس فدراسیون متخلف به سفرخانوادگی به اتریش
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. ورزشی

واکنش خانم رییس فدراسیون متخلف به سفرخانوادگی به اتریش

تابناکخبرگزاری تابناک |
اصلا چه کلاسی در اتریش برگزار شده که خواهرم بخواهد در آن شرکت کند؟ اصلا JFA کلاسی در اتریش برگزار نکرده است. او از کجا به این نتیجه رسیده خواهر من برای شرکت در کلاس به اتریش رفته. عکس‌های کودکی خواهرم که در ژیمناستیک بوده موجود است. او سال‌ها پیش کارت مربیگری‌اش را خیلی زودتر از من گرفته

رییس پرحاشیه فدراسیون ژیمناستیک درباره صورت حساب‌های مالی فدراسیون و استقرار ماموران سازمان بازرسی کل کشور در فدراسیون، بجای پاسخگویی موضع هجومی گرفته است و سازمان بازرسی را متهم کرده: «زمانی که سازمان بازرسی مرتکب تخلف شود برای من جای سوال است و به موقع درباره تخلف سازمان بازرسی صحبت خواهم کرد!»

به گزارش تابناک ورزشی، زهرا اینچه درگاهی رییس پر حرف و حدیث فدراسیون ژیمناستیک که در ماجرای ثبت یک شرکت خصوصی برای انجام کارهای فدراسیون با حضور خودش در هیات مدیره، جنجال ساز شده بود، در یک نشست خبری درباره مباحث پیش آمده درخصوص صورتحساب‌های مالی فدراسیون و استقرار ماموران سازمان بازرسی کل کشور در فدراسیون گفت: این که سازمان بازرسی از نهاد‌های بازخواست کننده است، بدیهی است و بازرسان آن در تمام ارگان‌ها وجود دارند. ماموران سازمان بازرسی آخر مهر ۱۳۹۷ به دفتر ما آمدند و کتبا سه نفر را معرفی کردند تا به مدت دو ماه در فدراسیون جهت بررسی صورت‌های مالی در سال‌های ۹۵، ۹۶ و شش ماه اول سال ۹۷ مستقر شوند. در ابتدای ورود آن‌ها گفتند خیلی خوب است که اینجا آمدید، اما کاش خیلی قبل‌تر از این‌ها می‌آمدند تا در سال‌هایی که اصلا صورت‌های مالی در گزارش‌ها منعکس نمی‌شد این مسائل را بررسی می‌کردیم. چندین سال اظهارات مالی در حسابرسی فدراسیون گنجانده نمی‌شد و هیچ بررسی صورت نمی‌گرفت. اگر ماموران سازمان بازرسی آن موقع هم می‌آمدند و صورت‌های مالی را بررسی می‌کردند الان حجمی از بدهی‌ها بر گردن فدراسیون نبود که آن‌ها هم در جواب گفتند این بازرسی‌ها ادواری است و اتفاقا، چون خیلی سال است که نیامدیم، الان آمدیم!

واکنش خانم رییس فدراسیون متخلف به سفرخانوادگی به اتریش - 3

وی با بیان این که در بحث بازرسی از سند‌های فدراسیون حرف‌ زیادی برای گفتن داریم، خاطرنشان کرد: درست است سازمان بازرسی این موارد را رصد می‌کند، اما زمانی که در حکم ماموران سازمان بازرسی نوشته شده بود سند‌های مربوط به ابتدای سال ۹۵ تا شش ماه سال ۹۷ بررسی شود ولی خیلی جالب است که آن‌ها سند‌های مربوط به سال ۹۵ و چهار ماه ابتدای سال ۹۶ که من رییس فدراسیون نبودم را بررسی نکردند و خیلی راحت از آن گذشتند و فقط نسبت به بررسی دوره‌ای که من رییس فدراسیون بودم، اقدام کردند.

اینچه خاطرنشان کرد: هر انسانی ممکن است خطایی مرتکب شود و هیچ کدام از ما عاری از اشتباه نیستیم اما خطا نباید عامدانه و در راه منفعت طلبی باشد. مثلا ماموران سازمان بازرسی به مواردی اشاره می‌کردند که جای تعجب داشت. مثلا گفتند که چرا در سالن پایین چاله ابر کنده‌اید. اما مطمئن هستم اگر خود رییس سازمان بازرسی رییس فدراسیون ژیمناستیک شود حتما این کار را می‌کند تا از ضایعه نخاعی ورزشکاران جلوگیری شود.

وی افزود: سوالات سازمان بازرسی از ما بخشی فنی و بخش دیگر هم مالی بود. من در طول دوران ریاستم در فدراسیون فقط به یک سفر مسابقه‌ای به همراه تیم رفتم و سایر سفرهایم برای شرکت در اجلاس و گردهمایی‌ها بوده است. من میان سفر‌های همراه تیم ارزان‌ترین را که سفر به باکوی آذربایجان بود انتخاب کردم و به همراه تیم اعزام شدم. جالب است ماموران سازمان بازرسی یکی از مواردی که به قوه قضاییه فرستاده بودند این بود که گفتند سفر من به باکو بدون مجوز شورای برون مرزی بوده است. در حالی که شورای برون مرزی به ۱۰ نفر برای این سفر مجوز داد که نام من نیز در ردیف ششم لیست قرار داشت. شاید دقت نکرده بودند و نام من را ندیدند، اما فکر می‌کردند من به صورت جداگانه و نه با سایر اعضای تیم سفر کردم آیا این که با تیم به مسابقات رفتم تخلف است؟

رییس فدراسیون ژیمناستیک اضافه کرد: مورد دیگر این بود که ما در سفر تیم به آذربایجان در مجموع هزار و سیصد سی منات که حدود سه میلیون تومان می‌شود برای خورد و خوراک تیم در نظر گرفتیم. در باکو به جای گرفتن هتل و کم کردن هزینه‌ها در یک آپارتمان مستقر شدیم، یک سوپر مارکت نزدیک آپارتمان بود که از آن برای خرید صبحانه شامل کره، پنیر و … خرید می‌کردیم. روز آخر که به صاحب سوپرمارکت گفتیم که برای خرید‌های انجام شده فاکتور بدهد او هم انگلیسی بلد نبود و به هر سختی ممکن به او فهماندیم در نهایت یک فاکتور دستی داد ما آن را در سند‌های مالی فدراسیون آوردیم. حال ماموران سازمان بازرسی می‌پرسیدند چرا این فاکتوردستی است در حالی که فاکتور رقم‌های کم به صورت دستی مشکل خاصی به لحاظ قانونی و ثبت در اسناد ندارد، چرا که در این سفر همه شاهد این موضوع بودند.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک ادامه داد: ماموران سازمان بازرسی حتی نسبت به اینگونه موارد کوچک که سند آن نیز موجود بود حساس بودند، اما نمی‌دانم چرا بررسی سند‌های مربوط به سال‌های ۹۵ و ۹۶ که من در آن موقع رئیس فدراسیون نبودم مورد علاقه آن‌ها نبود. مثلا آن موقع در سفری به خارج از کشور برای ۹ نفر مجوز شورای برون مرزی گرفتند، اما ۱۷ نفر اعزام شدند. چرا هیچ کس روی این موضوع حساس نشد؟ یا اینکه مبلغ ۷۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای ساخت انیمیشن چک کشیده‌اند، اما هرگز آن انیمیشن ساخته نشد.

وی در پاسخ به این سوال ایسنا که آیا با این اوصاف پرونده فدراسیون نزد سازمان بازرسی و نهاد‌های نظارتی مختومه شده است، گفت: در صحبتی که با رئیس بخش ورزش سازمان بازرسی داشتم اعلام کرد از نظر ما پرونده مختومه است. طبیعتا آن‌ها گزارش خود را به وزارت ورزش نیز داده‌اند. سازمان بازرسی من را برای بازپرسی به قوه قضائیه معرفی کرد که من هم رفتم و در جلسه دادگاه توضیحاتمان را ارائه دادیم. به هر حال این موارد زمان بر است، اما متاسفانه در حالیکه هیچ چیز به اثبات نرسیده برخی قصاص قبل از جنایت کرده‌اند. در نهایت مشخص می‌شود که آیا قصوری صورت گرفته یا خیر؟ فدراسیون ژیمناستیک در آرامش کامل در حال انجام فعالیت است و برنامه‌هایمان را دنبال می‌کنیم. سازمان بازرسی هم کار خود را می‌کند، اما متاسفم حضور بازرسان در فدراسیون و یا موارد مربوط به اسناد در رسانه‌ها درج پیدا کرد. حتی یکی از ماموران سازمان بازرسی که به اطلاعات ما دسترسی داشته آن‌ها را در فضای مجازی پخش کرده است. (رئیس فدراسیون ژیمناستیک سند این موضوع را نیز به خبرنگاران نشان داد.)

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی چند دقیقه پیش از سراسر وب

وی در پاسخ به این سوال که با این اوصاف آیا شکایتی از مامور سازمان بازرسی داشته‌اند یا خیر؟ گفت: بله در حال پیگیری این موارد هستیم.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در پاسخ به سوال دیگر درباره سفر وی به اتریش به همراه خواهرش و شرکت خواهر او در دوره آموزشی اتریش و همچنین سفر رئیس دفترش به یکی از کشور‌های خارجی برای حضور در دوره مربیگری گفت: درباره سفر خواهرم باید بگویم نمی‌دانم این‌ها ساخته چه ذهن خلاقی است؟ خانواده من طبیعتا افراد آزادی هستند که می‌توانند به هر کجای دنیا سفر کنند و این موضوع نیز به هیچکس ارتباط ندارد. اگر رئیس شاخه در گفت‌وگوی خود مدعی شده که بدون اطلاع او این سفر صورت گرفته است باید بگویم اصلا چه کلاسی در اتریش برگزار شده که خواهرم بخواهد در آن شرکت کند؟ اصلا JFA کلاسی در اتریش برگزار نکرده است. او از کجا به این نتیجه رسیده خواهر من برای شرکت در کلاس به اتریش رفته است. ادعا‌های او را به موقع پیگیری قضایی می‌کنم چرا که او تهمت زده و باید پاسخگوی اتهاماتش باشد. عکس‌های کودکی خواهرم که در ژیمناستیک بوده موجود است. او سال‌ها پیش کارت مربیگری‌اش را خیلی زودتر از من گرفته است. تهمت زدن راحت است و این افراد باید مستند آن را ثابت کنند.

اینچه درگاهی با نشان دادن اسناد مربوط به سفرش به اتریش و همچنین چکی که خواهرش به صورت شخصی برای هزینه این سفر داده، گفت: این سند نشان می‌دهد مقدار تعیین شده برای هزینه سفر من به اتریش ۱۹۰۰ یورو بوده که با هزینه‌ای بسیار کمتر از آن این سفر را انجام داده‌ام و باقی آن را نیز به حساب فدراسیون باز گرداندم. خواهرم نیز مقیم خارج از کشور است و اصلا برای گرفتن ویزا نیز از طریق فدراسیون اقدام نکرد چرا که نیازی به این کار ندارد. او با هزینه شخصی به همراه من آمد و فکر نمی‌کنم این هیچ تخلفی باشد. من دوست داشتم خواهرم در پرواز کنار من بنشیند تا شاید یک مرد کنارم ننشیند. سفر خواهرم هیچ ارتباطی به فدراسیون نداشت، خواهر دیگر من نیز در خارج از کشور زندگی می‌کند و اصلا نیازی به این موارد نداریم. حتی وقتی خواهرم به فدراسیون می‌آید ۴۵ دقیقه در ماشین منتظر مانده و گفته داخل فدراسیون نمی‌آیم، چون می‌ترسم برایت حاشیه درست شود. سازمان بازرسی هم تمامی این سند‌ها را چک کرده است.

وی افزود: درباره سفر رئیس دفترم نیز باید بگویم او سابقه ۲۰ سال مربیگری درجه ۱ دارد و از دهه ۷۰ در ژیمناستیک حضور داشته است. اینگونه نیست که من کارمندم را به سفر تفریحی فرستاده باشم. در کلاس‌هایی که شهریور ماه با حضور مدرس ژاپنی در ایران برگزار شد او به دلیل مشغله کاری نتوانست در آن شرکت کند به همین خاطر از فدراسیون تقاضا کرد با هزینه شخصی به این کلاس‌ها که مهر ماه برگزار شد برود که مورد موافقت قرار گرفت. کما اینکه ده‌ها نفر در سال با هزینه خودشان برای حضور در کلاس‌های مربیگری اعزام می‌شوند.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در ادامه درباره این ادعا که در سند‌های مالی فدراسیون ۱۶۵میلیون تومان مربوط به آزمون سطح بندی آورده نشده است، گفت: هر درآمدی که توسط هیات‌ها از برگزاری کلاس‌ها ایجاد شود به حساب فدراسیون واریز می‌شود. اصلا فرد مدعی از کجا می‌داند که این مبلغ ۱۶۵ میلیون تومان بوده است.

سلیمانی دبیر فدراسیون ژیمناستیک با ورود به بحث در این باره گفت: در گزارش ۱۷ فروردین به هیات رئیسه از آنجا که برآوردی از میزان درآمد کلاس‌های سطح بندی نداشتیم رقم آن را صفر آوردیم، اما در گزارش شهریور ماه به هیات رئیسه ۳۹۰ میلیون تومان درآمد حاصل از دوره سطح بندی را در گزارش مالی منعکس کردیم و به اعضای هیات رئیسه ارائه شد.

اینچه درگاهی در ادامه صحبت‌های خود گفت: متاسفانه می‌گویند فدراسیون ژیمناستیک چهار میلیارد تومان بدهی یا کسر بودجه دارد که اصلا اینطور نیست. از یک مرجع خواهش می‌کنم بیاید و سند‌های مالی را بررسی کند و ببیند ما کجا چهار میلیارد تومان کسری آورده‌ایم. ما در جلسه هیات رئیسه در ابتدای سال اعلام کردیم اگر بخواهیم بر طبق بودجه پیش بینی شده برنامه‌هایمان را بطور کامل تا پایان سال ۹۸ اجرایی کنیم چهار میلیارد تومان کسری می‌آوریم و به آن‌ها گفتیم با توجه به جایگاهی که دارند برای کمک به ژیمناستیک و فدراسیون و اینکه برنامه‌ها ناقص اجرا نشود به دنبال جذب منابع مالی باشند. کما اینکه یکی از اعضای هیات رئیسه نیز در ابتدای سال با جذب یک اسپانسر باعث کمک ۲۰۰ میلیونی به فدراسیون شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روزنوروزنو18 ساعت قبل
نام یکی از بازیکنانی که برای بازگشت به پرسپولیس مطرح شد رامین رضاییان بود که در سال ۲۰۱۹ به اندازه کافی نتوانست موفق عمل کند. اتفاقا مدیران باشگاه می‌خواستند او را دوباره به پرسپولیس برگردانند ولی کادر فنی وقت، با بازگرداندن این ستاره ملی‌پوش موافق نبود. او دو مرتبه در جلسات با مدیران باشگاه گفته بود نیازی به دفاع راست جدید ندارد، چون شرایط تیمش خوب است. وقتی جدایی کالدرون قطعی شد، بار دیگر شنیدیم رامین را برای پرسپولیس گزینه کردند. با این حال باز هم خبری از بازگشت رضاییان نشد.

واکنش تحسین برانگیز شیخ دیاباته به حرکت زشت کارگر فرودگاه + فیلم

رکنارکنا23 ساعت قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، تیم فوتبال استقلال پنج شنبه شب راهی فرودگاه مهرآباد شد تا راهی امارات برای دیدار با الکویت کویت در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا شود. شیخ دیاباته مهاجم استقلال دیرتر خود را به فرودگاه رساند و در حالی که با عجله وارد فرودگاه شد با حرکت زشت کارگر خدماتی فرودگاه رو به رو شد. این کارگر فرودگاه بدون هیچ دلیلی پای شیخ دیاباته را که با سرعت وارد فرودگاه می‌شد لگد کرد که این موضوع فقط با اعتراض شیخ دیاباته از راه دور همراه شد. شاید اگر دیاباته واکنش جدی‌تری از خود به نمایش می‌گذاشت عواقب بدی ممکن بود این موضوع داشته باشد. اما مهاجم استقلال در واکنش به این حرکت کارگر فرودگاه گفت: مهم نیست.

اشتباهات فردی جوان‌ها بیشتر است

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
مربی تیم والیبال بانوان پیکان گفت: جوان شدن ترکیب تیم در لیگ امسال، سبب افزایش اشتباهات فردی مقابل حریفان شده است. نیلوفر رشیدی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بازیکنان تیم پیکان جوان و کم تجربه هستند آن‌ها در برابر تیم‌های مدعی مثل سایپا به علت اشتباهات فردی امتیاز از دست می‌دهند. وی گفت: در هفته هفتم از رقابت‌های لیگ برتر والیبال بانوان مقابل سایپا نتیجه را واگذار کردیم، اما به هیچ عنوان از بازیکنان توقع این اختلاف امتیاز را نداشتیم، باید در تمرینات روز‌های آینده مشکلات بررسی و برای رفع آن‌ها برنامه‌ریزی شود. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیمربی تیم والیبال بانوان پیکان سطح رقابت‌های لیگ برتر امسال را بالا ارزیابی کرد و افزود: به جزء تیم سایپا که از تعداد زیادی ملی پوش در ترکیب خود استفاده می‌کند دیگر تیم‌ها در یک سطح فنی قرار دارند.

هماهنگ کردن ملی‌پوشان راحت نیست

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
مریم هاشمی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: من نمی‌دانم در لیگ امسال چرا حضور چندین ملی پوش در تیم سایپا برای همه بحث برانگیز شده است؟ در صورتی که سال‌های گذشته تیم‌های پیکان، بانک سرمایه و پرسپولیس هم در چنین شرایط بودند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی گفت: کنار هم قراردادن ملی پوشان و هماهنگی‌شان در اجرای برنامه‌های تاکتیکی مقابل حریفان کار راحتی نیست، زیرا هرکدام توانمندی‌های خاص خود را دارند و در هر بازی باید متناسب با حریف تعدادی از این والیبالیست‌ها را انتخاب کرد. هاشمی افزود: در لیگ امسال ۹ تیم حضور دارند، اما به علت اختلاف سطح تیم‌ها می‌توان فقط از چهار تیم به عنوان رقیب یاد کرد، امیدوارم سال آینده شرایط از نظر کمی و کیفی متناسب‌تر باشد. تیم والیبال بانوان سایپا در رقابت‌های لیگ برتر امسال تاکنون با کسب ۲۱ امتیاز جایگاه نخست جدول رده بندی را به خود اختصاص داده است.

مربی سطح بالا؛ خواسته استادبزرگ شطرنج

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
آرین غلامی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: تیم ملی ایران سال آینده رقابت‌های سطح بالا و حساس قهرمانی آسیا و المپیاد جهانی را پیش رو دارد که برای حضور موفق باید اطلاعات و آمادگی‌مان را افزایش دهیم. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی در خصوص غیبت شطرنج‌بازان مطرح در این دوره از رقابت‌های قهرمانی کشور گفت: در بیشتر کشور‌ها این اتفاق وجود دارد و شطرنج بازان مطرح و کسانی که دارای ریتینگ بالایی هستند در مسابقات انتخابی شرکت نمی‌کنند؛ پرهام مقصودلو، محمدامین طباطبایی و پوریا درینی نیز در چنین شرایطی هستند. استاد بزرگ شطرنج کشورمان افزود: رقابت‌های قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی از سطح کیفی بالایی برخوردار است، حضور استادان بزرگ همچون احسان قائم مقامی و پویا ایدنی در این دوره باعث شد تا برای پیروزی راه سختی داشته باشیم.
طرفداریطرفداری18 ساعت قبل
طرفداری- محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران، درباره ارزیابی خود از رقابت‌های کشتی فرنگی جام تختی که حکم انتخابی تیم ملی را داشت، اظهار کرد: جام تختی از نظر بین‌المللی در شان نام جهان پهلوان غلامرضا تختی که بزرگ ورزش ایران و همه ماست نبود. سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی افزود: تعیین جایزه دلاری و برگزاری این جام در تاریخ مناسب‌تر باعث استقبال بیشتر خارجی‌ها خواهد شد. همه محمد بنا را به انتصاب در تعیین نفرات تیم ملی متهم می‌کردند اما فکر می‌کنم شما و همکارانتان از برگزاری این مسابقات راضی شده‌اید. کادر فنی تیم ملی آنجا بود و ما هم که نگفتیم جام تختی نقش صد درصدی در انتخاب نفرات تیم ملی دارد. بطور جدی و بدون تعارف معتقدم سوریان می‌تواند سرمربی تیم ملی بزرگسالان شود و اگر همین امروز هم بخواهد حاضرم در کنار او بایستم و به تیم ملی کمک کنم.

نظرها

اخبار بیشتر