استاندار خراسان شمالی: آمادگی برگزاری جشنواره بین‌المللی کاریکاتور را داریم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سرگرمی
استاندار خراسان شمالی: آمادگی برگزاری جشنواره بین‌المللی کاریکاتور را داریم

استاندار خراسان شمالی: آمادگی برگزاری جشنواره بین‌المللی کاریکاتور را داریم

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
استاندار خراسان شمالی گفت: آماده‌ایم جشنواره بین‌المللی کاریکاتور در خراسان شمالی برگزار و دبیرخانه دائمی جشنواره نیز در بجنورد مستقر شود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد محمدعلی شجاعی شامگاه شنبه در آیین اختتامیه دهمین جشنواره کارتون و کاریکاتور جوان ایرانی اظهار داشت: خراسان شمالی این آمادگی را دارد که دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی کارتون و کاریکاتور در استان دایر شود.

وی با اشاره به تلاش‌های چهار دهه حوزه هنری در راستای پرورش هنرمندان انقلابی و متعهد افزود: چهار دهه تلاش حوزه هنری در جهت پرورش هنرمندان متعهد و ارزشی و تولید هنر انقلابی و توسعه آن بی‌نظیر است و امروز شاهد ثمرات آن در سرتاسر کشور و عرصه بین‌المللی هستیم.

استاندار خراسان شمالی در ادامه خاطرنشان کرد: تولیدات هنر فاخر انقلابی در زمینه‌های مختلف توانسته است مکانی را به منظور حضور هنرمندان متعهد و پایبند به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و شهدا که به خوبی نقش آفرینی کردند٬ فراهم کند و این هنر در صحنه ماندگار شود و این ماندگاری نیز به نسل آینده منتقل می‌شود.

شجاعی در ادامه حضور هنرمندان و عاشقان مستعد هنر در خراسان شمالی را غنیمتی عنوان کرد و بیان داشت: علی‌رغم این که خراسان‌شمالی استان برخورداری نیست اما وجود هنرمندان و عاشقانی که به هنر عشق می‌ورزند و این استعداد را رها نمی‌کنند موجب شده است که نام خراسان شمالی در هنر کاریکاتور در سطح کشور مطرح شود.

در خبری بخوانید: اخبار و سرگرمی روز

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با تاکید بر اینکه کاریکاتور جایگاه ویژه‌ای در بیان دغدغه‌ها و نداشته‌های مردم در سطح کشور دارد٬ اضافه کرد: بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اشاره ویژه‌ای به حرکت جوانان در کشور و ترسیم آینده کشور دارد. کارتون و کاریکاتور مسائل و موضوعات را به صورت ظریف در قاب تصویر به نمایش می‌گذارد و سهم ویژه‌ای در بیان نداشته‌های مردم در سطح کشور دارد.

شجاعی در ادامه خطاب به رییس حوزه هنری کشور حاضر در این آیین، گفت: جشنواره کارتون و کاریکاتور بین المللی شود و به پاس قدردانی تلاش ۱۰ ساله هنرمندان کاریکاتور خراسان شمالی در این حوزه٬ دبیرخانه دائمی این جشنواره به این استان برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | ویروس کرونا چه می‌کند؛ رقت انگیز است

همشهریهمشهری1 روز قبل

طرز تهیه خورش ملا قرمه

تابناکتابناک21 ساعت قبل
خورش ملاقرمه یکی از انواع خورش‌های ایرانی است که ریشه آن به گیلان بازمی‌گردد. این خورش به خورش قورمه سبزی شباهت‌هایی دارد و در آن بادمجان استفاده می‌شود. طرز تهیه این خورش را در تابناک فرامی‌گیرید.

فیلم | داستان آتش‌نشانی که کولبر شد

همشهریهمشهری16 ساعت قبل
روزنامه شهروند با انتشار فیلمی از کولبران کرد ایرانی در مرز سلیمانیه با بیانی تاثیرگذار و نقب زدن به زندگی پیام، مرد جوانی که دوره آتش‌نشانی دیده اما نتوانسته است در این سازمان شغلی پیدا کند و منابع طبیعی هم زمین کشاوری آبا و اجدادیش را از او گرفته به سختی‌های زندگی این قشر از جامعه ایرانی می‌پردازد. دریافت ۷ MB کد خبر ۴۸۰۳۵۷
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز23 ساعت قبل
مارک برایان کارتونیست آمریکایی، با انتشار کارتونی در صفحه اینستاگرامی خود درباره ابعاد شخصیت دونالد ترامپ نوشت: من می‌دانم که اختاپوس‌ها موجودات شگفت انگیز و باهوشی هستند و نباید در کنار افراد ناچیز قرار گیرند. ترامپ نمونه‌ای غم انگیز از بدترین ویژگی‌های بشریت و شرمساری برای آمریکا است.
همشهریهمشهری21 ساعت قبل
در ادامه لیست‌ غذاهایی را که به گفته گارسون‌های فست‌فودها بهتر است سفارش ندهیم، آورده شده است. انواع سالاد سبزیجاتحدود ۵ سالی است که در فست‌فودها به منوی غذاها، سالادها را هم به منظور داشتن غذاهای سالم اضافه کردند. سالادهای تن ماهی دارتن‌ ماهی به علت مواد نگه‌دارنده‌ای که دارد باید قبل از مصرف، در داخل ظرف آکبند خودش ۲۰ دقیقه در آب جوش بجوشد و بعد سرو شود. از سفارش دادن میگوسوخاری و انواع دیگر غذاهای دریایی در فست‌فودها پرهیز کنید. آن چیزی را سفارش دهید که همه تعریف می‌کنندهر رستوران و فست‌فودی به یکی از غذاهایش خیلی معروف است.

بازسازی سایت فرهنگی ایران؛ «پرسپولیس» در قاب‌های مینیمالیستی +تصاویر

9+
انتخابانتخاب17 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر