برداشت ۲۵۰ هزار تن سیب از باغات اصفهان در سال‌جاری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. اقتصادی
برداشت ۲۵۰ هزار تن سیب از باغات اصفهان در سال‌جاری

برداشت ۲۵۰ هزار تن سیب از باغات اصفهان در سال‌جاری

ایمناخبرگزاری ایمنا |
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: امسال بیش از ۲۵۰ هزار تن سیب از باغات استان برداشت شده، که تقریبا ۲۳۰ هزار تن از آن مربوط به شهرستان سمیرم و ۲۰ هزار تن باقی مانده مربوط به سایر شهرستان‌ها است.

احمدرضا رئیس زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: شهرضا و دهاقان نیز امسال به عنوان دو شهرستان شاخص میزان تولید سیب مناسبی را داشته‌اند.

وی افزود: مشکلی از نظر کیفی در کاشت، داشت و برداشت سیب‌های باغات استان در سال‌جاری به وجود نیامده اما از لحاظ فروش برخی از باغداران با مشکل مواجه هستند زیرا قیمت خرید سیب پائین است و بازار ظرفیت افزایش قیمت این محصول را ندارد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه ۵۰ تا ۶۰ هزار تن از تولیدات سیب استان اصفهان به کشورهای دیگر صادر می‌شود، تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی باغداران، این میزان از تولیدات در طول برداشت محصول از باغات اصفهان به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

رئیس زاده اضافه کرد: باغداران محصول خود را به سازمان جهاد کشاورزی نمی‌فروشند بلکه خودشان یا یک فروشنده دیگر نسبت به عرضه آنها در بازار یا صادرات محصولات اقدام می‌کنند. برخی از باغداران نیز محصولات خود را به صورت پیش فروش به خریداران عرضه می‌کنند بنابراین با شروع فصل پائیز خریداران برای تحویل محصول پیش فروش شده به باغدار مراجعه می‌کنند.

خبری: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

وی ادامه داد: برخی از خریداران نیز به صورت اجاره‌ای باغ را در اختیار می‌گیرند و حتی عملیات برداشت را نیز خودشان انجام می‌دهند. برخی از باغداران نیز که نیروی انسانی کافی دارند، برداشت محصولات از باغات را انجام داده و برای عرضه در ماه‌های آینده به سردخانه منتقل می‌کنند.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه بیش از ۱۸ هزار و ۵۰۰ هکتار باغ سیب در شهرستان سمیرم قرار دارد، خاطر نشان کرد: میزان برداشت سیب از باغات استان در سال گذشته تقریبا ۱۱۰ هزار تن بوده و برداشت این محصول در سال‌جاری نسبت به سال ۱۳۹۷ دو برابر شده است.

رئیس زاده افزود: افزایش میزان بارندگی‌ها و کنترل دقیق آفات محصولات کشاورزی در سال ۱۳۹۸ موجب افزایش میزان برداشت محصولات از باغات استان شده است. اگر اثرات خشکسالی سال‌های گذشته به امسال نمی‌رسید، میزان برداشت این محصول از باغات استان بیشتر از ۲۵۰ هزار تن می‌شد، هرچند سرمازدگی نیز تاثیرگذار بوده است. کد خبر ۳۹۵۸۷۵

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا1 روز قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.

رصد میدانی قیمت ‎ها در بازار

صدا و سیماصدا و سیما51 دقیقه قبل
گزارش اختصاصیرصد میدانی قیمت ‎ها در بازارتصمیم و تاکید مسولان برای جلوگیری از افزایش خودسرانه قیمت کالاها، با نظارت واقعی در بازار محقق می‌شود؛ بازار این روز‌ها بیش از هر زمان دیگری زیر ذره بین مردم و دستگاه‌های ناظر هست.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
وی گفت: ما امروز برای چند روز متوالی است که در معیت سازمان تعزیرات حکومتی، پلیس امنیت اقتصادی، اتاق اصناف و اتحادیه‌ها رصد بازار را انجام می‌دهیم و قطعا برخورد قانونی ما با سوء استفاده کنندگان از شرایط موجود، تشدید خواهد شد. افضلی افزود: امروز در چندین منطقه تهران حاضر شدیم و قیمت برخی اقلام کاهش یافته بود و در حوزه حمل و نقل در حضور رئیس اتحادیه صنف وانت بار و پیک موتوری شاهد بودیم که هیچ افزایش قیمتی به بهانه افزایش قیمت بنزین رخ نداده است. وی گفت: مردم می‌توانند گزارش‌های مستند خود را از طریق سامانه ۱۲۴ یا ۱۳۵ و اپلیکیشن آپ مطرح کنند و ما در کمترین زمان ممکن رسیدگی می‌کنیم. معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران افزود: اتحادیه‌های صنفی هم خودشان بازرسانی دارند که به صورت نوبه‌ای و میدانی قیمت اصناف زیر نظر خود را نظارت می‌کنند که در این بخش بسیج اصناف هم کمک خوبی به ما کرده است. افضلی گفت: همه طرح‌های نظارتی ما آغاز و پایانی دارد اما این طرح با اصلاح قیمت بنزین آغاز شده است و تا زمانی که مطمئن شویم هیچ اخلالی در بازار وجود ندارد طرح ادامه دارد.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران7 ساعت قبل
۲) در هر عرضه، قیمت پایه در اطلاعیه عرضه به‌صورت دیفرنشیال قیمت نسبت به شاخص‌های معتبر قیمتی اعلام می‌شود که قیمت پایه اعلامی، کف قیمت قابل اعمال در روز عرضه بوده و روی تابلو تخفیفی نسبت به آن اعمال نخواهد شد. ۶) در صورت انجام معامله در روز عرضه، خریدار جهت عقد قرارداد به شرکت ملی نفت ایران معرفی می‌شود. ۸) مفاد اطلاعیه عرضه توسط شرکت ملی نفت ایران تهیه می‌شود. ۱۰) محل و شیوه تحویل محموله‌ها توسط شرکت ملی نفت ایران تعیین می‌شود. ۱۴) شرکت ملی نفت ایران مکلف است در پایان هر فصل، گزارش عملکرد این شیوه‌نامه را به وزارت نفت ارسال کند.
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
عصر ایران؛ جعفر محمدی - درباره اعتراضات روزهای اخیر که بعد از افزایش قیمت بنزین رخ داده است، ۲ نکته ارزش تأمل دارد:۱ - «اعتراض حق مردم نیست»؛ به نظر من «اعتراض وظیفه مردم است». واقعا اگر به افزایش قیمت بنزین یا هر چیز دیگری اعتراض دارند، چرا اموال مردم را غارت و تخریب می‌کنند؟ این رفتارهای بدوی، اساسا ربطی به اعتراضات ندارد و نشان دهنده فاجعه‌ای به مراتب بزرگ‌تر از ناآرامی‌های اخیر است. شاهدان عینی می‌گویند که بسیاری از همین شهروندان عادی که اساسا در اعتراضات نیز حضور نداشته‌اند، در غارت فروشگاه هایی مانند جانبو، افق کوروش، امیران و … شرکت داشتند. ۲ - بنزین بهانه‌ای برای اعتراضات و در کنار آن اغتشاشات اخیر است. بنابر این، حتی اگر همین امروز بنزین به قیمت سابق برگردد و حتی ارزان‌تر هم شود، اصل نارضایتی‌ها باقی است و مترصد فرصتی دیگری برای بروز و ظهور.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری8 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری8 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری8 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

ترامپ: پلوسی هیچ کاری نخواهد کرد

اقتصاد آنلاین5 دقیقه قبل

امنیت در شهرهای اسلامشهر، چهاردانگه و شهریار برقرار است

اقتصادنیوز6 دقیقه قبل

زائری: هم سیاه‌نمایی و هم سفیدنمایی غیرواقعی ظلم به انقلاب است

خبرآنلاین8 دقیقه قبل

تاکید پادشاه اردن بر راهکار سیاسی در سوریه

اقتصادنیوز9 دقیقه قبل

ذخایر کالایی کشور در بهترین شرایط ممکن است/ رصد مستمر بازار و کنترل قیمت‌کالاها

اقتصاد آنلاین14 دقیقه قبل

زیرساخت‌های حوزه استفاده معلولان باید استاندارد شود

ایسنا17 دقیقه قبل