۶ هزار دانش‌آموز قمی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
۶ هزار دانش‌آموز قمی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند

۶ هزار دانش‌آموز قمی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
جانشین فرمانده سپاه قم گفت:راهیان نور و بازدید از یادمان‌های شهدا با ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری میان نوجوانان و جوانان انجام می‌شود و تا پایان امسال ۶ هزار دانش‌آموز قمی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند.

- اخبار استانها -

سرهنگ احمد بی‌طرفان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به آغاز اعزام راهیان نور دانش‌آموزی اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در دو بخش خواهران و برادران اعزام به مناطق عملیاتی جنوب انجام می‌شود.

وی افزود: اعزام دانش‌آموزی راهیان نور در سراسر کشور آغاز شده است که خواهران به مدت ۴۵ روز اعزام می‌شوند و پس از ۱۰ روز اعزام برادران انجام می‌شود و تا پیش از اسفندماه اعزام‌ها تمام می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه قم بابیان اینکه روزانه ۴ دستگاه اتوبوس ۴۴ نفره اعزام دانش آموزان قمی را انجام می‌دهد، تصریح کرد: در اندیمشک و اهواز موضوع اسکان و پذیرایی را انجام می‌دهیم که با مشارکت سپاه علی بن ابیطالب (ع) و آموزش‌وپرورش استان است.

سرهنگ بی‌طرفان گفت: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته آماده‌سازی اعزام دانش آموزان با آموزش‌وپرورش قم است و اعزام راوی و روحانی و یادمان‌ها به عهده سپاه علی بن ابیطالب (ع) است.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی بابیان اینکه تا پایان امسال ۶ هزار دانش‌آموز قمی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند، افزود: با توجه به برگزاری جلسات و هماهنگی‌های صورت گرفته با آموزش‌وپرورش تأکید شد که درهر اتوبوس معلم حضورداشته باشد و نخستین اعزام نیز امروزانجام شد.

جانشین فرمانده سپاه قم با اشاره به اهمیت اردوهای راهیان نور برای دانش آموزان ادامه داد: راهیان نور و بازدید از یادمان‌های شهدا با ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری میان نوجوانان و جوانان انجام می‌شود، در دفاع مقدس نسل جوان امنیت و عزت و افتخارآفرینی کردند و نگذاشتند که استکبار به اهداف خود برسد.

سرهنگ بی‌طرفان خاطرنشان کرد: باید با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بزرگی و عظمت نظام اسلامی در دفاع مقدس را به نسل جوان نشان دهیم، اقشار مختلف از راهیان نور استقبال کردند و با توجه به شرایط موجود و توانمندی‌های استان برنامه‌ریزی برای اعزام انجام‌شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پویش سلام بر محمد

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل

از گیشه پرفروش سینماها تا اجرای موسیقی آذری در برج میلاد

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
ایسناایسنا8 ساعت قبل
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رییس شورای سیاستگذاری گفتگوی ادیان با رییس جدید آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو کرد. ابراهیمی ترکمان در پایان بر ایجاد و انعقاد تفاهمنامه‌های علمی و تحقیقاتی بین آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان و مراکز علمی در ایران تاکید کرد. رامیز مهدی‌اف، رییس آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان نیز ضمن اشاره به اشتراکات فرهنگی، تاریخی و مذهبی و همچنین جایگاه علمی و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در موضوعات مختلف علمی، به‌ویژه در حوزه‌های علوم نوین، خواستار همکاری با موسسات علمی و تحقیقاتی ایران در حوزه‌های مختلف شد. رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران در اولین روز سفر به باکو با الهام علی اف، رییس جمهوری آذربایجان و دیروز نیز با ابوالفضل قارایف، وزیر فرهنگ این کشور دیدار و در خصوص توسعه همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کرد. او به دعوت رسمی دولت جمهوری آذربایجان برای شرکت و سخنرانی در نشست رهبران دینی جهان به این کشور سفر کرده است.

نمایشی متفاوت

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پس از ۵۰ سال از تاسیس تئاتر شهر فرسودگی تجهیزات این مجموعه در طی سالها پاسخگوی نیاز امروز کارگردانان هنری تئاتر نیست. شرکتی دانش بنیان از دانشجویان دانشگاه شریف ما را به یک تور پشت صحنه برد.
الفالف1 روز قبل
امری که می‌تواند هم افتخار و قدرت فکری آنها را بیان کند، هم برای جذب دانشجو و متقاضی مدیکال توریسم یا گردشگری سلامت تاثیرگذار باشد. چنین توجهی باید در شبکه‌های برون مرزی ایران نیز تقویت شود. به گزارش الف آنچه از پیشرفت‌های علمی و پزشکی کشورهای مطرح دنیا در فکر عموم مردم متبادر می‌شود محصول فعالیت رسانه‌های بین الملل به ویژه شبکه هایی تلویزیونی است. بسیاری از مردم در کشورهای منطقه و جهان سوم از این موفقیت‌ها اطلاع چندانی ندارند و شاید ایران را با کشور خود مقایسه کنند. یکی از مواردی که می‌تواند به درآمد ارزی منتهی شود و تحریم‌ها هم تاثیری بر آن ندارد توجه به گردشگری سلامت است.

کتابهای معارف کاربردی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این اردوها هفت جلد کتاب معارف کاربردی با عنوانهای خداشناسی معرفت شناسی انسان شناسی اسلام شناسی شیعه شناسی و معاد شناسی معرفی می‌شوند.

نظرها

اخبار بیشتر