باران و هوای زیر صفر درجه در مناطق زلزله زده/ادامه آلودگی هوا در کلانشهر‌ها +نقشه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. اجتماعی
باران و هوای زیر صفر درجه در مناطق زلزله زده/ادامه آلودگی هوا در کلانشهر‌ها +نقشه

باران و هوای زیر صفر درجه در مناطق زلزله زده/ادامه آلودگی هوا در کلانشهر‌ها +نقشه

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
سازمان هواشناسی با پیش بینی کاهش دمای مناطق زلزله زده شمالغرب به زیر صفر درجه اعلام کرد: به واسطه پایداری هوا، غلظت آلاینده‌های جوی برای شهر‌های صنعتی افزلیش می‌یابد.

خبرگزاری تسنیم: بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی از امروز تا پنجشنبه در نیمه شمالی کشور جوی آرام و پایدار حاکم است.

به واسطه پایداری هوا افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا به ویژه در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت پیش بینی می‌شود. امروز در جنوب فارس و بوشهری، برخی مناطق هرمزگان و سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده باران گاهی وزش باد شدید روی می‌دهد و از بعدازظهر امروز و طی روز دوشنبه در نوار شرقی کشور وزش باد افزایش خواهد یافت.

سازمان هواشناسی از سه شنبه تا اواحر هفته برای نیمه جنوبی کشور نیز جوی آرام و آسمان صاف را پیش بینی کرده است.

طی هفته جاری در نواحی زلزله زده شمال غرب کشور هوای سرد ماندگار خواهد بود. کمینه دمای منطقه میانه صفر تا ۲ درجه و در ناحیه سراب منفی ۳ تا منفی یک درجه خواهد بود. همچنین بعدازظهر پنجشنبه و جمعه در این مناطق افزایش ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

آلودگی هوا در کلانشهر‌ها امروز هم ادامه دارد

براساس نقشه‌های هواشناسی امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۸ در اغلب نقاط کشور آسمان صاف و پدیده خاصی تجربه نمی‌شود، اما با توجه به افزایش آلاینده‌ها در هوا و ایجاد پدیده وارونگی دراثر برودت هوا بخصوص در کلانشهر‌ها آلودگی‌هوا در کلانشهر‌ها قابل پیش بینی است.

به گزار تسنیم، بررسی نقشه هواشناسی امروز یکشنبه ۱۹ آبان ماه نشان می‌دهد به جز جنوب شرقی کشورمان سایر نقاط ایران پدیده جوی خاصی را تجربه نمی‌کنند و طی ۲۴ ساعت آینده آسمانی صاف و در برخی ساعات غبار محلی خواهیم داشت.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

باران و هوای زیر صفر درجه در مناطق زلزله زده/ادامه آلودگی هوا در کلانشهر‌ها +نقشه - 9

این درحالی است که استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و جزیره قشم امروز شاهد ادامه بارندگی‌ها هستند و ساکنان مناطق یاد شده جوی ناپایدار را تجربه می‌کنند. برهمین اساس توصیه می‌شود ساکنان با توجه به افزایش بارش‌های پراکنده در این مناطق از توقف در محل مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی جدا خودداری کنند.

نقشه‌های هواشناسی آسمان سیستان و بلوچستان را نیمه ابری نشان می‌دهد که از اواسط روز برحجم ابر‌ها افزوده می‌شود رگبار‌های پراکنده در بیشتر نقاط باعث جاری شدن روان آب خواهد بود. این درحالی است ساکنان جزیره قشم نیز تقریبا پدیده مشابهی با سیستانی‌ها تجربه می‌کنند با این تفاوت که کارشناسان هواشناسی به صیادان و گردشگران توصیه می‌کنند به دلیل مواج بودن دریا از رفتن به دریا خودداری کنند.

البته بندرعباسی‌ها که دیروز شاهد بارش‌های شدیدی بوده‌اند امروز نیز احتمالا دوباره بارندگی را تجربه می‌کنند، اما از اواخر امروز با کاهش حجم ابر‌ها این بارش‌ها نیز کاهش می‌یابد.

سازمان هواشناسی گرمترین منطقه ایران را جزیره ابوموسی با درجه حرارتی معادل ۲۶ درجه سانتی‌گراد و سردترین را اردبیل با ۲ درجه سانتی‌گراد اعلام کرده است. ساکنان پایتخت نیز امروز نباید منتظر پدیده خاصی بجز افزایش آلاینده‌ها و غبار محلی باشد، برهمین اساس تهرانی‌ها در گرمترین ساعت روز حداکثر ۱۴ درجه و در خنک‌ترین ساعت نیز ۹ درجه سانتی‌گراد تجربه می‌کنند.

کارشناسان سازمان هواشناسی با توجه به افزایش آلاینده‌های هوا ضمن هشدار به سالمندان و کودکان به سایر ساکنان کلانشهر‌های کشور نیز توصیه می‌کنند فقط در صورت ضرورت منزل را ترک کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

یوسف‌آباد تهران؛ داستان یک آرزوی سرسبز (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
فارسفارس22 ساعت قبل
شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۱۶ قرار گرفته و هوا برای گروه‌های حساس، ناسالم است. به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۱۶ قرار گرفته و هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۱۰۱ قرار داشت و هوا ناسالم بود. به توصیه پزشکان افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل در روزهای آلوده بکاهند. تهران از ابتدای سال ۲۵ روز هوای پاک، ۱۷۷ روز هوای سالم، ۳۲ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است؛ این در حالی است که در مدت مشابه سال پیش پایتخت ۱۳ روز هوای پاک، ۱۹۵ روز هوای سالم و ۲۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشت. به گفته برخی کارشناسان، اجرای طرح کاهش آلودگی هوا سبب افزایش تردد خودروها در پایتخت و تشدید آلودگی شده است البته این موضوع را مدیران شهری رد کرده و علت را وارونگی دما و طبیعی می‌دانند.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
معاون عمرانی استاندار تهران یکی از راهکارهای افزایش تاب آوری شهری در تهران را افزایش مشارکت شهروندان دانسته و با اشاره به بیشتر بودن مشارکت اجتماعی در مناطق جنوبی تهران، آن را ظرفیتی برای افزایش تاب آوری در مقابل حوادث می‌داند. محمد تقی زاده در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح روند تلاش برای افزایش تاب آوری شهری در استان تهران گفت: شهر باید در مقابل حوادث و شرایط غیرمعمول واکنش لازم را نشان دهد و پایداری لازم را در ابعاد مختلف داشته باشد. در حقیقت تاب آوری شهر در حوزه اقتصاد مانع از بروز اختلال در بحران‌های اقتصادی خواهد شد. معاون عمرانی استانداری تهران با اشاره به اینکه مناطق ۱۹ و ۲۰ شهر تهران در میان سایر مناطق ۲۲ گانه مشارکت بیشتری دارند افزود: با نگاهی به آمارها در حوزه مشارکت اجتماعی متوجه خواهید شد که مناطق شمالی شهر در مشارکت اجتماعی در رتبه‌های اخر قرار دارند در حقیقت به نوعی مشارکت در مناطق جنوبی تهران بیشتر است. تقی زاده تاکید کرد: آنچه که در تاب آوری شهری دنبال می‌شود این است که شهر در همه مواقع به نحوی باشد که شهروندان آن احساس آرامش کنند و تاب آوری با ایجاد مدیریت و شهروندان مسئولیت پذیر، انعطاف پذیری در مقابل حوادث را افزایش می‌دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین14 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در فضای مجازی چنین پستی را منتشر کرد: تا دو سه هفته بعد ایستگاه مترو مولوی از خط ۷ در تقاطع خیابان مولوی افتتاح می‌شود. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، علی پیرحسین‌لو، مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در فضای مجازی چنین پستی را منتشر کرد: «تا دو سه هفته بعد ایستگاه مترو مولوی از خط ۷ در تقاطع خیابان مولوی با مصطفی خمینی افتتاح می‌شود. مردم محله‌های پامنار، سیروس، هرندی و همه کسانی که به شرق بازار تردد دارند، از این ایستگاه به خط یک (م محمدیه)، خط سه (مهدیه) و خط دو (نواب) دسترسی خواهند داشت.» انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها