سرپرست اداره «انجمن‌های علمی- دانشجویی» وزارت بهداشت منصوب شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
سرپرست اداره «انجمن‌های علمی- دانشجویی» وزارت بهداشت منصوب شد

سرپرست اداره «انجمن‌های علمی- دانشجویی» وزارت بهداشت منصوب شد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
با حکم مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، «محمد پورقاسم» به عنوان «سرپرست اداره انجمن‌های علمی- دانشجویی» اداره کل فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت منصوب شد.

به گزارش ایسنا، طی حکمی از سوی امیر لله گانی مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، «محمد پور قاسم» به عنوان سرپرست اداره انجمن‌های علمی - دانشجویی اداره کل فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب شد.

به گزارش مفدا، در این ابلاغ که به امضاء و تأیید مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت رسیده، خطاب به سرپرست اداره انجمن‌های علمی - دانشجویی وزارت بهداشت آمده است:

جناب آقای محمد پورقاسم

با سلام و احترام؛

نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جنابعالی به موجب این ابلاغ به عنوان «سرپرست اداره انجمن‌های علمی- دانشجویی» اداره کل فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب می‌­شوید تا نسبت به امور ذیل همچون «پیگیری حمایت‌های مادی و معنوی از انجمن­های علمی دانشجویی»، «برنامه‌ریزی جهت مشارکت حداکثری دانشجویان در فعالیت‌­های مرتبط با انجمن‌های علمی دانشجویی»، «تعمیق دانش و بینش علمی و مهارت­‌های عملی دانشجویان»، «طراحی و اجرای رویدادهای منطقه‌ای و کشوری ویژه انجمن‌های علمی دانشجویی»، «تقویت روحیه نوآوری و کارآفرینی در بین دانشجویان حوزه سلامت»، «برنامه‌ریزی جهت تقویت انجمن­‌های علمی دانشجویی کشوری» و «پیگیری امور مربوط به جشنواره دانشجوی نمونه» اهتمام ورزید.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جریان فناوری کشور در مسیر خدمت رسانی

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
جریان فناورانه در فضای علمی کشور روان است و با شتاب فراوان در مسیر خودکفایی و خود اتکایی ادامه دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ استفاده از شبکه ملی اطلاعات و اجرای ساختارهای کسب و کارهای نوپا در بسته‌های بومی و داخلی راهبردی است که فناوران کشور پیش گرفتند تا از خروج اطلاعات به شبکه‌های خارجی جلوگیری کنند.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که حدود ۳۰ درصد مدارس ما نیازمند توجه ویژه برای مقاوم سازی و بازسازی هستند. ۱۲درصد مدارس تخریبی و ۱۸درصد نیازمند مقاوم‌سازی و بازسازی هستند. مدرسه ظرفیت ذهن و فکر محصلان را پرورش داده و یک موقعیت یادگیری است که خیرین در خلق آن کمک می‌کنند. وی افزود: حدود ۳۰ درصد مدارس ما نیازمند توجه ویژه برای مقاوم سازی و بازسازی هستند. ۱۲درصد مدارس تخریبی و ۱۸درصد نیازمند مقاوم‌سازی و بازسازی هستند.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، پخش مجموعه «دبیرستان خضرا» به‌کارگردانی اکبر خواجویی از پنجشنبه ۳۰ آبان در کانال آی‌فیلم۲ آغاز می‌شود. این مجموعه در سال ۱۳۷۴ از شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد و بازیگرانی همچون آزیتا حاجیان، نیکو خردمند، آزیتا لاچینی، آناهیتا همتی، مریلا زارعی، ابراهیم آبادی، رحمان مقدم، مهوش وقاری، سعید امیرسلیمانی، پری امیرحمزه و … در آن ایفای نقش کرده‌اند. در خلاصه داستان این سریال آمده است: خانم معتمدی دبیر پرورشی آموزش و پرورش در حکم جدیدش مأمور می‌شود به دبیرستان خضراء برود تا ادامه خدمتش را آنجا بگذراند اما این دبیرستان با دبیرستان‌های دیگری که خانم معتمدی در آنها خدمت می‌کرد فرق دارد …سریال «دبیرستان خضرا» هر روز ساعت ۱۶ عصر به‌وقت تهران، ۱۷ عصر به‌ وقت کابل و ۱۷:۳۰ عصر به‌ وقت دوشنبه تاجیکستان از شبکه آی‌فیلم۲ پخش می‌شود. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
در شماره جدید نشریه فرهنگستان علوم اخبار و گزارش‌های مربوط به فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگستان در شش ماهه اول سال ۱۳۹۸ آمده است. گزارش جلسات شورای علمی و مجمع عمومی، گزارش حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه شورای همگانی گروه علوم پایه فرهنگستان، اعلام نگرانی‌ها و پیشنهاد‌ها و نقد‌های گروه علوم پایه فرهنگستان در رابطه با وضع آموزش عالی کشور، گزارش جلسات همایش و سخنرانی گروه‌های علوم پایه، علوم کشاورزی، علوم مهندسی و علوم انسانی، گزارش انتشار شماره پنجم مجله نامه فرهنگستان علوم، شماره هشتادم فصلنامه آموزش مهندسی ایران و شماره هشتم مجله پژوهش‌های راهبردی در علوم کشاورزی و منابع طبیعی، بیانیه همایش سلامت و کیفیت محصول‌های کشاورزی و اعلام نظر درخصوص مسئله وجود زهرابه‌های قارچی در محصولات کشاورزی از جمله مطالب منتشر شده در این شماره است. گزارش رئیس هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها ذر فرهنگستان علوم، گزارش پنجمین دوره مراسم تجلیل از پژوهشگران برجسته جوان رشته‌های علوم پایه کشور، گزارش رونمایی از کتاب دکتر هاشم رفیعی تبار عضو وابسته فرهنگستان علوم با موضوع نانو در فرهنگستان، گزارش همایش تحریم‌ها، اقتصاد جهانی و آینده ایران، گزارش نشست تعامل علوم انسانی و علوم مهندسی و خلاصه طرح پژوهشی خاتمه یافته گروه علوم انسانی فرهنگستان از دیگر مطالب چاپ شده در این شماره است. از مقالات منتشرشده در شماره اخیر نشریه می‌توان به مقاله دکتر رضا داوری اردکانی با عنوان «مقدمه‌ای برای ورود به بحث نسبت اخلاق و سیاست»؛ یادداشت دکتر مهدی گلشنی عضو پیوسته فرهنگستان علوم با موضوع «تولید علم در پرتو جهان بینی توحیدی»؛ یادداشت دکتر محمود یعقوبی عضو پیوسته فرهنگستان علوم به بهانه سخن اول رئیس فرهنگستان علوم با موضوع «ایران و مسائل و مشکلاتش»؛ سخنان دکتر محمدرضا عارف عضو پیوسته فرهنگستان علوم با عنوان «گفتگو علاج جهان آشفته و پر تنش امروز است»؛ مقاله دکتر سیدمحمد بلورچیان عضو پیوسته فرهنگستان علوم با عنوان «سورفکتانت‌های ارگانوسیلیکون به عنوان راه‌های نوین آبیاری …»؛ مقاله چرا زمین گرم می‌شود به قلم دکتر یوسف ثبوتی عضو پیوسته و رئیس گروه علوم پایه فرهنگستان علوم و مقاله دکتر مهدی زارع عضو وابسته فرهنگستان علوم با عنوان «مدیریت بحران خشکسالی و سیل» اشاره کرد. در بخش معرفی، در این شماره آکادمی ملی علوم آرژانتین معرفی شده است و در بخش معرفی کتاب، کتاب‌های «علم و دین در افق جهان بینی توحید اثر دکتر مهدی گلشنی»؛ «دیرینه شناسی علم در تمدن اسلامی» اثر دکتر رسول جعفریان عضو پیوسته فرهنگستان علوم؛ «قارچ کش‌ها» اثر دکتر عباس شریفی تهرانی عضو پیوسته و رئیس گروه علوم کشاورزی فرهنگستان علوم؛ «بیمارگر‌های گیاهی خاکزاد» اثر دکتر ضیاءالدین بنی هاشمی عضو وابسته فرهنگستان علوم؛ «مطالعه تطبیقی شاخص‌های ممیزی کشاورزی ایران و جهان» اثر دکتر کوروش وحدتی همکار مدعو فرهنگستان علوم؛ و «شیمی ترکیبات و فراورده‌های غذایی فراسودمند» اثر دکتر علی اکبر موسوی موحدی عضو وابسته فرهنگستان علوم معرفی شده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای دکتر جلال پور احمد متخصص سم شناسی در حاشیه همایش پانزدهم سم شناسی و مسمومیت‌های غذایی که از امروز تا یکم آذر در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال برگزاری است گفت: آلودگی هوا باعث مسمومیت‌هایی می‌شود که جان هزاران نفر را در کلانشهر‌های صنعتی تهدید می‌کند و باعث کاهش عمر می‌شود. وی درباره مسمومیت با قرص برنج نیز گفت: متأسفانه برای ورود غیر قانونی و غیر استاندارد این فراورده تصمیم جدی گرفته نشده و هنوز هم یک معضل است، حتی در در این فصل رطوبت هوا و واکنش قرص برنج باعث آزاد شدن یک گاز خطرناک می‌شود که باعث مسمومیت جدی است. وی درباره برگزاری این همایش گفت: ۲۵ سخنرانی کلیدی از استادان برجسته، ۴۰ سخنران کوتاه از متخصصان سم شناسی و نشست‌های تخصصی با موضوعات سلامت غذا، سم شناسی سلولی مولکولی، سم شناسی عصبی، سموم جانوری و گیاهی، سم شناسی بالینی و سم شناسی نانوذرات از برنامه‌های این همایش ۳ روزه است.
مهرمهر12 ساعت قبل
تحقیقی جدید نشان می‌دهد بیمارستان هایی که با عملیات هک یا حمله باج افزارها برخورد می‌کنند با ۲٫۷ دقیقه تاخیر نسبت به بیماران دارای مشکلات قلبی پاسخ می‌دهند. اطلاعات نشان داده در نتیجه این تاخیر سالانه در هر ۱۰هزار نفر دچار حمله قلبی تعداد مرگ و میر ۳۶ نفر بیشتر می‌شود. گروهی از محققان دانشگاه وندربیلت اطلاعات مربوط به نشت‌های اطلاعات بخش خدمات درمانی در بیمارستان‌ها را بررسی کرده‌اند. تلاش‌ها برای برطرف کردن عملیات هک منجر به از دست رفتن زمان برای مراقبت‌های درمانی می‌شود. پس از حمله ویروس واناکری اطلاعات نشان داد نشت اطلاعات بیش از ۱۲۹ میلیون دلار خسارت به بار آورده و به خدمات درمانی بیماران خسارت زده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بررسی تمام معادلات گروه مرگ انتخابی جام جهانی/ ایران چطور صدرنشین می‌شود؟

ایسنا8 دقیقه قبل

۵ قاب از ۶۰ سالگی بن‌هور

همشهری11 دقیقه قبل

کپچر ۲۰۲۰ معرفی شد/ خودرویی با امکانات متنوع و قیمت رقابتی (+تصاویر)

عصر ایران14 دقیقه قبل

یک رکورد و یک سقوط برای قهرمانان لیگ برتر انگلیس/ آیا آرسنال به پله‌های پایین‌تر باز می‌گردد؟! +آمار

میزان‌آنلاین15 دقیقه قبل

تخصیص کارت بلیت ۳۰۰ هزار تومانی به سربازان در صورت تصویب شورای شهر

ایسنا16 دقیقه قبل