دوستی و همبستگی مهمترین نیاز امروز ایران اسلامی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
دوستی و همبستگی مهمترین نیاز امروز ایران اسلامی است

دوستی و همبستگی مهمترین نیاز امروز ایران اسلامی است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/یزد دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با بیان این که ایجاد تفرقه بین ادیان و اقوام مختلف ادبیات دشمنان ایران است،گفت: امروز ایران اسلامی به دوستی، توسعه، رفاه و امنیت نیاز دارد و این مهم در سایه همبستگی ادیان و سلایق مختلف محقق می‌شود.

حجت السلام و المسلمین «علی یونسی» در حاشیه سفر کاروان تدبیر و امید به استان یزد با حضور در همایش اقلیت‌های دینی این استان، با بیان این که من شخصا جامعه زرتشتیان را دوست دارم، اظهار کرد: من شخصا مطالبات زرتشتیان استان یزد که همگی به حق هستند را پیگیری می‌کنم و امیدوارم بتوانم نتایج خوبی در این خصوص بگیرم.

وی انتظارات زرتشتیان را مطالبات ملی و مدنی دانست و افزود: انتظارات مطرح شده از سوی جامعه زرتشتیان یزد منطقی و هیچ ربطی به دین و مذهب مسلمان و زرتشتیان ندارد.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، فرهنگ ایرانی را فرهنگ خداپرستی، پایداری، استقامت، صلح، آشتی و انسان دوستی عنوان کرد و گفت: ملت ایران همیشه یزدان پرست و تابع دوستی و صلح بوده‌اند.

حجت السلام یونسی با بیان این که «خداپرستی» و «عشق به ایران» محور اصلی وحدت ملت همیشه بیدار ایران است، تصریح کرد: اخلاق و انسان مداری مهمترین هدف پیامبران بوده و ما باید تابع این باور ارزشمند باشیم.

این مسئول با اشاره به این که اصول مذهب و دین مقابل تعصب نابجاست، گفت: تعصب که همیشه در کمین پیروان ادیان مختلف است، در جای خود یک بیماری بوده و در برخی مواقع رنگ دین به خود می‌گیرد و با تنگ نظری عامل بسیاری از ناملایمتی‌ها در جامعه مدنی می‌شود.

دستیار ویژه رییس جمور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که برخی از سنت‌ها و آیین‌های دینی در عصرهای مختلف و متناسب با شرایط زمانی ایجاد شدند، خاطرنشان کرد: متأسفانه از دیرباز تاکنون تعصبات نابجا در بزرگداشت آیین‌های دینی منشأ بسیاری از چالش‌هایی اجتماعی و فرهنگی بوده است.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی افزود: امروز ایران اسلامی به دوستی، توسعه، شغل پایدار، رفاه و امنیت نیاز دارد و این مهم در سایه همبستگی ادیان و سلایق مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی محقق می‌شود.

این مسئول با بیان این که مردم ایران با خود و آیین‌های دینی هیچ مشکلی ندارند، خاطرنشان کرد: پیروان ادیان مختلف به شرط قبول اساس نظام جمهوری اسلامی ایران در اقلیت نیستند و به واسطه ایرانی بودن همه ما در اکثریت هستیم.

یونسی انتخاب سپنا نیکنام و اختیاری به عنوان نمایندگی مردم در شورای اسلامی شهر یزد و مجلس شورای اسلامی را نماد همبستگی و وحدت ملی مسلمانان و زرتشتیان دانست و بیان کرد: زرتشتیان میراث داران فرهنگ و ارزش‌های ایرانی هستند و باید مورد حمایت قرار گیرند.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با بیان این که تمام جشن‌هایی که نماد فرهنگ ایرانی است باید حراست شوند، گفت: جشن سده به عنوان یکی از نمادهای ایرانی باید حفظ شود.

وی حراست از زبان فارسی به عنوان یکی از مهمترین سرمایه‌های ایرانیان در جهان را از جمله مهمترین رسالت مسئولان و دست اندرکاران مرتبط دانست و خاطرنشان کرد: مقاومت ایرانی‌ها در برابر مستکبران جهان به واسطه حراست از فرهنگ و ارزش‌های ایرانی تقویت می‌شود.

این مسئول در پایان سخنان خود ایجاد تفرقه بین ادیان و اقوام مختلف ایرانی را ادبیات دشمنان این نظام دانست و بیان کرد: ملت ایران فارغ از هر دین و قومیت باید با حفظ اصالت حامی ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی خود باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کرد آنلاینکرد آنلاین7 ساعت قبل
معاون آموزش و پرورش: عصر کرد - تهران - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش از بازگشت ۷۶ هزار و ۴۴۹ دانش آموز بازمانده از تحصیل به کلاس‌های درس از ابتدای روی کارآمدن دولت یازدهم خبر داد. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا، محمد دیمه ور روز دوشنبه درخصوص جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان دوره ابتدایی گفت: انسداد مبادی بی سوادی با تأکید بر شناسایی، جذب دانش آموزان بازمانده و برگزاری کلاس‌های جبرانی برای رفع نواقص یادگیری دانش آموزان در معرض تکرار پایه و ترک تحصیل از مهمترین اقدامات آموزش وپرورش طی دو سال تحصیلی اخیر است. وی از اجرای برنامه آموزش تلفیقی فراگیر با تأکید بر دانش آموزان دیرآموز پایه اول خبر داد و افزود: در این مدت اجرای برنامه انسداد مبادی بی سوادی، ۷۶۹ هزار دانش آموز بازمانده و ترک تحصیل جذب نظام آموزش رسمی کشور شده‌اند که از این تعداد ۳۷ هزار و ۴۶۳ نفر دختر و ۳۸ هزار و ۹۸۶ نفر آنها پسر است. دیمه ور گفت: توسعه کمی و کیفی مراکز مشکلات ویژه یادگیری به منظور شناسایی دانش آموزان دارای مشکلات یادگیری، آموزش اولیای دانش آموزان پایه اول ابتدایی، آموزش تخصصی معلمان کلاس‌های چند پایه جهت ارتقاء سطح مهارت‌های حرفه‌ای، افزایش آگاهی اولیای دانش آموزان مدارس روستایی از طریق جلب مشارکت آنان در فعالیت‌های آموزش و یادگیری و احیای راهبران آموزشی و تربیتی برای کلاس‌های چند پایه روستایی وعشایری، از جمله برنامه‌های تلفیقی فراگیر به شمار می‌رود. فراهنگ ** ۱۴۱۷ ** ۱۰۷۱

پروژه رازی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مجموعه رازی شامل دو بخش تجاری و فرهنگی است که به‌علت همجواری با برج طغرل از مصالح خنثی برای نمای آن استفاده شده است و بهره‌برداری از این مجموعه به تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در منطقه تاریخی شهر ری کمک می‌کند.

جریان فناوری کشور در مسیر خدمت رسانی

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
جریان فناورانه در فضای علمی کشور روان است و با شتاب فراوان در مسیر خودکفایی و خود اتکایی ادامه دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ استفاده از شبکه ملی اطلاعات و اجرای ساختارهای کسب و کارهای نوپا در بسته‌های بومی و داخلی راهبردی است که فناوران کشور پیش گرفتند تا از خروج اطلاعات به شبکه‌های خارجی جلوگیری کنند.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای دکتر جلال پور احمد متخصص سم شناسی در حاشیه همایش پانزدهم سم شناسی و مسمومیت‌های غذایی که از امروز تا یکم آذر در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال برگزاری است گفت: آلودگی هوا باعث مسمومیت‌هایی می‌شود که جان هزاران نفر را در کلانشهر‌های صنعتی تهدید می‌کند و باعث کاهش عمر می‌شود. وی درباره مسمومیت با قرص برنج نیز گفت: متأسفانه برای ورود غیر قانونی و غیر استاندارد این فراورده تصمیم جدی گرفته نشده و هنوز هم یک معضل است، حتی در در این فصل رطوبت هوا و واکنش قرص برنج باعث آزاد شدن یک گاز خطرناک می‌شود که باعث مسمومیت جدی است. وی درباره برگزاری این همایش گفت: ۲۵ سخنرانی کلیدی از استادان برجسته، ۴۰ سخنران کوتاه از متخصصان سم شناسی و نشست‌های تخصصی با موضوعات سلامت غذا، سم شناسی سلولی مولکولی، سم شناسی عصبی، سموم جانوری و گیاهی، سم شناسی بالینی و سم شناسی نانوذرات از برنامه‌های این همایش ۳ روزه است.
فراروفرارو30 دقیقه قبل
مهران غفوریان شخصیت شوخ طبعی دارد و در فیلم‌ها و سریال‌های که ما از او دیده‌ایم، لحظات شادی برای ما رقم زده است. اما مسئله اصلی این است که چرا باید برنامه‌های خارجی را کپی کرد؟ آن هم کپی دست چندم که مخاطب را آنچنان هم جذب نمی‌کند. این اولین بار نیست که صداوسیما یک برنامه کپی شده از نمونه خارجی تولید می‌کند. ساخت برنامه‌های کپی از روی نمونه خارجی، اولین بار توسط مهران مدیری با سخت برنامه دورهمی شروع شد. ساخت برنامه‌های کپی از روی نمونه خارجی، اولین بار توسط مهران مدیری با سخت برنامه دورهمی شروع شد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

روزنامه کیهان: حالا نوبت انتقام ما است

اقتصادنیوز16 دقیقه قبل

حکم اشرار و آتش زدن اموال دولتی چیست؟

اقتصاد آنلاین19 دقیقه قبل

آلمان ۶-۱ ایرلند شمالی؛ قدرتنمایی دوباره مانشافت و صعود به یورو ۲۰۲۰ به عنوان صدرنشین

طرفداری19 دقیقه قبل

هلند ۵-۰ استونی؛ جشنواره «گل» آمستردام

طرفداری21 دقیقه قبل

صعود ولز به عنوان بیستمین تیم به یورو ۲۰۲۰ مسجل شد

طرفداری22 دقیقه قبل