کاهش ارزش پرتفوی سهام عدالت مشمولان با افت شاخص بورس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

کاهش ارزش پرتفوی سهام عدالت مشمولان با افت شاخص بورس

ایلناخبرگزاری ایلنا |
ارزش روز ۴۹ شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت در مهرماه امسال به بالاترین سطح خود از زمان اجرای طرح سهام عدالت (از سال ۸۵) رسیده بود، کاهش یافت.

کاهش ارزش پرتفوی سهام عدالت مشمولان با افت شاخص بورس - 1

به گزارش ایلنا، تعداد شرکت‌های حاضر در پرتفوی سهام عدالت ۴۹ شرکت هستند که ارزش مقطع واگذاری آنها ۲۶۶ هزار و ۳۶۳ میلیارد ریال است که با توجه به تورم اقتصادی و در پی آن رشد شاخص و افزایش قیمت سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه، ارزش روز پرتفوی بیش از ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت افزایش یافته و در مهرماه امسال با بالاترین سطح خود یعنی ۱۶۲۷ هزار و ۴۸۲میلیارد ریال رسیده و موجب ۶٫۱ برابر شدن ارزش سهام مشمولان شده بود.

با وجود این با توجه به افت‌هایی که شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌های مختلف در هفته‌های گذشته تجربه کرده‌اند، ارزش روز این پرتفو به ۱۵۶۴ هزار و ۶۰۲ میلیارد ریال کاهش یافته است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

بر این اساس نگاهی به پرتفوی سهام عدالت نشان می‌دهد از ۴۹ شرکت حاضر در این سبد تعداد ۳۵شرکت بورسی هستند که ارزش مقطع واگذاری آنها ۲۲۷ هزار و ۸۲۵ میلیارد ریال می‌باشد و ارزش روز آنها به ۱۵۲۶هزار و ۶۴ میلیارد ریال افزایش یافته است.

به علاوه اینکه در این پرتفوی، ۱۴ شرکت غیربورسی نیز حضور دارند که ارزش مقطع واگذاری آنها ۳۸ هزار و ۵۳۸ میلیارد ریال و ارزش روز آنها همین مبلغ برآورد شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
فارسفارس4 ساعت قبل
رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه اتاق بازرگانی تهران در مورد بنزین و ارز طرح‌هایی را ارائه کرده است، ‌ گفت: اگر این طرح‌ها بعد از مدت طولانی و به شکلی غیر از آنچه که اتاق ارائه کرده است اجرا و مشکلاتی را ایجاد کرده است مقصر آن، اتاق بازرگانی نیست. اگر طرح‌های اتاق بازرگانی درباره بنزین و ارز بد یا اشتباه اجرا شد تقصیر ما نیستبه گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مسعود خوانساری امروز در جلسه هیأت نمایندگان اتاق ایران با اشاره به تصمیمات دولت در خصوص افزایش قیمت بنزین، ‌گفت: اتاق بازرگانی تهران چند طرح در مورد تغییر در قیمت بنزین و پرداخت یارانه در این خصوص پیش از این ارائه کرده بود. وی بیان داشت: ‌آنچه امروز اجرا شده طرح اتاق بازرگانی نیست ضمن اینکه زمان اجرا هم بسیار مؤثر است. رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: این یارانه هزار و ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی تا کی می‌تواند ادامه یابد. وی گفت: ‌۱۶ میلیون تومان به هر نفر یارانه پرداخت می‌شود اما همه ناراضی هستند بنابر این بهتر بود یارانه‌ها هدفمند پرداخت می‌شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایران؛ جعفر محمدی - درباره اعتراضات روزهای اخیر که بعد از افزایش قیمت بنزین رخ داده است، ۲ نکته ارزش تأمل دارد:۱ - «اعتراض حق مردم نیست»؛ به نظر من «اعتراض وظیفه مردم است». واقعا اگر به افزایش قیمت بنزین یا هر چیز دیگری اعتراض دارند، چرا اموال مردم را غارت و تخریب می‌کنند؟ این رفتارهای بدوی، اساسا ربطی به اعتراضات ندارد و نشان دهنده فاجعه‌ای به مراتب بزرگ‌تر از ناآرامی‌های اخیر است. شاهدان عینی می‌گویند که بسیاری از همین شهروندان عادی که اساسا در اعتراضات نیز حضور نداشته‌اند، در غارت فروشگاه هایی مانند جانبو، افق کوروش، امیران و … شرکت داشتند. ۲ - بنزین بهانه‌ای برای اعتراضات و در کنار آن اغتشاشات اخیر است. بنابر این، حتی اگر همین امروز بنزین به قیمت سابق برگردد و حتی ارزان‌تر هم شود، اصل نارضایتی‌ها باقی است و مترصد فرصتی دیگری برای بروز و ظهور.

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز16 ساعت قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، با کاهش ارزش پول ملی خرید و فروش طلای دست دوم در طلا فروشی‌هایی که فروشنده طلای نو هستند، رواج یافته است. یکی از علل استقبال مردم از این طلاها این است که خریداران بهای کمتری را نسبت به طلای نو می‌پردازند و کسانی که قصد سرمایه‌گذاری دارند این بازار را بهتر ارزیابی می‌کنند. اظهارات برخی از خریداران طلای دست دوم حاکی از این است که متقاضیان با خرید طلاهای استفاده شده به دنبال سرمایه‌گذاری و کسب بازدهی بیشتری هستند. سه هفته قبل یک کارمند بانک از یک سرویس طلا دست دوم ۴۶ گرمی خریده و بعد از مدتی فروخته بود، اما موقع آب کردن آب نشده بود و پس از بررسی متوجه شدند که به جای ۱۸ عیار تنها سه خط عیار دارد. وی افزود: موضوع اصلی ما این نیست که چرا طلا دست دوم می‌فروشند؟ موضوع این است که از هر ۱۰ پرونده‌ای که در هر هفته برای حل اختلاف به اتحادیه طلا و جواهر ارجاع داده می‌شود، پنج پرونده مربوط به طلای دست دوم است که یا عیار آن پایین یا بدل است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مروری بر تخلفات شرکت‌های تولید لاستیک ایران

تکراتوچند ثانیه قبل

خانه‌ام آتش گرفته است، آتشی جانسوز

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 دقیقه قبل

جلسه پارلمان لبنان پس از انسداد مسیرها توسط معترضان به تعویق افتاد

اعتمادآنلاین2 دقیقه قبل

وزارت ورزش ادعای سه کاندیدای انتخابات والیبال را رد کرد

مهر2 دقیقه قبل

اعلام اسامی محرومان هفته یازدهم/ کالدرون غایب سرشناس

نامه‌نیور2 دقیقه قبل

نگاهی به سهمیه سوخت خودروها