آزمایش ربات‌های خودران توسط «گوگل روسیه»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. تکنولوژی
آزمایش ربات‌های خودران توسط «گوگل روسیه»

آزمایش ربات‌های خودران توسط «گوگل روسیه»

ایسناخبرگزاری ایسنا |
"یاندکس"(Yandex) که به "گوگل روسیه" معروف است و در زمینه ارائه خدمات اینترنتی نظیر موتور جستجو، تولید نقشه، مسیریابی و همچنین آژانس موبایلی فعالیت می‌کند در حال‌ آزمایش ربات‌های خودران خود است که بسته‌های کوچک در اطراف دفتر این شرکت در مسکو را حمل خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، ربات «سطح نورد یاندکس» (Yandex. Rover) قادر به حمل بسته‌های کوچک در محل دفتر مرکزی «یاندکس» در مسکو است.

در مراحل آزمایشی این ربات موفق به حمل و تحویل بسته‌های کوچک بین دفتر این شرکت و ایستگاه اتوبوس شرکت بودند.

«یاندکس» یک شرکت فناوری اطلاعات روسی است که بزرگترین موتور جستجوی روسیه و هشتمین موتور جستجوی جهان را اداره می‌کند. همچنین این شرکت توسعه دهنده سرویس‌ها و محصولات اینترنتی بسیاری هم بوده‌ است. صفحه خانگی Yandex. ru محبوب‌ترین وبسایت در روسیه است.

«یاندکس» گفت که ربات‌ها کاملا خودران هستند اما با این حال از راه دور نیز بر روی آنها نظارت می‌شود. ربات مذکور می‌تواند اشیاء را شناسایی کند، مسیر را سریعا پیدا کند، هگام عبورعابر پیاده و حیوانات متوقف می‌شود و هنگام عبور از کنار موانع به آنها برخورد نمی‌کند. این ربات حتی قادر است در تاریکی نیز حرکت کند.

خبری: اخبار تکنولوژی ایران و جهان

«دیمیتری پولیشچاک» (Dmitry Polishchuk)، رئیس بخش خودروهای خودران در یاندکس گفت: ما از فناوری‌های جدید برای ساخت خودرویی خودران که مجهز به چند حسگر است استفاده کردیم. من معتقدم که ربات‌هایی همانند این در آینده نزدیک کاربردهای متنوعی خواهند داشت.

شرکت یاندکس گفت که در آینده سطح نورد یاندکس می‌تواند برای تحویل سفارشات غذا توسط سرویس تحویل غذای یاندکس نیز مورد استفاده قرار گیرد. شرکت یاندکس گفت این ربات همچنین می‌تواند در دسترس شرکت‌های دیگر نیز قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴8 ساعت قبل
دکتر شیرین هانتر (Shireen Hunter)، نویسنده و استاد دانشگاه جورج تاون در واشنگتن دی سی درمقاله‌ای که از سوی سایت دیپلماسی ایرانی برای خوانندگان برگزیده و ترجمه شده با صراحت می‌نویسد آمریکا و اروپا از این گامهای برداشته شده ایران نترسیدند. هیچ یک از اقدامات ایران تا اینجای کار تهدیدی جدی برای ایالات متحده یا اروپا ایجاد نمی‌کردند، اما می‌توانند ضرر سنگینی برای ایران به دنبال داشته باشند. چنین اقدامی همچنین سبب می‌شود معدود طرف‌های تجاری ایران از جمله چین و روسیه با آن درگیر شوند. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای هم آنقدری نگران کننده نیست که باعث تغییر رفتار آمریکا و اروپا شود. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای صرفا موضع سیاستمداران جنگ طلب در آمریکا و اروپا را قدرتمند می‌کند و بازیگران خاورمیانه را به سمت حمله پیشگیرانه سوق می‌دهد. سیاست‌های فرهنگی ایران هزینه اقتصادی سنگینی برای این کشور داشته و به فرار سرمایه به امارات، ترکیه، اروپا، آمریکا و حتی کشورهایی همچون ارمنستان و گرجستان انجامیده‌اند.
الفالف1 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۲۸ آبان ۱۳۹۸، ۲۳:۴۴ ۳۹۸۰۸۲۸۲۰۰به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مجید تخت روانچی در نشست عاری سازی خاورمیانه از سلاح اتمی و کشتار جمعی که در سازمان ملل برگزار شد، آمریکا و رژیم صهیونیستی را مانع شکل گیری خاورمیانه عاری از سلاح‌های کشتار جمعی دانست و گفت: اسرائیل باید به همه پیمان‌های مربوط به سلاح اتمی، شیمیایی و بیولوژیکی بپیوندد. وی افزود: موضوع خاورمیانه عاری از سلاح اتمی برای نخستین بار از سوی ایران مطرح شد. سفیر ایران در سازمان ملل متحد اضافه: "رژیم اسرائیل با بیش از ۲۰۰ سلاح هسته‌ای در انواع مختلفی همچون بمب‌های خوشه‌ای، سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی، قابلیت‌های حملات الکترومغناطیس هسته‌ای، سلاح‌های پرتویی پیشرفته و مین‌های زمینی هسته‌ای تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای و غیر عضو ان. سلاح‌های کشتار جمعی، چون سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیکی نیز تهدیدی جدی برای بشریت محسوب می‌شود. نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد درباره نکات مهم خاورمیانه عاری از سلاح‌های اتمی و کشتار جمعی گفت: اصلی‌ترین و تنها وظیفه کنفرانس، مذاکره درباره پیمان ایجاد منطقه عاری از سلاح اتمی در خاورمیانه است.
مهرمهر11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه به شدت به موضع گیری اخیر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در قبال حمایت از شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد. وی در ادامه افزود: این موضع گیری در راستای خصومت ورزی آمریکا علیه امت عربی و حمایت نامحدود از رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد. این منبع تصریح کرد: سوریه به شدت موضع گیری آمریکا را در این خصوص محکوم می‌کند چرا که این موضع گیری نقض آشکار قوانین بین المللی محسوب می‌شود. منبع مذکور تصریح کرد: دمشق معتقد است که این موضع گیری آمریکا مردود بوده و هیچ تأثیر حقوقی ندارد همان طور که این مسأله در قبال قدس و بلندی‌های اشغالی جولان سوریه صدق می‌کند. این مسأله نشان دهنده انزوای آمریکا در عرصه بین الملل است.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، مجید تخت روانچی روز سه شنبه در نشست عاری سازی خاورمیانه از سلاح اتمی و کشتار جمعی که در سازمان ملل برگزار شد، افزود: موضوع خاورمیانه عاری از سلاح اتمی برای نخستین بار از سوی ایران مطرح شد. وی افزود: روشن است تشکیل منطقه بدون سلاح‌های کشتار جمعی در خاورمیانه ایجاب می‌کند که اسرائیل به کلیه اسناد مربوط به حقوق بین الملل مرتبط بپیوندد. سلاح‌های کشتار جمعی چون سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیکی نیز تهدیدی جدی برای بشریت محسوب می‌شود. نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد درباره نکات مهم خاورمیانه عاری از سلاح‌های اتمی و کشتار جمعی گفت: اصلی‌ترین و تنها وظیفه کنفرانس، مذاکره درباره پیمان ایجاد منطقه عاری از سلاح اتمی در خاورمیانه است. به طور عملی، هر پیمان احتمالی در مورد ایجاد منطقه بدون سلاح کشتار جمعی در خاورمیانه در صورت عدم وجود یک نهاد دارای انواع این سلاح‌ها، بی معنی و بی اثر خواهد بود.
الفالف1 ساعت قبل
رئیس جمهور آمریکا در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس نمایندگان این کشور، با تهدید خواندن ایران، تأیید کرد که ۳۰۰۰ نظامی آمریکایی در عربستان مستقر خواهند بود. گروه جهان الف، ۲۸ آبان ۱۳۹۸، ۲۳:۴۰ ۳۹۸۰۸۲۸۱۹۹به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا سه‌شنبه شب به وقت تهران در نامه‌ای خطاب به «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، با تهدید خواندن ایران، از استقرار نیروها و تجهیزات آمریکایی به عربستان و تداوم حضور آن‌ها در کشور تا مدتی نامعلوم خبر داد. ترامپ در بخشی از این نامه نوشت: «همانطور که در ۲۲ جولای (۳۱ تیر) ۲۰۱۹ گفتم، نیروهای ارتش آمریکا جهت محافظت از منافع آمریکا و افزایش محافظت از منطقه برابر اقدامات خصمانه ایران و نیروهای نیابتی این کشور در منطقه مستقر شدند.» وی در بخش دیگر این نامه نوشت: «ایران تهدید علیه امنیت منطقه را از جمله با حمله ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) ۲۰۱۹ به زیر ساخت‌های نفتی و گازی در عربستان ادامه داد. ترامپ نوشت، بخش نخست این نیروها وارد عربستان شده‌اند و باقی نیروها نیز هفته‌های آتی وارد خاک این کشور می‌شوند. ترامپ در خاتمه این نامه نوشت: «با احتساب نیروهای اضافی، تعداد پرسنل نظامی این کشور حدود ۳۰۰۰ نفر خواهد شد و مادامی که به حضور این نیروها برای تحقق ماموریت‌ها با توجه به دلایل ذکر شده نیاز باشد، آن‌ها در عربستان حضور خواهند داشت.»
فارسفارس1 روز قبل
اتحادیه عرب اعلام کرد، برگزاری اجلاس سران عربی آفریقایی که قرار بود در عربستان سعودی برگزار شود، تا سال آینده (میلادی) به تعویق افتاده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، قرار بود عربستان سعودی، هفته آینده میزبان اجلاس سران عربی - آفریقایی باشد اما اتحادیه عرب امروز اعلام کرد که تا سال آینده (میلادی) به تعویق افتاده است. به گزارش خبرگزاری آناتولی، اتحادیه عرب با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که میزبان این اجلاس عربستان سعودی است و تصمیم گرفته که آن را تا سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ به تعویق بیندازد. او گفته بود که «هیچ دلیل روشنی برای تعویق اجلاس نیست». اولین اجلاس عربی آفریقایی در سال ۱۹۷۷ در قاهره، دومین اجلاس در سال ۲۰۱۰ در شهر «سرت» لیبی، سومین اجلاس در سال ۲۰۱۳ در شهر کویت و چهارمین اجلاس در سال ۲۰۱۶ در گینه برگزار شده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

تقدیر مردم شهر قدس با تقدیم گل از حافظان امنیت +عکس

مشرق‌نیوز7 دقیقه قبل

چه کسی دستور قطع شدن اینترنت را داد؟

اقتصاد آنلاین8 دقیقه قبل

وزیر جوان: نمی‌ذارم فیلتر بشن!

آفتاب‌نیوز11 دقیقه قبل

لوییس سوارز: مسی تا کنون هزاران بار در زمین، دوستی خود را به من ثابت کرده است (با زیرنویس فارسی)

طرفداری12 دقیقه قبل

حال این روزهای شبکه ملی اطلاعات

ایسنا15 دقیقه قبل