آیین‌نامه «مدیریت اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول دولت» در انتظار تصویب هیئت وزیران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
آیین‌نامه «مدیریت اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول دولت» در انتظار تصویب هیئت وزیران

آیین‌نامه «مدیریت اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول دولت» در انتظار تصویب هیئت وزیران

ایسناخبرگزاری ایسنا |
در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت به ریاست وزیر دادگستری، آیین‌نامه اجرایی «مدیریت اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول دولت» و لایحه «نحوه اداره و بهره‌برداری از آپارتمان» مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، در این جلسه، فرآیند بررسی آیین‌نامه اجرایی «مدیریت اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول دولت» به پایان رسید و در دستور کار هیئت وزیران قرار گرفت. هم‌چنین، لایحه «نحوه اداره و بهره‌برداری از آپارتمان» ‌از دیدگاه کمیسیون، ‌ واجد جنبه قضایی دانسته نشد و تصمیم‌گیری در این خصوص، منوط به مکاتبه وزارت دادگستری با قوه قضائیه و اخذ نظر دولت شد.

پایان بررسی کمیسیونی آیین‌نامه «مدیریت اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول دولت»

سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی، آیین‌نامه اجرایی بند (ه) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کشور درخصوص مکان‌محوری اطلاعات، مولدسازی و مزایده اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول دولت را به هیئت وزیران ارائه نمود.

در جلسه اصلی کمیسیون لوایح، ‌ این آیین‌نامه مورد بررسی و ویرایش نهایی قرار گرفت و با تصویب متن مورد تأیید کمیته فرعی، ‌ در دستور کار جلسه هیئت وزیران قرار گرفت.

تصمیم‌گیری درخصوص لایحه «نحوه اداره و بهره‌برداری از آپارتمان»

با توجه به افزایش جمعیت کشور، گسترش شهرنشینی و به تناوب آن رشد آپارتمان نشینی، ‌ دگرگونی روابط اجتماعی مردم و نیز از آنجایی که از تصویب قانون تملک آپارتمان‌ها در سال ۱۳۴۳ بیش از ۵۰ سال و از آخرین اصلاحات به عمل آمده در آن قانون، حدود ۲۰ سال سپری شده، پیش‌نویس لایحه «نحوه اداره و بهره برداری از آپارتمان» از سوی قوه قضائیه با همکاری وزارت راه و شهرسازی تهیه و تدوین و در نهایت در ۵۱ ماده و ۱۶ تبصره به هیئت دولت ارائه شد.

در خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

لایحه مربوط با طی مراحل بررسی در کمیسیون لوایح و از آنجایی که بنابر دیدگاه اکثریت اعضای کمیسیون، ‌ بخش عمده‌ای از آن ناظر به چگونگی بهره‌برداری از آپارتمان است، ‌ واجد جنبه قضایی دانسته نشد و مقرر گردید مکاتبه‌ای از سوی وزیر دادگستری با ریاست قوه قضائیه صورت پذیرد و نتیجه در اسرع وقت به کمیسیون اعلام شود، ‌ ضمن اینکه گزارش کمیسیون برای طرح در دولت آماده و نظر هیئت وزیران در این زمینه با قید فوریت اخذ شود.

گفتنی است، جلسه اصلی کمیسیون لوایح به ریاست علیرضا آوایی، وزیر دادگستری و با حضور‌ لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور، جمشید انصاری، ‌ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور، حسن مرادی، ‌ دبیر کمیسیون و دیگر نمایندگان وزارت‌خانه‌های دادگستری، راه وشهرسازی، ‌ امور اقتصادی و دارایی، نفت، بهداشت، ‌ درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کشور و جهاد کشاورزی، ‌ استانداری‌های سمنان، تهران، زنجان، خوزستان و قزوین، قوه قضائیه، شهرداری تهران و سازمان حفاظت محیط زیست روز شنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۸ به میزبانی دفتر هیئت دولت نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای الیاس حضرتی پس از جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران، افزود: در جلسه امروز (سه شنبه) ۹ نفر از نمایندگان مجلس سوالاتی را در بخش‌های مختلف بانک‌ها، بیمه‌ها، گمرک و سایر موارد از وزیر اقتصاد پرسیدند و آقای فرهاد دژپسند هم با دقت و به صورت کارشناسی به این سوالات پاسخ گفت. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین گفت: تعدادی از نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر امور اقتصاد و دارایی قانع شدند و تعدادی هم نیاز به اطلاعات تکمیلی دارند و قرار شد که بررسی‌های بیشتری انجام دهند و برخی از نمایندگان هم قانع نشدند. آقای حضرتی در ادامه با اشاره به اینکه (سه شنبه) هر هفته وزرای مختلف به این کمیسیون دعوت می‌شوند، افزود: علاوه بر وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در جلسه امروز به سوال دو نفر از نمایندگان پاسخ گفت. وی افزود: معمولا ما سه شنبه هر هفته فعالیت بخش نظارت کمیسیون اقتصادی مجلس را شاهد هستیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز14 ساعت قبل
در این میان ۳ فراکسیون سیاسی مجلس میزبان اعضای‌شان بودند. جعفرزاده ایمن‌آبادی که خود این پیام را در فراکسیون قرائت کرده به «اعتماد» می‌گوید که «پیام رهبری مثال ضربه‌گیر عمل کرده است. علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی افزایش قیمت بنزین گفت: نگرانی مردم این است که این تصمیم تبعاتی برای سایر قیمت‌ها داشته باشد. رییس مجلس اضافه کرد: ان‌شاءالله در مسیر بحث‌هایی که روزهای بعد کمیسیون‌های مجلس دارند مشکلات حل شود. نکته قابل‌توجه دیگر در این متن پیام رهبری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که از سوی لاریجانی قرائت شده است.
ایلناایلنا17 ساعت قبل
به هر شکل دولت ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از محل بودجه عمومی در قالب تن‌خواه کنار گذاشته تا آن را به معیشت مردم اختصاص دهد. چند و چون کمک معیشتی دولتپرداخت کمک معیشتی در سه مرحله انجام می‌شود. این مبلغ را باید به حدود ۴ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی که در هر ماه پرداخت می‌شود، اضافه کرد که در جمع به حدود ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان می‌رسد. این رقم در یک سال به ۷۸ هزار میلیارد تومان می‌رسد و میزان کمک معیشتی به تنهایی در یک سال به رقم ۲۹ هزار و ۶۵۸ میلیارد تومان خواهد رسید. هرچه باشد در بلندمدت با پول‌پاشی نمی‌توان در میان گروه‌های حساس‌تر جامعه مانند جوانان و سالمندان احساس رضایت ایجاد کرد.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان برنامه و بودجه را تشریح کرد. آقای محمد خدابخشی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در این جلسه درباره اجرای برنامه افزایش قیمت بنزین بحث شد؛ آقای نوبخت اعلام کرد که تمام منابعی که مربوط به افزایش قیمت بنزین است تقریبا​ ۳۰ هزار میلیارد تومان است که به طور کامل به مردم بر می‌گردد و بین ۶۰ میلیون نفر توزیع می‌شود. وی افزود: وزیر صنعت نیز در این نشست بر اینکه تمام تلاش وزارتخانه‌اش کنترل قیمت هاست تاکید کرد و افزود: بر اساس مطالعاتی که انجام داده‌اند افزایش قیمت‌ها ناشی از افزایش قیمت بنزین حداکثر چهار تا چهار و نیم درصد خواهد بود و تمام تلاششان این است که افزایش قیمت وجود نداشته باشد.

پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است. پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشدسخنگوی وزارت امورخارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسایل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهرانسخنگوی وزارت امور خارجه، سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسایل دوجانبه و امنیت مرز‌ها محور گفتگو‌های فرمانده ارتش پاکستان در تهران است. آقای سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است وی با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند. فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز وارد ایران شدآقای موسوی، افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بررسی تمام معادلات گروه مرگ انتخابی جام جهانی/ ایران چطور صدرنشین می‌شود؟

ایسنا13 دقیقه قبل

۵ قاب از ۶۰ سالگی بن‌هور

همشهری15 دقیقه قبل

کپچر ۲۰۲۰ معرفی شد/ خودرویی با امکانات متنوع و قیمت رقابتی (+تصاویر)

عصر ایران18 دقیقه قبل

یک رکورد و یک سقوط برای قهرمانان لیگ برتر انگلیس/ آیا آرسنال به پله‌های پایین‌تر باز می‌گردد؟! +آمار

میزان‌آنلاین19 دقیقه قبل

تخصیص کارت بلیت ۳۰۰ هزار تومانی به سربازان در صورت تصویب شورای شهر

ایسنا20 دقیقه قبل