بخش خصوصی در روند توسعه کردستان مشارکت بهتری داشته باشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. اجتماعی

بخش خصوصی در روند توسعه کردستان مشارکت بهتری داشته باشد

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
بخش خصوصی در روند توسعه کردستان مشارکت بهتری داشته باشد - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج – وزیر کشور بر ورود بخش خصوصی به فعالیت‌های توسعه‌ای تاکید کرد و گفت: بخش خصوصی باید فعالانه‌تر از گذشته عمل کند و مدیران استانی مجموعه‌ای از افراد توانمند بخش خصوصی را شناسایی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی‌فضلی شامگاه شنبه در شورای توسعه استان کردستان در سنندج اظهار کرد: برای پاسخ به نیازهای امروز، ما چند الگو تعریف کرده‌ایم که پیگیری جدی سند توسعه ۴ استان کشور از جمله استان کردستان و انتخاب یک شهرستان محروم در هر استان که شهرستان سروآباد به صورت پایلوت در راستای اجرای طرح محرومیت زدایی انتخاب شده از جمله این الگوها می‌باشد.

وزیر کشور در راستای سند توسعه کردستان بیان کرد: سند توسعه را با اولویت‌هایی که در استان‌های دیگر داشتیم پیش می‌بریم و در بحث منطقه‌بندی، هر ۴ استان را یک منطقه کردیم تا امور بصورت منطقه‌ای پیگیری شود تا بتوانیم از ظرفیت‌ها و امکانات منطقه‌ای و تبادل ظرفیت این مناطق استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه تعارض‌ها و توازن‌های ملی بشدت در رنج و چالش هستیم، افزود: به دنبال تکمیل سند توسعه استان کردستان به صورت اولویت بندی شده هستیم و بعد از انقلاب اقدامات خاص و ویژه‌ای در این خصوص صورت گرفته است.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه استان کردستان ظرفیت بزرگی از نظر فرهنگی است، عنوان کرد: از نظر ظرفیت‌های غنی این استان در حوزه موسیقی نیز موسیقی اصیل و ماندگار این استان بخاطر اصالت و هویت آن در دنیا قابل تحسین بوده و در کمتر جای دنیا می‌توان نظیر آن را پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های این استان در حوزه‌های مختلف باید شناسایی شود افزود: باید در راستای شکوفایی و بهره گیری از امکانات و ظرفیت‌های استان کردستان در کلیه حوزه‌ها تلاش مضاعف داشته و با برنامه پیش برویم.

وزیر کشور با بیان اینکه باید در جهت فعالتر شدن بخش خصوصی در کردستان تلاش کنیم، ادامه داد: نیاز امروز استان بهره‌گیری از بخش خصوصی است و می‌بایست از سرمایه گذارانی که اهل ذوق، انگیزه و ریسک هستند در جهت پروژه‌هایی متناسب با نیاز و ظرفیت‌های استان بهره جسته و آنها را بکار گیریم.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

به گفته این مقام مسئول: امروزه ما در شرایطی هستیم که نمره قابل قبولی را در ایستادگی و مقاومت در برابر مشکلات کسب کرده و تا کنون توانسته‌ایم همه توطئه‌ها و تحریم‌های اقتصادی را پشت سر بگذاریم.

وزیر کشور با بیان اینکه دشمنان نظام پیگیر مذاکره با ایران هستند افزود: کشور ایران به عنوان یک کشوری که به دنبال صلح، امنیت و پیشرفت است آمادگی داریم که هر نوع کمک و قدمی برداریم.

وی با اشاره به اینکه ایران در طول این ۴۰ سال توانسته در مقابل توطئه‌ها ایستادگی کند، ادامه داد: کسانی که هزاران کیلومتر راه را جهت فتنه انگیزی در این کشور طی می‌کنند باید بدانند که در ایران نمی‌توانند فتنه‌انگیزی کنند.

رحمانی فضلی اذعان داشت: دشمنان انقلاب روزی برای اینکه پای میز مذاکره برویم ما را تهدید می‌کردند که بنزین را قطع خواهیم کرد غافل از اینکه ما نه تنها بنزین وارد نمی‌کنیم بلکه صادرکننده بنزین هم هستیم.

وی با اشاره به اینکه وابستگی به نفت یکی از مشکلاتی است که باید آن را حل نمود، ادامه داد: به خواسته امام در اوایل انقلاب باید از وابستگی‌های نفتی دوری جسته و به دنبال صلح و توسعه و استفاده از ظرفیت‌های دیگر باشیم.

رحمانی فضلی ادامه داد: کردستان باید نقش و رسالت تاریخی خود را یک بار دیگر انجام دهد، اگر در استان فقر، فلاکت سختی و مصیبت باشد یا اگر آبادانی، شادی و زندگی مطلوب باشد نتیجه کار کسانی هستند که پشت میز نشسته‌اند زیرا اداره استان‌ها به عهده ماست.

وی گفت: گام اصلی این است که ما در جهت ترویج بخش خصوصی به مردم تلاش مضاعف داشته و در جهت رفع مشکلات بیکاری گامی موثر برداریم.

وزیر کشور افزود: راه توسعه کردستان و استان‌های مرزی این است که باید پیوندهای وسیع و محکمی در سطح ملی برقرار کنیم تا کردستان سهم خود را از توانمندی‌های ملی دریافت کند.

وی خاطرنشان کرد: توانمندی و بودجه ملی محرک‌های کششی هستند که بخش اعظم تقویت و برقراری پیوندها در سطح ملی بوسیله کوشش محقق می‌شود.

بخش خصوصی در روند توسعه کردستان مشارکت بهتری داشته باشد - 22

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | ظهور معجزه‌آسای دریاچه‌ای جوان در میان کویر لوت

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر این دریاچه در میانه کلوت‌ها در کویر شهداد ظاهر شده است. کلوت‌ها برجستگی‌های طبیعی هستند که بر اثر فرسایش و در میان شیارهای نعلی به وجود می‌آیند. برای رسیدن به این دریاچه باید ۵۰ کیلومتر از سمت شهر تاریخی شهداد در شرق کرمان به سمت این کلوتها حرکت کنید تا در آغوش کویر لوت این دریاچه مواج را ببینید. فعالان گردشگری می‌گویند این دریاچه پس از سیلاب‌های ابتدای سال جاری و طغیان «رود شور» که ارتفاعات خراسان جنوبی منشا می‌گیرد و در انتهای کویر در جنوب لوت در استان کرمان آرام می‌گیرد، ایجاد شده است. به گفته این فعالان حجم آب دریاچه بسیار زیاد است اما درصد بالایی از نمک دارد.

زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس)

11+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
تمام فکرم رفت سمت والدینی که اینستاگرام دخترانشان با عکس‌های نیمه‌عریان پر شده. هیچ وقت درخواست نکرده بودم که اینستاگرام پائولینا را ببینم. تلفن همراهم را برداشتم و ناگهان همه چیز جلوی چشمم بود: زندگی پائولینا. مناظر زیبایی از اوریینت در لانگ آیلند بود که بخشی از هر ماه اوت در کل زندگی پائولینا را در آنجا می‌گذراندیم و از روی عشق عنوانش را «خانۀ شادی‌هایم» گذاشته بود. وب‌سایت ترجمان آن را در تاریخ ۲۲ آبان ۱۳۹۸ با عنوان «روزی که در اینستاگرام دخترم را پیدا کردم» و ترجمۀ میترا دانشور منتشر کرده است.
الفالف23 ساعت قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علی بیات مدیر آموزش و پرورش خوشاب گفت: پدر دانش‌آموز کلاس ششم مقطع ابتدایی یکی از مدارس شهرستان خوشاب دیروز بامراجعه به مدرسه بدون اطلاع و اجازه مدیر و مسئولان واحد آموزشی وارد کلاس درس شده، در حضور دانش‌آموزان به معلمی که در حال تدریس بوده فحاشی کرده و او را از کلاس به بیرون برده و مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد. او تصریح کرد: شخص مهاجم در حالی مرتکب این اعمال غیراخلاقی در فضای آموزشی شده که معلم مورد تهاجم هیچ گونه واکنش دفاعی انجام نمی‌دهد تا اینکه با حضور و دخالت کادر مدرسه به دفتر مرکز آموزشی هدایت و بلافاصله موضوع از سوی مدیر مدرسه به پلیس ۱۱۰ گزارش و در پی حضور ماموران انتظامی فرد مهاجم به کلانتری منتقل می‌شود. او در مورد انگیزه بروز این حادثه، گفت: معلم مورد اشاره، روز پیشتر پس از آنکه در زمان زنگ تفریح چند دانش‌آموز در سالن مدرسه با یکدیگر درگیر شده بودند اقدام به بیرون بردن آن‌ها از سالن کرده که در همین حین یکی از دانش‌آموزان به معلم فحاشی می‌کند و او نیز برخوردی جزئی نسبت به دانش‌آموز فحاش انجام می‌دهد. مدیر آموزش و پرورش خوشاب افزود: این دانش‌آموز نیز همان روز پس از بازگشت از مدرسه در خانه از تنبیه معلم نزد والدینش شکایت می‌کند. بیات افزود: این در حالی است که پس از حمله پدر این دانش‌آموز به معلم و انتقال وی به کلانتری، در جریان بررسی پلیس مشخص شد گزارش این دانش‌آموز به والدینش غلط بوده است.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
وی ادامه داد: فراکسیون شفافیت مجلس، بازرسی ریاست‌جمهوری، سازمان بازرسی کل کشور، نمایندگی رهبری در هلال‌احمر و شورایعالی هلال احمر به این موضوع ورود کردند و مشخص شد که آقای رئیس آلوده فساد است اما آقای روحانی او را نگه داشته است. نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه الان خیلی‌ها معترض هستند و نمی‌دانیم چه کنیم، درباره هجمه اخیر روحانی به قوه‌قضاییه گفت: این یک مصداق بارز است، آقای روحانی! این موردی است که مو لای درزش نمی‌رود، پس چرا برخورد نمی‌کنید؟ همین است که آن‌طور که سخنرانی وخطابه می‌کنید ما باور نمی‌کنیم. می‌گوید چرا ریالی‌ها را می‌گویند و دلاری‌ها را نمی‌گویند، بابک زنجانی که دستگیر شده و تلاش زیادی صورت گرفته است. انتهای پیام/

گاز ریه‌های شما چنده؟!

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر