شهرداری تهران هرچه سریعتر مشخص کند چه املاکی دارد/تشکیل کارگروه برای املاک فاقد سند شهرداری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

شهرداری تهران هرچه سریعتر مشخص کند چه املاکی دارد/تشکیل کارگروه برای املاک فاقد سند شهرداری

ایلناخبرگزاری ایلنا |
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر اینکه شهرداری باید مشخص کند چه املاکی دارد، تا بتواند از آنها حفاظت کند، گفت: پیگیر هستیم که اموال شهرداری تهران هرچه سریعتر تعیین‌تکلیف شوند.

شهرداری تهران هرچه سریعتر مشخص کند چه املاکی دارد/تشکیل کارگروه برای املاک فاقد سند شهرداری - 1

ذبیح‌الله خدائیان (رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص بی‌سند بودن بسیاری از املاک شهرداری تهران که به گفته عضو شورای شهر از ۴۴ هزار ملک شهرداری، ‌ تنها ۴ هزار و ۴۰۰ ملک، دارای سند مالکیت هستند و از این بین هزار و ۱۰۰ ملک تنها کپی سندشان موجود است، اظهار داشت: در جهت سرعت دادن امور با برخی از سازمان‌ها از جمله شهرداری تهران تفاهم‌نامه‌ای ایجاد کردیم. تفاهم‌نامه ما با شهرداری در ارتباط با املاک آنها است، ‌ چرا که شهرداری تهران املاک متعددی دارد که برخی از آنها سند دارند و برخی بدون سند هستند.

تشکیل کارگروه برای املاک فاقد سند شهرداری تهران

خدائیان ادامه داد: بر همین اساس طبق تفاهم‌نامه دوجانبه‌ای که در ماه‌های اخیر بین شهرداری تهران و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور منعقد شد، ‌ قرار بر این است؛ شهرداری تهران نقشه املاک خود را در اختیار سازمان ثبت اسناد و املاک قرار دهد و ما نیز سند کاداستری برای آنها صادر کنیم، همچنین در مورد املاک فاقد سند شهرداری تهران کارگروهی تشکیل شود و سندی برای آنها صادر کنیم.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: از سوی دیگر مقرر شد؛ امکان دسترسی شهرداری به اسناد را برای تهیه و صدور سند املاکشان فراهم کنیم.

شهرداری برای حفاظت از املاک خود، مشخص کند چه املاکی دارد

وی تصریح کرد: اکنون شهردار تهران به میدان آمده و این تقاضا را مطرح کرده است و معاونت سازمان ثبت اسناد و املاک شهرداری تهران با معاونت املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور این اقدام را شروع کرده‌اند و امیدوارم شهرداری هرچه سریعتر املاک فاقد سند موجود را سنددار و مشخص کند، چه املاکی دارد تا بتواند از آنها حفاظت کند.

خبری: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

خدائیان در خصوص اینکه آیا سازمان ثبت اسناد و املاک الزام و یا تعیین‌تکلیفی برای ساماندهی املاک شهرداری تهران در نظر گرفته است یا خیر؟ اظهار داشت: الزام ما همان توافقی است که بین طرفین منعقد شده است. ما این تقاضا را مطرح کردیم و شهرداری از آن استقبال کرد و خود شهرداری تهران نیز پیگیر این موضوع هست که هرچه سریعتر اموال شهرداری تعیین‌تکلیف شود.

سازمان امور اراضی، منابع طبیعی و وزارت نیرو در لیست تشخیص املاک و صدور سند

او ادامه داد: ما نه تنها با شهرداری، بلکه با سازمان اوقاف نیز تفاهم‌نامه‌ای منعقد کردیم، آنها نیز املاکی دارند که فاقد سند مالکیت است، به علاوه برخی از املاک آنها سند مالکیت قدیمی دارد، بدین‌ترتیب هم املاک قدیمی تبدیل به سند کاداستری و هم موارد وقفی سنددار می‌شوند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اینکه این سازمان به دنبال انعقاد توافق‌نامه‌ای با سایر سازمان‌ها نیز هست، افزود: پیگیر هستیم تا با سازمان امور اراضی، ‌ سازمان منابع طبیعی و همچنین وزارت نیرو توافق‌نامه‌هایی را منعقد کنیم تا هرچه سریعتر بتوانیم املاک این سازمان‌ها را مشخص کنیم و سنددار شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حالا باید منتظر ماند و دید آیا دولت نظرات شورای شهری‌ها را درخصوص تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس جدی خواهد گرفت یا همچنان در بر پاشنه بی توجهی به این خواهد چرخید.

ادامه فعالیت سامانه‌های بارشی

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
مرتضی ضرابی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ افزود: به شکل پراکنده در بخش‌هایی از شمال غرب و غرب کشور به ویژه در استان‌های ساحلی دریای خزر و دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس و بخش‌هایی از جنوب کشورمان بارندگی‌ها ادامه خواهد داشت که عمدتا به شکل برف و باران است. وی گفت: در استان‌های ساحلی دریای خزر از جمله گیلان و مازندران تمرکز بارش‌ها را داریم که بین ۴۰ تا ۶۰ میلی متر بارندگی خواهیم داشت. در استان گلستان هم انتظار بارندگی داریم که بارش‌ها در دامنه‌های جنوبی البرز از جمله زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، مرکزی و مناطقی از اصفهان به شکل برف و باران خواهد بود. کارشناس سازمان هواشناسی افزود: در تهران نیز در ساعات آینده بارش‌ها به شکل برف و باران آغاز خواهد شد که تداوم دارد و این شرایط را برای فردا نیز پیشرو خواهیم داشت. آقای ضرابی گفت: در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، مناطقی از لرستان و جنوب کشورمان بارش‌ها به شکل رگبار و رعد و برق خواهد بود که این شرایط را در بخش‌هایی از بوشهر، فارس و هرمزگان پیش بینی می‌کنیم که البته تمرکز بارش‌ها در نیمه جنوبی بوشهر و بخش‌هایی از هرمزگان خواهد بود. وی افزود: ​ فردا عمده تمرکز بارش‌ها در نیمه شرقی کشور خواهد بود که از ساعت بعد از ظهر در یزد، کرمان، خراسان شمالی و رضوی بارندگی خواهیم داشت. همچنین در شرق سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز و مرکزی بارش خواهیم داشت و از فردا و پس فردا نیز عمده بارش‌ها در شرق کشور و شرق سواحل دریای خزر خواهد بود. کارشناس سازمان هواشناسی گفت: همچنین در این مناطق انتظار کاهش دما بین ۷ تا ۱۲ درجه را داریم ضمن اینکه آب‌های خلیج فارس و دریای خزر نیز طی امروز و فردا مواج و متلاطم خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
محمدتقی زاده در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما​ افزود: ​ با توجه به بارش‌های برف و باران ماه جاری و پیش بینی‌ها، بارندگی‌ها بیش از حد نرم سال‌های قبل است. وی ادامه داد: برای اینکه شرایط را مدیریت کنیم و سد‌ها در شرایط بارندگی شدید و سیلاب‌ها مشکلی نداشته باشد، شرکت آب منطقه‌ای استان تهران مکلف شده است سد‌ها را رصد، نظارت و آب ورودی و خروجی را نیز کنترل کند. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: روزانه بیش از سه میلیون متر مکعب خروجی سد‌های ما در استان تهران است که به منظور استفاده از منابع آبی بخش کشاورزی، محیط زیست و آب شرب انجام می‌شود و خروجی مازاد نیز برای این است که سد‌ها قابلیت کنترل داشته باشد و در مواقع سیلابی و بارندگی گنجایش لازم را برای ورودی آب پیش بینی کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
آقای صفا صبوری دیلمی افزود: مجموعه رازی جزو مجموعه‌های کم نظیر در تهران است و در مجاورت برج تاریخی طغرل قرار دارد، این مجموعه با ۴ هکتار زمین ۳۰ هزار مترمربع بنا دارد، اجرای این طرح در مرحله پایانی است و ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تلاش می‌کنیم تا پایان سال به بهره برداری برسد. وی گفت: در مناطق جنوبی تهران با توجه به جمعیت، چنین مراکزی کم داریم و همجواری این طرح با مجموعه‌های فرهنگی تاریخی شهرری مهم است. صادقی، عضو تیم طراحی پروژه رازیمجموعه رازی به منظر برج طغرل آسیب نرسانده استعضو تیم طراحی پروژه رازی گفت: مهمترین دغدغه ما در طراحی مجموعه آسیب ندیدن منظر برج طغرل بوده است. اسماعیل صادقی افزود: در ساخت این مجموعه، برج طغرل عنصر اصلی ما بود و برای اینکه توجه مخاطبان به این برج جلب شود، طیف متنوعی از کاربری‌ها را برای مردم در نظر گرفته‌ایم و طرح تقریبا آماده بهره برداری است. وی اظهار کرد: از سال ۸۹ وقتی طرح رازی در مرحله پیشرفت ۴ درصدی قرار داشت، کار را دست گرفتیم و حالا بعد از گذشت نزدیک به ۱۰ سال در مرحله ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی قرار دارد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مروری بر تخلفات شرکت‌های تولید لاستیک ایران

تکراتوچند ثانیه قبل

خانه‌ام آتش گرفته است، آتشی جانسوز

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور4 دقیقه قبل

جلسه پارلمان لبنان پس از انسداد مسیرها توسط معترضان به تعویق افتاد

اعتمادآنلاین4 دقیقه قبل

وزارت ورزش ادعای سه کاندیدای انتخابات والیبال را رد کرد

مهر4 دقیقه قبل

اعلام اسامی محرومان هفته یازدهم/ کالدرون غایب سرشناس

نامه‌نیور5 دقیقه قبل

نگاهی به سهمیه سوخت خودروها