رئیس‌جمهوری فرانسه امروز به آلمان سفر می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی

رئیس‌جمهوری فرانسه امروز به آلمان سفر می‌کند

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصاد نیوز: رئیس‌جمهوری فرانسه امروز (یکشنبه) برای شرکت در رویدادهای سی‌امین سالروز فروپاشی دیوار برلین به آلمان سفر می‌کند؛ چندین روز پس از آنکه این دو متحد عضو اتحادیه اروپا در ارزیابی خودشان از ناتو دچار اختلاف شدند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه مذاکرات جداگانه‌ای با فرانک-والتر اشتاینمایر، رئیس‌جمهوری و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خواهد داشت. پس از آن، طرفین در ضیافت ناهاری با حضور شاهدان مراسم سقوط دیوار برلین در نهم نوامبر ۱۹۸۹ شرکت خواهند کرد. این دیوار از ۱۹۶۱ برای جداسازی برلین مورد استفاده قرار می‌گرفت.

روزنامه لوفیگارو به نقل از ریاست جمهوری فرانسه گزارش داد، این رویدادها فرصتی خواهد بود که «به طور مشترک بر میراث سال ۱۹۸۹ و معنای پروژه اروپایی در زمینه اهمیت ویژه زوج فرانسوی-آلمانی تأمل شود.»

خبری: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

در همین حال، این سفر به دنبال مصاحبه جنجالی ماکرون با مجله اکونومیست انجام می‌شود. رئیس‌جمهوری جوان فرانسه گفته وبد، ناتو در وضعیت «مرگ مغزی» قرار دارد چون آمریکا دیگر رهبری این ائتلاف را در دست ندارد. مرکل اما با بیان اینکه با چنین ایده‌ تندی موافق نیست، تاکید کرد که ماکرون از واژه‌ای «افراطی» برای بیان دیدگاه‌هایش استفاده کرده است.

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایبناایبنا16 ساعت قبل
این تامین مالی از طریق انتشار اوراق اجاره برای شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش به مبلغ ۳۰۰۰ میلیارد ریال در بازار فرابورس ایران می‌باشد. اگرچه تامین مالی حوزه ناوگان حمل و نقل هوایی از طریق ابزارهای نوین تامین مالی در بازار سرمایه تاکنون چندین مرتبه صورت پذیرفته است، ولیکن توسعه زیرساخت این صنعت برای اولین بار با انتشار این اوراق در بازار سرمایه کلید می‌خورد. نکته‌ای که حائز اهمیت است؛ ساختار نوین ابزارهای نوین تامین مالی در بازار سرمایه، تنوع و انعطاف‌پذیری آن‌ها می‌باشد که این روش‌های تأمین مالی را از تسهیلات بانکی متمایز می‌سازد. این اوراق از طریق بانک مسکن منتشر می‌شود که ضمانت پرداخت‌های این اوراق را بانک مسکن و تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی را شرکت تامین سرمایه بانک مسکن بر عهده دارد. فرآیند عرضه از طریق شرکت کارگزاری بانک مسکن به عنوان عامل فروش اوراق صورت خواهد پذیرفت.

فیلم | میدان نفتی جدید ایران را بشناسید

خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
عکس‌های منتشر شده حاکی از دیوارنویسی و حمله وندال‌ها به بنای دژ اژدها پیکر در لارستان استان فارس است. دژ اژدها پیکر که به مقبره مادر نادرشاه هم معروف است، یکی از بناهای تاریخی و ثبت ملی استان فارس به حساب می‌آید که در دو سال اخیر ۱۸۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده‌ است اما به دلیل فقر فرهنگی گردشگران و نبود نگهبان دائم دیوارهای این اثر به صورت بسیار گسترده مورد دیوارنویسی قرار گرفته‌ است.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
بر اساس این گزارش، درجلسه افتتاحیه یازدهمین دوره ارزیابی تعالی منابع انسانی در بانک دی که با حضور محمدرضا قربانی، مدیر عامل بانک، معاونین و مدیران ارشد و گروه ارزیاب جایزه تعالی منابع انسانی برگزار شد، مدیرعامل بانک دی ضمن ابراز خرسندی از حضور بانک در جایزه تعالی منابع انسانی به اهمیت توجه به این حوزه در سازمان‌ها اشاره کرد و گفت: با توجه به تغییرات و تحولات شگرف و فراگیر حوزه‌های فناورانه، موثرترین شیوه در شرایط فعلی برای کسب مزیت رقابتی، کارآمد کردن و توانمند سازی منابع انسانی سازمان‌ها است. معاون سرمایه انسانی بانک دی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه سرمایه انسانی گفت: در چند سال گذشته تا کنون با درخواست‌های متعددی از سوی بانک‌ها برای آشنایی با اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در حوزه سرمایه انسانی بانک دی مواجه بوده‌ایم که طی نشست‌های مشترکی که با آن‌ها داشته‌ایم ضمن تبادل تجربیات و ایده‌ها از فرآیندها و برنامه‌های منابع بانک دی الگوبرداری شدهکه این امر نشانگر متعالی بودن و پیشروی بانک دی در حوزه سرمایه انسانی است. حیدری با اشاره به هدف بانک از شرکت در جایزه تعالی منابع انسانی گفت: هدف از حضور در فرآیند جایزه تعالی منابع انسانی، بهبود فعالیت‌ها و اقدامات حوزه سرمایه انسانی و ارتقای جایگاه سرمایه‌های انسانی بانک است که این امر از طریق دریافت بازخورد ارزیابان بی طرف بیرونی و تزریق ایده‌های نو به فرآیند‌های حوزه منابع انسانی، ارتقای روزافزون شأن و منزلت کارکنان به عنوان سرمایه‌های ارزشمند را در پی خواهد داشت. در این ارزیابی که به مدت سه روز به طول انجامید، بانک دی در ۹ معیار «رهبری منابع انسانی»، «استراتژی منابع انسانی»، «فرایند برنامه ریزی و تامین منابع انسانی»، «فرایند توسعه منابع انسانی»، «فرایند جبران خدمت»، «روابط کار و کارکنان»، «نتایج ادراکی منابع انسانی»، «نتایج عملکرد منابع انسانی» و «نتایج سازمانی» مورد ارزیابی قرار گرفت. در جلسه اختتامیه یازدهمین دوره ارزیابی تعالی منابع انسانی در بانک دی، ارزیابان انجمن مدیریت منابع انسانی ایران ضمن تقدیر از فعالیت‌های انجام شده در حوزه منابع انسانی در بانک دی به ارائه گزارشی اجمالی از ارزیابی خود پرداختند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز16 ساعت قبل
وی تاکید کرد: گاهی مردم انتظار دارند که سکته مغزی تنها در افراد پیر و از کار افتاده‌ بروز کند؛ در حالیکه فردی که شاغل است یا فرد سالمی که در حال پیاده‌روی در خیابان است هم ممکن است دچار سکته مغزی شود. به‌طوری که مردم با نشانه‌ها و علائم سکته مغزی آشنا بوده و به محض مواجهه با این علائم با اورژانس تماس گرفته و یا به مراکز درمانی مراجعه کنند. کرمانچی با بیان اینکه بنابراین مردم باید علائم سکته مغزی را شناخته و نسبت به آن‌ها حساس باشند، گفت: این علائم عبارتند از نامتقارن شدن صورت، ضعف یک‌طرفه در دست یا پا، اشکال در تکلم فرد و … افراد با مشاهده این علائم باید در کمتر از چهار ساعت بیمار را به مرکز درمانی برسانند. زیرا اورژانس می‌داند که کدام بیمارستان‌ها خدمات درمانی سکته مغزی را ارائه می‌کنند. بنابراین مردم اشتباه نکنند و فکر نکنند که سکته حاد مغزی فقط مختص افراد پیر است.

بازتاب یک گزارش!

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است و رقابت در این حوزه تولیدی را با مشکل مواجه کرده است برای اطلاع بیشتر گزارش همکارمان آذری بقا را پیگیری نمایید.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گفته وی دلیل آن پروژه‌های سیاست اقتصادی بزرگترین حزب مخالف انگلیس یعنی حزب کارگر است. به دلیل قوانین انتخابات انگلیس این احتمال وجود دارد که یا حزب محافظه کار جانسون و یا حزب کارگر کوربین نخست وزیر آینده را به میدان آورند. هاپ همچنین اعلام کرد که این مسئله مشخص نیست که تحت یک دولت با حزب کارگر عرصه اقتصادی چگونه شکل خواهد گرفت. در بین این نمایندگان ۳۶ نفر از حزب محافظه کار و ۱۸ نفر از حزب کارگر بوده است. این نخستین انتخابات انگلیس در نزدیکی کریسمس است که از سال ۱۹۲۳ میلادی تاکنون برگزار خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها