نمی‌توانیم درتیم ملی معجزه کنیم/بایدبه فکر جایگزین لژیونرها باشیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. ورزشی
نمی‌توانیم درتیم ملی معجزه کنیم/بایدبه فکر جایگزین لژیونرها باشیم

نمی‌توانیم درتیم ملی معجزه کنیم/بایدبه فکر جایگزین لژیونرها باشیم

مهرخبرگزاری مهر |
رئیس فدراسیون هندبال پس از کسب عنوان پنجمی تیم ملی در رقابت های انتخابی المپیک و شناخت حریفان در جام ملتهای آسیا گفت: نمی توانستیم در این مدت کم معجزه کنیم.

علیرضا پاکدل پس از کسب مقام پنجمی تیم ملی در رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ و شناخته شدن حریفان ایران در رقابت‌های جام ملتهای آسیا در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: در مجموع از عملکرد تیم ملی در این رویداد راضی بودم چرا که ما با یک باخت پنجم شدیم. گروه ما در دور مقدماتی گروه سختی بود دو رقیب قدرتمند ما هر دو به فینال رفتند. این پنجمی در حالی برای تیم ما رقم خورد که تیم ملی هندبال یک سال تعطیل بود و ما هم تصمیم گرفتیم پس از سالها یک مربی ایرانی را در راس تیم ملی قرار دهیم. ما با بضاعتی که داشتیم و وضعیتی که حاکم بود تیم را اعزام کردیم و نتیجه نسبتا خوبی گرفتیم.

وی ادامه داد: من از همان ابتدایی که مسئولیت فدراسیون را برعهده گرفتم اعلام کردم که ما برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ شانسی نداریم چرا که نمی‌توان در این مدت کم معجزه کرد. باید منصفانه به این مسئله پرداخت و کارشناسی کرد. بحرین اگر امروز قهرمان مسابقات آسیا شده و سهمیه المپیک می‌گیرد ۵ سال است که پله پله مسیر خود را طی کرده تا امروز به فینال برسد. کره چند سالی است پوست اندازی کرده و با ترکیب جدید در تمام رقابت‌ها حاضر می‌شد و حالا به نایب قهرمانی آسیا رسیده است. ما با چند ماه و یک سال نمی‌توانیم تغییری در روند کلی تیم ایجاد کنیم و نتیجه آن چنانی بگیریم. این کار سختی است و در ورزش کار نشدنی است چرا که در دنیای ا مروز ورزش، برنامه‌ها است که باعث پیش روی تیم‌ها می‌شود.

رئیس فدراسیون هندبال کشورمان به برنامه ریزی‌های صورت گرفته اشاره کرد و گفت: ما هم باید کار را از جایی شروع کنیم به همین دلیل برنامه‌های خود را در سه بخش سه ساله، پنج و هشت ساله تدوین کرده و جلو می‌رویم. براساس کارمان هم امیدواریم بتوانیم در چند سال آینده دوباره به نتایج خوبی برسیم. به طور مثال ما برای نوجوانان و جوانان برنامه داریم. اردوهای آنها را به طور مرتب برگزار می‌کنیم و حتی جلوتر از برنامه هستیم.

وی اظهار داشت: ما حتی کار را برای خردسالانی که ۵ سال آینده وارد رده نوجوانان می‌شوند شروع کرده‌ایم بعید می‌دانم فدراسیونی از بین رشته‌های توپی بعد از المپیاد اردوهای خود را برای این رده سنی آغاز کرده باشد اما ما کار با ۱۲۰ نفر از منتخبین را آغاز کردیم. این نفرات اردوهای خود را در بوشهر و یزد دنبال کرده‌اند و مربیان خوبی هم درگیر آنها شده‌اند. برنامه‌ها برای این گروه مشخص است و به زودی هم کادر فنی آنها را تقویت خواهیم کرد.

پاکدل در پاسخ به این سوال که « قرعه کشی مسابقات جام ملتهای آسیا و انتخابی جهانی انجام شده، آیا با همین کادر فنی تیم را راهی این رویداد خواهید کرد؟»، گفت: با همین کادر و سرمربیگری آقای حبیبی اردوها و برنامه‌ها را ادامه می‌دهیم. قرار است در جلساتی از شرایط تیم، نقاط ضعف و قوت و گزارش بازیها، شرایط پیوستن و ادامه کار لژیونرها، نحوه برگزاری اردوها و آماده سازی تیم تا این رویداد بیشتر صحبت کنیم. به هر حال این رقابت‌ها با توجه به تیم هایی که در آن حاضر هستند و قرعه رقابت‌ها برای ما سخت است. در این رویداد قرار است سه تیم اول سهمیه حضور در مسابقات جهانی را دریافت کنند و این کار را برای همه تیم‌ها سخت خواهد کرد. امیدواریم بتوانیم در این چند ماه تلاش بیشتری انجام داده و بهترین برنامه ریزی را براساس آنچه در توان داریم انجام دهیم.

خبری: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

وی در مورد حضور لژیونرها و ادامه کار با آنها نیز گفت: جلساتی با مربیان و کادر تیم ملی و همین طور کمیته فنی خواهیم داشت. در خصوص اینکه به چه شکلی از حضور لژیونرها بهره ببریم و عمل کنیم تا اتفاقات گذشته تکرار نشود. تلاش می‌کنیم بهترین تصمیم را برای همراهی آنها بگیریم.

« هرچند برخی لژیونرها تیم ملی را در مسابقات قطر همراهی کردند اما حضور آنها تنها چند روز مانده به مسابقات بود و برخی هم موافقت باشگاه های خود را نگرفتند آیا بهتر نیست فدراسیون فکری به حال این مسئله کند تا بتواند لژیونرها را در اردوها و برنامه های تدارکاتی و زمان بیشتری در اختیار بگیرد و به جای آنها از پتانسیل داخلی استفاده کند؟»

رئیس فدراسیون هندبال کشورمان در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر گفت: پروسه جوان سازی یک تیم یک دفعه اتفاق نمی‌افتد. اینکه کلا آنها را خط بزنیم هم ضربه به هندبال ایران بوده و آبروی هندبال ایران را خدشه دار می‌کند. در یک بخش با شما هم عقیده هستم که آن قدر باید کار کنیم تا افرادی را پشت سر این لژیونرها داشته باشیم که اگر آنها برای همراهی تیم دچار مشکل شدند و نتوانستند به تیم بیایند جایگزین شده و آن خلاء را برای ما پر کنند.

وی در همین بحث ادامه داد: طبق برنامه فدراسیون جهانی رقابت‌های قهرمانی آسیای کویت در زمانی است که ما یک فرصت یک ماهه برای برگزاری تمرینات آخر و در نهایت شرکت در مسابقات در اختیار داریم و عملا بازیکنان لژیونر تعطیل هستند و می‌توانند تیم ملی را همراهی کنند. اگر کسی دنبال بهانه باشد قطعا اغماض نخواهیم داشت چرا که حضور ما در این رویداد آبروی ملی هندبال بوده و مهم است. به هر حال عزت تیم ملی بالاتر از این حرف هاست و پوشیدن لباس تیم ملی افتخاری برای هر ورزشکار محسوب می‌شود.

پاکدل خاطرنشان کرد: ما در همین مسابقات انتخابی المپیک به برخی از جوان‌ها بها دادیم. برای انتخاب میلاد قلندری بازیکن ۱۸ ساله مان اصرار کرده و پای آن هم ایستادیم و مربی تیم موافق بود. وی در مسابقات بهترین بازیکن مسابقات در پست خود شد. ما پروسه جوان سازی تیم ملی را شروع کرده‌ایم اما طی شدن آن زمان می‌خواهد و حداقل دو سال زمان می‌برد تا بتوانیم ترکیب جوانی را در تیم ملی داشته باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، یکی از بازیکنانی که از همه دیگر بازیکنان جوان آکادمی قد بلندتری دارد، داوید ایسمون نام دارد. در ادامه به بررسی شرایط این بازیکن ۱۴ ساله که برای تیم زیر ۱۵ ساله‌های آژاکس بازی می‌کند خواهیم پرداخت. در تصاویر برتری فیزیکی و قدرت داوید ایسمون نسبت به رقبا است و آکادمی آژاکس تصاویری از این بازیکن در توئیتر خود منتشر کرده است. البته ایسمون تنها بازیکن قدبلند و نوجوانی نیست که مورد توجه قرار گرفته و ابراهیم ساو، بازیکن آکادمی زیر ۱۲ سال سویا نیز یکی دیگر از نواجوانان تنومند اروپا به شمار می‌آید. وی در مقایسه با دیگر بازیکنان آکادمی شبیه یک بازیکن بالغ از نظر ظاهری محسوب می‌شود.

قرارداد آقای سرمربی!

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ قرار بود پس از بازی با عراق یک نشست خبری برگزار شود و به سوالات و ابهامات در زمینه قرارداد مارک ویلموتس پاسخ داده شود، اما اکنون خبری از برگزاری این نشست نیست. پول سرمربی تیم ملی فوتبال از حساب بیت المال پرداخت می‌شود، بنابراین بهتر است مسئولان فدراسیون فوتبال ایران هر چه زودتر این نشست خبری را برگزار کنند تا مشخص شود مفاد قراردادی مارک ویلموتس به چه صورتی است.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
مهاجم تیم ملی فوتبال امید به دلیل مخالفت باشگاه استانبول اسپور امکان حضور در بازی تدارکاتی برابر تیم المپیک قطر را نخواهد داشت. اللهیار صیادمنش در این خصوص گفت: خوشحالم که بعد از مدت‌ها به تیم المپیک اضافه شدم و در کنار بچه‌ها بودم. مهاجم تیم المپیک اضافه کرد: بازی با قطر می‌تواند مسابقه بسیار خوبی برای تیم ما باشد. البته باشگاه استانبول اسپور با حضور من در این مسابقه مخالفت کرده چون خارج از زمان فیفا دی برگزار می‌شود هم‌چنین بازی‌های حساسی در پیش داریم و از من خواستند طبق برنامه قبلی به باشگاه برگردم. امیدوارم بچه‌ها در این بازی هم موفق باشند و در اردوهای بعدی باز هم به تیم اضافه شوم.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
سعید داورپناه به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره وضع تیم بسکتبال نفت آبادان گفت: ترکیب بازیکنان نفت مثل پارسال نیست، ولی بازیکنان فعلی واقعا تلاش می‌کنند. هیچ تیمی مثل ما تمرین نمی‌کند و به نظرم براساس همان تمرینات و با کار گروهی خوب، ​ مهرام را هم در هفته پنجم شکست دادیم. مهرام تیمی بزرگ با مهره‌های خوب است، ولی تمرکز ما از این تیم بیشتر بود. وی درباره رویارویی با صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان مهرام افزود: ​ صمد دوست صمیمی من بیرون از زمین است و همیشه خیلی خوب بازی می‌کند. برایمان فرقی ندارد که تیم‌های دیگر بازیکن خارجی بیاورند، به نظرم تا زمانی که کار گروهی انجام دهیم، ​ وضعیت تیم خیلی فرق می‌کند.
طرفداریطرفداری22 ساعت قبل
طرفدارى- در دیداری دوستانه، آرژانتین و اروگوئه به مصاف یکدیگر رفتند: مشخصات بازیدوشنبه؛ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸ نوامبر ۲۰۱۹ساعت ۲۲:۴۵ به وقت ایراندیدار دوستانهگلزنان: ادینسون کاوانی (۳۴) و لوییس سوارز (۶۹) برای اروگوئه- سرخیو آگوئرو (۶۳) و لیونل مسی (۹۱ پنالتی) برای آرژانتینترکیب دو تیمآرژانتین (۲-۱-۳-۴) آندرادا| ساراویا، پتزلا، اوتامندی، تاگلیافیکو| دی پل، پاردس، آکونیا| مسی| دیبالا، آگوئرواروگوئه (۳-۳-۴) کامپانیا| کاسرس، کواتس، گودین، وینا| توریرا، والورده، وسینو| کاوانی، سوارز، لوزانوبه دلیل محدودیت‌های بعمل آمده، متاسفانه نمی‌توانیم جزییات بیشتری از این بازی را خدمت شما دوستان عزیز اعلام کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بررسی تمام معادلات گروه مرگ انتخابی جام جهانی/ ایران چطور صدرنشین می‌شود؟

ایسنا10 دقیقه قبل

۵ قاب از ۶۰ سالگی بن‌هور

همشهری13 دقیقه قبل

کپچر ۲۰۲۰ معرفی شد/ خودرویی با امکانات متنوع و قیمت رقابتی (+تصاویر)

عصر ایران15 دقیقه قبل

یک رکورد و یک سقوط برای قهرمانان لیگ برتر انگلیس/ آیا آرسنال به پله‌های پایین‌تر باز می‌گردد؟! +آمار

میزان‌آنلاین17 دقیقه قبل

تخصیص کارت بلیت ۳۰۰ هزار تومانی به سربازان در صورت تصویب شورای شهر

ایسنا18 دقیقه قبل