وحدت کشورهای اسلامی، قدرت‌های بزرگ را با خود همراه کرده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. سیاسی

وحدت کشورهای اسلامی، قدرت‌های بزرگ را با خود همراه کرده است

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
وحدت کشورهای اسلامی، قدرت‌های بزرگ را با خود همراه کرده است - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت امروز به هم پیوستگی و وحدت کشورهای اسلامی باعث شده تا قدرت‌های بزرگ جهانی بخواهند خود را به این جریان پیوند داده و همراه کنند.

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی روز یکشنبه در همایش پیامبر اعظم (ص) رهبری، اتحاد ملی و اقتدار امت اسلامی با بیان اینکه یکی از مسائل اصلی و اساسی جهان اسلام، وحدت است که به فرموده قرآن کریم نعمت بزرگ و عامل قدرت جهان اسلام است، افزود: اگر از هم جدا باشیم قدرت شکست پذیری ما بیشتر بوده و دشمن بر ما مسلط می‌شود

نماینده ولی فقیه در کردستان به خدمات امام راحل به جهان اسلام برای تقویت وحدت اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: هفته وحدت فرصتی برای یادآوری این ارزش است تا محورهای وحدت اسلامی برای همگان بازگو شوند چون جهان اسلام از یک ریشه است و منافع و دشمنان مشترکی دارند.

آیت‌الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه وحدت و همدلی امروز بیش از هر زمان دیگری برای جوامع اسلامی و مسلمانان ضروری است، اضافه کرد: خدماتی همانند تشکیل مجمع جهانی تقریب اسلامی، کنفرانس وحدت اسلامی و دیگر مجامع باعث شد تا جریان مقاومت اسلامی به راه افتد و مقابل ا ست کبار و صهیونیست بایستد.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تبریک فرا رسیدن هفته وحدت یادآور شد: پیامبر رحمت (ص) وظیفه داشت تا بشریت را از جهل و تاریکی نجات داده و به سوی نور رهنمون سازد.

راه‌اندازی دانشگاه بین المللی جامعه‌المصطفی

آیت‌الله حسینی شاهرودی با اشاره به راه‌اندازی مرکز تخصصی امام شافعی در سنندج گفت: این مرکز با برگزاری اولین دوره‌های آموزشی در سطح کشور خدمات علمی و فقعی شایانی برای طلاب علوم دینی دارد.

وی به فعالیت دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی و دانشگاه ادیان در استان اشاره کرد و افزود: شعبه دانشگاه بین‌المللی جامعه المصطفی در سنندج راه‌اندازی می‌شود که این دانشگاه از طلاب نقاط مختلف پذیرش خواهد داشت و بستر خوبی برای رشد علمی طلاب شافعی مذهب خواهد بود.

برچسب‌ها

سید محمد حسینی شاهرودی اهل سنت هفته وحدت همایش

وحدت کشورهای اسلامی، قدرت‌های بزرگ را با خود همراه کرده است - 16

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم‌ | لحظه دستگیری رسول دانیال زاده ابربدهکار فراری

همشهریهمشهری1 روز قبل

ونیز زیر آب رفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرایط نامساعد جوی و ادامه بارندگی در شهر ونیز ایتالیا، موجب بالا آمدن آب و اعلام وضعیت هشدار در این شهر شده استبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم؛ هم اکنون بیش از ۶۰ درصد شهر ونیز زیر آب رفته است. مردم در شهر ونیز در حالی که تا نیمه در اب فرو رفته‌اند مشغول تردد در این شهر هستند. بسیاری از رهگذاران و به ویژه گردشگران خارجی از پیاده رو‌های موقت چوبی که برای بالا امدن اب تعبیه شده است، استفاده می‌کنند. تعدادی از گردشگران خارجی نیز در میدان معروف «سان مارکو» که بزرگترین میدان اصلی و عمومی ونیز است با شنا کردن جا به جا می‌شوند. ۲ شهروند ایتالیایی نیز در جزیره پالسترینا در نزدیک ونیز بر اثر برخورد صاعقه و شرایط نامساعد جوی، جان خود را از دست دادند.

چرا مداحان، بازیگران و ورزشکاران فکر می‌کنند تافته جدا بافته هستند؟

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حرف زدن در مورد اقتصاد، سیاست، فرهنگ و مسائل اجتماعی را به اهالی فن بسپاریم تا حداقل مردمانی که پای تلویزیون نشسته‌اند، حرف‌های خوب و درست بشنوند. درد دل از کسانی که به نام دین و امام حسین، به آلاف و الوف خود می‌رسند. کسانی که آنقدر جدی گرفته شده‌اند که فکر می‌کنند علامه دهر هستند. ما با بازیگران، خوانندگان و ورزشکاران هم همین رفتار را داشتیم. از بازیگر در مورد نقشی که بازی کرده است و از ورزشکار در مورد جامی که گرفته است.

محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته است

الفالف20 ساعت قبل
محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته استگروه سیاسی الف، ۲۳ آبان ۱۳۹۸، ۱۲:۲۴ ۳۹۸۰۸۲۳۰۳۹۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اقای موسوی در خصوص اظهارات یک مسئول اماراتی مبنی بر تمایل نداشتن این کشور بر تشدید بحران و حل مشکلات بر اساس گفتگو و اجتناب از وقوع جنگ در منطقه اظهارداشت: ایران بر اهمیت گفتگو و مذاکره سیاسی به عنوان تنها راه حل مشکلات و مسائل منطقه تاکید دارد و از همه توان خود برای ایجاد فضای گفت: وگو بین کشور‌های منطقه استفاده و در این عرصه پیش قدم بوده است. وی افزود: پیشنهاد «تشکیل مجمع گفتگو‌های منطقه‌ای» و «پیمان عدم تجاوز» و همچنین نهایتا رونمایی از «پویش صلح هرمز» در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل از سوی رئیس جمهور اسلامی ایران در این چارچوب است. سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به ارائه «پویش صلح هرمز» به سران کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس و عراق افزود: این طرح بر امنیت مشترک ما و کشور‌های همسایه مبتنی بر پایبندی به اصول مشترک از جمله خودداری از تهدید به استفاده از زور، حل بحران‌ها به شکل مسالمت آمیز، احترام به حاکمیت کشور‌ها و خودداری از دخالت در امور داخلی کشور‌ها و حق تعیین سرنوشت ملت‌ها تاکید دارد. اقای موسوی با تصریح این نکته که جمهوری اسلامی ایران معتقد است با آغاز این فرایند ضمن احترام به اختلاف نظرها، منافع مشترک همۀ کشور‌های منطقه تأمین می‌شود افزود: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است کشور‌های منطقه با پذیرش پویش صلح هرمز و شروع گفتگو‌های جامع و فراگیر منطقه‌ای، ریشه اختلافات در این منطقه را بخشکانند و در راستای حل بحران‌های منطقه گام‌های عملی، جدی و موثر بردارند.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
وی افزود: کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی نقش مهمی در از بین بردن تفرقه بین مسلمانان دارد، زیرا وحدت یکی از ارکان جهان اسلام است. سالم عماد گفت: اگر اقداماتی برای احیای وحدت امت اسلامی به عنوان یکی از مهم‌ترین مسائل اسلام انجام نشود و کنفرانس‌هایی در این زمینه برگزار نشود، موضوع وحدت اسلامی در حاشیه قرار می‌گیرد. وی افزود: گسترش فرهنگ اسلامی، مطالعه همه مذاهب اسلامی و تعامل با دیگر مذاهب، تنها راه حل از بین بردن تفرقه است. این کارشناس علوم اسلامی یمن گفت: آمریکا و اسرائیل دیگر فرصت به فراموشی سپردن آرمان فلسطین را از دست داده‌اند. وی با تاکید بر اینکه جهان اسلام بیدار شده است، افزود: فراموش کردن آرمان فلسطین دیگر امکان پذیر نیست.

نظرها

اخبار بیشتر