آیا سیگار الکترونیکی جایگزین سالمی برای سیگارهای معمولی است؟ + فیلم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. باشگاه خبرنگاران
  4. سلامت

آیا سیگار الکترونیکی جایگزین سالمی برای سیگارهای معمولی است؟ + فیلم

تحقیقاتی روی سیگار‌های الکترونیکی انجام شده است تا میزان سلامت آن‌ها بررسی شود.
آیا سیگار الکترونیکی جایگزین سالمی برای سیگارهای معمولی است؟ + فیلم - 0

به گزارش گروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان، نیمی از هشت میلیون سیگاری در اوکراین به دنبال جایگزینی برای ترک سیگار هستند. پانزده درصد از آن‌ها بدون اطلاع از مضرات سیگار الکترونیکی به دلیل بو و طعم جذاب‌تر در واقع از یک سیگار به سیگاری دیگر پناه آورده‌اند.

محققان حالا به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف سیگار‌های الکترونیکی احتمال آسیب به ریه و عفونت ریوی را در فرد افزایش می‌دهد.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار کوتاه سلامت

بیشتر بخوانید: آمار وحشتناک میزان مصرف سیگار در کشور و تلفات ناشی از آن + فیلم 

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدانشمندان می‌گویند بعضی از مواد شوینده خانگی، ضد عفونی‌کننده‌ها و حشره کش‌ها از جمله عواملی است که می‌تواند به شکل گیری سرطان تهاجمی سینه در زنان منجر شود. اخبار اجتماعی- یافته‌های پژوهشگران نشان می‌دهد قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی موجود در برخی مواد شوینده خانگی، ضد عفونی کننده‌ها و حشره کش‌ها خطر شکل گیری سرطان سینه را در زنان افزایش می‌دهد. نکته مهم این است که سرطان سینه‌ای که بدین علت ایجاد می‌شود، بدخیم بوده و درمان آن نیز مشکل است. پژوهشگران انگلیسی می‌گویند این نوع مواد شیمیایی عامل شکل گیری ۱۰ تا ۲۰ درصد از کل موارد سرطان سینه در این کشور محسوب می‌شود. البته برای درمان موثرتر این نوع سرطان سینه هنوز باید روش‌های درمانی موثرتری ابداع شود.
انتخابانتخاب1 روز قبل
سلنا گومز خواننده جوان و پرطرفدار می‌گوید برخی از مردم به علت اضافه وزن و ابتلا به بیماری بارها به وی حمله کرده و در فضای مجازی او را ناراحت کرده‌اند. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، سلنا گومز در صحبت‌های اخیر خود تاکید کرده که در جریان مبارزه با بیماری لوپوس دچار اضافه وزن شده است و هواداران و مخاطبان مرتب به او توهین کرده‌اند. سلنا گومز فاش کرده که چگونه در برخی از سخت‌ترین دوران زندگی خود تحت فشار قرار داشته است. سلنا می‌گوید: "من از زندگی و زندگی خودم بسیار خوشحالم. من اهمیتی نمی‌دهم که خودم را در معرض دید همه قرار دهم و آنچه را که آنها می‌گویند را بشنوم. "
خبر فوریخبر فوری11 ساعت قبل
محققان علوم پزشکی در آمریکا در یک بررسی تازه دریافتند که تنفس در هوای آلوده می‌تواند به اضافه وزن منجر شود. در مطالعات مختلف همواره بر تاثیر مخرب تنفس در هوای آلوده بر سلامت ریه‌ها و قلب تاکید شده‌ است. هرچند نتایج یک بررسی جدید که در نشریه «فدراسیون انجمن‌های آمریکایی برای بیولوژی آزمایشی» نشان می‌دهد که تنفس در هوای آلوده می‌تواند حتی به اضافه وزن منجر شود. گروهی از موش‌های باردار و بچه موش را برای چند هفته در محیط‌ شدیدا آلوده قرار دادند. همچنین موش‌هایی که در معرض هوای آلوده قرار داشتند پس از گذشت هشت هفته دچار اضافه وزن شدند این درحالیست که تغذیه در هر دو گروه موش‌ها یکسان بوده‌ است.

سلبریتی‌هایی که باورتان نمی‌شود به بیماری دوقطبی مبتلا هستند + تصاویر

8+
رکنارکنا3 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر