۴۲ میلیارد تومان برای مقابله با تنش آبی در استان بوشهر ابلاغ شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
۴۲ میلیارد تومان برای مقابله با تنش آبی در استان بوشهر ابلاغ شد

۴۲ میلیارد تومان برای مقابله با تنش آبی در استان بوشهر ابلاغ شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرنظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اعتبارات ابلاغی از محل تنش‌آبی برای اجرای طرح‌های آبرسانی در شهرهای استان بوشهر را ۴۲ میلیارد تومان دانست.

- اخبار استانها -

علیرضا طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، به وضعیت پایدار آب آشامیدنی استان بوشهر پرداخت و اظهار داشت: دغدغه‌های تامین آب آشامیدنی در شهرهای استان بوشهر با اجرای طرح‌های مختلف آبرسانی به حداقل رسیده است.

وی، توسعه آب‌شیرین‌کن‌ها و حفر و تجهیز چاه‌های آب را در استان بوشهر مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با اجرای طرح‌هایی نظیر ایجاد آب‌شیرین‌کن، اجرای خطوط انتقال، ساخت مخازن، نوسازی و بازسازی خطوط انتقال و شبکه آبرسانی و حفر و تجهیز چاه‌های آب در شهرهای مختلف استان مشکلات کم‌آبی کاهش یافته است.

مدیرنظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، با تاکید بر حمایت‌های اعتباری و مالی برای تسریع اجرای طرح‌های آبرسانی افزود: طرح‌های آبرسانی یاد شده با تامین اعتبارات لازم بر اساس برنامه‌زمان‌بندی وارد مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

طباطبایی اعتبارات ابلاغی از محل تنش‌آبی برای اجرای طرح‌های آبرسانی در شهرهای استان بوشهر را ۴۲ میلیارد تومان دانست و بیان کرد: این اعتبار متناسب با تخصیصی که داده می‌شود به طرح‌های آبرسانی تزریق می‌شود.

وی، با بیان اینکه در شهرهای مختلف کشور اجرای طرح‌های آبرسانی با سرعت هرچه تمام‌تر ادامه دارد افزود: خطوط انتقال، ساخت مخازن، نوسازی و بازسازی تاسیسات و ترمیم شبکه آبرسانی، حفر و تجهیز چاه‌های آب و توسعه تصفیه‌خانه‌ها در شهرهای مختلف کشور در حال اجراء است.

مدیردفتر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، پهنه‌بندی‌های فشاری در شبکه‌های توزیع را از دیگر پروژه‌ها دانست و گفت: براساس محیط‌های شهری مختلف کشور پهنه‌بندی‌های فشاری و بازسازی شبکه‌های توزیع در دستور کار قرار دارد.

طباطبایی با تاکید بر تسریع اجرای طرح‌های حل مشکلات کم آبی برای کل کشور خاطر نشان کرد: جلسات مقابله با تنش کم‌آبی در تمامی شهرهای ایران تشکیل می‌شود که در این میان برنامه‌ها و طرح‌های مورد نیاز شهرها براساس برنامه‌زمان‌بندی در قالب سرفصل‌های اعتباری مشخص برای هر استانی تدوین و اجرایی می‌شود.

وی با تاکید بر گذر از بحران کم‌آبی افزود: برای گذر از مشکلات کم‌آبی در شهرهای مختلف برنامه‌ها و طرح‌هایی تدوین شده که در قالب آن پروژه‌ها اجرایی شده است.

مدیردفتر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مدیریت ملاحظات مصرف و توزیع را یکی از طرح‌های مقابله با تنش کم آبی دانست و تاکید کرد: در کنار مدیریت مصرف و توزیع، تعمیر و بازسای خطوط و شبکه آبرسانی مورد توجه قرار دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پارس نیوزپارس نیوز13 ساعت قبل

عکس‌های و فیلم لورفته از شیلا خداداد در آمریکا

رکنارکنا23 ساعت قبل
شیلا خداداد دوران تحصیل خود را سپری کرد و در سال ۱۳۷۵ وارد دبیرستان شد. ورود شیلا خداداد به سینماشیلا خداداد به طور کاملا اتفاقی توسط مسعود کیمیایی وارد عرصه سینما شد و در کنار بزرگان این رشته شروع به کار کرد. شیلا خداداد همچنین در رشته موسیقی نیز فعالیت دارد و در چند گروه موسیقی مشغول به کار است. ورزش مورد علاقه شیلا خداداد، فوتبال و والیبال، و تیم مورد علاقه‌اش استقلال است. زندگی ما زندگی یک پزشک و یک هنرپیشه نیست.

فیلم | حقیقت پمپ‌بنزینی که می‌گفتند نیه‌شب در خمینی‌شهر آتش گرفته، به روایت ایسنا

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
همیشه این‌طور نیست که میکروب‌ها، باکتری‌ها و مواد بیماری‌زا، باعث بیماری انسان شوند. بعضی اوقات مواد آنتی‌باکتریال، آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد شیمیایی که برای ایجاد بهداشت بیشتر در زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، خود باعث بروز انواع بیماری‌ها در بدن انسان هستند. یکی از این مشکلات، بیماری‌های مربوط به روده است که در اثر وارد شدن تدریجی مایع ظرفشویی به بدن انسان بروز می‌کند. شاید برایتان عجیب باشد، اما درست فهمیدید؛ همه‌ی ما انسان‌ها در طول زندگی، مقدار متغیری مایع ظرفشویی می‌خوریم و شاید خیلی از ما، از این مسئله بی‌خبر باشیم!

داغ‌های مجازی و خبرهای جعلی …

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
بسته خبری داغ‌های مجازی امشب، با توجه به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و درپی آن بروز برخی اخبار جعلی در فضای مجازی، این خبرها را بررسی کرده است. خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در بسته خبری داغ‌های مجازی امشب، با توجه به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و درپی آن بروز برخی اخبار جعلی در فضای مجازی، این خبرها را بررسی کرده است.

پویش سلام بر محمد

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل

فیلم| هجوم مردم به پمپ بنزین‌ها

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر