سریع‌ترین پرنده‌های دنیا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. سرگرمی

سریع‌ترین پرنده‌های دنیا

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
دنیای پرندگان برای انسان همواره با شگفتی‌های زیادی همراه بوده است. یکی از جالب‌ترین مطالب راجع به پرندگان سرعت آن‌ها در هنگام پرواز است. بعضی از پرندگان به قدری سریع پرواز می‌کنند که سرعت آن‌ها با سریع‌ترین ماشین‌های ساخت دست بشر نیز برابری می‌کند.

برترین‌ها: دنیای پرندگان برای انسان همواره با شگفتی‌های زیادی همراه بوده است. یکی از جالب‌ترین مطالب راجع به پرندگان سرعت آن‌ها در هنگام پرواز است. بعضی از پرندگان به قدری سریع پرواز می‌کنند که سرعت آن‌ها با سریع‌ترین ماشین‌های ساخت دست بشر نیز برابری می‌کند.

نظریه‌های زیادی نیز راجع به چگونگی پرواز پرندگان توسط دانشمندان مطرح شده است که هر کدام اطلاعات جالبی را نیز بیان می‌کنند. در ادامه با برترین‌ها همراه باشید تا به معرفی پرندگانی بپردازیم که قادر هستند با سرعت بالایی پرواز کنند.

۱. شاهین

سریع‌ترین پرنده‌های دنیا - 5

دانستن این که این پرنده‌ی قدرتمند می‌تواند با چه سرعتی به پرواز درآید، قطعا شما را شگفت زده خواهد کرد. شاهین قادر است به صورت افقی با سرعت ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت پرواز کند، اما سرعت این پرنده در هنگام شیرجه زدن به عدد باور نکردنی ۳۸۵ کیلومتر بر ساعت نیز می‌رسد.

بال‌های بزرگ و عضلات قدرتمندی که این پرنده دارد، به این پرنده امکان پرواز با چنین سرعت بالایی را می‌دهد. این پرنده در هنگام شیرجه زدن برای گرفتن طعمه‌ی خود، به یکی از ترسناک‌ترین حیوانات دنیا تبدیل می‌شود. به منظور آسیب نرسیدن به ریه‌های این حیوان در پرواز با سرعت بالا، استخوانی بر روی بینی این حیوان قرار دارد که باعث انحراف جریان هوا در پرواز با سرعت‌های بالا می‌شود.

۲. عقاب طلایی

سریع‌ترین پرنده‌های دنیا - 10

دومین پرنده‌ی سریع در دنیا، عقاب طلایی است. سرعت این پرنده در هنگام شیرجه زدن به ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. ﺭﻧﮓ ﺍﯾﻦ ﭘﺮﻧﺪه ﻗﻬﻮﻩﺍﯼ ﺗﯿﺮﻩ، ﺑﻪ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﭘﺮﻫﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﺭﻧﮓ ﻗﻬﻮﻩﺍﯼ ﺭﻭﺷﻦ ﯾﺎ ﻃﻼﯾﯽ ﺩﺭ ﺳﺮ ﻭ ﮔﺮﺩﻥ ﺍﺳﺖ. طول بال‌های این پرنده به بیش از ۲ متر نیز می‌رسد.

این پرنده که در نیم‌کره‌ی شمالی کره‌ی زمین یافت می‌شود، بال‌های قدرتمندی دارد که به این پرنده امکان پرواز با سرعت بالا را می‌دهد. این پرنده از سرعت بالای خود برای شکار و گاهی نیز مهاجرت استفاده می‌کند.

۳. دم سوزنی گلوسفید

سریع‌ترین پرنده‌های دنیا - 15

پرستو‌ها قادر هستند مسافت‌های طولانی را با سرعتی بالا طی کنند. دم سوزنی گلوسفید نیز که در بخش‌هایی از آسیای شرقی، هند و استرالیا یافت می‌شود یکی از سریع‌ترین پرنده‌ها به شمار می‌رود.

دم سوزنی گلوسفید قادر است با سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت به صورت افقی پرواز کند. از این رو این پرنده، بالاترین سرعت در پرواز افقی را در بین پرندگان را دارا است.

خبری: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

۴. لیل (شاهین زیبا)

سریع‌ترین پرنده‌های دنیا - 21

این پرنده از خانواده‌ی شاهین‌ها به حساب می‌آید، اما جثه‌ای کوچک‌تر نسبت به آن‌ها را دارد. این پرنده معمولا در جنگل‌های پرتراکم زندگی می‌کند و قادر به پرواز با سرعتی نزدیک به ۱۵۵ کیلومتر بر ساعت است. این پرندگان به قدری سریع و چابک هستند که می‌توانند در هنگام پرواز، غذای خود را با جفت خود تقسیم کنند.

۵. مرغ دله

سریع‌ترین پرنده‌های دنیا - 25

تنها پرنده‌ی دریایی این فهرست، مرغ دله است که برای شکار ماهی‌های دریایی قادر است سرعت خود را به ۱۵۰ کیلومتر نیز برساند.

نکته‌ی جالب راجع به این پرندگان این است که، این پرندگان برای تغذیه، غذای سایر پرندگان را نیز می‌دزدند و از سرعت خود هم برای فرار از دست آن‌ها استفاده می‌کنند. قطعا این پرنده، یکی از جالب‌ترین پرنده‌ها در دنیا به شمار می‌آید و مستند‌های گوناگونی نیز از زندگی این پرنده تهیه شده است.

۶. شترمرغ

سریع‌ترین پرنده‌های دنیا - 30

شاید با دیدن نام شترمرغ در این فهرست تعجب کنید! شترمرغ بزرگترین پرنده‌ی جهان به شمار می‌رود به همین خاطر برای پرواز کردن، بسیار سنگین می‌باشد. این وزن سنگین سبب می‌شود تا این پرنده قادر به پرواز کردن نباشد. با این حال این پرنده نیز یکی از سریع‌ترین پرندگان دنیا به شمار می‌آید.

با اینکه پرندگان دیگری نیز وجود دارند که از شترمرغ سریع‌تر هستند، اما ذکر نام این پرنده در این فهرست خالی از لطف نیست. شترمرغ که جزء خانواده‌ی پرندگان محسوب می‌شود با این که قادر به پرواز نیست، اما می‌توند با سرعت بالایی بدود. سرعت این پرنده در هنگام دویدن به ۷۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

پا‌های شترمرغ مهم‌ترین ویژگی این حیوان برای دویدن با سرعت بالا محسوب می‌شوند. این حیوان با پا‌های قدرتمند خود، به راحتی می‌تواند با یک ضربه یک انسان را از پای درآورد. این پرنده از بال‌های خود فقط در جهت تغییر مسیر خود در دویدن با سرعت‌های بالا استفاده می‌کند.

منبع: WorldAtlas

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

هنرنمایی بانوی نقاش در خلق جذاب‌ترین طراحی‌های سه بعدی روی دست + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، طراحی یکی از جذاب‌ترین هنرهاست که البته طرفداران بسیاری دارد. تاکنون هنرمندان زیادی در دنیا بوده‌اند که با روش‌های خلاقانه، سبکی نو ایجاد کرده‌اند که هر یک به نوعی جالب توجه بوده است. یکی از این سبک‌های جذاب، طراحی سه بعدی است که خیلی زود توانست در میان هنرمندان و هنردوستان جای خود را باز کند. خاص‌ترین ویژگی این سبک، ملموس بودن آن است به طوری که در برخی موارد برای بیننده تشخیص آن از واقعیت مشکل است. به همین بهانه، در ادامه ویدئویی از مجموعه هنرنمایی یکی از نقاشان حرفه‌ای طراحی سه بعدی ارائه شده است که تماشای آن خالی از لطف نیست.

شیطنت سید بشیر حسینی با دانشجوهایش سر کلاس + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، سید بشیر حسینی، استاد دانشگاه و داور برنامه پرمخاطب عصر جدید در آخرین پست اینستاگرام Instagram خود ویدئویی را منتشر کرد که مورد استقبال بسیاری از مخاطبانش قرار گرفت. او در این ویدئو حین شوخی و خنده با دانشجوهایش، می‌گوید طبق قراری که با آنها دارد، هر زمان که دیر به کلاس بیاید باید برایشان ساندویج بگیرد. حال بر سر تاخیر در آمدنش به کلاس به عهدش عمل کرده و لحظاتی را با شاگردانش به خوشی و شادی سپری می‌کند. سید بشیر حسینی در توضیحات این ویدئو نوشته است: چرا خاطره کم داریم؟ باید بیشتر خطر و خلاقیت و رفاقت کنیم و قفس کلیشه‌ها رو بشکنیم. روح پدرم شاد که می‌گفت به استادفرزند مرا عشق بیاموز و دگر هیچ برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
ما دنبال بازارهایی بودیم که به طور مستمر جایگزین کشورهایی شوندکه در سال‌های اخیر ریزش گردشگران آن‌ها در ایران بیشتر بوده است. او ادامه داد: درحال حاضر بیشتر مطالعات و تمرکز بازاریابی گردشگری ایران علاوه بر کشورهای اروپایی، شبه قاره هند است. او ادامه داد: سوئیس یکی از کشورهایی بود که در سال‌های گذشته با وجود نوسانات سیاسی، همواره به ایران توریست فرستاده است، به اضافه این‌که مردم آن شناخت خوبی از ایران دارند. این سند چارچوب همکاری‌های دو کشور را مشخص می‌کند تا روابط و تعاملات گردشگری بین ایران و سوئیس منسجم‌تر شود. تجربیات گردشگری سوئیس و جایگاهی که گردشگری آن در درآمدزایی و اشتغالزایی این کشور دارد می‌تواند برای ایران مفید باشد.
کجاروکجارو1 روز قبل
سفر به گوشه و کنار دنیا فرصتی عالی برای آموختن چیزهای جدید است به خصوص سفر به کشوری مثل ژاپن که فرهنگی غنی و متفاوت دارد. من یک امتیاز داشتم تا به توکیو در کشور ژاپن برای مدت سه ماه به یک سفر کاری بروم. با وجود اینکه هم‌اتاقی نداشتم مثل بیشتر مسافرانی که به ژاپن سفر می‌کنند و انتخاب می‌کنند که در هاستل یا خوابگاه بمانند ولی هنوز هم فرصت داشتم تا فرهنگ مردم و نحوه زندگی اهالی ژاپن را از نزدیک ببینم. این‌ها چیزهایی است که از سفر به ژاپن یاد گرفتم؛ ۱۴ درسی که زندگی من را تغییر داد. حتی در سایر وسایل حمل و نقل عمومی به آرامی با تلفن صحبت می‌کنند و معمولا از کسی که تماس گرفته می‌خواهند تا بعدا به آنها زنگ بزند.

سفری به زیباترین روستاهای فرانسه+تصاویر

24+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
ایده زندان بنا به گفته‌های براون و هاو کمک به زندانبان است و باعث می‌شود نگهبانان بتوانند بدون نیاز به تماس مستقیم، زندانیان را کنترل کنند و اصطکاک میان زندانیان را کاهش دهند. زندان دوار یا چرخان عجیب‌ترین طراحی زندانی است که در طول تاریخ دیده شده است، این زندان به دست دو مهندس آمریکایی به نان‌های «ویلیام براون» و «بنجامین اف. هاو» طراحی شد که عبارت است از زندانی استوانه‌ای که به تعدادی سلول انفرادی تقسیم و کل زندان با قفس آهنی دایره‌ای که فقط یک خروجی دارد احاطه شده است. این زندان دوار یک ستون مرکزی دارد که باعث چرخش زندان در قفس ثابت می‌شود و با این شیوه، زندانیان از زندانهایشان از طریق تک دریچه موجود در قفس داخل و خارج می‌روند. حدود ۱۶ مورد از این زندان‌های گردان در ایالات متحده ساخته شدند، اما بیشتر آن‌ها در میانه غربی آمریکا ساخته و زندان‌های (قفس سنجاب) نامیده شدند.

نظرها

اخبار بیشتر