قطعه «دلتنگ» با صدای علیرضا عصار شنیدنی شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. فرهنگ

قطعه «دلتنگ» با صدای علیرضا عصار شنیدنی شد

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
علیرضا عصار خواننده موسیقی پاپ کشورمان تازه‌ترین تک آهنگ خود با نام «دلتنگ» را در فضای مجازی پیش روی مخاطبان خود قرار داد.

خبرگزاری مهر: علیرضا عصار خواننده موسیقی پاپ کشورمان تازه‌ترین تک آهنگ خود با نام «دلتنگ» را در فضای مجازی پیش روی مخاطبان خود قرار داد.

در این قطعه که توسط موسسه «آوای هنر» در اختیار مخاطبان قرار گرفته افشین مقدم ترانه‌سرا، علیرضا افکاری آهنگساز، سعید زمانی تنظیم کننده گروه اجرایی را تشکیل می‌دهند.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

یادمان باشد! اینجا ارکستر سمفونیک تهران است نه …

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
عصر ایران؛ کاوه معین‌فر - پنج شنبه شب (۳ بهمن) کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در تالار وحدت با حاشیه‌های فراوانی همراه شد. بنیاد رودکی طی روزهای گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود: «با توجه به مشکلات پزشکی و به درخواست شهداد (شهرداد) روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران، تازه‌ترین کنسرت این ارکستر به رهبری منوچهر صهبایی اجرا می‌شود.» منوچهر صهبایی رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران گفت: «من به هیچ عنوان قرار نبود که در این کنسرت ارکستر سمفونیک تهران، به عنوان رهبر حضور داشته باشم اما گویا رهبر ارکستر سمفونیک تهران به دلیل مشکلاتی که به وجود آمده بود، دو هفته پیش بدون اینکه با مسئولان بنیاد رودکی صحبتی کرده باشد، از ایران فرار کرده است! شهداد (شهرداد) روحانی هم یک روز بعد در اینستاگرامش نوشت: «مخاطبان محترم ارکستر سمفونیک تهران، با درود، از آنچه شب گذشته در تالار وحدت و در میانه اجرای ارکستر سمفونیک تهران روی داد عمیقا متاسفم شدم. از نوازندگان محترم ارکستر سمفونیک تهران برای حمایت از مخاطبان برنامه و نیز جایگاه رهبر ارکستر سمفونیک تهران کمال تشکر را دارم. _________________________________________________بیشتر بخوانید: اطلاعیه بنیاد رودکی درباره حواشی اجرای ارکستر سمفونیک تهرانکنسرت «حاشیه‌های» ارکستر سمفونیک تهران/ صهبایی: شهرداد روحانی فرار کرد!

واکنش حوزه‌های علمیه به آتش کشیدن کتاب علمی توسط فردی در لباس روحانیت + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران12 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، اخیرا فیلمی در فضای مجازی منتشر شده است که در آن فردی، کتابی علمی را در آتش می‌سوزاند و این فرد در لباس روحانیت است. پس از انتشار این فیلم هیچ کدام یک از مراکز علمی و حوزه‌های علمیه این عمل را تایید نکردند و به شدت آن را محکوم کردند. بیشتر بخوانید: سرنوشت کتابخانه‌ای که در آتش جهل آشوب طلبان خاکستر شدانتهای پیام/

کنسرت «حاشیه‌های» ارکستر سمفونیک تهران/ صهبایی: شهرداد روحانی فرار کرد! (+عکس و فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
منوچهر صهبایی: گویا رهبر ارکستر سمفونیک تهران به دلیل مشکلاتی که به وجود آمده بود، دو هفته پیش بدون اینکه با مسئولان بنیاد رودکی صحبتی کرده باشد، از ایران فرار کرده است! تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در حالی به رهبری منوچهر صهبایی در تالار وحدت تهران برگزار شد که این مجموعه دولتی یکی از شب‌های پرحاشیه خود طی سال‌های اخیر را برای مخاطبان رقم زد. اجرای بخش اول با رهبری منوچهر صهباییصحبت‌ها و انتقادات تند صهبایی در واکنش به این اطلاعیه در حاشیه اجرا، باعث شد تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران تبدیل به پرحاشیه‌ترین کنسرت این ارکستر در سال‌های اخیر شود. در حالی که فشار سنگین ناشی از رهبری ارکستر کنسرت نمایش «مری پاپینز» بارها من را راهی اورژانس کرد و حتی روزهای گذشته مجبور شدم آپاندیسم را عمل کنم. این در حالی است که عودت بلیت‌های خریداری شده به تماشاگرانی که خواهان حضور در یک کنسرت ارکستر سمفونیک تهران بودند نیز می‌توانست یکی از راه‌های دلجویی از مخاطبان این کنسرت پرحاشیه باشد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل
اینجا محله هرندی است در پایتخت کشور ما. گویا محله هرندی هویتش با زایش هر روزه هزاران آسیب گره خورده ‌است و این روزها نوع جدیدی از کودک‌آزاری و قمار را نیز تجربه می‌کند. در این گزارش چند روایت از صحنه‌های هر روزه محله هرندی را می‌خوانید. دنیای افیونیوارد کوچه باریکی از فرعی‌های خیابان علیزاده در محله هرندی می‌شویم. فیلمای سینمایی رو از روی ما داستان می‌کنن.» اعتیاد به استخوان اهالی رسیدهاهالی محله هرندی همگی از وضعیت نامناسب و روند افزایشی آسیب‌های حاشیه‌ای اعتیاد در محله‌شان گلایه‌ دارند.
ایلناایلنا15 ساعت قبل
محمدجعفر امیر محلاتی (سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل و استاد الهیات صلح دانشگاه اوبرلین آمریکا) طی مراسمی کتاب دوستی در اخلاق اسلامی و سیاست جهانی که چند هفته قبل در دانشگاه میشیگان منتشر گردیده را به دائره‌المعارف بزرگ اسلامی اهدا نمودبه گزارش ایلنا، محمدجعفر امیر محلاتی (سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل و استاد الهیات صلح دانشگاه اوبرلین آمریکا) طی مراسمی کتاب دوستی در اخلاق اسلامی و سیاست جهانی که چند هفته قبل در دانشگاه میشیگان منتشر گردیده را به دائره المعارف بزرگ اسلامی اهدا نمود. وی هدف از جمع آوری مجموعه مقالات از دوازده تن از اساتید کرسی اسلام شناسی در دانشگاه‌های آمریکا و شخصیت‌های عالی رتبه نهادهای بین المللی را معرفی دوستی از منظر منابع الهی اسلامی دانست. این مجموعه با مقدمه‌ای ۸۰ صفحه‌ای مشتمل بر سه بخش و ۱۶ مقاله به شرح زیر است: بخش اول: دوستی در منابع اولیه: معانی، قلمرو معرفت شناسی، قالب فکری۱- دوستی در عربی: معنای و لغات شناسی. نویسنده ابیدات۲- برخورد با دوستان: ابن مقفه، ترجمه علی یدست۳- دوستی و عشق در عالم اسلامی، ویلیام چیتیک۴- ارسطو و اخلاق شناسی ایرانیان؛ دوستی به مثابه اخلاق و یک الگوی سیاسی، محمدجعفر امیر محلاتی۵- رمز دوستی: از دیدگاه اسلام، پل هک۶- سه بعد دوستی، از دیدگاه قرآن، محمد جعفر امیر محلاتیبخش دوم: دوستی در بین ادیان، ملل، تمدن۷- دوستی در نوشته‌های قبل از اسلام، جمشید چوکسی۸- بر دوستی، رابی زلمان اسکاچتر۹- دوستی در کنفسیوس اسلام، ساچیکو موراتا۱۰- دوستی بین اسلام و تمدن مسیحی، ریچارت بولت۱۱- دوستی در دنیای مسلمانان، عبدالعزیز عثمان التوجیری۱۲- دوستی بین ادیان و تمدن‌ها: پایه دوستی بین تمدن‌ها، سیدحسین نصر۱۳- دوستی در روابط بین‌الملل، اقبال رضابخش سوم: دوستی به عنوان یک الگو در تغییر روابط انسانی۱۴- دوستی از دیدگاه رومی، عبدالکریم سروش۱۵- دوستی بدون مرز، مطالعه موردی، جان مارکس۱۶- تنهایی جهانی و شرایط سلامت روحای انسان‌ها، چگونه دین می‌تواند دوستی را به عنوان یک الگوی صلح در جهان پست مدرن ارتقا دهد.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
در مراسم رونمایی از آلبوم «به‌یاد بهاری: تک‌نوازی کمانچه» اثر آیدین نورمحمدی مطالبی درباره این آلبوم و نحوه‌ای که آموزش کمانچه‌نوازی و اجرای آن در پیش گرفته است، بیان شد. تک‌نواز شخصی است که بتواند بداهه‌نوازی کند، مطالب تکراری نزند، از دیگران کپی نکند و دارای بیان شخصی باشد. او درباره‌ی شرایط کمانچه‌نوازی در حال حاضر گفت: انجام این قبیل نواخته‌ها، هر چند حمایتی از آنها نمی‌شود و غالب جامعه نیز طالب آن نیست، ولی واقعا نیاز است؛ چون کمانچه‌نوازی خیلی بیراهه رفته است. از طرف دیگر، موسیقی‌های فولکلوریک خراسان، لرستان، کردستان و آذربایجان خیلی در کمانچه‌نوازی تأثیر گذاشته و به قول استاد لطفی مکتب تهران را دیگر نمی‌بینیم و لحن‌های مختلف وارد کمانچه‌نوازی شده است. نورمحمدی اضافه کرد: علی‌رغم حذف ویلن در نوازندگی موسیقی ایرانی پس از انقلاب، عده‌ای تحت‌تأثیر صدادهی و نوازندگی ویلن هستند و بدین‌ منظور تغییراتی در ساختار کمانچه دادند و کمانچه را مانند ویلن عمودی می‌نوازند.

نظرها

اخبار بیشتر