برگزاری جلسه رسیدگی به پرونده گندم‌های مفقودی گلستان / سرنوشت نامعلوم بیش از ۹ میلیون کیلوگرم گندم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

برگزاری جلسه رسیدگی به پرونده گندم‌های مفقودی گلستان / سرنوشت نامعلوم بیش از ۹ میلیون کیلوگرم گندم

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده گندم‌های مفقودی گلستان به ریاست قاضی مزیدی در گرگان در حال برگزاری است. تاریخ انتشار: 09:53 - 19 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۶۳۵۹
برگزاری جلسه رسیدگی به پرونده گندم‌های مفقودی گلستان / سرنوشت نامعلوم بیش از ۹ میلیون کیلوگرم گندم - 0

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده گندم‌های مفقودی گلستان با ریاست قاضی حجت الاسلام محمدرضا مزیدی در گرگان در حال برگزاری است.

در ابتدای جلسه دادگاه، قاضی مزیدی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آق قلا خواست تا کیفرخواست را قرائت کند.

حسن نجفی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آق قلا ضمن قرائت کیفرخواست پرونده گندم‌های مفقودی استان گلستان بیان کرد: کیفرخواست پرونده شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آق قلا در خصوص متهمان آقایان آق اویلی رادنیا فرزند اناخان، میرحسین شجاعی فرزند میرمهدی و ابوالحسن فاضلی فرزند حیدر هر سه دایر بر اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام تولیدی به میزان ۹ میلیون و ۳۷ هزار و ۹۹۳ کیلوگرم، گندم است.بیشتر بخوانید: پرونده گندم‌های مفقودی گلستان تعیین وقت شد / نخستین جلسه دادگاه ۱۹ آبان برگزار می‌شود

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آق قلا افزود: شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو استان گلستان در شکایت خود علیه این سه نفر اعلام کرده که بر اساس قرارداد منعقده بین شرکت درآسیاب شاهکوه با مدیریت متهمان مبنی بر تحویل گرفتن گندم‌های امانی، فرم بازدید دوره‌ای از کارخانه درآسیاب شاهکوه، مبین کمبود گندم است.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب | اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی با اشاره به کیفرخواست پرونده خاطرنشان کرد: نظریه کارشناس رسمی دادگستری میزان کسری گندم را ۹ میلیون و ۳۷ هزار و ۹۹۳ کیلوگرم اعلام کرده و اعتراض موجهی نیز نسبت به این نظریه به عمل نیامده است؛ متهم ردیف اول کسری گندم را قبول دارد، اما اعلام کرده اتهام متوجه او نیست و کاره‌ای نبوده که با توجه به مستندات مندرج در پرونده این دفاع مردود است.بیشتر بخوانید:ارجاع پرونده گندم‌های مفقودی به دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی/ اخلال در نظام تولید، عنوان اتهامی متهمان

نجفی افزود: به استناد بند ج ماده ۱ قانون مجازات اخلال گران در نظام اقتصادی کشور و ماده ۱۲۵ قانون مجازات اسلامی و ماده ۲۶۵ قانون آیین دادرسی کیفری قرار جلب به دادرسی متهمان صادر شد و تقاضای مجازات متهمان مطابق ماده دو قانون مجازات اخلال گران در نظام اقتصادی کشور را دارم.

به گزارش خبرگزاری میزان، پرونده گندم‌های مفقودی گلستان پس از پرونده معروف به پرهام آزادشهر، دومین پرونده‌ای است که در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی استان گلستان رسیدگی می‌شود.

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر8 ساعت قبل
اهداف بلند مدت این دبیرخانه پایش و پیش‌بینی مخاطرات جوی و تولید سامانه‌های هشدار سریع در منطقه اکو که امیدواریم بتوانیم با همکاری کشورهای منطقه به یک پایگاه داده مشترک برسیم تا بتوانیم سامانه‌های هشدار سیل و سایر مخاطرات را بهتر مدیریت کنیم. اساسا کار مرکز مخاطرات اکو پایش مخاطرات جوی و غیر جوی طبیعی است. وی ادامه داد: هواشناسی مسئول مخاطرات غیر جوی نیست. اما آن چیزی که مهم است این است که مانیتورینگ و پیش‌بینی مخاطرات جوی در این مرکز باید انجام شود و به کشورهای منطقه اکو سرویس دهد. تاج‌بخش در پاسخ به خبرنگار مهر مبنی بر محورهای افزایش تاب‌آوری مد نظر برای مقابله با آثار بلایای طبیعی و مخاطرات جوی نیز گفت: در سند این محورها دیده شده اما اساسا نخست باید سامانه‌های هشدار مخاطرات دیده شود و تاب‌آوری بر اساس آن ملاحظه شود.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، زهره عبادتی با اشاره به اینکه با توجه به سردی هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و وارونگی هوا، این اداره طرح ضربتی پایش واحدهای آلاینده هوا را در دستور کار خود قرار داده، گفت: در هفته جاری بیش از ۲۰ واحد بزرگ صنعتی، تولیدی و خدماتی آلاینده هوا پایش شده و به واحدهایی که الزامات محیط زیستی را رعایت نکنند اخطاریه، ابلاغ و اقدامات قانونی لازم، اجرا خواهد شد. وی با بیان اینکه شهروندان در صورت برخورد با هرگونه آلایندگی هوا می‌توانند موضوع را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری اطلاع داده و کارشناسان این اداره در اسرع وقت به موضوع رسیدگی می‌کنند، تصریح کرد: با توجه به تمرکز واحد‌های صنعتی در شهرستان ری و مشکلات محیط زیستی شهرستان در بخش آلودگی هوا، این پایش‌ها به صورت مستمر تا پایان فصول سرد سال ادامه خواهد داشت. بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا و انباشت آلاینده و همچنین تداوم آلودگی هوا در چند روز گذشته، امروز مدارس ابتدایی و پیش دبستانی ناحیه یک و دو شهر ری و کهریزک به همراه مدارس ابتدایی شهرستان‌های ورامین، پیشوا، پاکدشت و قرچک با اعلام کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوای استان در دو شیفت صبح و عصر تعطیل بود.

۲۶ آبان، همایش فعالان اقتصادی کارآفرینان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، رئیس سازمان ملی کارآفرینی در نشست خبری گفت: همایش فعالان اقتصادی کارآفرینان و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان ۲۶ آبان در اتاق تعاون ایران برگزار می‌شود. حسین سلاح ورزی افزود: این همایش همزمان با آغاز هفته جهانی کار آفرینی و با حضور معاون علمی فناوری رئیس جمهور نمایندگانی از قوه قضاییه و مقننه برگزار خواهد شد و در نشست‌های تخصصی هم موانع ومشکلات شرکت دانش بنیان بررسی می‌شود. وی گفت: درتلاشیم تا با حضور فعالان اقتصادی، کارآفرینان وشرکت‌های دانش بنیان، یک هم افزایی میان آن‌ها ایجاد کرده و راه را برای همکاری‌های بیشتر تسهیل کنیم. سلاح ورزی تاکید کرد: بدون تردید فعالیت شرکت‌های دانش بنیان یک کار آفرینی موثر و همچنین اجرای عملی بخش قابل توجهی از اقتصاد مقاومتی است بنابراین فاصله میان فعالان اقتصادی، کارآفرینان شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها باید نسبت به همدیگر کمتر شود تا خروجی محسوس داشته باشد.
شاناشانا1 ساعت قبل
به گزارش شانا به نقل از شرکت پتروشیمی ارومیه، کریم دلجوان، مدیرعامل پتروشیمی ارومیه با اعلام این مطلب اظهار کرد که پذیرش کالای اسید سولفوریک شرکت پتروشیمی ارومیه پس از بررسی مدارک و مستندات در دویست و چهل و یکمین نشست کمیته عرضه در تاریخ ۱۹ آبان‌ماه ۹۸ در بازار اصلی بورس تصویب شد.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
خانه ملتخانه ملت10 ساعت قبل
صدیف بدری نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص حمایت دولت از کشاورزان سیب زمینی کار، گفت: دولت برای میزان تولید، بازار مصرف داخلی، بازار صادراتی و در مجموع حمایت از هیچ محصول کشاورزی برنامه خاصی ندارد. نرخ خرید تضمینی سیب‌زمینی پایین‌تر از هزینه تولید استاین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در طی سال جاری مشکلاتی در زمینه تولید و برداشت محصولاتی مانند سیب، گوجه فرنگی و سیر مشکلاتی وجود داشت و محصول سیب زمینی نیز به آن اضافه شده است، ادامه داد: قیمت خرید تضمینی تعیین شده سیب زمینی از کشاورزان بسیار پایین‌تر از هزینه تولید است. فرصت صادرات سیب زمینی به عراق از بین رفتسخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قیمت خرید سیب زمینی از کشاورزان پاسخگوی هزینه کاشت، داشت و برداشت این محصول نیست که نشان از عدم برنامه دولت برای حمایت از کشاورزان سیب زمینی کار است، عنوان کرد: دولت صادرات سیب زمینی به کشور عراق را متوقف نکرده اما به دلیل بی برنامگی موجود از این فرصت به خوبی استفاده نشد. نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه محصول سیب زمینی از کشاورزان با قیمت هر کیلوگرم یک هزار و ۶۰۰ تومان خریداری می‌شود، ادامه داد: بالا بودن قیمت سیب زمینی در بازار مصرف به دلیل نقش پررنگ واسطه‌ها و سود کلان آنها است. دولت از تعاونی‌های روستایی و کشاورزی حمایت نمی‌کنداین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید اینکه دولت از تعاونی‌های روستایی و کشاورزی برای خرید سیب زمینی با قیمت مناسب حمایت نمی‌کند، عنوان کرد: معمولا واسطه‌ها با خرید مستقیم محصول از کشاورزان و عرضه آن به بازار با قیمت بسیار بالاتر سود کلانی کسب می‌کنند. /پایان پیام

نظرها

اخبار بیشتر