راه‌اندازی دفاتر نمایندگی بانک خون بند ناف در عراق، آذربایجان و امارات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
راه‌اندازی دفاتر نمایندگی بانک خون بند ناف در عراق، آذربایجان و امارات

راه‌اندازی دفاتر نمایندگی بانک خون بند ناف در عراق، آذربایجان و امارات

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر توسعه، تعالی و کیفیت بانک خون بندناف کشور با بیان اینکه در تمام ۳۱ مرکز استان کشور دفاتر نمایندگی بانک خون بند ناف فعال بوده و علاوه بر آن یک دفتر نمایندگی در اربیل عراق کردستان عراق و یک دفتر در مسقط عمان مشغول فعالیت هستند، گفت: به دنبال این هستیم که در جنوب عراق و باکوی آذربایجان و امارات نیز دفاتر خود را فعال کنیم.

اشکان مزدگیر در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: سلول‌های بنیادی انواع مختلف دارند؛ یکی از انواع سلول‌های بنیادی، سلول‌های بنیادی مزانشیمی است که قابلیت تمایز به سلول‌های استخوانی، غضروفی و چربی را دارند.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های مهم سلول‌های بنیادی مزانشیمی توانایی تمایز آن‌ها به محدوده وسیعی از سلول‌ها از قبیل سلول‌های کبدی و ماهیچه‌ای و عصبی است.

مدیر توسعه، تعالی و کیفیت بانک خون بندناف کشور بیان کرد: بهره‌گیری از این سلول‌ها برای درمان طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها هنوز در فاز کارآزمایی بالینی قرار دارد و مهم‌ترین هدف این است که از بی‌خطر بودن و اثربخش بودن این سلول‌ها اطمینان حاصل شود.

مزدگیر ادامه داد: یکی دیگر از انواع سلول‌های بنیادی، سلول‌های بنیادی خون‌ساز هستند که این سلول‌ها به طور ویژه قابلیت تمایز به انواع سلول‌های خونی را دارند و در درمان بیماری‌های خونی موثر هستند.

وی با بیان اینکه مغز استخوان، خون محیطی و خون بندناف منابع اصلی سلول‌های بنیادی خون‌ساز هستند، اظهار کرد: خون بندناف به عنوان یک منبع غنی از سلول‌های بنیادی خون‌ساز در درمان بیماری‌های زیادی به ویژه بیماری‌های خونی کاربرد دارد.

مدیر توسعه، تعالی و کیفیت بانک خون بندناف کشور بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مزیت‌های خون بندناف در مقایسه با منابع دیگر جمع‌آوری آسان و بدون خطر آن است و علاوه بر این امکان پیوند خون بندناف با تطابق ژنتیکی کمتر در مقایسه با منابع دیگر وجود دارد.

مزدگیر با بیان اینکه واکنش‌های رد پیوند با استفاده از سلول‌های بنیادی خون بندناف کمتر است، افزود: در حال حاضر در پژوهشگاه رویان تحقیقات برای استفاده از سلول‌های بنیادی برای درمان ۱۹ بیماری در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه در بانک خون بندناف رویان برنامه‌های توسعه‌ای جدی در دستور کار داریم، تصریح کرد: یکی از محصولات بیولوژیکی بانک خون بندناف رویان، پانسمان‌های بیولوژیک مشتق از پرده آمنیوتیک است که در درمان سوختگی‌های درجه دو و سه، درمان زخم‌های دیابتی و زخم بستر، جراحی‌های داخلی و جراحی‌های چشمی کاربردهای زیادی دارند.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

مدیر توسعه، تعالی و کیفیت بانک خون بندناف کشور بیان کرد: همچنین خدمات ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون‌ساز خون محیطی و مغز استخوان نیز برای بیماران مبتلا به انواعی از سرطان‌ها بر اساس تشخیص و ‌درخواست پزشک پیوند در مجموعه بانک خون بندناف رویان فراهم شده است.

مزدگیر ادامه داد: در حال حاضر امکانات لازم برای انجام آزمایش‌های ژنتیک HLA برای هم میهنان در مجموعه شرکت فناروری بن یاخته‌های رویان فراهم شده است.

نمونه‌هایی از ملیت‌های مختلف

وی با بیان اینکه همچنین پژوهشگاه رویان موفق به دستیابی به دانش فنی جداسازی و تکثیر سلول‌های بنیادی پالپ دندان شده است، اظهار کرد: در بانک خون بندناف به جز هم‌میهنان از ۱۰ ملیت دیگر نیز نمونه‌های خون بند تاف جمع آوری و سلول‌های بنیادی آن فریز شده است.

مزدگیر با تاکید بر ضرورت افزایش آگاهی عمومی جامعه در مورد فعالیت‌های بانک خون بندناف، بیان کرد: در شهریورماه امسال نسبت به شهریورماه گذشته متقاضیان استفاده از سلول‌های خون بندناف ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه اکنون از لحاظ کیفیت ذخیره‌سازی در تزار برترین مراکز جهانی قرار داریم، افزود: در برخی شاخص‌ها حتی از میانگین جهانی عملکرد بهتری داریم.

مدیر توسعه، تعالی و کیفیت بانک خون بندناف کشور با بیان اینکه مراکز خون بندناف مطابق استانداردهای دو مرکز جهانی فعالیت می‌کنند، یادآور شد: باتوجه به تحریم‌هایی که وجود دارد در تامین برخی تجهیزات مشکل داریم، اما با روش‌های جایگزین توانسته‌ایم در روش‌های خود بهبود ایجاد کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پژوهش و مفاخر فرش

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل

طرح جامع بانکداری اسلامی نیاز به اصلاح دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس کانون بانک‌های خصوصی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت: طرح جامع بانکداری اسلامی که در مجلس مطرح است نمی‌تواند مسائل جاری نظام بانکی کشور را حل کند و نیاز به اصلاح دارد. کوروش پرویزیان افزود: مدیران عامل شبکه بانکی کشور از خصوصی و دولتی در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی و بانک مرکزی و وزارت اقتصاد نظرات خود را در باره این طرح منعکس کرده‌اند. وی با بیان اینکه باید در این زمینه به یک چارچوب نظری منسجم رسیدگفت: پژوهشگاه فقه نظام و موسسه علوم بانکی و پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی مطالعاتی را اغاز کرده‌اند و همکاری مشترکی با دانشگاه‌های مختلف آغاز کرده‌ایم تا بازنگری کلی در مسایل بانکی صورت گیرد و هدف نهایی آن این است که نظام بانکداری بتواند خدمات به روزتر و در دسترس را به مشتریان ارائه کند و خلق ارزش افزوده و کارآمدی را برای کارآفرینان و نظام اقتصادی کشور در بر داشته باشد.

وقتی کارشناس BBC درباره بی‌نیازی ایران از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌گوید + فیلم

رکنارکنا14 ساعت قبل
به گزارش رکنا، کارشناس بی‌ بی‌ سی در بخشی از گفت و گوی خود با مجری این خبرگزاری گفت: حتی اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، جمهوری اسلامی ایران نیازی به خرید تسلیحات خارجی ندارد، زیرا در حوزه داخلی، توانسته است سلاح‌های جدیدی را بسازند که آن را بی‌نیاز از خارج می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. باشگاه خبرنگاران جوان

جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها با ۱۴۶ غرفه در ضلع جنوبی مصلی تهران تا ۲۴ آبان از ساعت ۱۱ تا ۲۱ آماده بازدید علاقمندان است. در این جشنواره در کنار انار‌هایی از اقصی نقاط کشور، سوغات نواحی و شهر‌های مختلف مانند شیرینی تبریز، عسل اردبیل و حلوا یزد با طعمی متفاوت عرضه شده است. سالانه از حدود ۸۰۰ هزار تن انار تولیدی در کشور، نزدیک به ۲۰ درصد آن صادر می‌شود. توجه به کشت محصول انار می‌تواند ارز آوری خوبی را برای کشور داشته باشد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین14 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- اسلامی گفت: ثبت نام تهران در طرح ملی مسکن را در اولویت سوم انجام خواهیم داد تا شرایط و مقدمات فراهم و اراضی برای ساخت و ساز آماده شود. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هئیت دولت درباره اینکه ثبت نام طرح ملی مسکن در تهران چه زمانی آغاز خواهد شد، گفت: هر آنچه که اراضی دولتی در تهران قابل استفاده، برای طرح ملی مسکن منظور شده است. وی در ادامه افزود: ۵۰ درصد بافت فرسوده تهران بازسازی و نوسازی شده و ۵۰ درصد دیگر نیز در دستور کار قرار گرفته؛ همچنین در شهر‌های جدید نیز پروژه‌ها در حال احداث است. وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: ثبت نام تهران در طرح ملی مسکن را در اولویت سوم انجام خواهیم داد تا شرایط و مقدمات فراهم و اراضی برای ساخت و ساز آماده شود. اسلامی بیان کرد: حداکثر تا پایان آذر ماه ثبت نام طرح ملی مسکن انجام خواهد شد.
ایبناایبنا16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «چهارشنبه بیست و دوم آبان ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین در روز جاری هر پوند انگلیس با ۴۷ ریال کاهش نسبت به روز گذشته ۵۳ هزار و ۹۶۵ ریال و هر یورو نیز با ۸۵ ریال افت نسبت به روز گذشته ۴۶ هزار و ۲۶۰ ریال ارزش‌گذاری شد. افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۳۷۶ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۳۲۴ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۵۸۴ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۱۹۱ ریال، روپیه هند ۵۸۶ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۲۵۱ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۳۸ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۵۱۲ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۳۶۴ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۳ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار و ۷۰۸ ریال قیمت خورد. از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۶ هزار و ۸۶۰ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۸۱۳ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۲۷۹ ریال، روبل روسیه ۶۵۴ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۱۷ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۸ هزار و ۷۴۲ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۲ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۸۲۵ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۵۴۰ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۳۱ ریال، کیات میانمار ۲۸ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۴۳۶ ریال تعیین شد. همچنین، نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۷۸۲ ریال، دینار لیبی ۲۹ هزار و ۸۳۰ ریال، یوان چین ۵ هزار و ۹۸۵ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۸ هزار و ۵۳۲ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۱۱۳ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۵ هزار و ۹۴۵ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۹ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۰ هزار و ۷۸۸ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۱۸۰ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۲ هزار و ۹۸۳ ریال، افغانی افغانستان ۵۳۴ ریال، روبل جدید بلاروس ۲۰ هزار و ۴۴۸ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۶۴ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲ هزار و ۵۵۳ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۳۳۳ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار ریال ارزش‌گذاری شد.

نظرها

اخبار بیشتر