رفیق‌بازی همسر در زندگی مشترک
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اجتماعی
رفیق‌بازی همسر در زندگی مشترک

رفیق‌بازی همسر در زندگی مشترک

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
نقش دوست را در زندگی مشترک نمی‌توان نادیده گرفت به دلیل آن که انسان همواره به رابطه با افراد دیگر نیازمند است.

بسیاری اشخاص با تشکیل خانواده روابط و رفیق بازیشان را کم‌تر می‌کنند و سعی می‌کنند بیش‌تر وقت خویش را صرف خانواده کنند ولی افرادی هم وجود دارند که بعد از ازدواج هم چنان به رویه گذشته ادامه داده و بیشتر وقت خویش را صرف رفیق بازی می‌کنند.

نکته قابل توجه آن است که اگر در این دوستی‌ها حد اعتدال رعایت نشود و اشخاص در روابط خویش دچار افراط و تفریط شوند، آسیب‌های جدی به زندگیشان وارد می‌شود، آسیب هایی که امکان دارد حتی به جدایی و فروپاشی کانون گرم خانواده بینجامد.

رفیق‌بازی همسر در زندگی مشترک - 3

راهکارهای پیشنهادی برای حل مشکل

اصلاح رابطه خویش

همسری که سعی می‌کند عادت ناپسند رفیق بازی را از سر همسرش بیندازد ولی موفق نمی‌شود، بدین دلیل است که رابطه بین آنها کم رنگ شده است. در این مواقع ممکن است زن یا شوهر به علت دلسوزی‌های زیادی که به هم دارند با شریک زندگیشان، با جملات امری یا دستوری برخورد کنند. این نوع حرف زدن بطور خاص با روحیات جنس مذکر به هیچ وجه سازگار نیست. خانم‌ها باید بدانند در صورتی که بخاطر عمل اشتباه شوهرشان، مرتب به وی دستور بدهند، نه تنها مشکل حل نمی‌شود بلکه فاصله عاطفی آنها از هم زیاد می‌شود.

دوست همسرتان باشید

با همسرتان صحبت کنید، ذکاوت بیشتری به خرج دهید و لذت هایی را که با دوستانش تجربه می‌کند شناسایی کنید.

چه بسا شما بتوانید آن شرایط را آماده کنید. آنچه تفریح را لذتبخش می‌کند، حس رهایی از مشکلات روزانه و افکار نگران کننده است.

در صورتی که تفریح شما و همسرتان اینگونه نیست، هشیار باشید و موانع را بشناسید.

مهارت ایجاد اعتدال بین تمامی امور زندگی موضوعی است که همه اشخاص به آن احتیاج دارند و شما و همسرتان هم از این امر مستثنا نخواهید بود.

اما حضور شما هم در کنار همسرتان و همراهی او در این امور، حائز اهمیت ویژه‌ای است؛ به دلیل آن که زمانیکه شما و همسرتان زندگی مشترکی را آغاز کردید، این تعهد را دادید که در هر مرحله کنار یکدیگر باشید؛ بدین ترتیب مشکلات زمانی حل خواهد شد که شما همراه همسرتان باشید و نه در مقابل او.

استفاده از جملات محبت آمیز را فراموش نکنید

فرض کنید مردی به منزل دیر می‌آید. همسرش هم نگران شده و بخاطر دلسوزی می‌گوید «باز که دیر آمدی و خبر ندادی؟» یا «تو همیشه دیر می‌آیی». اینگونه جمله‌ها با این که توهین نیست ولی به مرد شوک وارد می‌کند و امکان دارد مرد هم در پاسخ بگوید «اصلا خوب کاری کردم، که دیر آمدم» یا «از این به بعد دیر‌تر هم خواهم آمد!» همین طور که می‌بینید استفاده از جملاتی مانند این جمله‌ها، امکان دارد سبب قطع رابطه عاطفی زوجین شود.

اکنون اگر خانم به همسرش بگوید «نگرانت بودم» یا «دلتنگت شده بودم»، این جملات برای مردها یک بار عاطفی دارد و سبب می‌شود آنها در مورد این عملشان بیش‌تر فکر کنند و در مورد آن تصمیم جدیدی بگیرند. استفاده از جملات مثبت، یکی از مهارت‌های ارتباط مناسب است. این را هم بدانید که درصورتی که این مشکل برطرف شد، باید خاطرات آنرا در زباله دان تاریخ زندگی تان بیندازید و هیچ وقت نه به آنها فکر و نه آن روز‌ها را یادآوری کنید.

در حق همسر کوتاهی نکنید

شخصی که در زندگی مشترک در انجام وظایف زناشویی و همسرداری کوتاهی می‌کند، خواسته یا ناخواسته سبب می‌شود که همسرش بیش از گذشته اوقات فراغت خویش را با دوستانش سپری کند، در این حالت امکان دارد مرد یا زن رشد یافته باشند، ولی چون همسرشان در ایفای نقش همسری ضعف هایی دارد، شخص با بودن بین دوستانش حس ارامش بیشتری کند، در واقع هنگامی که یک مرد یا زن نتواند نقش آفرینی صحیحی در منزل داشته باشد، کانون خانواده سرد می‌شود و یکی از زوجین ترجیح می‌دهد نیاز عاطفی اش را در جمع دوستان و گاه با نشاط‌های کاذب تأمین کند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

درباره احساستان با وی صحبت کنید

به جای این که بخاطر وقت گذرانی با دوستانش وی را سرزنش کنید و یا با قهر و دعوا با وی مقابله کنید، از مهارت‌های ارتباط مؤثر برای بهبود شرایط کمک بگیرید. در یک موقعیت مناسب، در خصوص احساساتتان صادقانه با شوهرتان صحبت کنید. به وی بگویید نیاز دارید زمان بیشتری را با هم بگذرانید و فکر می‌کنید این مسئله به صمیمی‌تر شدن روابط عاطفیتان کمک زیادی خواهد کرد.

رفیق‌بازی همسر در زندگی مشترک - 21

در مورد اهداف بزرگ زندگی مشترک تان صحبت کنید

در یک زمان مناسب و زمانیکه ارامش کامل در ارتباطتان برقرار است به وی درباره عواقب بلند مدت رفیق بازی هشدار دهید. این که روابط شما در ۵ سال آینده در کجا قرار خواهد داشت؟ و چه کارهایی برای تحکیم روابط دونفرتان در اولویت است؟ از وی بخواهید که پیشنهاد دهد چه طور میتوانید کیفیت رابطه تان را ارتقا دهید و در زمانیکه در کنار هم هستید ساعتهای خوشی را بگذرانید.

مواظب فرزندانتان باشید

زوج هایی که فرزند دارند باید بدانند این نوع روابط ممکن است به فرزندان آسیب وارد کند و این سردی عاطفه به آنها هم سرایت پیدا کند. حتی بعضی از فرزندان ممکن است سوگیری کنند و فقط با یکی از والدین رابطه دوستانه‌ای داشته باشند. با این روند محیط منزل سرد خواهد شد و حتی صحبت‌ها بصورت تلگرافی بین اشخاص ردوبدل می‌شود.

دوستی هایتان را با هم شریک شوید

زنان آمادگی بیشتری دارند که خویش را در رابطه با همسر و بچه‌ها غرق کنند و تمام وقتشان را به این روابط اختصاص دهند. در مقابل مرد‌ها پس از ازدواج دوستانشان را کنار نمی‌گذارند. زن‌ها به علت روحیه خویش از مرد‌ها انتظار دارند مانند آن‌ها رفتار کنند ولی این درست نیست. بهتر است هر دو نفر درکنار این که با دوستانشان ارتباط دارند، همسرشان را هم به داشتن این روابط تشویق کنند.

درصورتی که همسر شما دوستان زیادی ندارد، میتوانید به وی برای گسترش روابطش کمک کنید. وی را تشویق کنید دوستانش را به شما نشان دهد و گاهی در مهمانی‌ها با حضور آنها شرکت کنید. مطمئن باشید درصورتی که همسرتان را در داشتن روابط محدود کنید، وی هم به خود اجازه می‌دهد چنین توقعی در مورد شما داشته باشد.

۴ گام تا رسیدن به تعادل در زندگی

۱)اول وضعیت فعلی خود را شناسایی کنید:آنچه را که تا کنون انجام داده‌اید بررسی کنید و جاهایی را که به قول معروف از خط اعتدال خارج شده‌اید شناسایی کنید.

۲) اهدافتان را مشخص کنید:برای این منظور فهرستی از اهدافتان را بنویسید و بر اساس اولویت دستیابی، آنها را مرتب کنید. بطور دقیق و واضح هر هدف را توضیح دهید.

3) دوباره برنامه ریزی کنید: حال وقت آن رسیده، باتوجه به اولویت‌ها و باتوجه به آنچه تا کنون انجام داده‌اید، برنامه‌ای مناسب را تهیه کنید. اندکی وسواس به خرج دهید و جز به جز امور را مشخص کنید.

4) جنبه‌های مختلف زندگیتان را بشناسید: علائق، مسوولیت‌ها، توان مندی‌ها و نیازمندی‌های خویش را بشناسید و نگذارید آن‌ها کنترل شما را در دست بگیرند. با شناسایی آنها میتوانید در مواقع لزوم به آنها، بپردازید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حالا باید منتظر ماند و دید آیا دولت نظرات شورای شهری‌ها را درخصوص تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس جدی خواهد گرفت یا همچنان در بر پاشنه بی توجهی به این خواهد چرخید.
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.

آمبولانس هایی که در ترافیک ماندند

رکنارکنا1 روز قبل
به‌ گزارش روابط عمومی اورژانس کشور، به‌خاطر شرایط جوی دیروز نیروها در آماده باش کامل بودند. اما عجیب‌ترین اتفاق صبح دیروز برای خودروهای امدادی، گرفتار شدن چند ساعته آمبولانس‌های اورژانس بود که برای مأموریت اعزام می‌شدند و در حالی که باید بیماران را در اسرع وقت به بیمارستان می‌رساندند در ترافیک نامتعارف گرفتار شدند. همچنین اوایل صبح دیروز، گزارش تصادف یکی از عوامل هلال احمر با مانعی در ابتدای خیابان دربند اعلام شد. امدادگران مصدوم را برای انتقال به بیمارستان سوار آمبولانس کردند اما ترافیک شدید میدان تجریش مانع از حرکت آمبولانس شد و حتی صدای آژیر نیز سبب نشد که شهروندان مسیر حرکت را باز کنند و خودروی حامل بیمار ساعت‌ها در محل باقی ماند. در بسیاری از مسیرها نیز به‌دلیل وجود برف روی سطح زمین، رانندگان خودروها را در وسط راه رها کردند که این امر بر میزان ترافیک اضافه کرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای احد وظیفه درخصوص ارزیابی‌ها از بارش‌های اخیر در سراسر کشور افزود: با اینکه تنها دو ماه از سال آبی گذشته است، بارش‌های چند روزه در حد مناسبی بوده، اما در مقایسه با سال گذشته میزان آن کمتر است. وی ضمن تاکید بر اینکه در خصوص بارش‌ها نسبت به نرمال سالانه عقب ماندگی وجود ندارد، گفت: پیش بینی می‌شود در دو روز آینده که بارش‌ها در جنوب، مرکز و شرق کشور تداوم می‌یابد، کمبود بارش‌ها تا حدی جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی اضافه کرد: بارش‌های کردستان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کرمانشاه و ایلام نسبت به میانگین پایین‌تر است. وی وضعیت بارش‌های دو ماه گذشته سیستان و بلوچستان را در وضعیت مناسب‌تری نسبت به استان‌های غرب و شمال‌غرب کشور عنوان کرد و گفت: در سیستان و بلوچستان بویژه به دلیل خشکسالی‌های ممتد، فشار فراوانی به منابع آب‌های زیرزمینی آمده است و هم اکنون سطح آب چاه‌ها پایین است که می‌تواند شرایط نامطلوب را ادامه بدهد. وظیفه تاکید کرد: با یک سال باران خوب نباید انتظار داشته باشیم تا تمام آب‌هایی که طی سالیان گذشته به دلیل برداشت بی‌رویه مصرف شد، جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در بخشی از ارزیابی‌ها، وضعیت استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان و فارس را نامطلوب برشمرد و گفت: از سال آبی، دو ماه گذشته با این حال به نظر می‌رسد که طی ماه‌های آینده به ویژه دی ماه به بعد در جنوب غرب کشور بارش‌ها کمتر از حد نرمال شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمد تقی زاده در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران با اشاره به وضعیت شهرک‌های صنعتی استان تهران افزود: در این جلسه جهت ساماندهی ۶ شهرک صنعتی خصوصی در سطح شهرستان‌های مختلف که به تأیید هیئت وزیران رسیده بود نظراتی ارائه شد. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: عمده این شهرک‌ها از آنجا که در حریم شهر هستند باید با حساسیت بیشتر بررسی شوند تا تداخل یا تضاد منافع ایجاد نشود و مقرر شد جهت حمایت از تولید با اهتمام بیشتری این موضوع پیگیری شود تا شرایط مناسبی برای رونق تولید ایجاد کند. وی ادامه داد: ساماندهی فضایی و کالبدی این شهرک‌ها نیز مدنظر قرار گرفته، بر این اساس وضعیت این شهرک‌ها در کار گروه زیربنایی بررسی می‌شود تا در نهایت در شورای برنامه ریزی و توسعه به تصویب برسد و قابلیت اجرایی پیدا کند. تقی زاده درباره افزایش بودجه عمرانی و جاری استان تهران گفت: یکی از ابزارهای مهم برای رسیدن به توسعه پایدار منابع مالی است که از طریق اعتبارات استانی محقق می‌شود و دستگاه‌ها برای انجام وظایف و تحقق اهداف ذاتی نیاز به این ابزار دارند تا از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری8 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری8 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری9 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

ویلموتس تیم ملی را رها کرد!

ساعت ۲۴8 دقیقه قبل

عوامل ناامنی‌های اخیر در شهرستان بروجرد دستگیر شدند

ایسنا13 دقیقه قبل

شهادت سه بسیجی در اغتشاشات غرب استان تهران

ساعت ۲۴13 دقیقه قبل

ترامپ: پلوسی هیچ کاری نخواهد کرد

ساعت ۲۴18 دقیقه قبل

واکنش دبیرکل سازمان ملل به ناآرامی‌ها در ایران

فرارو19 دقیقه قبل

درخواست کمک عربستان از آمریکا و انگلیس برای مقابله با پهپادها

الف19 دقیقه قبل