عالم دینی اهل سنت: فتاوای رهبری نسبت به اهل سنت منشا وحدت عملی در ایران است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
عالم دینی اهل سنت: فتاوای رهبری نسبت به اهل سنت منشا وحدت عملی در ایران است

عالم دینی اهل سنت: فتاوای رهبری نسبت به اهل سنت منشا وحدت عملی در ایران است

فارسخبرگزاری فارس |
ماموستا سیدمحسن حسینی فتاوای مقام معظم رهبری نسبت به اعتقادات اهل سنت را نشانه شهامت معظم‌له عنوان کرد و گفت: این فتاوا منشا وحدت عملی در کشور شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ماموستا سیدمحسن حسینی در همایش پیامبر اعظم (ص)، رهبری، اتحاد و اقتدار امت اسلامی که هم‌اکنون با حضور وزیر کشور در حال برگزاری است، با تبریک هفته وحدت، اظهار داشت: اکثر علمای کردستان خانه ندارند و در گوشه‌ای از مساجد زندگی می‌کنند، مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خانه علمای کردستان است که ۵۶ شهید مانند ماموستا شیخ‌الاسلام را در راه انقلاب و دین تقدیم کرده است.

وی با بیان اینکه وحدت موضوع مهمی است که از آغاز اسلام از پیشینیان تا به امروز در مورد آن بحث شده است، خاطرنشان کرد: پیامبر محور وحدت است، پیامبری که به حق کسی جز قرآن نمی‌تواند به زیبایی و شیوایی تعریفی از ایشان داشته باشد آنگونه که وجود مبارکشان است.

ماموستا حسینی تصریح کرد: بعد ممتاز و موفقیت پیامبر، با وجود تمام مشکلاتی که در دوران جاهلیت و زمان آغاز ظهور دین مبارک اسلام این بود، حرکت ایشان بر مبنای وحدت بود.

وی اظهار کرد: اگر در مسیر سنت پیامبر حرکت کنیم و اسلام‌گرا باشیم و به شیعه و سنی و مذهب و مذهب‌گرایی، کرد، فارس، عرب و ترک بودن و این ملیت‌ها توجه نکنیم در این مسیر پیروز خواهیم بود.

این عالم دینی اهل سنت گفت: تاریخ نشان می‌دهد هرکجا مسیر ما مسیر اسلام و دین بود و قشری و جغرافیایی فکر نکرده‌ایم، موفق بوده‌ایم و در طول ۴۰ سال عمر انقلاب، امام راحل و رهبر معظم انقلاب نظرشان این بوده که ملی‌گرایی و قشرگرایی و مذهب‌گرایی وجود نداشته باشد و بر همین پایه و اساس نظام ما حرکت کرده است.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی عنوان کرد: ‌ فتواهایی که رهبر معظم انقلاب نسبت به اهل سنت داده در هیچ زمانی مراجع شیعه نتوانسته‌اند این چنین فتواهایی در مورد اهل سنت بدهند و این یک شهامت بزرگ می‌خواهد که اهل سنت قدردان این مسائل هستند و این قدردانی را با تقدیم خون هزاران شهید سنی‌مذهب در جای جای این کشور ثابت کرده‌ایم.

این عالم دینی اهل سنت فتاوای مقام معظم رهبری نسبت به اعتقادات اهل سنت را نشانه شهامت معظم‌له عنوان کرد و گفت: این فتاوا منشا وحدت عملی در کشور شده است.

ماموستا حسینی اضافه کرد: باید هوشیار باشیم چرا که امروز مذهب دیگر مساله نیست بلکه دشمنان برای ضربه‌زدن به اسلام در تمام دنیا به دنبال تحریک قومیت‌ها هستند.

وی خاطرنشان کرد: ‌ دشمنان امروز تلاش می‌کنند بین کرد و ترک اختلاف بیاندازند که ما به عنوان کرد، قوم ترک را دوست داریم و هیچ اختلافی با آنها نداریم.

این عالم دینی اهل سنت اظهار کرد: همه باید به این موضوع واقف باشند که اگر خانه کرد ویران شود، سلفی و داعشی را جایش می‌گذارند و این به ضرر جهان اسلام است.

وی در پایان سخنانش خطاب به وزیر کشور گفت: ‌ امروز وظیفه وزارت داخله و خارجه سنگین و بزرگ است، اعتمادی که رهبر به دولت شما کرده‌اند، به هیچ دولتی نکرده لذا همه باید در خط رهبری حرکت کنید و به وظایف خود عمل کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جنجال دوباره بر سر انتخاب نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ + فیلم

ایلناایلنا1 روز قبل
دومین دوره انتخابات نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب امروز ۲۱ آبانماه ۹۸ با حضور دبیران احزاب ملی برگزار شد. حسین کمالی، قدرتعلی حشمتیان، حجت ملکی و حسن غفوری‌فرد چهار نامزد انتخابات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هستند. دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: ‌ ساز و کار انتخابات را با انتخاب هیات رئیسه سنی آغاز می‌شود و سپس هیات رئیسه دائم انتخاب می‌شوند و انتخابات توسط آنها برگزار می‌شود. وی افزود: اگر قرار است دوباره انتخابات برگزار شود باید بین من و آقای غفوری‌فرد برگزار شود. پس از آن اسدالله بادامچی ضمن فراخواندن دبیران احزاب به سعه صدر و خویشتن‌داری انتخاب شدن در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را انقدر مهم ندانست که افراد با هم به چالش و بحث بپردازند و به تشریح وقایع انتخابات قبل پرداخت.

موافقت نمایندگان مجلس با عضویت ایران در یاسا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نمایندگان امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند. با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند.

مداح ۲۵ میلیون تومانی نمی‌خواهیم/ تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
برای آشنایی با چند و، چون ماجرا و نحوه اعتراض این مدیر هیأت در قم، ابتدا فیلم، زیرا را تماشا کنید: برای بررسی جزییات قضیه و چرایی این اعتراض، سراغ سید مجید رضوی، مداح و مدیر هیأت انصارالمحسن قم رفتیم. تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت! وی با اشاره به اینکه کمپین تحریم مداحان میلیونی را ایجاد کردیم تا نهاد نظارتی مسئول به خودش بیاید، گفت: این نهاد نظارتی را امروز نه هیأتی‌ها و نه مردم نمی‌شناسند. مداحانی که برای مجلس خود پاکت طلب نمی‌کنندمدیر هیأت انصارالمحسن قم گفت: مرحوم کوثری زمانی که برای امام حسین (ع) می‌خواند پاکت طلب نمی‌کرد. این‌که افراد با چه لباس‌هایی حضور پیدا می‌کنند، چه رقم‌هایی می‌خواهند و یا چه اشعار و سبک‌هایی در مجالس می‌خوانند.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأت وزیران سعودی در جلسه هفتگی خود که با حضور شاه این کشور برگزار می‌شود، این هفته، ‌ ایران را به فریب‌کاری در برنامه هسته‌ای متهم کرد. به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در جلسه این هفته، ضمن بررسی گزارش‌هایی از آخرین تحولات منطقه و جهان، اعلام شد که دولت سعودی از تلاش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تقدیر و «تقلب و فریب‌کاری ایران در برنامه‌ هسته‌ای خویش و تأخیر در ارائه اطلاعات لازم به آژانس را محکوم می‌کند». دولت سعودی همچنین همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و احترام به مصونیت و امتیازات کارشناسان آژانس را خواستار شد. هیأت وزیران سعودی در ادامه از آژانس خواست تا تدابیر راستی‌آزمایی و نظارتی را در ایران تشدید کند. «عبدالله بن خالد بن سلطان عبدالعزیز» نماینده دولت سعودی در سازمان ملل نیز روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۸ آبان) در بیانیه‌ای ایران را به «فریبکاری» و مخفی کردن بخش‌های حساس برنامه هسته‌ای خود متهم و ادعا کرد که تهران به دنبال دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای است.

وقتی کارشناس BBC درباره بی‌نیازی ایران از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌گوید + فیلم

رکنارکنا14 ساعت قبل
به گزارش رکنا، کارشناس بی‌ بی‌ سی در بخشی از گفت و گوی خود با مجری این خبرگزاری گفت: حتی اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، جمهوری اسلامی ایران نیازی به خرید تسلیحات خارجی ندارد، زیرا در حوزه داخلی، توانسته است سلاح‌های جدیدی را بسازند که آن را بی‌نیاز از خارج می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. باشگاه خبرنگاران جوان

برای اسکان استیجاری زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی به فوریت عمل شود + فیلم

ایلناایلنا14 ساعت قبل
رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت به همه دستگاه‌ها دستور داد تا برای اسکان زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی به صورت استیجاری به فوریت عمل شود. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت با اشاره به تمهیدات دولت برای زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی عنوان کرد: از وزیر کشور و ستاد بحران می‌خواهم در زمینه اسکان این عزیزان اقدام کنند فکر می‌کنم یکی از راه‌های نزدیک شاید این باشد که زلزله‌زدگان بروند خانه یا اتاقی را اجاره کنند ما مبلغ اجاره را به آنها پرداخت کنیم تا زیر چادر نمانند. وی افزود: به هر حال زیر چادر باران و برف و سرما را در پیش رو داریم زیر چادر در تابستان هم سخت است ولی بیشتر از فصل سرما قابل تحمل است در این سرمای زمستان افراد مسن و کودکان و افراد بیمار برایشان سخت است از همه دستگاه‌ها می‌خواهم که برای اسکان این‌ها به صورت استیجاری به فوریت عمل شود.

نظرها

اخبار بیشتر