اذعان پنتاگون به عقب‌ماندگی آمریکا در زمینه تسلیحات فراصوت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. بین‌المللی
اذعان پنتاگون به عقب‌ماندگی آمریکا در زمینه تسلیحات فراصوت

اذعان پنتاگون به عقب‌ماندگی آمریکا در زمینه تسلیحات فراصوت

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در مصاحبه‌ای به عقب ماندگی این کشور در زمینه تسلیحات فراصوت و پیشی گرفتن روسیه در این زمینه اذعان کرد.

به گزارش مشرق، «رابرت کارور» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در مصاحبه‌ای به برتری ارتش روسیه بر همتای آمریکایی خود در تجهیزات نظامی اذعان کرد و دلیل آن را دستیابی روسیه به فناوری تولید تسلیحات فراصوت مربوط دانست.

وی که با مجله نیوزویک مصاحبه می‌کرد، گفت: «آمریکا طی سال‌ها در زمینه بحث‌های علمی به خصوص فناوری فراصورت پیشرو بود اما از این فناوری در تسلیحات استفاده نمی‌کرد اما هم اکنون زمان آن فرا رسیده که عقب ماندگی در این زمینه جبران شود.»

کارور اضافه کرد: «استفاده از سلاح فراصوت از مهمترین اولویت‌های ما به شمار می‌آید و ما باید تمام تلاش خود را به کار ببندیم که برتری خود در تمامی عرصه‌های جنگ را حفظ کنیم.»

نیوزویک در ادامه این مصاحبه به انتشار بخشی از سخنان «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در مراسم اعطای نشان‌های نظامی به مقامات ارتش روسیه اشاره کرد که گفته بود مسکو قصد دارد توانایی دفاعی خود را تقویت بخشیده و رزمایش‌های خود را با استفاده از تسلیحات نوین از جمله سلاح‌های فراصوت و دیگر فناوری‌هایی که کشورهای دیگر آن را در اختیار ندارند به پیش ببرد.

بر اساس گزارش‌ها، آمریکا در حال طراحی و ساخت تسلیحات فراصوت خود می‌باشد و پنتاگون تابستان گذشته موشک فراصوت AGM-۱۸۳A خود را آزمایش کرد.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر19 ساعت قبل
الجعفری گفت: تلاشهای دولت سوریه و نهادهای آن مانند هلال احمر سوریه عامل اساسی در بهبود اوضاع انسانی با وجود چالشهایی که با آن روبرو است، محسوب می‌شود. باید از تطهیر گروههای تروریستی مانند کلاه سفیدها پرهیز شود. نماینده سوریه در سازمان ملل در ادامه اعلام کرد: اردوغان به حمایت از تروریسم و اشغال اراضی سوریه و باج خواهی وتهدید مداوم اروپا و جهان ادامه می‌دهد. وی افزود: برخی اعضای شورای امنیت اشغالگری آمریکا و چنگ انداختن آن بر نفت سوریه را نادیده می‌گیرند. ما شاهد اشغالگری ترکیه و تغییر بافت جمعیتی در برخی مناطق مرزی سوریه با ترکیه از سوی آنکارا هستیم و تروریستها در ادلب مورد حمایت علنی قرار دارند.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
کمیسیون اتحادیه جهانی خیرین مسلمانان و موسسات خیریه جهان اسلام با حضور جمعی از علمای جوامع اسلامی در تهران برگزار شد. انواری خاطرنشان کرد: اتحادیه جهانی خیرین مسلمان به جهت ایجاد شبکه‌ی ارتباطی میان خیرین و موسسات خیر جهان اسلام می‌تواند گامی مهم در جهت گسترش گفتمان حمایت‌گرایانه‌ی اسلامی و بستری در اجرای راهبرد «دیپلماسی حمایت» و تشکیل امت اسلامی و تحقق تمدن نوین اسلامی باشد. برجاوی ابراز داشت: اهمیت این اتحادیه در این است که ابتدا همدیگر را خواهیم شناخت و سپس توانمندی‌های خود را می‌توانیم بین هم منتقل کرده تا نیازمندی‌های مستضعفین جهان اسلام را برطرف کنیم. وی ادامه داد: در جهان اسلام با مساله‌ی فقر راهبردی مواجه هستیم. عضو هیات موسسه اتحادیه خیرین مسلمان تاکید کرد: ابتدا شبکه خیر و احسان اسلامی در قالب تقریب مذاهب اسلامی باید به دنبال توسعه هسته‌های مردمی باشد و از این ظرفیت بهره ببرد.
ایلناایلنا1 روز قبل
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که رئیس‌جمهوری این کشور، به رشوه دادن در زمینه پرونده اوکراین اعتراف کرده است. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، روز گذشته -‌پنج‌شنبه- اعلام کرد که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور، به رشوه دادن در زمینه پرونده اوکراین اعتراف کرده است. پلوسی گفت: «رشوه‌ای که ترامپ پیشنهادش را داده شامل تعلیق کمک نظامی در عوض تحقیقات دروغین برای انتخابات می‌شود. این مصداق رشوه دادن است.» وی در ادامه افزود: «رئیس‌جمهور به این اقدام اعتراف کرده و آن را عالی خوانده. این رشوه دادن است.» پلوسی در ادامه عنوان کرد که ترامپ و دولتش در مسیر تحقیقات کنگره «سنگ‌اندازی» کرده‌اند و جلوی شهادت مقام‌های رسمی در این تحقیقات را گرفته‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
رسانه‌های ایتالیایی از خنثی‌سازی طرح حمله به یک مسجد در استان «سیه‌نا» و دستگیری ۱۲ مظنون، خبر دادند. اعتمادآنلاین| رسانه‌های ایتالیا اعلام کردند ۱۲ نفر به اتهام برنامه‌ریزی حمله به مسجدی در استان «سیه‌نا» دستگیر شدند. طبق گزارش شبکه تلویزیونی «رینیوز» ایتالیا، این مظنونان برای حمله به یک مسجد در «کوله دی وال دالسا» در استان سیه‌نا آماده شده بودند. پلیس در بازرسی تعدادی از خانه‌ها در کوله دی وال دالسا و مناطق همجوار آن، تعداد زیادی سلاح، مواد منفجره و نمادهای نازی پیدا کرده است. گفته می‌شود مظنونان قصد داشتند تا کانال ارتباطی در زیر مسجد را منفجر کنند.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
خادم‌الشریعه توانست در دور ششم مسابقات جام باشگاه‌های بانوان اروپا مقابل حریف روسی اش به پیروزی برسد. سارا خادم الشریعه موفق شد در دور ششم جام باشگاه‌های بانوان اروپا مقابل «والنتینا گونینا» استاد بزرگ و ملی پوش سرشناس روسیه به پیروزی ارزشمندی برسد. خادم الشریعه با ریتینگ ٢٤٩١ توانست این حریف روسی را که دارای ریتینگ ٢٥٠٩ بود، شکست دهد. در این مسابقات ۱۴ تیم به رقابت می‌پردازند و هر تیم با چهار نفر در این مسابقات شرکت کرده است. مسابقات باشگاه‌های زنان اروپا از ١٠ تا ١٦ نوامبر برگزار می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر