برای نجات تمام دارایی‌اش به دل طوفان زد + فیلم‌
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا

برای نجات تمام دارایی‌اش به دل طوفان زد + فیلم‌

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/سیستان و بلوچستان طوفان حاره ای کیار در شهرستان های چابهار و کنارک مشکلات عدیده ای را برای صیادان این دو شهرستان به وجود آورد و نیز باعث خرابی هایی شد.

‌در لابلای اخبار این طوفان مهمترین خبری که مورد توجه همگان و بویژه کاربران فضای مجازی قرار گرفت فیلمی از مهارت بالای ناخدای بلوچ بود که با وجود گرفتار شدن در امواج سهمگین دریا به سلامتی لنج خود را به همراه صیادان به ساحل می‌رساند.

به گزارش ایسنا، در شهرستان کنارک به سراغ این ناخدا رفته تا علت اینکه با وجود هشدارهای هواشناسی به دل طوفان زده را جویا شده است.

‌ناخدای این لنج در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: این لنج تمام دارایی من بود و مجبور شدم به دل طوفان بزنم تا لنج خود را از طوفان کیار در امان نگه بدارم.

حامد خدادادی افزود: با هشدارهای کارشناسان هواشناسی قبل از وقوع طوفان به اسکله در دست ساخت بندر تنگ پناه بردیم و آنجا پهلو گرفتیم اما چون از شب ارتفاع موج‌ها داشت بالا و بالاتر می‌رفت و صبح به بالاترین حد ممکن رسیده بود و در حال تخریب اسکله بود و از آنجا که مطمئن شدیم با این شرایط لنج‌مان نیز غرق خواهد شد، سریع برای انتقال شناورمون به نزدیکترین ‌اسکله - که رفتن به آنجا هموارتر از مسیرهای دیگر بود- دست بکار شدیم.

وی ادامه داد: با ۴ نفر از صیادان به طرف اسکله بیردف حرکت کردیم، در چنین شرایطی فقط خروج و ورود به اسکله‌ها مشکل اصلی می‌باشد و در طول مسیر ضریب حادثه کمتر است.

وی بیان کرد: آخرین لحظه ورود ما به اسکله صیادی بیردف بود که آن صحنه اتفاق افتاد، فقط می‌دانستم نباید لنج را در دل این موج‌ها از حرکت باز دارم و به همین دلیل به مسیر خود ادامه دادم که بحمدالله لنج تعادلش حفظ کرد و توانستیم به سلامتی به ساحل برسیم.

وی در مورد علت ‌انتخاب شغل دریانوردی‌ گفت: با توجه به‌ عدم وجود موقعیت شغلی مناسب در روستا و همچنین موقعیت بندری بودن‌ روستای تنگ و از آنجا که شغل ‌ثابت ۹۵ درصد از ‌اهالی محل سکونتم کار دریاست، طبیعی بود که ما هم این شغل رو انتخاب کرده و به فعالیت صید و صیادی بپردازیم.

خدادادی با شاره به مشکلات و جذابیت‌های کار دریا نیز گفت: در کنار تمام فواید دریا و درآمد حاصل از کار در آن، مشکلات زیادی برای صیادان و مالکان شناورها ممکن است به وجود بیاد، جدا از بلایای طبیعی همچون طوفان‌های سهمگین و ناگهانی که گاهی بر اثر تندبادهای موقتی بر روی دریا شکل می‌گیرد و بارها باعث غرق شدن شناورهای سبک و سنگین شده و صیادان زیادی جان و مال خود را از دست داده‌اند، خرابی ابزارهای کاری شناورها و حتی خود شناور و مهمتر از همه عیب و ایراد قطعات موتور که هزینه‌های زیادی را می‌تواند در بر داشته باشد و سختی‌های ریز و درشت دیگری که بر سر راه صیادان است، از دیگر مشکلات است.

وی در مورد احساس خود هنگام در حال واژگونی بودن لنج نیز گفت: اگر بخواهم شفاف صحبت کنم برای اینکه لنجم که حاصل سالها تلاش شبانه روزی ام بود بسلامت به یک جای امن برسد، ریسک بالایی را پذیرفتم، در واقع مجبور شدم که آن کار را انجام بدهم و گرنه لنجم به راحتی از بین می‌رفت و در آن موقعیت ‌حداقل به خودم می‌باوراندم که تمام تلاش خودم را کردم که از مالم محافظت کنم اما نتیجه نداد، ولی در کل شاید کارم منطقی نبوده باشد.

وی ادامه داد: در آن لحظه تصمیمی گرفتم که چاره‌ای جز آن نداشتم و در آن موقع شاید تمرکز کافی نداشتم و نتونستم هیچ احساسی را در خودم ببینم فقط یک لحظه خدا کمک کرد که از آن موقعیت بسلامت عبور کنیم.

خدادادی افزود: ‌آن کار آخرین و مهمترین تصمیمی بود که باید می‌گرفتم و ‌خودمون را به یک موج شکن صیادی امن می‌رساندم، باید آن ریسک بالا را می‌پذیرفتم که خدا را شکر جواب داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ماجرا چیست؟

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
با افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن آن، برخی اعتراضات مسالمت آمیز مردم با سواستفاده برخی افراد به بیراهه رفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن آن، برخی اعتراضات مسالمت آمیز مردم با سواستفاده برخی افراد به بیراهه رفت.

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.

زخمی شدن یک خبرنگار از ناحیه چشم توسط نظامیان رژیم صهیونیستی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، رژیم صهیونیستی در جنایتی جدید، بیش از دویست هکتار از زمین‌های فلسطینیان را در الخلیل مصادره کرد. وقتی که صاحبان این زمین‌ها در آن حضور یافتند، در معرض حملات نظامیان صهیونیست قرار گرفتند. نظامیان صهیونیست با شلیک گاز اشک آور و گلوله، مانع از آن شدند که فلسطینیان به درختان زیتون خود برسند. یک خبرنگار هم که برای خبرگزاری محلی فلسطین کار می‌کرد هنگام تلاش برای فیلمبرداری از عملیات مصادره زمین‌ها و اخراج مردم از زمین‌ها به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست، از ناحیه چشم چپ زخمی شد. + فیلمانتهای پیام/حمله نظامیان اسرائیلی به مردم فلسطین + فیلم
فارسفارس1 روز قبل
در شرایطی که بعد از برخی اعتراضات و ایجاد انسدادهای ترافیکی عصر و شب گذشته در تهران، صبح امروز شرایط در پایتخت به حالت کاملا عادی بازگشته، خدمات نقشه گوگل کماکان کل تهران را در وضعیت قفل شده نمایش می‌دهد. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، کاربرانی که از طریق اپلیکیشن همراه گوگل مپس یا از طریق سایت اینترنتی آن به نشانی maps. google. com نقشه تهران را مشاهده می‌کنند، شاهد هستند که تقریبا بر روی تمامی خیابان‌ها و بزرگراه‌های شهر تهران، علامتی مشابه با علامت ورود ممنوع اضافه شده که به معنای انسداد کامل ترافیکی است. شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌های فناوری مشهور در آمریکا بارها و بارها با دروغ پردازی، انتشار اخبار جعلی یا ارائه خدمات فنی ویژه به معترضان، همدستی خود با کاخ سفید، رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی را اثبات کرده‌اند. این بار بعد از گذشت ده سال گوگل به کمک دیگر شرکت‌های فناوری آمریکایی آمده تا ضدیت خود با ایران را یک بار دیگر به اثبات برساند. انتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس: خبرگزاری فارس۲ - فارغ از مصداق کنونی، هنوز ساز و کار مناسبی برای «بیان اعتراضات» در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! به عنوان مثال نوجوانانی که اساسا در ماجرای اعتراضات بنزینی نیستند و در عین حال، اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست نیز درگیر نارضایتی می‌شوند. وانگهی مگر در یکی دو روز گذشته، وقایع اعتراضی چقدر پرحجم بودند که کل اینترنت کشور را این گونه مختل کردند؟! این واکنش سنگین، چنین تداعی می‌کند که اعتراضات بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از آنی هستند که واقعا هستند. سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و باید اجرا شود. "

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری1 روز قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

واحدهای صنفی متخلف و گرانفروش پلمب می‌شوند

مهر56 دقیقه قبل

کارگاه کارآفرینی در جهاددانشگاهی برگزار شد

ایسنا57 دقیقه قبل

تردد روان در محور کرج چالوس / بارش برف در ارتفاعات البرز

تسنیم57 دقیقه قبل

پرداخت بخش دیگری از مطالبات بازیکنان استقلال

میزان‌آنلاین57 دقیقه قبل

دستگاه‌های یزد در راستای مناسب‌سازی شهر برای معلولان تلاش کنند

تسنیم57 دقیقه قبل

دو نیروی نظامی سعودی در مرز یمن کشته شدند

فارس57 دقیقه قبل