حمایت مالی لاکهید از ویدئوی تبلیغاتی ضد ترامپ
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

حمایت مالی لاکهید از ویدئوی تبلیغاتی ضد ترامپ

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل ازاسپوتنیک، گزارش‌ها حاکی از آن است که غول اسلحه سازی آمریکا از ویدئویی ضد رئیس جمهور این کشور حمایت مالی کرده است. لاکهید مارتین بزرگترین شرکت فعال در زمینه فن آوری هوافضا و تجهیزات امنیتی و همچنین ساخت سلاح در آمریکاست که از بودجه فدرال بهره مند می‌شود و بزرگترین مشتری آن وزارت دفاع آمریکاست.

لاکهید مارتین پنجشنبه و جمعه توئیتی تصویری را تبلیغ کرد که پایگاه خبری اکسیوس آن را توئیت کرده بود و در آن از دونالد ترامپ به دلیل دور شدن از متحدان سنتی آمریکا انتقاد شده بود.

این ویدئو را نخستین بار پایگاه اینترنتی اکسیوس در روز پنجشنبه توئیت کرد. به گزارش دیلی کالر که به ویدئوی اکسیوس دست یافته که در آن حامی مالی این فیلم با سند معرفی شده است. شرکت لاکهید مارتین برای انتشار این فیلم در رسانه‌های اجتماعی پول پرداخت کرده است.

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

در این فیلم درباره خطر افزایش نفوذ چین و برنامه‌های ۲۰۵۰ پکن با هدف تبدیل شدن به ابر قدرت جهانی ابراز نگرانی و در آن تاکید شده است که سیاست خارجی ترامپ با خارج کردن آمریکا از معاهدات بین المللی چندگانه مهم به این روند کمک می‌کند و باعث افزایش قدرت چین می‌شود.

در این فیلم توضیح داده شده است که: شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، به دنبال آن است که تا سال ۲۰۵۰ چین را به ابرقدرت جهان تبدیل کند اما این روند برای برخی کشورهای درحال توسعه هزینه سنگینی در بر خواهد داشت. شی قصد دارد چین را به نقطه مرکزی در جهان تبدیل کند و سیاست «نخست آمریکا» ی ترامپ به این روند کمک می‌کند. ترامپ با خارج شدن از چند توافق بین المللی مهم از متحدان خود دور شده است و این مسئله به چین کمک می‌کند این خلاء قدرت را پر کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهارت دختران و پسران روسی در باز و بسته کردن سلاح‌های جنگی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل

فیلم | رئیس جمهور: سال آینده تحریم تسلیحاتی ایران برداشته خواهد شد

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
در دنیای نوین امروز که هر کسب و کار و فعالیتی قدم به سوی آنلاین شدن و فعالیت در بستر وب گذاشته است، بازار استارت آپ‌های ارائه دهنده خدمات منزل از جمله، نظافت منزل، حمل بار و اثاث، تعمیر تاسیسات و … بسیار گرم شده است. استارت آپ‌های متعددی در این حوزه در حال فعالیت می‌باشند اما اینکه بتوانیم یک شرکت خوب در حوزه ارائه خدمات بیابیم، که کار درست بوده و بتواند تمام نیاز‌های ما را برطرف سازد بسیار سخت است. شرکتی که بتواند، نیروی مجرب و کاربلد برای مشتریان خود ارسال نماید تک و توک‌ در بین این استارت آپ‌ها دیده می‌شود و امروز میخواهیم یکی از این شرکت‌ها را که به صورت اختصاصی در شهر تهران فعالیت می‌کند به شما معرفی کنیم.

طرحی برای بومی گزینی در استخدام‌های دولتی

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
بومی گزینی در استخدام‌های دولتی، موضوع طرحی بود که نمایندگان به فوریت بررسی آن رای مثبت دادند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ بومی گزینی در استخدام‌های دولتی، موضوع طرحی بود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به فوریت بررسی آن رای مثبت دادند.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
تظاهرات اعتراض‌آمیز مردمی در لبنان وارد بیست و پنجمین روز خود شده و به مناطق جدیدی نیز کشیده شده است. بانوان معترض اعطای این قانون را حق خود دانسته و ممنوع بودن آن را تبعیض ظالمانه اعلام کردند. معترضان در استان البقاع و شهرهای جنوبی هم خواستار بهبود وضعیت بخش کشاورزی، استقلال دستگاه قضایی و عدم مداخله و فشارهای سیاسی بر این نهاد شدند. با وجود تفسیرهای مختلف در مورد آینده اعتراضات، استعفای سعد الحریری، نخست وزیر لبنان موجب شده، اعتراضات گسترش یابد. لبنان از ۱۷ اکتبر صحنه تظاهرات و اعتراضات مردمی شدید علیه نابسامانی وضعیت معیشتی و اوضاع مالی و اقتصادی است که به خدمات‌رسانی به ویژه در بخش برق، آب، بهداشت و غیر آنها آسیب زده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین23 ساعت قبل
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شادگان: پیام خوزستان - شادگان- رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شادگان گفت: شهرستان شادگان دارای ۴ باب کتابخانه‌ی عمومی است که همه آنها فعال هستند. حسین صالحی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: مخزن این کتابخانه‌ها در موضوع‌های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی، تاریخی، اجتماعی، رمان، داستان، کتاب‌های کمک درسی و کتاب‌های کودکان و نوجوانان است. وی با بیان اینکه این شهرستان دارای یک کتابخانه نهادی در شهر و دو کتابخانه دیگر در بخش‌های دارخوین و جفال است، اظهار کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی می‌تواند در ایمن و سالم ماندن افراد جامعه نقشی مؤثر داشته باشد. رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شادگان ادامه داد: کتابخانه‌های شهرستان شادگان در راستای اهداف خود و ارتقای سطح اطلاع رسانی و برای شناساندن فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی به نسل جوان مخصوصا دانش پژوهان و دانشجویان در عرصه علم و فرهنگ، اقدام به انجام فعالیت‌های تبلیغی به مناسبت‌های مختلف کرده است. صالحی در پایان کتاب و کتاب‌خوانی را مهم‌ترین امر در بالا بردن آگاهی و فرهنگ جامعه دانست و گفت: توجه به کتابخانه‌های عمومی و کتاب‌خوانی در ارتقای سطح آگاهی جامعه اثر مستقیم دارد، با وجود فضای مجازی و فناوری‌های جدید، نیاز است مسئولان و متولیان امر در بیش از پیش تلاش کنند تا جایگاه اصلی و ویژه کتاب هنوز در جامعه حفظ شود؛ چرا که افزایش میزان مطالعه و کتاب‌خوانی در بین اقشار مختلف جامعه باعث ارتقای آن خواهد شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 ساعت قبل
انتخابات پارلمانی روز یکشنبه اسپانیا که قرار بود وضعیت سیاسی در این کشور را بهبود بخشد، تنها اوضاع را پیچیده‌تر کرده است؛ چپ‌ها متحمل شکست شدند، وضعیت حزب مردم بهبود یافته و راست‌های افراطی شدیدا تقویت شدند. حزب سوسیالیست (PSOE) متعلق به پدروسانچز، نخست‌وزیر موقت اسپانیا بیشترین کرسی‌ها را به‌دست آورده اما از کسب اکثریت مطلق بازمانده است. با شمارش ۹۹درصدی آرا، حزب سوسیالیست به ۱۲۰ کرسی رسید که سه کرسی کمتر از نتایج آن در انتخابات پارلمانی ۲۸ آوریل است. با اعلام نتایج، آلبرت ریورا، رهبر حزب راست میانه سیودادانوس اعلام کرد خواستار نشست اضطراری برای بررسی آینده این حزب می‌شود. انتخابات روز یکشنبه، چهارمین انتخابات پارلمانی اسپانیا ظرف چهار سال گذشته بود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها