چمران: حدادعادل نامزد انتخابات مجلس نمی‌شود/با کلاه مخملی و تتلو نمی‌توان رأی جذب کرد/در شورای وحدت حرفی از سرلیستی قالیباف نشده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. سیاسی

چمران: حدادعادل نامزد انتخابات مجلس نمی‌شود/با کلاه مخملی و تتلو نمی‌توان رأی جذب کرد/در شورای وحدت حرفی از سرلیستی قالیباف نشده است

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
عضو شورای ائتلاف اصولگرایان و نیروهای انقلاب گفت: شاید عده ای دوست دارند که آقای حدادعادل وارد عرصه رقابت و انتخابات شود و این را به عنوان امیدهای آینده خودشان مطرح می کنند اما آقای حدادعادل نامزد انتخابات مجلس نیست که بعد بخواهد سرلیست قرار بگیرد.

آفتاب‌‌نیوز :

مهدی چمران درباره صحت و سقم اخبار منتشر شده مربوط به اردوگاه اصولگرایان برای انتخابات آینده مجلس و به طور مشخص نهایی شدن لیست نیروهای اصولگرا در قم گفت و گویی داشته که به شرح زیر است:

*چند روز پیش خبری آمد که در قم نیروهای اصولگرا و انقلابی لیست نهایی خود را با حضور آقایان امیرآبادی، زاکانی و ذوالنوری بستند، آیا این فهرست مورد تأیید شورای ائتلاف قرار دارد؟

در این زمینه هنوز بحثی نشده است. هیچ لیستی در مرکز تأیید یا تکذیب نمی‌کنند مگر اینکه مورد اختلاف واقع شود. استان‌ها خودشان تصمیم می‌گیرند. البته سازوکاری دارد که نیروهای انقلابی هر استان رأی مجمع و نظرسنجی عمومی به نتایجی می‌رسند و نتایج را اعلام می‌کنند. در مجموع کسی جز مردم استان، برای آن استان کاندیدا تعیین نمی‌کند.

*یعنی اگر پایگاه رأی اصولگراها در قم به اختلاف نخورند، شورای ائتلاف در مرکز روی ترکیب لیست قم ورود نمی‌کند؟

خیر، ورود نمی‌کند، تصمیم خود آنهاست که به چنین نتیجه‌ای رسیدند.

*خبری آمده که اصولگرایان این دوره در تهران یک سرلیست نخواهند داشت و با چند سرلیست وارد عرصه رقابت انتخاباتی می‌شوند، این تدبیر چقدر می‌تواند در جمع آوری رأی به اصولگراها کمک کند؟

چندتا سرلیست نیست، ممکن است حالا گروه هایی نپیوندند و ائتلاف صددرصدی شکل نگیرد. بعضی احزاب و گروه‌ها با وجودی که می‌دانند رأی نمی‌آورند اصرار دارند و وظیفه خود می‌دانند که جداگانه لیست بدهند.

*این صحبت شما درباره پایداری است که اخیرا دبیرکلش گفته وارد ائتلاف‌های پدرسالارانه نمی‌شود؟

اسم نمی‌آورم. انشاءالله که همه بتوانند به نظر واحد برسند چون موفقیت آمیزتر خواهد بود.

*اخیرا اعلام شد که پایداری به شورای ائتلاف پیوسته اما موضع اخیر دبیرکل و یک عضو جبهه پایداری نشان داد که آن خبر صحت نداشت، موضوع از چه قرار بود؟

جامعه روحانیت تلاشی کرد که این کار صورت بپذیرد. البته پایداری اعلام کرد مخالفتی با شورای ائتلاف نمی‌کند اما اینکه بپیوندند و با هم یکسان باشند، باید منتظر آینده ماند. امیدواریم این شکل بگیرد.

*پس تا امروز پایداری به شورای ائتلاف نپیوسته است؟

هنوز خبر خاصی در این زمینه نشنیدم.

*اینکه می‌گویند آقای کعبی نماینده جبهه پایداری در جلسه شورای ائتلاف است، صحت دارد؟

خود ایشان چنین مسئله‌ای را نگفته است و اعلام کرده من نماینده {آنها} نیستم.

* در انتخابات مجلس دهم کلاه مخملی ها به همایش انتخاباتی اصولگراها آمدند، عکس هایی هم بیرون آمد که کنار آقای حدادعادل نشسته بودند. در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ نیز تتلو در کنار آقای رئیسی قرار گرفت؛ فکر می کنید این روش ها برای جذب آرای خاکستری و رأی کسانی که هنوز تصمیم نگرفتند رأی خود را به نفع لیست چه جناحی داخل صندوق بیاندازند، موثر بود و این دوره نیز از چنین روش هایی استفاده خواهد شد؟

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

فکر نمی‌کنم هیچ کدام اینها نه ضروری و نه موثر است. کلاه مخملی‌ها که آن روز آمدند در واقع یکسری بازیگر فیلم سینما بودند و خودشان آمدند و در مراسم شرکت کردند، کسی از آنها دعوت نکرده بود. جلسه عمومی و در هم باز بود حالا یک عده‌ای با همان لباس‌های صحنه بازیگری آمدند در مراسم شرکت کردند. باز هم می‌گویم آنها بازیگران سینما بودند، کلاه مخملی‌های حرفه‌ای نبودند. درباره ملاقات تتلو با آقای رئیسی هم خیلی توضیح مفصل دادم و حرف جدیدی ندارم. قاعدتا اینها روشی برای جذب آرای مردم نبوده و نخواهد بود.

*یعنی ما شاهد وقایع مشابهی در انتخابات مجلس آینده نخواهیم بود؟

از این اتفاقات ممکن است بیفتد. ممکن است در جلسه‌ای چهار نفر با لباس یا ترکیب خاصی بیایند و شرکت کنند و هیچ برنامه ریزی هم نشده باشد. در مجموع روی این اتفاقات خیلی نمی‌شود برای جذب رأی حساب باز کرد. ممکن است بزرگش کنند و روی آن مانور و تبلیغات مثبت و منفی انجام دهند اما کارکرد رسانه‌ای دارد و اقدام تشکیلاتی نخواهد بود.

*نکته‌ای هم در روزهای اخیر مطرح شده که بین آقایان حدادعادل و محمدباقر قالیباف برای سرلیستی در تهران رقابت جدی به وجود آمده است، این موضوع صحت دارد؟

شاید عده‌ای دوست دارند که آقای حدادعادل وارد عرصه رقابت و انتخابات شود و این را به عنوان امیدهای آینده خودشان مطرح می‌کنند اما آقای حدادعادل نامزد انتخابات مجلس نیست که بعد بخواهد سرلیست قرار بگیرد بنابراین اصل این بحث‌ها زیر سئوال است. نکته دیگر آنکه روی سرلیستی که هیچ، درباره تدوین لیست تهران هم هیچ صحبتی نشده است و تدوین فهرست باید فرایند خودش را طی کند.

*درباره آقای قالیباف چه طور؟ صحبتی شده است؟

اصلا هیچ صحبتی در این زمینه تا به حال نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهارت دختران و پسران روسی در باز و بسته کردن سلاح‌های جنگی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
زهره نوروزپور: اوو مورالس ۱۴ سال با انتخاب مردم حکومت کرد و امروز به انتخاب مردم کناره گیری کرد. با اینحال مورالس قول انتخابات مجدد را داد اما معترضان بازهم نپذیرفتند و در نهایت او با قدرت خداحافظی کرد. تحلیل شما چیست؟ مورالس ۱۴ سال است که رئیس جمهور بولیوی است. در دوره ریاست جمهور مورالس تنش‌های زیادی هم ایجاد شد یکی از تنش‌ها بحث مربوط به کاهش رایانه‌ها و برابری سوخت بود، در مقاطعی هم اعتصابات کارگری بود. کشورهای امریکای لاتین در دموکراسی ریشه دار هستند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین21 ساعت قبل
تظاهرات و تجمعات لبنان با سازماندهی خاصی جلو آمده است. تجمعات و تظاهرات در عراق نیز سازماندهی خاصی پیدا کرده است. صدری‌ها در بغداد و سایر مراکز استان‌ها، به طور میانگین ۲۵/۵ درصد جمعیت را پوشش داده‌اند و بر «مسالمت‌آمیز» بودن تأکید دارند. در مرتبه بعد صرخی‌ها، یمانی‌ها و مولوی‌ها هستند که همداستان می‌باشند و حدود ۱۷/۲ درصد جمعیت را به خود اختصاص داده‌اند. تحولات عراق برخلاف تحولات لبنان که هر چه جلوتر می‌آید، پیچیده‌تر می‌شود، به مرور شفاف‌تر و مواجهه با آن آسان‌تر شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
وی افزود: امروز در مجلس یک برگه‌ای توزیع شد که در آن اینگونه نشان داده شده بود که رهبری و رئیس جمهور در نقطه مقابل هم هستند. علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر کواکبیان بیان کرد: این موضوع را در هیات رئیسه بررسی می‌کنیم. عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی افزود: به نظر من نباید در این شرایط دنبال اختلاف بگردیم و مثلا بگوییم اینجا تناقض دارد. باید مواضع را به همدیگر نزدیک کنیم و دنبال وحدت باشیم؛ تا بتوانیم برای تحقق اهداف خودمان که کمک به وضعیت اقتصادی و برطرف کردن فساد است، به همدیگر کمک کنیم. ذوالقدر درخصوص تهیه کنندگان شب نامه علیه رییس جمهور نیز گفت: مشخص نیست چه کسی آن را تهیه کرده چراکه اسم و امضا ندارد.
مازن آنلاینمازن آنلاین20 ساعت قبل
پیام مازند - ساری- نخستین گروه از قوهای فریادکش به عنوان پیشقراولان این گونه از پرندگان مهاجر وارد تالاب سرخرود و ازباران در مرکز و میانکاله در شرق مازندران شدند. رئیس اداره حیات وحش اداره کل محیط زیست مازندران روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت که نخستین گروه از قوهای فریادکش در دسته‌های کوچک طی دیروز امروز به زیستگاه زمستانیشان در مازندران آمدند و در واقع پیشقراول این گونه محسوب می‌شوند و بقیه هم به مرور تا پایان آذر ماه به صورت گروهی خود را به تالاب‌های مازندران می‌رسانند. کوروس ربیعی افزود: غازها و قوهای فریادکش پرندگان زمستان گذرانی هستند که با سرد شدن هوا و کاهش ذخایر غذایی در سیبری به صورت پاره وقت تالاب‌های مازندران را به عنوان زیستگاه زمستانی انتخاب می‌کنند و پیش از فصل بهار نیز این منطقه را ترک می‌کنند. وی تعداد گونه‌های پرندگان زمستان گذران در مازندران را اعم از بومی و مهاجر افزون بر ۹۰ گونه با جمعیت بیش از یک میلیون بال اعلام کرد و گفت که خوتکا نخستین گروه از این پرندگان بود که اوایل مهر ماه زمستان گذرانی را در مازندران شروع کرد. برچسب‌هامهاجرت پرندگان اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران

فیلم | رئیس جمهور: سال آینده تحریم تسلیحاتی ایران برداشته خواهد شد

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
در دنیای نوین امروز که هر کسب و کار و فعالیتی قدم به سوی آنلاین شدن و فعالیت در بستر وب گذاشته است، بازار استارت آپ‌های ارائه دهنده خدمات منزل از جمله، نظافت منزل، حمل بار و اثاث، تعمیر تاسیسات و … بسیار گرم شده است. استارت آپ‌های متعددی در این حوزه در حال فعالیت می‌باشند اما اینکه بتوانیم یک شرکت خوب در حوزه ارائه خدمات بیابیم، که کار درست بوده و بتواند تمام نیاز‌های ما را برطرف سازد بسیار سخت است. شرکتی که بتواند، نیروی مجرب و کاربلد برای مشتریان خود ارسال نماید تک و توک‌ در بین این استارت آپ‌ها دیده می‌شود و امروز میخواهیم یکی از این شرکت‌ها را که به صورت اختصاصی در شهر تهران فعالیت می‌کند به شما معرفی کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

تاثیر میدان نفتی تازه کشف شده بر اقتصاد و روابط بین‌الملل

خبری14 ساعت قبل

در پی بالا گرفتن اعتراض‌ها در بولیوی،‌ اوو مورالس از قدرت کناره‌گیری کرد

خبری18 ساعت قبل

اظهارات امروز رییس‌جمهور در رفسنجان + فیلم

خبری19 ساعت قبل

مشکلات هپکو و آذرآب در غیاب تعاونی‌های مقتدر بروز کرده است/ تعاونی می‌زنند تا از دولت امتیاز بگیرند

ایلنا3 دقیقه قبل

از «تقدیم لایحه واگذاری خطوط اتوبوسرانی به کمپانی دانمارکی» تا «توطئه سعودی علیه اقتصاد ایران»

تابناک9 دقیقه قبل

دولت برای مساعدت به ۱۸ میلیون خانوار راهی جز تغییر ماهیت یارانه‌ها ندارد

ایلنا9 دقیقه قبل

نشانه‌های یک رابطه شاد و سالم در زندگی

خبر فوری9 دقیقه قبل

فیلم | پیام ویدئویی یک دختر چادری برای مسی علی‌نژاد!

خبرآنلاین23 دقیقه قبل

حمایت باشگاه وستهام از پیگرینی

میزان‌آنلاین27 دقیقه قبل

فرانسه، اسپانیا را تحقیر کرد / برزیل در نیمه‌نهایی جام جهانی زیر ۱۷ سال

ایسنا28 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها