جشنواره‌های سبز، راهکاری در مقابله با تغییرات اقلیمی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
جشنواره‌های سبز، راهکاری در مقابله با تغییرات اقلیمی

جشنواره‌های سبز، راهکاری در مقابله با تغییرات اقلیمی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان رضوی برگزاری جشنواره‌های سبز راهکاری مؤثر در مقابله با تغییرات آب وهوایی است.

به نقل از نیوزسیتی، جشنواره‌ها راهی در جذب گردشگر و روشی فوق‌العاده در کسب و کارهای شهری کوچک در عرضه محصولات به بازدیدکنندگان و افراد محلی هستند.

برنامه جشنواره سبز ابتکار عمل گردشگری شهر کلر (Clare) ایرلند است که با بودجه محلی برگزار می‌شود.

اولین جشنواره سبز در سال ۲۰۱۷ در شهر کلر برگزار شد.

هرچند، ازدحام افراد در یک مکان در مدت زمان کوتاه، مشکلات خاصی دارد، اما کاهش هزینه‌ها و کاهش انتشار کربن از مهم‌ترین نتایج مثبت برگزاری این جشنواره‌هاست.

شرکت‌کنندگان در جشنواره سبز، بسته بندی‌های یکبار مصرف، موادغذایی و نوشیدنی‌ها را با گزینه‌های قابل استفاده مجدد جایگزین کردند و انتشار کربن خود را تا ۴۰ درصد کاهش دادند.

خبری: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

از دیگر موارد مهم در این جشنواره تفکیک زباله است.

هدف نهایی از این طرح، برگزاری جشنواره‌های سبز عاری از کربن تا سال ۲۰۲۱ در این شهر است.

این طرح برای جلوگیری از تولید زباله و مدیریت آن در جشنواره‌ها، سفرهای پایدار، خرید سبز، حفاظت از آب و حفاظت از انرژی اجرا می‌شود.

برگزاری این جشنواره‌ها نه‌فقط منجر به کاهش تاثیرات زیست‌محیطی می‌شود، بلکه در کاهش هزینه‌های مرتبط با برگزاری مراسم نیز مؤثر است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرح بازدید از وسایل گرمایشی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آتش‌نشانان پایتخت داوطلبانه با حضور در سطح شهر، ایمنی وسایل گرمایشی منازل، مهدکودک‌ها و خانه‌های سالمندان را کنترل کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پارسال میزان تلفات ناشی از استنشاق گاز منواکسیدکربن حدود ۳۸ نفر بود که امسال به ۵۰ نفر رسیده است و ۲۵ افزایش داشته است، پس می‌توانیم با رعایت موارد ایمنی و استانداردسازی از وقوع حادثه جلوگیری کنیم.

قهرمان امانت دار ملی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارگر شهرداری یک کیف پر از پول، چک و اسناد به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان را که پیدا کرده بود، به صاحبش برگرداند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشچندی قبل دختر جوانی با مراجعه به پلیس از یک مرد شیاد شکایت کرد و گفت: من تازه نامزد کرده بودم و برای خرید جهیزیه‌ام نیاز به پول داشتم. در یکی از سایت‌های آگهی در فضای مجازی تبلیغ فروش وام ۱۵ میلیون تومانی دیدم و با شماره‌ای که داده بودند تماس گرفتم. مرد جوانی تلفن را جواب داد و بعد از چند دقیقه که با هم گفتگو کردیم به من گفت می‌تواند برایم وام بیشتری هم بگیرد. اما گفت این شرط من برای پرداخت وام بود حالا وام را برایت جور می‌کنم. اما مأموران در بررسی گوشی تلفن همراه متهم چند عکس خصوصی از دختر جوان پیدا کردند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مردی که زن همسایه را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، نامه عجیبی برای قضات نوشت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. به دنبال شکایت این زن، مرد همسایه ردیابی و بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به ۱۲ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. مسافران خط متروی میلان (لیلا M۵)، خود را در میان مناظر طبیعی فصل‌های چهارگانه می‌بینند، اطرافشان با برچسب‌های رنگی روی دیوار قطار‌ها و کف آن پوشیده شده است. مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. بنا به گزارش وب سایت ایتالیایی milanotoday، این پروژه اولیه که در هجدهم نوامبر افتتاح شده، با هدف استفاده بهینه از سطوح داخلی قطار‌ها راه اندازی گشته است.

نظرها

اخبار بیشتر