انعقاد قراردادها به صورت مستقیم با کارفرما خواسته کارگران است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. اقتصادی

انعقاد قراردادها به صورت مستقیم با کارفرما خواسته کارگران است

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
انعقاد قراردادها به صورت مستقیم با کارفرما خواسته کارگران است - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - ایسنا/مازندران دبیر مجمع نمایندگان کارگران مازندران گفت: انعقاد قراردادها به صورت مستقیم با کارفرما خواسته کارگران است.

مهدی جهانشاهی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه این روزها وضعیت کارگران حال و روز خوبی ندارد و این قشر نجیب و شریف به سختی امورات را می‌گذرانند، اظهار کرد: با دسته بندی مشکلات حوزه کارگری به مثلتی که اضلاع آن معیشت، عدم وجود امنیت شغلی و عدم وجود تشکلات کارگری منسجم و مستقل است، می‌رسیم.

وی تصریح کرد: بواسطه تورم لجام گسیخته‌ای که چند سال اخیر به خصوص در سال ۹۷ و ۹۸ وجود داشته کارگران زیر باراین فشار نه تنها دیگر تحمل ندارند.

دبیر مجمع نمایندگان کارگران مازندران خاطرنشان کرد: براساس بررسی به عمل آمده درآمد ماهانه کارگران حدود ۲۸ درصد هزینه‌های ماهیانه یک خانوار متوسط ۳٫۳ نفری را پوشش می‌دهد و این یعنی مخارج زندگی خانوار برای حدود ۱۰ روز است.

جهانشاهی گفت: حداقل حقوق کارگران در سال ۹۸ حدود یک میلیون و۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شد و سبد معیشت خانوار حدود ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

وی ادامه داد: عدم توجه به معیشت کارگران که حدود ۵۰ درصد جمعیت کشور را تحت پوشش دارد، می‌تواند بستر و عامل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مانند سرقت، طلاق، کاهش نشاط اجتماعی و نارضایتی‌های عمومی درعرصه‌های سیاسی شود.

دبیر مجمع نمایندگان کارگران مازندران یادآورشد: در مردادماه مکاتبه‌ای به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص ترمیم دستمزد کارگران انجام و در آن پیشنهاداتی در خصوص مسکن کارگری و بن غذایی ارائه داده شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

جهانشاهی افزود: تعداد بیمه شدگان اجباری شاغل در کارگاه‌های تحت پوشش اداره کل تامین اجتماعی مازندران حدود یک میلیون نفر بوده که از این تعداد ۴۰۰ هزار نفر بیمه شده اصلی و ۶۰۰ هزار نفر بیمه شده تبعی هستند.

وی در خصوص قوانین مربوط به سختی کار گفت: برابر تبصره ۲ قانون بازنشستگی پیش از موعد درمشاغل سخت و زیان‌آور داشتن حداقل ۲۰ سال متوالی و یا ۲۵ سال متناوب اشتغال در مشاغل سخت است که در هر مورد حق بیمه مدت مذبور را نیز به صندوق تامین اجتماعی پرداخت کرده باشند می‌توانند بدون شرط سنی درخواست بازنشستگی کنند.

دبیر مجمع نمایندگان کارگران مازندران بیان کرد: متاسفانه کارگران زحمتکش که در برخی مشاغل سخت و زیان‌آور مشغول به فعالیت هستند مبلغی که بابت این مشاغل به حقوقشان اضافه می‌گردد درمقابل زحمات و خطرات متوجه آن‌ها بسیار ناچیز است.

جهانشاهی یکی از دغدغه‌هایی که بخشی از جامعه کارگری با آن درگیر و نیازمند اصلاح قوانین در مجلس شورای اسلامی است شامل قراردادهایی که کارگران در شرکت‌های خصوصی با تامین نیرو منعقد می‌کنند، دانست و افزود: این شیوه امنیت شغلی کارگران را به خطر انداخته و خواسته کارگران انعقاد قراردادها به صورت مستقیم با کارفرما است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه این موضوع بیش از یک دهه در مجلس و دولت بلاتکلیف مانده و تصمیم درستی در این حوزه گرفته نشد تا منافع و خواسته کارگران محقق شود.

انتهای پیام

انعقاد قراردادها به صورت مستقیم با کارفرما خواسته کارگران است - 19

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رمز دوم یکبار مصرف

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بر اساس اعلام بانک مرکزی، رمز دوم یکبار مصرف از اول دی امسال برای کاربران شبکه بانکی اجباری می‌شود. کاربران برای فعال کردن رمز پویا می‌توانند با مراجعه به وب سایت بانک مورد نظرشان یکی از ۲ روش نرم افزار و پیامک را انتخاب و بر اساس راهنما عمل کنند.
الفالف1 روز قبل
)، ٦٫٩ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین نرخ تورم فصلی مربوط به استان لرستان با ٢٣٫٦ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان شرقی با ٢٫٧ درصد افزایش می‌باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان لرستان با ٣٧٫٢ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی با ١١. درصد افزایش است. در جدول زیر شاخص اجاره بها واحدهای مسکونی خانوارهای شهری و درصد تغییر ان قابل مشاهده است.
وانانیوزوانانیوز12 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، با روی کار آمدن دولت نهم و افزایش یک مرتبه واردات بنزین در شرایطی که قیمت این فراورده در بازار جهانی به یکباره افزایش پیدا کرد و موجب شد تا مسئولان نفتی به فکر چاره‌ای برای رفع این مشکل بیافتند و طرح سهمیه بندی بنزین را به عنوان بهترین روش برگزینند. سهمیه بندی بنزین در دولت نهم چقدر بود؟ در حالی که قیمت بنزین پیش از شروع سهمیه بندی ۸۰ تومان در هر لیتر بود، بنزین سهمیه‌ای در سال ۱۳۸۶ قیمتی معادل صد تومان و بنزین آزاد یا غیر سهمیه‌ای قیمتی معادل ۴۰۰ تومان افزایش یافت. به طور کلی برای هر اتومبیل سواری شخصی در ماه یکصد لیتر، برای تاکسی‌های بنزین سوز هشتصد لیتر و برای مسافربر شخصی ششصد لیتر بنزین در نظر گرفته شد. صاحبان خودرو‌ها نیز با داشتن کارت سوخت می‌توانستند از این سهمیه بنزین استفاده کنند. در دولت دوزادهم با ریاست حسن روحانی، از سال ۹۴ تا سال ۹۸ بنزین بصورت آزاد و بدون سهمیه بندی با قیمت هر لیتر هزار تومان عرضه می‌شود.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصر ایران، یک عکاس آلمانی که طی ۱ سال گذشته ۳ بار به ایران سفر کرده است، زندگی اطراف دریاچه در حال احتضار «ارومیه» را به تصویر کشیده است. ماکسیمیلیان من عکاس آلمانی ساکن شهر دورتموند برای نخستین بار در سپتامبر سال ۲۰۱۸ میلادی به ایران سفر کرد. او با سفر به استان آذربایجان غربی زندگی اطراف بزرگ‌ترین دریاچه آب شور در حال خشک شدن جهان را به تصویر کشید. این عکاس آلمانی در هر ۳ سفر خود به دریاچه ارومیه و مناطق و شهرهای وروستاهای اطراف آن سر زده و عکاسی کرده است. تصاویر زیر از مجموعه عکس‌های ۳ سفر ۱ سال گذشته «ماکسیمیلیان من» به اطراف دریاچه ارومیه است.

۴ خودروساز در لیست برترین تولیدکنندگان چینی ۲۰۱۹ (+تصاویر)

6+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر