آمریکا باید درک کند راهی جز اجرای پایدار برجام وجود ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
آمریکا باید درک کند راهی جز اجرای پایدار برجام وجود ندارد

آمریکا باید درک کند راهی جز اجرای پایدار برجام وجود ندارد

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد، مقامات واشنگتن باید این واقعیت را درک کنند که شکست برجام و افزایش تنش در منطقه، عواقب بسیار سنگینی برای همه جهان داشته و اقتصاد جهانی را بشدت تحت تاثیر قرار خواهد داد.

به گزارش افکارنیوز،

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه شب گذشته در پایان کنفرانس عدم گسترش در مسکو اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران سلاح هسته‌ای ندارد و مقامات مسکو امیدوارند که هرگز توان بالقوه تولید چنین سلاح‌هایی در ایران ظهور پیدا نکند و برای این منظور جامعه بین الملل یک شبکه قانونی و قابل اطمینان و مکانیزم بررسی لازم را ایجاد کرده است.

اخبار سیاسی- این دیپلمات بلندپایه روس افزود: «ما مصرانه بر این عقیده هستیم که برای اطمینان پیدا کردن از این مسئله هیچ راه دیگری به‌غیر از اجرای پایدار توافقات بدست آمده در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در سال ۲۰۱۵ وجود ندارد. این تنها مسیر برای حمایت، حفظ و نجات توافق هسته‌ای با ایران است.»

ریابکوف همچنین تاکید کرد، در روسیه امیدوارند که ابتکارعمل پیشنهادی از سوی «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه برای نجات برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) این امکان را بوجود آورد تا توافق هسته‌ای همچنان حفظ شود.

وی گفت: «ما قاطعانه از تلاش‌ها در جهت کاهش وخامت اوضاع پیرامون ایران و بازگشت به مسیر تحقق برجام در چارچوب توافقات اولیه مورد قبول همه شرکت کنندگان در آن حمایت می‌کنیم و امیدواریم که ابتکارعمل پیشنهادی امانوئل ماکرون امکان حفظ این توافقنامه مهم بین المللی را فراهم آورد.»

امیدواری مسکو به درک واشنگتن از این واقعیت که برجام تنها گزینه است

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که به نفع همه کشورها خواهد بود که توافق هسته‌ای با ایران حفظ شود. وی افزود: «نه ایران، نه آمریکا، نه اروپا و نه دیگر کشورهای جهان از شکست توافقات همه‌جانبه در چارچوب برجام، منفعتی نخواهند دید. افزایش تنش و وخامت اوضاع و امکان درگیری نظامی مستقیم، عواقب بسیار سنگینی برای همه جهان به دنبال خواهد داشت، اقتصاد جهانی را بشدت تحت تاثیر قرار داده و امکان دسترسی به مواد اولیه و بازارهای اقتصادی را دچار آسیب‌های جدی خواهد کرد. ما هنوز امیدواریم هستیم که مقامات واشنگتن هم این واقعیات را درک کنند.»

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

تلاش مشترک روسیه و ایران برای مقابله با تحریم‌های آمریکا و تقویت روابط دوجانبه

سرگئی ریابکوف ابراز اطمینان کرد که روسیه و ایران قصد دارند با موفقیت روابط دوجانبه را توسعه داده و مصونیت دو کشور در برابر سیاست تحریمی اعمال شده از سوی ایالات متحده را تقویت کنند.

وی گفت: «هرچه می‌گذرد، ایالات متحده تلاش بیشتری می‌کند تا زندگی در روسیه و ایران را با استفاده از رژیم تحریم‌ها دشوارتر کند، ولی ما نیز هر چه می‌گذرد، بیش از پیش تمایل پیدا می‌‌کنیم تا راهی برای موفقیت و مصونیت خویش در برابر آسیب‌های وارده در نتیجه اقدامات مخرب آمریکا بیابیم.»

این دیپلمات بلندپایه تاکید کرد، روسیه نه تنها بطور کامل از حفظ سطح روابط فعلی و همکاری‌های چندجانبه در عرصه‌های مختلف با جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کند، بلکه تلاش دارد تا روابط خود با تهران را تا جای ممکن تعمیق و گسترش دهد.

وی افزود: «روسیه و ایران طرح‌های مشترک زیادی در عرصه‌های اقتصادی دارند. صحبت بر سر روابط تجاری ساده و مکانیزم پیچیده‌تر همکاری‌ها در عرصه‌هایی است که در برابر تحریم‌های مخرب و فراملی آمریکا آسیب پذیرتر هستند.» به گفته ریابکوف، روسیه و ایران همچنین قصد دارند تا در آینده به پیشرفت‌هایی در برخی طرح‌های زیرساختاری دست یابیم که می‌توانند باعث نزدیکی بیش از پیش دو کشور شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهارت دختران و پسران روسی در باز و بسته کردن سلاح‌های جنگی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
الفالف1 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۰۱۳۹دو واکنش نسبت به سخنان دیروز روحانیسخنان روحانی در یزد درباره مفاسد اقتصادی با واکنش عموما منفی سیاستمداران روبه‌رو شد. نکته دیگر این است که رییس‌جمهوری یک خطیب عادی نیست، بلکه رییس دولت و رییس‌جمهوری قانونی کشور است. پس از این اتفاق ذوالنوری در مصاحبه‌ای با اعتمادآنلاین از این اقدام خود دفاع کرد و سخنان عجیبی بیان کرد. مقایسه روحانی با بنی‌صدر و ادعای تقابل روحانی با رهبری در حقیقت بازی در زمین دشمنان این کشور و مخالف نقشه رهبری درباره دولت است. نقشه رهبری، ادامه کار روحانی و دولتش تا پایان دوره قانونی است و این اقدامات با هدف تخریب حداکثری دولت و روحانی است.
الفالف1 روز قبل
کنایه فرمانده سابق سپاه به روحانیگروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۵:۳۹ ۳۹۸۰۸۲۰۱۲۶۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارسرلشکر جعفری طی توئیتی درباره اظهارات اخیر روحانی نوشت: جناب رئیس‌جمهور اگر در مسیر مبارزه با بی‌عدالتی‌ها کاری نمی‌کنند، لااقل کارهایی که دیگران انجام می‌دهند را تخریب نکنند!
الفالف1 روز قبل
ویدئویی از آقای روحانی دیدم (۱) که مربوط به سخنانشان در جشنواره شهید رجایی بود. او اعداد و ارقامی را اعلام کرد که خوشبختانه به سرعت توسط سخنگوی دستگاه قضایی پاسخ داده شد. هر چند او نامی از این نهاد نبرد اما ریشه و سابقه عصبانیت ایشان نسبت به این مجموعه‌ بر کسی پوشیده نیست. متاسفانه سخنان آقای روحانی در یزد نه در قامت رئیس‌جمهور که بیشتر در هیبت یک رقیب انتخاباتی بیان شد شاید ایشان آقای رئیسی (رئیس فعلی قوه قضاییه و رقیب سال ۹۶) را هنوز رقیب انتخاباتی خود می‌داند که اینگونه سخن می‌گوید. برخی معتقدند تغییر لحن آقای روحانی و عصبانیت و شبهه افکنی در مسیر مبارزه با فساد اقتصادی بی ارتباط با پرونده برادر ایشان آقای حسین فریدون و محکومیت و زندانی شدنش نیست.

موافقت نمایندگان مجلس با عضویت ایران در یاسا

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
نمایندگان امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند. با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای زنگنه وزیر نفت در کمیسیون انرژی حضور یافت و به سوال تعدادی از نمایندگان در خصوص علت کوتاهی در مورد برنامه ریزی لازم برای تولید سوخت کم سولفور برای شناور‌ها در کشور پاسخ داد. وزیر نفت همچنین در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در پاسخ به سوالی در خصوص خبر‌های شنیده شده مبنی بر سهمیه بندی بنزین، گفت: ما هم این خبر‌ها را شنیده‌ایم، اما هنوز هیچ تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است و تصمیم گیری در مورد این سهمیه بندی باید از سوی مقامات بلند پایه کشور صورت گیرد. وی همچنین گفت: مردم به خبر‌ها و شایعاتی که در فضای مجازی در این خصوص مطرح می‌شود توجه نکنند. همین گزارش حاکیست، در سایر کمیسیون‌های تخصصی نیز با حضور برخی از مسئولین سازمان‌ها و نهادها، طرح‌ها و لوایح مطرح شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر