ابلاغ آرای محکومیت متهمان پرونده موسسه غیرمجاز حافظ و شرکت مهر ماندگار/ محکومان بلافاصله جهت اجراى حکم تحت‌الحفظ به اجراى احکام اعزام شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. سیاسی
ابلاغ آرای محکومیت متهمان پرونده موسسه غیرمجاز حافظ و شرکت مهر ماندگار/ محکومان بلافاصله جهت اجراى حکم تحت‌الحفظ به اجراى احکام اعزام شدند

ابلاغ آرای محکومیت متهمان پرونده موسسه غیرمجاز حافظ و شرکت مهر ماندگار/ محکومان بلافاصله جهت اجراى حکم تحت‌الحفظ به اجراى احکام اعزام شدند

برناخبرگزاری برنا |
از سوی شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگى به مفاسد اقتصادى صورت گرفت؛

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، اعلام آراء محکومیت متهمان پرونده موسسه غیرمجاز حافظ و شرکت مهر ماندگار ابلاغ شدبه گزارش خبرنگار گروه حقوقى و قضایى خبرگزارى میزان، صبح امروز آرای محکومیت متهمان پرونده موسسه غیرمجاز حافظ و شرکت مهر ماندگار ایلام از سوی شعبه چهارم به آن‌ها ابلاغ شد.

احکام محکومیت متهمان این پرونده به شرح زیر است:

سید احسان الله میرزاباقرى برزى فرزند سیداکبر به جرم مشارکت در اخلال در نظام اقتصادى کشور به تحمل سه سال حبس و رد مال و جزاى نقدى معادل دو برابر اموالى که از طریق مذکور بدست آورده، محکوم شده است.

بهروز پورانى فرزند سیف الله به جرم مشارکت در اخلال در نظام اقتصادى کشور به تحمل سه سال حبس، رد مال و جزاى نقدى معادل دو برابر اموالى که از طریق مذکور بدست آورده، محکوم و در مورد اتهام مشارکت در کلاهبردارى با توجه به اصل رضایت محضرى شاکى و اینکه عمل فوق فاقد ارکان متشکله بزه کلاهبردارى بوده است، تبرئه گردید.

هوتن یوسفیان فرزند احمدعلى به جرم مشارکت در اخلال در نظام اقتصادى کشور به تحمل دو سال حبس، رد مال و جزاى نقدى معادل دو برابر اموالى که از طریق مذکور بدست آورده، محکوم شده است.

محسن خوشبخت به جرم مشارکت در اخلال در نظام اقتصادى کشور به تحمل دو سال حبس، رد مال و جزاى نقدى معادل دو برابر اموالى که از طریق مذکور بدست آورده، محکوم شده است.

غلامرضا ارجمندى فرزند جعفر به جرم مشارکت در اخلال در نظام اقتصادى کشور به تحمل سه سال حبس، رد مال و جزاى نقدى معادل دو برابر اموالى که از طریق مذکور بدست آورده، محکوم شده است.

عدنان ملائی به جرم مشارکت در اخلال در نظام اقتصادى کشور به تحمل دو سال حبس، رد مال و جزاى نقدى معادل دو برابر اموالى که از طریق مذکور بدست آورده، محکوم شده است.

محمدحسین کریم زاده فرزند سیدعباس به جرم مشارکت در اخلال در نظام اقتصادى کشور به تحمل دو سال حبس، رد مال و جزاى نقدى معادل دو برابر اموالى که از طریق مذکور بدست آورده، محکوم شده است.

عباس شکربیگى فرزند سید کاظم به جرم مشارکت در اخلال در نظام اقتصادى کشور به تحمل یکسال حبس، رد مال و جزاى نقدى معادل دو برابر اموالى که از طریق مذکور بدست آورده، محکوم شده است.

على عزیزیان فرزند سید على به جرم مشارکت در اخلال در نظام اقتصادى کشور به تحمل شش ماه حبس، رد مال و جزاى نقدى معادل دو برابر اموالى که از طریق مذکور بدست آورده، محکوم شده است.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

شهاب حسنى فرزند احمد به جرم مشارکت در اخلال در نظام اقتصادى کشور به تحمل دو و نیم سال حبس، رد مال و جزاى نقدى معادل دو برابر اموالى که از طریق مذکور بدست آورده، محکوم شده است.

سمیه بختیارى فرزند محمدرضا و تیمور ناصرى فرزند على اکبر هر دو به اتهام اصل ٣٧ قانون اساسى راى بر برائت صادر گردیدند.

گفتنی است، بر اساس نظریه اداره دعاوى حقوقى بانک مرکزى جمهورى اسلامى ایران، نظر به مانده مبلغ سپرده مشتریان و مجموع سپرده‌هاى تودیعى نزد سیستم بانکى، وجوه مربوطه به عنوان کلان محسوب نگردیده و مشمول تبصره یک ماده دو قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادى کشور محاسبه گردیده است.

این افراد علاوه بر محکومیت‌های فوق، از هرگونه خدمات دولتى به استناد تبصره چهار ماده دو قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادى کشور محکوم گردیدند.

بنابراین گزارش، با توجه به جرایم متعدد از طرف هیات مدیره و ارکان شرکت مهر ماندگار ایلام که موجب ضرر و زیان عدیده اى به شرکت و اعضاى آن گردیده به نحوى که امکان ادامه فعالیت شرکت را غیرممکن نموده و با توجه به تقاضاى مورخ ٩٨٫٧.٣ مدیر حقوقى سازمان مرکزى تعاونى روستایى ایلام به استناد بند الف ماده ٢٠ قانون مجازات اسلامى مصوب ١٣٩٢، حکم به انحلال شرکت و رد مال و پرداخت سپرده هاى سپرده گذاران وفق آخرین ترازنامه شرکت صادر و اعلام مى‌گردد.

با توجه به اینکه حکم صادره قطعى است، محکومان، تحت الحفظ جهت اجراى حکم به واحد اجراى احکام دادسراى امور اقتصادى اعزام شدند.

بیشتر بخوانید:

هشدار FATF به ایران/ دو کنوانسیون تا بهمن تصویب نشود، شرایط به پیش از خرداد ٩٥ بازخواهد گشت بانوان نباید به حال خودشان رها شوند/ تا پایان سال با فدراسیون قرارداد داشتم/ رشته کشتی آرزوی دختران ایران است

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف4 ساعت قبل
وی با بیان اینکه این استیضاح ۳۸ امضا دارد و نمایندگان امضاهای خود را پس نگرفتند، تصریح کرد: کمیسیون کشاورزی مجلس امروز نامه‌ای به هیت رئیسه مجلس میزند و گزارش خود مبنی بر قانع نشدن نمایندگان از توضیحات وزیر را اعلام میکند تا استیضاح در دستور صحن مجلس قرار گیرد. در سالهای گذشته استیضاح حجتی بارها در مجلس مطرح شد. حجتی حتی روز چهارشنبه ۲۳ اسفند ۹۶ در صحن مجلس استیضاح شد اما مجددا از نمایندگان رای اعتماد گرفت. بعد از آن وی بارها در معرض استیضاح قرار گرفت اما طرح استیضاح وی از دستور کار مجلس خارج شد. آخرین بار ۲۱ اسفند سال گذشته بود که استیضاح این وزیر در ۲۰ محور از سوی ۵۱ نماینده تهیه شد اما در خرداد امسال از دستور کار مجلس خارج گردید. برای استیضاح یک وزیر به امضای حداقل ۱۰ نماینده نیاز است.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.

پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
آقای سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است. پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشدسخنگوی وزارت امورخارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسایل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهرانسخنگوی وزارت امور خارجه، سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسایل دوجانبه و امنیت مرز‌ها محور گفتگو‌های فرمانده ارتش پاکستان در تهران است. آقای سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است وی با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند. فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز وارد ایران شدآقای موسوی، افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز12 ساعت قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.
الفالف13 ساعت قبل
مردم حق دارند خشمگین باشند چرا که در اجرای تصمیم بنزینی شبانه مثل دزدها عمل کرده. حتی ائمه جمعه می‌توانند تریبون را به میان معترضان ببرند و مسئولان شهر را دعوت کنند به حرف مردم گوش دهند. آنچه مسلم است، معترضان تریبون می‌خواهند. جلوی مسئولان، اعتراض کنند، حتما بهتر از این است که با سنگ و چوب جلوی عابر بانکها اعتراض کنند. به معترضان تریبون بدهید تا صف معترضان از اوباش جداشود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری8 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری8 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری9 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آقای استیلی! این شکست‌ها را جدی بگیرید

مشرق‌نیوز3 دقیقه قبل

سازمان ملل نتوانسته به وظیفه خود عمل کند

رکنا5 دقیقه قبل

سخنگوی دولت: افزایش قیمت بنزین با نیت خیرخواهانه برای دهک‌های پایین جامعه اتخاذ شد

عصر ایران5 دقیقه قبل

پامپئو خواستار «توافق جامع» با ایران شد

فارس7 دقیقه قبل

اعلام حمایت مقام‌های آمریکایی از «مردم ایران» دروغی شرم‌آور است/ اعتراض قانون‌مند حق مردم است

ایلنا8 دقیقه قبل

تغییر مواضع آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ در کرانه باختری

مشرق‌نیوز8 دقیقه قبل