یک ریال در این دولت گم نخواهد شد/ آب آشامیدنی ۳۰ سال آینده یزد تأمین است/ کشف میدان نفتی جدید با ۵۳ میلیارد بشکه نفت/ سلام بر خاتمی افتخار این دیار و ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. سیاسی
یک ریال در این دولت گم نخواهد شد/ آب آشامیدنی ۳۰ سال آینده یزد تأمین است/ کشف میدان نفتی جدید با ۵۳ میلیارد بشکه نفت/ سلام بر خاتمی افتخار این دیار و ایران

یک ریال در این دولت گم نخواهد شد/ آب آشامیدنی ۳۰ سال آینده یزد تأمین است/ کشف میدان نفتی جدید با ۵۳ میلیارد بشکه نفت/ سلام بر خاتمی افتخار این دیار و ایران

برناخبرگزاری برنا |
رئیس جمهوری در جمع مردم یزد:

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، حسن روحانی، رئیس جمهور در جمع مردم یزد گفت: آمریکا امروز مایوس شده است و ملت ما با وجود همه تلاش‌های آمریکا و دشمنان، یکپارچه در مقابل فشار بیگانگان ایستاده‌ است.

روحانی افزود: مهندسین ما توانستند ۵۳ میلیارد بشکه نفت را در یک مخزن بزرگ کشف کنند. از این ۵۳ میلیارد بشکه چه میزان می‌توانیم نفت استخراج کنیم و بفروشیم؟ این مهم نیست. اینجاست که دانش و تکنولوژی حرف اول را می‌زند.

او ادامه داد: ما باید از فناوری‌های پیشرفته جهان استفاده کنیم. اگر ضریب بازیافت این میدان ۱۰ درصد باشد یعنی ۳۲۰ هزار میلیارد درآمد ماست اگر ضریب ما بیشتر باشد درآمد بیشتر بدست می‌آوریم. بنابراین باید با علم و دانش و تکنولوژی مردم را ثروتمند کنیم و راه و مسیر درست را مشخص کنیم.

رئیس جمهوری عنوان کرد: عده‌ای از افرادی که کمی بداخلاق هستند در طول ماه‌های گذشته در برخی از روزنامه‌ها نوشتند که این دولت در سال گذشته یعنی سال ۹۷ با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی ۱۸ میلیارد را بر باد داد. من به رئیس بانک مرکزی دستور دادم تمام پول هایی که سال گذشته در ۶ ماه اول داده شده به هر نرخی بوده به صورت لیستی اعلام کند و چند روز پیش نامه آن را برای من نوشته و من به بانک مرکزی گفتم آن را منتشر کند که همه آن را ببینند. از این ۱۸ میلیارد پارسال ۷٫۳ میلیارد کالای اساسی وارد شده یعنی کالای اساسی مورد نظر مردم و همچنین کالاهای درمانی و پزشکی وارد شده است که مورد به مورد روشن است.

روحانی ادامه داد: در این دولت ۱ ریال و ۱ دلار گم نخواهد شد آن در دوران دیگر بود که میلیاردها دلار گم شد و پیدا نکردید. بنابراین راه را اشتباه نروید. مردم یزد شما چند سرمایه بزرگ دارید که خداوند به شما داده و به مردم دیگر هم داده است اما اینجا معروف است. ۲۶ سال است جوانان شما در کنکور رتبه اول شدند. سخت کوشی مردم یزد جزو ذات آنها است. همه قنات‌های یزد حکایت از سخت کوشی مردم یزد دارد. برای این استان ۲ کار بزرگ باید انجام شود: اولین اقدام بزرگ، مسئله آب است. چه آب صنعتی و کشاورزی چه آب آشامیدنی. من در اینجا اعلام می‌کنم در شورای عالی آب تصویب کردیم آب آشامیدنی ۳۰ سال آینده استان یزد تأمین است.

او بیان داشت: من امروز اعلام می‌کنم در شورای عالی آب تمام نیازمندی‌های آب صنعت و کشاورزی از خلیج فارس و دریای عمان تأمین شده مقدار آب تخصیص داده شده است. مطمئن هستم اگر آب کافی به این استان برسد در صنعت کشاورزی و سایر امور و گردشگری که جزو نمونه‌ها هستید. شما سرزمین جاذبه‌ها هستید و مردم سراسر دنیا را به این شهر جذب می‌کنید. باید بیکاری را ریشه کن کنید. شما جزو استان‌های پیشتاز در کشت گلخانه‌ای هستید که می‌تواند تحول بزرگی را در کشاورزی ایجاد کند.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

روحانی گفت: نکته بعدی راه آهن است. امیدوارم تا پایان سال آینده شاهد آن باشیم که تکمیل گردد و موجب رونق در زندگی و مسافرت‌های مردم نیز شود. در سفر قبلی ۴۶ طرح و پروژه قول دادم که با ۹۷۰ میلیارد تومان انجام دهیم. ما ۱۰۹۱ میلیارد پرداخت کردیم اما همه پروژه‌ها انجام نشده است. ۲۲ طرح تکمیل و افتتاح شده است.۱۶ طرح بالای ۷۰ درصد است.۸ طرح هم زیر ۷۰ درصد است و ما این را تأمین خواهیم کرد. در این سفر بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای ۳۷ طرح و پر. ژه برای این استان اختصاص دادیم و امروز در شورای اداری جزئیات آن را برای مردم بزرگوار و مومن یزد اعلام خواهیم کرد. امروز من برای افتتاح ۲ طرح بزرگ کنار این پروژه‌ها خواهم رفت در چادرمنو طرح بزرگ و عظیم افتتاح خواهد شد و ۲ طرح صنعتی بزرگ دیگر امروز افتتاح می‌شود.

روحانی در پایان عنوان کرد: سلام می‌کنیم به سیدمحمد خاتمی افتخار ایران و افتخار این دیار یعنی یزد.

این خبر در حال تکمیل است …

بیشتر بخوانید:

برگزاری مسابقه عکاسی «رسم میزبانی» ویژه سفر رئیس جمهور‌ی به استان یزد اعلام طرح‌های جدید برای توسعه و پیشرفت استان یزد/ افتتاح دو طرح مهم در اردکان یزد

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس: خبرگزاری فارس۲ - فارغ از مصداق کنونی، هنوز ساز و کار مناسبی برای «بیان اعتراضات» در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! به عنوان مثال نوجوانانی که اساسا در ماجرای اعتراضات بنزینی نیستند و در عین حال، اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست نیز درگیر نارضایتی می‌شوند. وانگهی مگر در یکی دو روز گذشته، وقایع اعتراضی چقدر پرحجم بودند که کل اینترنت کشور را این گونه مختل کردند؟! این واکنش سنگین، چنین تداعی می‌کند که اعتراضات بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از آنی هستند که واقعا هستند. سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و باید اجرا شود. "

زخمی شدن یک خبرنگار از ناحیه چشم توسط نظامیان رژیم صهیونیستی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، رژیم صهیونیستی در جنایتی جدید، بیش از دویست هکتار از زمین‌های فلسطینیان را در الخلیل مصادره کرد. وقتی که صاحبان این زمین‌ها در آن حضور یافتند، در معرض حملات نظامیان صهیونیست قرار گرفتند. نظامیان صهیونیست با شلیک گاز اشک آور و گلوله، مانع از آن شدند که فلسطینیان به درختان زیتون خود برسند. یک خبرنگار هم که برای خبرگزاری محلی فلسطین کار می‌کرد هنگام تلاش برای فیلمبرداری از عملیات مصادره زمین‌ها و اخراج مردم از زمین‌ها به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست، از ناحیه چشم چپ زخمی شد. + فیلمانتهای پیام/حمله نظامیان اسرائیلی به مردم فلسطین + فیلم

آشوب رسانه‌ای …

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
از دیشب و با جمع شدن بخش عمده‌ای از بساط آشوبگران نقاب‌دار، رسانه‌ها و ضدانقلاب مدعی بی‌طرفی، حالا نقاب خود را برداشتند؛ ادامه موضوع را در گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما ببینید …رسانه‌های لندنی و سعودی در این سه روز تلاش گسترده‌ای کردند تا چهره‌ای آشوب‌زده و جنگی از ایران ترسیم کنند و تمام قد هم به حمایت از خشونت‌طلبان و اشرار برخاستند، اما حالا که اغتشاش و ناآرامی‌ها تنها ۴۸ ساعت دوام آورد و با هوشیاری مردم به آخر خط رسیده، مثل همیشه روسیاهی برای این رسانه‌ها خواهد ماند.
الفالف12 ساعت قبل
مردم حق دارند خشمگین باشند چرا که در اجرای تصمیم بنزینی شبانه مثل دزدها عمل کرده. حتی ائمه جمعه می‌توانند تریبون را به میان معترضان ببرند و مسئولان شهر را دعوت کنند به حرف مردم گوش دهند. آنچه مسلم است، معترضان تریبون می‌خواهند. جلوی مسئولان، اعتراض کنند، حتما بهتر از این است که با سنگ و چوب جلوی عابر بانکها اعتراض کنند. به معترضان تریبون بدهید تا صف معترضان از اوباش جداشود.
الفالف1 روز قبل
به نظر می‌رسد اعتراض صادقی به فرایند تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی درباره قیمت بنزین درست باشد و جلسه سران سه قوه عملا مجلس و جمهوریت نظام را به تمسخر گرفت. امیدواریم محمود صادقی در تصمیم خود به استعفا جدی باشد و حداقل یک نماینده، توهین به مجلس را برنتابد. ***فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟ افزایش قیمت بنزین در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران محترم سه قوه تصویب و اجرایی شد. پس از اجرای این مصوبه اخبار ضد و نقیضی درباره موافقت یا مخالفت یکی از سران قوا منتشر شد. لذا این گمان که تصمیمات بر اساس رای اکثریت دو از سه نفر سران قوا اخذ می‌شود، چندان قابل اعتنا نیست.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری8 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری8 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری8 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

ترامپ: پلوسی هیچ کاری نخواهد کرد

اقتصاد آنلاین5 دقیقه قبل

امنیت در شهرهای اسلامشهر، چهاردانگه و شهریار برقرار است

اقتصادنیوز6 دقیقه قبل

زائری: هم سیاه‌نمایی و هم سفیدنمایی غیرواقعی ظلم به انقلاب است

خبرآنلاین7 دقیقه قبل

تاکید پادشاه اردن بر راهکار سیاسی در سوریه

اقتصادنیوز8 دقیقه قبل

ذخایر کالایی کشور در بهترین شرایط ممکن است/ رصد مستمر بازار و کنترل قیمت‌کالاها

اقتصاد آنلاین13 دقیقه قبل

زیرساخت‌های حوزه استفاده معلولان باید استاندارد شود

ایسنا17 دقیقه قبل