تهران دارای بیشترین آمار گازگرفتگی در کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. اجتماعی

تهران دارای بیشترین آمار گازگرفتگی در کشور

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
بر اساس آخرین آمار اورژانس کشور از ابتدای مهر تا ۱۷ آبان ماه استان تهران با ۱۰۵ نفر بیشترین آمار مسمومیت با گاز CO (کربن‌منوکسید) را داشته است.

خبرگزاری ایسنا: بر اساس آخرین آمار اورژانس کشور از ابتدای مهر تا ۱۷ آبان ماه استان تهران با ۱۰۵ نفر بیشترین آمار مسمومشیت با گاز CO (کربن‌منوکسید) را داشته است.

تهران دارای بیشترین آمار گازگرفتگی در کشور - 1

بر اساس آخرین آمار اورژانس کشور از ابتدای مهر تا ۱۷ آبان ماه استان تهران با ۱۰۵ نفر بیشترین آمار مسمومیت با گاز CO (کربن‌ منوکسید) را داشته است که از این تعداد ۳۸ نفر به مراکز درمانی اعزام و ۶۶ نفر در محل درمان شدند متاسفانه یک نفر در این استان بر اثر مسمومیت با گاز کربن منوکسید جان خود را از دست داد.

پس از استان تهران، خراسان رضوی با ۷۸ نفر بیشترین آمار مسمومیت با گاز CO (کربن‌ منوکسید) را در این بازه زمانی دارد. از این تعداد متاسفانه سه نفر فوت کردند و ۵۸ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

استان آذربایجان شرقی نیز در رتبه سوم گازگرفتگی قرار دارد. در این استان ۵۵ نفر به مراکز درمانی مراجعه کرده‌ و چهار نفر بر اثر گازگرفتگی جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، بر اساس اطلاعات اورژانس کشور بیشترین فوتی بر اثر مسمومیت با گاز کربن مونوکسید به ترتیب در استان فارس با شش نفر فوتی و در استان مازندران با پنج نفر فوتی گزارش شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
رییس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی گلستان با اشاره به ورود سامانه فعال بارشی به استان از شامگاه امشب چهارشنبه گفت: در نتیجه فعالیت ۴ روزه این سامانه، هوای گلستان تا ۱۰ درجه سردتر می‌شودمحمود محمدقلی پور روز چهارشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: در اثر فعالیت این سامانه، برف ارتفاعات استان را سفید پوش کرده و جاده‌های مناطق کوهستانی نیز به دلیل بارش برف مه آلود شده و تردد در آن به احتیاط بیشتر احتیاج خواهد داشت. وی اظهارداشت: علاوه بر آن در مدت فعالیت این سامانه و بارش باران، احتمال آبگرفتگی معابر برخی شهرها و طغیان رودخانه‌ها دور از انتظار نیست. طبق گفته وی این هوای سرد تا بامداد شنبه به فعالیت خود در استان ادامه می‌دهد. وی گفت: صبح امروز، پارک ملی گلستان با ۱ درجه سردترین نقطه استان و کلاله با ۵ درجه خنک‌ترین شهر استان بود. به گفته وی در مدت زمان فعالیت این سامانه درای خزر نیز مواج است.

آلودگی هوای کلان شهر‌ها تا روز جمعه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای امیر سرکرده در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امروز در اغلب نقاط کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت که این به معنای افزایش انباشت آلاینده‌های جوی بر روی شهر‌های صنعتی و پرجمعیت مثل تهران، کرج، قزوین، اراک و تا حدی اصفهان است. وی افزود: فردا عصر پیش بینی می‌شود در مناطقی از استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارندگی رخ دهد که شدت این بارندگی‌ها در روز جمعه خواهد بود. آقای سرکرده در ادامه گفت: همچنین از پنجشنبه عصر در نواحی جنوبی و جنوب غرب کشور در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد و شمال استان فارس باید منتظر بارش باران باشیم که در روز‌های جمعه و شنبه هم ادامه می‌یابد. کارشناس سازمان هواشناسی افزود: سامانه بارشی جدیدی از روز جمعه وارد کشور می‌شود و نواحی غربی و پس از آن نواحی مرکزی را در بر می‌گیرد. وی گفت: دمای هوای تهران نیز امروز در گرمترین زمان به ۱۸ درجه سانتی گراد می‌رسد.

افتتاح ستاد انتخابات فرمانداری تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
ستاد انتخابات فرمانداری تهران با حضور معاون سیاسی، اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان و همچنین فرماندار تهران افتتاح شد. رئیس ستاد انتخابات استان تهران در این مراسم در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: قبل از این مراسم جلسه‌ای باحضور روسای ستاد انتخابات و فرمانداران تهران در خصوص آمادگی برای انتخابات و همچنین اقدامات پشتیبانی و هماهنگی تشکیل شد. حسن بیگی افزود: داوطلبان می‌توانند از دهم تا شانزدهم آذر از ساعت ۸ تا ۱۸ برای نام نویسی در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به فرمانداری تهران، ستاد انتخابات کشور مراجعه کنند و کسانی که در خارج از کشور قصد داوطلبی دارند، باید در سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران نام نویسی کنند. معاون سیاسی، اجتماعی استاندار تهران در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال تغییر فرماندار یا مسئولی در استان تهران در ماه‌های منتهی به انتخابات وجود دارد؟ گفت: خوشبختانه در استان تهران هیچ تغییری نداریم و مدیران مربوطه نیز از قبل منصوب شده بودند و فقط یک فرمانداری که اکنون جایگاه سرپرستی دارد، در آینده نزدیک حکم فرمانداری اش در صورت رفع مشکل صادر خواهد شد. عیسی فرهادی فرماندار تهران گفت: تهران به دلیل انتخاب ۳۰ نماینده و همچنین ۴ نماینده از اقلیت‌های دینی؛ جایگاه ویژه‌ای در انتخابات دارد و تجارب گذشته به ما برای انتخابات امن و آرام کمک خواهد کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
خوشبختانه جامعه ایران فرهنگ بسیار متفاوتی دارد، با این وجود عوامل مختلفی در جامعه ایران دست به دست هم داده تا میزان پسران و دختران مجرد در ایران روزبه‌روز افزایش پیدا کند. بدون‌شک اگر وضعیت مردان مجرد را هم در نظر می‌گرفتند هیچ‌گاه موضوع چندهمسری در سطح جامعه مطرح نمی‌شد. اگر قصد افراد جامعه از ازدواج آرامش و بقای نسل باشد که این اتفاق در ازدواج اول رخ داده است. در غیراین صورت همه فلسفه و هدف ازدواج در ازدواج نخست تامین شده است. نکته دیگر اینکه کمتر دخترانی وجود دارند که حاضر باشند با یک مردی که قبلا ازدواج کرده ازدواج کنند.
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علی اشراقی درباره این جلسه گفت: در طرح تفصیلی یکپارچه شهر تهران، محور موصوف به صورت بزرگراه ۷۶ متری بوده که محدوده بازار آهن را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می‌کند. وی تأکید کرد: با این اقدام محدوده مذکور به یک فضای شهری مطلوب تبدیل می‌شود که به منظور تأمین خدمات مکمل بازار آهن و ارتقاء کیفیت فضائی – کالبدی عرصه جدیدی به وجود می‌آید. اشراقی گفت: با طرح مذکور که با اصلاحاتی به تایید کارگروه فنی رسیده بود، پس از توضیحات مشاور، شهردار منطقه ۱۸ و مدیر عامل سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر موافقت شد. وی افزود: بر این اساس مقرر شد در فضای مسقف صرفا کاربری‌های خدماتی در نظر گرفته شده و پارکینگ‌ها در جداره‌های محور پیش بینی شوند. اشراقی با بیان اینکه لازم است طرح معماری فاخری در این زمینه تهیه شود، گفت: در این جلسه توصیه شد در طراحی از سازه‌های سبک استفاده شود و طرح یکپارچه‌ای با هماهنگی ذینفعان در محدوده بازار آهن تهیه و به کمیسیون ارائه شود.
ایلناایلنا1 روز قبل
شماری از کارکنان شرکت هواپیمایی کویت در اعتراض به محقق نشدن بخشی از مطالبات صنفی خود دست از کار کشیده و در محوطه فرودگاه کویت تجمع کردند. از قرار معلوم این اعتصاب از سوی سندیکای کارکنان شرکت هواپیمایی کویت ترتیب داده شد است. این سندیکا در ازای خطراتی مانند بیماری‌های واگیردار، سر و صدا، آلودگی و شب‌بیداری که کارکنان به دلیل ماهیت کار خود در معرض آنها قرار دارند، خواستار دریافت کمک‌هزینه یکسان برای همه کارکنان شرکت هواپیمایی شد. در حالی که شرکت هواپیمایی کویت اعلام کرد، پروازها در فرودگاه کویت تحت تأثیر اعتصاب مذکور قرار نگرفت و روند طبیعی خود را داشت، جابر العازمی (رئیس سندیکای کارکنان شرکت هواپیمایی) از لغو پنج تا شش پرواز در اثر این اعتصاب خبر داد. وی افزود: امروز در اولین اعتصاب خود موفق شدیم و امیدواریم که به اعتصاب دوم و سوم نرسیم، زیرا این اقدام خساراتی را برای شرکت هواپیمایی به بار خواهد آورد.

نظرها

اخبار بیشتر