دشمنان از افزایش نفوذ سیاسی ایران در منطقه هراس دارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. سیاسی

دشمنان از افزایش نفوذ سیاسی ایران در منطقه هراس دارند

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
دشمنان از افزایش نفوذ سیاسی ایران در منطقه هراس دارند - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - وزیر کشور گفت: آنچه که امروز جریان استکبار به سرکردگی آمریکا از آن هراس دارد، افزایش نفوذ سیاسی ایران در منطقه است.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی روز یکشنبه در همایش پیامبر اعظم (ص)، رهبری، اتحاد ملی و اقتدار امت اسلامی در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج اظهار داشت: دشمن به دنبال دسترسی به نفت خاورمیانه و تسری به کشورهای مختلف منطقه است، لذا انرژی‌های نو و تکنولوژی‌های ممنوعه را بهانه‌ای قرار داده تا در واقع به به منافع خود دست پیدا کند.

وی با بیان این که آنها ناتوان از اداره امور خود هستند و نمی‌توانند به نیاز فطری مردم خود پاسخگو باشند، اضافه کرد: رویارویی حق و باطل، علت اصلی دشمنی دشمنان با جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر کشور با بیان اینکه دشمنان هر اقدامی در طول ۴۰ سال عمر انقلاب اسلامی از جنگ و تحریم و انزوا را در همه ابعاد انجام دادند، افزود: در هر مرحله از مقابله دشمن به فرصت‌های بالایی تبدیل کردیم.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه جنگ تحمیلی برکات زیادی برای کشور داشت، هرچند هزینه‌های سنگینی هم داشتیم که تنها در کردستان ۵۴۰۰ شهید تقدیم انقلاب کردیم، اظهار داشت: در تحریم‌ها هم سکویی ساختیم تا به استقلال اقتصادی و خودکفایی برسیم.

وی با اشاره به تغییر رویه دشمن در مذاکرات و تعاملات با ایران اشاره کرد و گفت: آنها مذاکرات را از بحث هسته‌ای به منطقه‌ای تعمیم دادند، در حالی که در بوقهای تبلیغاتی خود مدام از این می‌گویند که ایران در ساختار خود اسیر مشکلات داخلی است؛ اما اگر اینگونه بود چرا می‌خواهند در موضوع منطقه‌ای با ایران مذاکره کنند؟

وزیر کشور افزود: دشمنان قصد داشتند دولت مردمی سوریه را ظرف یک ماه از بین ببرند، عراق را مدیریت کنند، ساختار حکومتی لبنان را از بین ببرند و یمن را تسخیر کنند اما این ایمان مردم، دین خدا، اخلاص، شهامت شهدا و اراده و استقامت امت بزرگ اسلامی بود که توانست دشمنان را ناامید کند.

وی افزود: سال‌ها برای ایران هراسی در سطح بین‌المللی تلاش کردند اما نتیجه آن مقاومت در مسیر حق شد چرا که قول خداوند برای یاری و همراهی مومنان همیشگی است.

وزیر کشور با بیان اینکه امروز اسلام، عزیزتر در مسیر روشنایی حرکت می‌کند، تاکید کرد: انواع جریانات انحرافی خشونت طلب را با کمک تسلیحاتی و پشتیبانی سیاسی ایجاد کردند و داعش خودساخته آمریکایی با تئوری دین علیه دین به مصاف مسلمانان آمد تا جریان صاف و زلال اسلام را در منطقه متوقف کند اما نتیجه آن این شد که جهان اسلام و تمامی دنیا به ماهیت ناپاک این جریان پی بردند و بخش زیادی از آلودگی را همانند موجی در دریا کنار زدند.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

رحمانی فضلی افزود: آمریکا با زدن تیر خلاص نابودی به رهبر داعش می‌خواست افتخار نابودی این جریان انحرافی خود ساخته را از آن خود کند در حالیکه کار اصلی را ملت مسلمان منطقه انجام داده بودند.

وی به موضوع اربعین با هم اشاره کرد و افزود: این موضوع یک موضوع مذهبی، نژادی، زبانی و جغرافیایی خاص نیست بلکه به فرموده رهبری موضوعی انسانی است که حرکت عظیم فرهنگی ایجاد می‌کند و پیام آن اخلاص محبت و دوستی است.

وزیر کشور با بیان اینکه امروز صحبت از وحدت تنها یک موضوع سطحی نیست افزود: باید وحدت را به عنوان یک موضوع عقلی و تاریخی پذیرفت و با پرداختن به آن، رسالت خود را شناخت، موانع وحدت را کنار زد و مواضع آن را تقویت کرد.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جهان بینی‌های مختلف مادی در جهان، گفت: آنها اکر اسمی از عدالت ببرند آن را وسیله‌ای برای استثمار بیشتر بشریت قرار می‌دهند، اما اسلام قدرت اعمال عدالت را دارد.

وی با بیان اینکه مقابله شکل گرفته در دنیای امروز بر اساس امور مادی، ثروت اندوزی و لیبرالیستی است، افزود: ایدئولوژی حاکم در این حکومت‌ها مبتنی بر مسائل مادی است و ناتوانی خود را در پاسخگویی به نیاز فطری انسان‌ها اثبات کرده است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه مواجهه و رویارویی این قدرت‌ها در ظاهر انباشت ثروت است، اما در درون به مواجهه حق و باطل تبدیل شده است، یادآور شد: اساس رشد این حکومت‌ها بر این مبناست که ملت‌های مختلف را استثمار می‌کنند و با زور و ظلم امور خود را به پیش می‌برند.

رحمانی‌فضلی تأکید کرد: حکومت‌های مبتنی بر این تفکر امروز در سردرگمی، حیرت و بلاتکلیفی در شرایط عمومی تمدنی و مادی دنیا به سر می‌برند، این در حالی است که اسلام دین عدالت، معرفت، اخلاق و برابری است و این ویژگی‌ها به دشمن اجازه نمی‌دهد که مقابل اسلامی بایستند.

بنابر روایات اهل سنت ۱۲ ربیع الاول و طبق روایات اهل تشیع ۱۷ ربیع الاول ولادت پیامبر (ص) است این ایام با تدبیر امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

برچسب‌ها

کردستان هفته وحدت عبدالرضا رحمانی فضلی همایش

دشمنان از افزایش نفوذ سیاسی ایران در منطقه هراس دارند - 25

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم‌ | لحظه دستگیری رسول دانیال زاده ابربدهکار فراری

همشهریهمشهری1 روز قبل

ونیز زیر آب رفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرایط نامساعد جوی و ادامه بارندگی در شهر ونیز ایتالیا، موجب بالا آمدن آب و اعلام وضعیت هشدار در این شهر شده استبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم؛ هم اکنون بیش از ۶۰ درصد شهر ونیز زیر آب رفته است. مردم در شهر ونیز در حالی که تا نیمه در اب فرو رفته‌اند مشغول تردد در این شهر هستند. بسیاری از رهگذاران و به ویژه گردشگران خارجی از پیاده رو‌های موقت چوبی که برای بالا امدن اب تعبیه شده است، استفاده می‌کنند. تعدادی از گردشگران خارجی نیز در میدان معروف «سان مارکو» که بزرگترین میدان اصلی و عمومی ونیز است با شنا کردن جا به جا می‌شوند. ۲ شهروند ایتالیایی نیز در جزیره پالسترینا در نزدیک ونیز بر اثر برخورد صاعقه و شرایط نامساعد جوی، جان خود را از دست دادند.

چرا مداحان، بازیگران و ورزشکاران فکر می‌کنند تافته جدا بافته هستند؟

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حرف زدن در مورد اقتصاد، سیاست، فرهنگ و مسائل اجتماعی را به اهالی فن بسپاریم تا حداقل مردمانی که پای تلویزیون نشسته‌اند، حرف‌های خوب و درست بشنوند. درد دل از کسانی که به نام دین و امام حسین، به آلاف و الوف خود می‌رسند. کسانی که آنقدر جدی گرفته شده‌اند که فکر می‌کنند علامه دهر هستند. ما با بازیگران، خوانندگان و ورزشکاران هم همین رفتار را داشتیم. از بازیگر در مورد نقشی که بازی کرده است و از ورزشکار در مورد جامی که گرفته است.

محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته است

الفالف20 ساعت قبل
محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته استگروه سیاسی الف، ۲۳ آبان ۱۳۹۸، ۱۲:۲۴ ۳۹۸۰۸۲۳۰۳۹۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اقای موسوی در خصوص اظهارات یک مسئول اماراتی مبنی بر تمایل نداشتن این کشور بر تشدید بحران و حل مشکلات بر اساس گفتگو و اجتناب از وقوع جنگ در منطقه اظهارداشت: ایران بر اهمیت گفتگو و مذاکره سیاسی به عنوان تنها راه حل مشکلات و مسائل منطقه تاکید دارد و از همه توان خود برای ایجاد فضای گفت: وگو بین کشور‌های منطقه استفاده و در این عرصه پیش قدم بوده است. وی افزود: پیشنهاد «تشکیل مجمع گفتگو‌های منطقه‌ای» و «پیمان عدم تجاوز» و همچنین نهایتا رونمایی از «پویش صلح هرمز» در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل از سوی رئیس جمهور اسلامی ایران در این چارچوب است. سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به ارائه «پویش صلح هرمز» به سران کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس و عراق افزود: این طرح بر امنیت مشترک ما و کشور‌های همسایه مبتنی بر پایبندی به اصول مشترک از جمله خودداری از تهدید به استفاده از زور، حل بحران‌ها به شکل مسالمت آمیز، احترام به حاکمیت کشور‌ها و خودداری از دخالت در امور داخلی کشور‌ها و حق تعیین سرنوشت ملت‌ها تاکید دارد. اقای موسوی با تصریح این نکته که جمهوری اسلامی ایران معتقد است با آغاز این فرایند ضمن احترام به اختلاف نظرها، منافع مشترک همۀ کشور‌های منطقه تأمین می‌شود افزود: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است کشور‌های منطقه با پذیرش پویش صلح هرمز و شروع گفتگو‌های جامع و فراگیر منطقه‌ای، ریشه اختلافات در این منطقه را بخشکانند و در راستای حل بحران‌های منطقه گام‌های عملی، جدی و موثر بردارند.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
وی افزود: کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی نقش مهمی در از بین بردن تفرقه بین مسلمانان دارد، زیرا وحدت یکی از ارکان جهان اسلام است. سالم عماد گفت: اگر اقداماتی برای احیای وحدت امت اسلامی به عنوان یکی از مهم‌ترین مسائل اسلام انجام نشود و کنفرانس‌هایی در این زمینه برگزار نشود، موضوع وحدت اسلامی در حاشیه قرار می‌گیرد. وی افزود: گسترش فرهنگ اسلامی، مطالعه همه مذاهب اسلامی و تعامل با دیگر مذاهب، تنها راه حل از بین بردن تفرقه است. این کارشناس علوم اسلامی یمن گفت: آمریکا و اسرائیل دیگر فرصت به فراموشی سپردن آرمان فلسطین را از دست داده‌اند. وی با تاکید بر اینکه جهان اسلام بیدار شده است، افزود: فراموش کردن آرمان فلسطین دیگر امکان پذیر نیست.

نظرها

اخبار بیشتر