ماجرای خانم بازرس و کیف مشکوکش چه بود؟ +فیلم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. اقتصادی

ماجرای خانم بازرس و کیف مشکوکش چه بود؟ +فیلم

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
حضور حاشیه‌ساز یکی از بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سایت هسته‌ای نطنز به‌شدت خبرساز شد.

خبرگزاری تسنیم: به‌دنبال انتشار اخباری مبنی بر اخراج یکی از بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران، روز چهارشنبه هفته گذشته (۱۵ آبان ماه) اداره‌کل دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد: هفته گذشته مسئولین سازمان انرژی اتمی ایران از ورود یکی از بازرسان آژانس به سایت غنی‌سازی نطنز جلوگیری کردند. علت این اقدام ایران نگرانی از احتمال همراه داشتن مواد مشکوک بوده است. به‌طور معمول کلیه بازرسان، وسائل همراه آنان در بدو ورود به هر یک از سایت‌های هسته‌ای مورد تفتیش و کنترل قرار می‌گیرد. براساس اعلام بخش حفاظت سایت، هنگام ورود این خانم بازرس تجهیزات کنترلی علامت هشدار را نشان داده است و به همین دلیل ضمن کنترل وسایل همراه بازرس از ورود او به سایت جلوگیری شده و مراتب امر به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی منعکس شد و از طرف جمهوری اسلامی ایران به آژانس اعلام می‌شود که پذیرش قبلی این بازرس لغوشده تلقی می‌گردد. ایران همچنین خواستار همکاری آژانس برای ادامه تحقیقات در این خصوص شده است که آژانس نیز در پاسخی کتبی این موضوع را می‌پذیرد. در نتیجه لغو پذیرش بازرس، وی با ناتمام گذاشتن مأموریت خود ایران را به‌مقصد وین ترک کرده است.

پس از آن نیز بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در توضیحاتی گفت: در چند روز اخیر اتفاقاتی در مورد یک بازرس رخ داد که مجبور شدیم او را به نطنز راه ندهیم و اعتبارنامه وی را لغو کنیم. به‌هنگام ورود، آلارم هشدار داد که نشان از آغشته بودن به مواد یا همراه بودن مواد با وی بود. گزارش آن از طریق غریب‌آبادی ارائه شد و همه اعضای شورای حکام قانع شدند و فکر می‌کنیم به‌غیر از آمریکا و رژیم صهیونیستی و چند کشور دیگر، همه قانع شدند و اعلام کرده‌ایم اگر لازم شد مدارک لازم و حتی فیلم آن را ارائه خواهیم کرد و حرفی که می‌زنیم بر‌اساس یک منطق است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

در همین حال پایگاه خبری نورنیوز با پخش عکس نوشته‌ای به جزئیات بیشتری از این موضوع پرداخته و نوشته است: هنگام ورود این خانم بازرس به سایت نطنز، تجهیزات کنترلی علامت هشدار وجود مواد آلوده‌کننده را نشان داده است. بازرسان دیگری نیز همراه این خانم بودند، اما دستگاه‌های کنترلی تنها در مورد او هشدار دادند.

براساس مقررات بین‌المللی از ورود خانم بازرس به سایت نطنز جلوگیری و مراتب به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی منعکس گردید.

کد ویدیو دانلودالفيلم الأصلي

پیش از کنترل لوازم و کیف خانم بازرس، وی وارد سرویس بهداشتی شده و پس از آن هشدار دستگاه‌ها متوقف گردید. کنترل سرویس بهداشتی استفاده‌شده از سوی خانم بازرس به‌وسیله دستگاه‌های هشداردهنده وجود آلودگی مواد خطرناک را تأیید کرد. شواهد موجود از دفع مواد خطرناک هنگام رفتن وی به سرویس بهداشتی خبر می‌دهد.

خانم بازرس پس از مواجه شدن با هوشیاری حرفه‌ای کارشناسان سازمان انرژی اتمی ایران و ناکامی در انتقال مواد خطرناک به سایت نطنز تصمیم گرفت خاک ایران را ترک نماید. تحقیقات گسترده ایران برای رسیدگی به اقدام غیرقانونی و ضدامنیتی خانم بازرس و بازیگران پشت‌پرده این ماجرا ادامه دارد.

جنجال آمریکا در مورد مواجهه قانونی ایران با خانم بازرس در جلسه پنج‌شنبه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بخشی از پشت‌پرده‌های این سناریوی شکست‌خورده را آشکار کرد.

ایران، فارغ از جوسازی برخی مقامات آژانس و اعضای غربی شورای حکام، ضمن تداوم روند اقدامات و تحقیقات قانونی در مورد این پرونده، نتایج آن را در صورت لزوم منتشر می‌نماید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اجرای ناقص تخریب بنا‌های متجاوز به حریم رودخانه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در حالیکه حکم تخریب ۲۳ بنا متجاوز به حریم رودخانه فرحزاد صادر شده بود، اما در روز اجرا، این حکم به صورت ناقص عملیاتی شد. از احکام تخریبی گرفته شده، فقط ۱۳ مورد به مرحله اجرا رسید که ماجرا دیر رسیدن پلیس بود و محدودیت‌هایی که در زمان اجرای حکم بوجود آمد. رودخانه فرحزاد از آن دست رودخانه‌هایی است که اگر نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه باران به صورت رگباری ببارد، بروز سیلاب در آنجا اجتناب ناپذیر است، سیلی که اگر این بنا‌ها در مسیر آن باشد می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را برای مردم به همراه داشته باشد.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل

بازتاب یک گزارش!

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است و رقابت در این حوزه تولیدی را با مشکل مواجه کرده است برای اطلاع بیشتر گزارش همکارمان آذری بقا را پیگیری نمایید.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای سعید رسولی در مراسم اختتامیه هفتمین همایش بین المللی ایستگاه‌های آینده افزود: بسته‌های حمایتی واقعی برای تشویق سرمایه‌گذاری در راه‌ آهن طراحی شده و برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن و تطبیق آنها با نسل جدید ایستگاه‌های راه آهن از همین فردا اقدامات عملی خود را آغاز می‌کنیم. وی افزود: برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن از اجرای طرحهای عمرانی کوچک آغاز می‌کنیم و بدنبال اجرای طرحهای بزرگ عمرانی خواهیم بود. وی توسعه صنعت ریلی در هر کشور را یک نیاز اساسی توصیف کرد و افزود: همانگونه که ساخته آسمان خراش بدون آسانسور امری غیر ممکن است تصور شهرنشینی بدون سیستم حمل و نقل ریلی نیز غیرممکن است. وی گفت: اتحادیه بین‌المللی راه آهن‌ها ۱۲۰ گروه کاری فعال در موضوعات مختلف دارد و ما نیز باید بیش از گذشته از این تجربیات استفاده کنیم. در این همایش بین المللی، ۵۰ مقاله پذیرفته شده داخلی و خارجی از مجموع ۱۱۲ مقاله رسیده به دبیرخانه در جلسات و پنل‌های تخصصی ارائه شد.

جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها با ۱۴۶ غرفه در ضلع جنوبی مصلی تهران تا ۲۴ آبان از ساعت ۱۱ تا ۲۱ آماده بازدید علاقمندان است. در این جشنواره در کنار انار‌هایی از اقصی نقاط کشور، سوغات نواحی و شهر‌های مختلف مانند شیرینی تبریز، عسل اردبیل و حلوا یزد با طعمی متفاوت عرضه شده است. سالانه از حدود ۸۰۰ هزار تن انار تولیدی در کشور، نزدیک به ۲۰ درصد آن صادر می‌شود. توجه به کشت محصول انار می‌تواند ارز آوری خوبی را برای کشور داشته باشد.

طرح جامع بانکداری اسلامی نیاز به اصلاح دارد

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
رئیس کانون بانک‌های خصوصی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت: طرح جامع بانکداری اسلامی که در مجلس مطرح است نمی‌تواند مسائل جاری نظام بانکی کشور را حل کند و نیاز به اصلاح دارد. کوروش پرویزیان افزود: مدیران عامل شبکه بانکی کشور از خصوصی و دولتی در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی و بانک مرکزی و وزارت اقتصاد نظرات خود را در باره این طرح منعکس کرده‌اند. وی با بیان اینکه باید در این زمینه به یک چارچوب نظری منسجم رسیدگفت: پژوهشگاه فقه نظام و موسسه علوم بانکی و پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی مطالعاتی را اغاز کرده‌اند و همکاری مشترکی با دانشگاه‌های مختلف آغاز کرده‌ایم تا بازنگری کلی در مسایل بانکی صورت گیرد و هدف نهایی آن این است که نظام بانکداری بتواند خدمات به روزتر و در دسترس را به مشتریان ارائه کند و خلق ارزش افزوده و کارآمدی را برای کارآفرینان و نظام اقتصادی کشور در بر داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

جریمه ۴ مربی خاطی در مسابقات نونهالان

میزان‌آنلاین18 ساعت قبل

برای توقف جنایات اسرائیل باید حمایت جهانیان را جلب کنیم

مهر21 ساعت قبل

امری - آنچلوتی؛ اخراج می‌شوند، اخراج نمی‌شوند …

افکارنیوز23 ساعت قبل

«موچین» وارد مرحله پیش‌تولید شد/ حسین تبریزی به شبکه نمایش خانگی می‌آید

اعتمادآنلاین1 روز قبل

یک دهه عدم شفافیت در دخل و خرج/ شیرهای نفت برای واردات گل‌سر و شلوار جین باز شد

ایلنا19 ساعت قبل

کشف مزرعه کشت خشخاش و ماریجوانا در ایلام صحت ندارد

فارس1 روز قبل

فدراسیون فوتبال نگاه متعادلی به زیرمجموعه خودش ندارد/ چرا فدراسیون پاداش بازیکنان را نمی‌دهد؟ / فوتبال چمنی سوگلی فدراسیون فوتبال است/ وضعیت مالی لیگ فوتبال ساحلی بسیار بد است/ انتخاب نشدن من برای تیم‌ملی، فنی نیست/ ترس از دعوت نشدن بچه‌های تیم ملی را به سکوت وا داشته است/ ۱۳ سال از زندگی خودم را از دست دادم/ من نباید برای کسب درآمد مجبور به نگهبانی شوم

اعتمادآنلاین1 روز قبل

سفر وزیر بهداشت به کرمانشاه

ایسنا21 ساعت قبل

زیرگذر شهید بروجردی مسقف می‌شود

اقتصاد آنلاین1 روز قبل

آغاز طرح ملی فلورایدتراپی در مدارس مقطع ابتدایی خوزستان

خوزستان آنلاین1 روز قبل