احیای پروژه‌ی راه‌آهن چابهار-زاهدان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. اجتماعی

احیای پروژه‌ی راه‌آهن چابهار-زاهدان

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور از آغاز و احیای مجدد خط ریلی چابهار-زاهدان پس از وقفه‌ای کوتاه مدت خبر داد و گفت: بر اساس مذاکرات و توافقات روز گذشته پیمانکار این پروژه و شرکت ذوب‌آهن مقرر شد تا از ۹۰ هزار تن ریل ملی برای این پروژه استفاده شود.

خبرگزاری ایسنا: معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از آغاز و احیای مجدد خط ریلی چابهار-زاهدان پس از وقفه‌ای کوتاه مدت خبر داد و گفت: بر اساس مذاکرات و توافقات روز گذشته پیمانکار این پروژه و شرکت ذوب‌آهن مقرر شد تا از ۹۰ هزار تن ریل ملی برای این پروژه استفاده شود.

احیای پروژه‌ی راه‌آهن چابهار-زاهدان - 2

عباس خطیبی اظهار کرد: با توجه به مصوبه اخیر هیات دولت درباره راه‌آهن چابهار-زاهدان و توافقات صورت گرفته در زمینه تامین منابع ۳۰۰ میلیون یورویی، این پروژه مجدادا آغاز شده و می‌توان گفت با جان و سرعتی بیشتر به کارش ادامه می‌دهد.

وی همچنین درباره شیوه تامین منابع مالی این پروژه افزود: گرچه توافقات و مذاکرات به گونه‌ای پیش‌رفته بود که این اعتبار مصوب در پنج قسط ۶۰ میلیون یوریی پرداخت شود اما مبلغی از قسط اول آن به ارزش ۳۰ میلیون یورو در راستای سرعت گرفتن پروژه تامین شد و در حال حاضر مراحل نهایی پرداختش را می‌گذراند.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا از ریل ملی در این پروژه استفاده می‌کنید؟ اعلام کرد: قطعا از ریل ملی در راه‌آهن چابهار-زاهدان استفاده می‌کنیم و روز گذشته نیز مذاکرات و توافقات خوبی بین پیمانکار این پروژه و شرکت ذوب‌آهن انجام شد. بر این اساس حدود ۹۰ هزار تن ریل ملی UIC۶۰ با استاندارد ۶۰E۱ از شرکت ذوب‌آهن تحویل گرفته خواهد شد و این شرکت نیز برای ساخت و تحویل این محموله اعلام آمادگی کرده است.

در سایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ادامه داد: پروژه راه‌آهن چابهار-زاهدان هم اکنون در وضعیت مناسبی قرار دارد. دستگاه و ماشین‌آلات بسیاری به کارگاه‌های آن انتقال داده‌ایم و تعدادشان را به ۶۱۰ دستگاه رساندیم. همچنین طی دو ماه‌ گذشته همه کارگاه‌هایمان را فعال کردیم.

خطیبی با اشاره به اتصال بندر چابهار به شبکه ریلی با بزرگترین پروژه ریلی کشور، گفت: در محدوده کریدور ریلی شرق کشور تقریبا زیرساخت مناسبی از حیث حمل‌ونقل وجود ندارد. و راه‌آهن چابهار-زاهدان جزو مطالبات مردم این مناطق و حتی همسایگان ایران است چرا که در این کریدور شمال اروپا، هند و افغانستان می‌توانند منتفع شوند و به غیر از مباحث ترانزیتی و توسعه شرق کشور، توسعه سواحل مکران نیز یکی دیگر از اولویت‌های توسعه‌ای کشور است که باید به آن توجه ویژه کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آلودگی هوای کلان شهر‌ها تا روز جمعه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای امیر سرکرده در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امروز در اغلب نقاط کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت که این به معنای افزایش انباشت آلاینده‌های جوی بر روی شهر‌های صنعتی و پرجمعیت مثل تهران، کرج، قزوین، اراک و تا حدی اصفهان است. وی افزود: فردا عصر پیش بینی می‌شود در مناطقی از استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارندگی رخ دهد که شدت این بارندگی‌ها در روز جمعه خواهد بود. آقای سرکرده در ادامه گفت: همچنین از پنجشنبه عصر در نواحی جنوبی و جنوب غرب کشور در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد و شمال استان فارس باید منتظر بارش باران باشیم که در روز‌های جمعه و شنبه هم ادامه می‌یابد. کارشناس سازمان هواشناسی افزود: سامانه بارشی جدیدی از روز جمعه وارد کشور می‌شود و نواحی غربی و پس از آن نواحی مرکزی را در بر می‌گیرد. وی گفت: دمای هوای تهران نیز امروز در گرمترین زمان به ۱۸ درجه سانتی گراد می‌رسد.

مداح ۲۵ میلیون تومانی نمی‌خواهیم/ تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت!

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
برای آشنایی با چند و، چون ماجرا و نحوه اعتراض این مدیر هیأت در قم، ابتدا فیلم، زیرا را تماشا کنید: برای بررسی جزییات قضیه و چرایی این اعتراض، سراغ سید مجید رضوی، مداح و مدیر هیأت انصارالمحسن قم رفتیم. تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت! وی با اشاره به اینکه کمپین تحریم مداحان میلیونی را ایجاد کردیم تا نهاد نظارتی مسئول به خودش بیاید، گفت: این نهاد نظارتی را امروز نه هیأتی‌ها و نه مردم نمی‌شناسند. مداحانی که برای مجلس خود پاکت طلب نمی‌کنندمدیر هیأت انصارالمحسن قم گفت: مرحوم کوثری زمانی که برای امام حسین (ع) می‌خواند پاکت طلب نمی‌کرد. این‌که افراد با چه لباس‌هایی حضور پیدا می‌کنند، چه رقم‌هایی می‌خواهند و یا چه اشعار و سبک‌هایی در مجالس می‌خوانند.

افتتاح ستاد انتخابات فرمانداری تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
ستاد انتخابات فرمانداری تهران با حضور معاون سیاسی، اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان و همچنین فرماندار تهران افتتاح شد. رئیس ستاد انتخابات استان تهران در این مراسم در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: قبل از این مراسم جلسه‌ای باحضور روسای ستاد انتخابات و فرمانداران تهران در خصوص آمادگی برای انتخابات و همچنین اقدامات پشتیبانی و هماهنگی تشکیل شد. حسن بیگی افزود: داوطلبان می‌توانند از دهم تا شانزدهم آذر از ساعت ۸ تا ۱۸ برای نام نویسی در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به فرمانداری تهران، ستاد انتخابات کشور مراجعه کنند و کسانی که در خارج از کشور قصد داوطلبی دارند، باید در سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران نام نویسی کنند. معاون سیاسی، اجتماعی استاندار تهران در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال تغییر فرماندار یا مسئولی در استان تهران در ماه‌های منتهی به انتخابات وجود دارد؟ گفت: خوشبختانه در استان تهران هیچ تغییری نداریم و مدیران مربوطه نیز از قبل منصوب شده بودند و فقط یک فرمانداری که اکنون جایگاه سرپرستی دارد، در آینده نزدیک حکم فرمانداری اش در صورت رفع مشکل صادر خواهد شد. عیسی فرهادی فرماندار تهران گفت: تهران به دلیل انتخاب ۳۰ نماینده و همچنین ۴ نماینده از اقلیت‌های دینی؛ جایگاه ویژه‌ای در انتخابات دارد و تجارب گذشته به ما برای انتخابات امن و آرام کمک خواهد کرد.
ایلناایلنا1 روز قبل
شماری از کارکنان شرکت هواپیمایی کویت در اعتراض به محقق نشدن بخشی از مطالبات صنفی خود دست از کار کشیده و در محوطه فرودگاه کویت تجمع کردند. از قرار معلوم این اعتصاب از سوی سندیکای کارکنان شرکت هواپیمایی کویت ترتیب داده شد است. این سندیکا در ازای خطراتی مانند بیماری‌های واگیردار، سر و صدا، آلودگی و شب‌بیداری که کارکنان به دلیل ماهیت کار خود در معرض آنها قرار دارند، خواستار دریافت کمک‌هزینه یکسان برای همه کارکنان شرکت هواپیمایی شد. در حالی که شرکت هواپیمایی کویت اعلام کرد، پروازها در فرودگاه کویت تحت تأثیر اعتصاب مذکور قرار نگرفت و روند طبیعی خود را داشت، جابر العازمی (رئیس سندیکای کارکنان شرکت هواپیمایی) از لغو پنج تا شش پرواز در اثر این اعتصاب خبر داد. وی افزود: امروز در اولین اعتصاب خود موفق شدیم و امیدواریم که به اعتصاب دوم و سوم نرسیم، زیرا این اقدام خساراتی را برای شرکت هواپیمایی به بار خواهد آورد.

زندگی در اطراف «دریاچه ارومیه» از زاویه دید عکاس آلمانی (+عکس)

11+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مراسم آیینی گرامیداشت پانصدو پنجاهمین سالگرد تولد «گورو نانک» بنیانگذار مذهب «سیک» در هند، دیروز (سه‌شنبه) در تنها معبد سیک‌ها در ایران در شهر تهران برگزار شد. بر اساس این گزارش: پیروان آیین سیک در تهران، از صبح روز سه‌شنبه در تنها معبدشان در شهر تهران، برای پانصدو پنجاهمین سالگرد تولد «گورو نانک» بنیانگذار آیین «سیک» گرد هم آمدند. «گورنام سینگ» خواننده مذهبی نیز که همراه هاروانت سینگ به تهران آمده درباره مراسم معبد سیک‌ها در تهران گفت: در این مراسم سرودهای مذهبی، نیایش و تهیه غذا به صورتی که می‌بایست انجام شد. «گاددام دارمندرا» سفیر هند در تهران درباره این مراسم گفت: «جامعه سیک‌ها از قدیم درایران هستندو آنها همه‌ساله این مناسبت را با شور و شوق فراوان جشن می‌گیرند». گفتنی است تنها معبد سیک‌ها در تهران در سال ۱۹۶۶ و با سفر رهبر سیک‌ها به تهران افتتاح شد.

نظرها

اخبار بیشتر