نخستین نمایشگاه عکس زنان در بانه گشایش یافت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. سیاسی

نخستین نمایشگاه عکس زنان در بانه گشایش یافت

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
نخستین نمایشگاه عکس زنان در بانه گشایش یافت - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - نخستین نمایشگاه عکس با موضوع زن و با عنوان «هه‌رمانی ئه‎وین» در گالری عکس هتل داوینکو بانه گشایش یافت.

این نمایشگاه با ۴۴ عکس مفهومی و انتزاعی از عکاس بانه‌ای اوین عباسی با موضوع زن و نقش آن در اجتماع، سیاست و ارتباط با دنیا و همچنین نقش زنان کرد در صلح جهانی است که از نوزدهم تا بیست و پنجم آبان برای بازدید عموم گشایش یافت.

عکاس آثار ارائه شده در نمایشگاه با اشاره به اینکه هه‌رمانی ئه‎وین در زبان فارسی به معنی عشق ماندگار است، گفت: عکس‌های این نمایشگاه بیشتر مفهومی و انتزاعی با موضوع زن و نقش زنان در دنیا پیرامون و احساسات زن نسبت به دنیای اطراف است.

اوین عباسی افزود: بخشی از عکس‌ها با موضوع زن و صلح جهانی است در این عکس‌ها زنان کرد به عنوان سفیران صلح جهان معرفی می‌شوند و بخش دیگری از عکس‌ها مربوط به زنان و فرهنگ جامعه است که این موضوع با عکس‌های خیابانی نمایش داده شد.

وی اظهار داشت: بسیاری از عکس‌ها مفهومی است که بیننده بر اساس شخصیت و موقعیت اجتماعی خود از آنها برداشت می‌کند.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

عباسی به مشکلات هنرمندان عکس اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بسیاری از عکاسان در پروژه‌ها فعالیت می‌کنند که تک عکس با عکس‌های پروژه‌ای تفاوت زیادی دارد گاهی یک عکس دنیا را متحول می‌کند.

وی اضافه کرد: عکس‌های مجموعه‌ای نیاز به زمان و هزینه زیادی دارد که عکاس نیاز به حمایت دارد که در این زمینه باید یک صندوق اعتباری برای عکاسان تعریف شود.

این عکاس اظهار داشت: مجموعه عکس‌های این نمایشگاه در طول سه سال گردآوری شده که منتخب از بهترین آثار در این مدت است و بازدید کنندگان می‌توانند عکس‌های این نمایشگاه را به قیمت مناسب خریداری کنند.

اوین عباسی کسب مدال طلای مسابقات عکاسی جهانی هند در سال ۲۰۱۶، دیپلم افتخار در گرجستان در سال ۲۰۱۷ و کسب دیپلم افتخار در مسابقات عماسی جهانی در مقدونیه در سال ۲۰۱۷ در کارنامه خود دارد.

نخستین نمایشگاه عکس زنان در بانه گشایش یافت - 14

شهرستان مرزی بانه ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

برچسب‌ها

نمایشگاه عکس فرهنگی هفته صلح جهانی بانه

نخستین نمایشگاه عکس زنان در بانه گشایش یافت - 19

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم‌ | لحظه دستگیری رسول دانیال زاده ابربدهکار فراری

همشهریهمشهری1 روز قبل

ونیز زیر آب رفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرایط نامساعد جوی و ادامه بارندگی در شهر ونیز ایتالیا، موجب بالا آمدن آب و اعلام وضعیت هشدار در این شهر شده استبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم؛ هم اکنون بیش از ۶۰ درصد شهر ونیز زیر آب رفته است. مردم در شهر ونیز در حالی که تا نیمه در اب فرو رفته‌اند مشغول تردد در این شهر هستند. بسیاری از رهگذاران و به ویژه گردشگران خارجی از پیاده رو‌های موقت چوبی که برای بالا امدن اب تعبیه شده است، استفاده می‌کنند. تعدادی از گردشگران خارجی نیز در میدان معروف «سان مارکو» که بزرگترین میدان اصلی و عمومی ونیز است با شنا کردن جا به جا می‌شوند. ۲ شهروند ایتالیایی نیز در جزیره پالسترینا در نزدیک ونیز بر اثر برخورد صاعقه و شرایط نامساعد جوی، جان خود را از دست دادند.

چرا مداحان، بازیگران و ورزشکاران فکر می‌کنند تافته جدا بافته هستند؟

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حرف زدن در مورد اقتصاد، سیاست، فرهنگ و مسائل اجتماعی را به اهالی فن بسپاریم تا حداقل مردمانی که پای تلویزیون نشسته‌اند، حرف‌های خوب و درست بشنوند. درد دل از کسانی که به نام دین و امام حسین، به آلاف و الوف خود می‌رسند. کسانی که آنقدر جدی گرفته شده‌اند که فکر می‌کنند علامه دهر هستند. ما با بازیگران، خوانندگان و ورزشکاران هم همین رفتار را داشتیم. از بازیگر در مورد نقشی که بازی کرده است و از ورزشکار در مورد جامی که گرفته است.

محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته است

الفالف20 ساعت قبل
محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته استگروه سیاسی الف، ۲۳ آبان ۱۳۹۸، ۱۲:۲۴ ۳۹۸۰۸۲۳۰۳۹۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اقای موسوی در خصوص اظهارات یک مسئول اماراتی مبنی بر تمایل نداشتن این کشور بر تشدید بحران و حل مشکلات بر اساس گفتگو و اجتناب از وقوع جنگ در منطقه اظهارداشت: ایران بر اهمیت گفتگو و مذاکره سیاسی به عنوان تنها راه حل مشکلات و مسائل منطقه تاکید دارد و از همه توان خود برای ایجاد فضای گفت: وگو بین کشور‌های منطقه استفاده و در این عرصه پیش قدم بوده است. وی افزود: پیشنهاد «تشکیل مجمع گفتگو‌های منطقه‌ای» و «پیمان عدم تجاوز» و همچنین نهایتا رونمایی از «پویش صلح هرمز» در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل از سوی رئیس جمهور اسلامی ایران در این چارچوب است. سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به ارائه «پویش صلح هرمز» به سران کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس و عراق افزود: این طرح بر امنیت مشترک ما و کشور‌های همسایه مبتنی بر پایبندی به اصول مشترک از جمله خودداری از تهدید به استفاده از زور، حل بحران‌ها به شکل مسالمت آمیز، احترام به حاکمیت کشور‌ها و خودداری از دخالت در امور داخلی کشور‌ها و حق تعیین سرنوشت ملت‌ها تاکید دارد. اقای موسوی با تصریح این نکته که جمهوری اسلامی ایران معتقد است با آغاز این فرایند ضمن احترام به اختلاف نظرها، منافع مشترک همۀ کشور‌های منطقه تأمین می‌شود افزود: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است کشور‌های منطقه با پذیرش پویش صلح هرمز و شروع گفتگو‌های جامع و فراگیر منطقه‌ای، ریشه اختلافات در این منطقه را بخشکانند و در راستای حل بحران‌های منطقه گام‌های عملی، جدی و موثر بردارند.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
وی افزود: کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی نقش مهمی در از بین بردن تفرقه بین مسلمانان دارد، زیرا وحدت یکی از ارکان جهان اسلام است. سالم عماد گفت: اگر اقداماتی برای احیای وحدت امت اسلامی به عنوان یکی از مهم‌ترین مسائل اسلام انجام نشود و کنفرانس‌هایی در این زمینه برگزار نشود، موضوع وحدت اسلامی در حاشیه قرار می‌گیرد. وی افزود: گسترش فرهنگ اسلامی، مطالعه همه مذاهب اسلامی و تعامل با دیگر مذاهب، تنها راه حل از بین بردن تفرقه است. این کارشناس علوم اسلامی یمن گفت: آمریکا و اسرائیل دیگر فرصت به فراموشی سپردن آرمان فلسطین را از دست داده‌اند. وی با تاکید بر اینکه جهان اسلام بیدار شده است، افزود: فراموش کردن آرمان فلسطین دیگر امکان پذیر نیست.

نظرها

اخبار بیشتر