ضرورت تشکیل کمیته‌ای ویژه برای پیگیری دستگیری مسعود سلیمانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. فرهنگ

ضرورت تشکیل کمیته‌ای ویژه برای پیگیری دستگیری مسعود سلیمانی

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
دانش آموخته دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر اینکه کشورهای غربی اجازه نمی‌دهند دانشمندان جهان سوم در مباحث علمی پیشرفتی داشته باشند و این موضوع برایشان گران می‌آید، گفت: مجموعه پرس تی وی با تمام ظرفیت‌ها و بازتاب خبری خوبی که در کشورهای دیگر دارد، برنامه‌ریزی مشخص و معینی درباره پروفسور سلیمانی به کار ببندد. وی از این شبکه خواست کمیته ای در خود پرس تی وی تشکیل شود و به صورت ویژه به این ماجرا پرداخته شود.

آفتاب‌‌نیوز :

صمد ندری دانشیار دانشگاه علوم پزشکی زنجان و از شاگردان پروفسور مسعود سلیمانی، دانشمندی که سال گذشته در سفری علمی به ایالات متحده دستگیر شد، درباره این اقدام غیر قانونی آمریکا گفت: بحث آمریکا با کشور جمهوری اسلامی ایران یک قصه بسیار طولانی است، اینکه سیاست مداران آمریکا فردی را که در حوزه بیولوژیک و بحث سلول‌های بنیادی فعالیت می‌کند و اقداماتش ملاحظات امنیتی ندارد و فقط به سلامت مربوط می‌شود، بی هیچ عذر و بهانه‌ای دستگیر می‌کنند، غرض ورزی آمریکا را می‌رساند که می‌خواهد جلوی پیشرفت ایران را بگیرد.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ وی در همین‌باره افزود: هدف اصلی سردمداران آمریکا این است که می‌خواهند با تهدید، رعب و وحشتی که در اذهان ایجاد می‌کنند، مانع پیشرفت علمی کشور در حوزه سلول‌های بنیادی شوند، اما با همت بلندی که جوانان کشور و اساتید دارند این تلاششان به نتییجه نخواهد رسید.

ضرورت تشکیل کمیته‌ای ویژه برای پیگیری دستگیری مسعود سلیمانی - 4

ندری با طبیعی خواندن سکوت رسانه‌های غربی نسبت به اتفاقاتی که از سوی سران قدرت این کشورها رغم می‌خورد، گفت: این وظیفه رسانه‌های ما است که نسبت به این اتفاقات توان و ظرفیت خود را بگذراند. طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ما باید به داشته‌های خودمان اعتماد داشته باشیم. لذا نه تنها در رسانه‌های داخلی بلکه باید به شبکه‌های برون مرزی کشور هم توجه ویژه‌ای به این موضوع شود.

دانش آموخته دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر اینکه کشورهای غربی اجازه نمی‌دهند دانشمندان جهان سوم در مباحث علمی پیشرفتی داشته باشند و این موضوع برایشان گران می‌آید، گفت: مجموعه پرس تی وی با تمام ظرفیت هایی که دارد و بازتاب خبری خوبی را در کشور‌های دیگر دارد و برنامه ریزی مشخص و معینی درباره این دانشمند به کار ببند، کمیته‌ای در خود پرس تی وی تشکیل دهد، علاوه بر دکتر سلیمانی، ایرانیان دیگری هم در کشور آمریکا به دلایل نامشخص در زندان به سر می‌برند که می‌طلبد کمیته‌ای بابت همین منظور و از اصحاب رسانه و کسانی که در حوزه علمی فعالیت می‌کنند، تشکیل شود و اطلاع رسانی دقیق و گسترده‌ای در سطح دنیا داشته باشد و تنها معطوف به تلویزیون نباشد. پرس تی وی می‌تواند در روشن کردن دید جهانیان نسبت به چرایی و اهداف پشت پرده دستگیری دکتر مسعود سلیمانی توسط آمریکا بسیار موثر باشد.

در خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

وی با اشاره به برخی اقداماتی که وزارت امور خارجه در جهت آزادی پروفسور سلیمانی انجام داده است، خاطر نشان کرد: تا جایی که می‌دانم خبرهایی که جسته و گریخته از جاهای مختلف می‌رسد نشان می‌دهد که وزارت امور خارجه اقدامات خیلی خوبی انجام داده و در سفر اخیری که به نیویورک داشتند صحبت هایی بابت این مورد شده است. در هر حال باید مطالبه مردم ایران برای آزادی این دانشمند که بی هیچ دلیل و برهانی و بدون برگزاری دادگاهی رسمی، بیش از یک سال است که در بند به سر می‌برد، به گوش آمریکایی‌ها برسد. به نظر می‌رسد که مسئولان باید جدی‌تر به این مسئله ورود کنند و به این اتفاق به چشم در خطر افتادن سرمایه ملی بنگرند.

وی پتانسیل، قابلیت‌های دانشمندان و جوانان ایرانی را نقطه اوج هراس آمریکایی‌ها از ایرانی‌ها دانست و گفت: آمریکایی‌ها با هر پیشرفتی که ایران بخواهد در حوزه‌های علمی داشته باشد، مخالفند و نهایت تلاش خود را برای مقابله با آن می‌کنند، لذا هر چقدر ایرانی‌ها در این عرصه‌ها حضور پیدا کنند، آنها آزرده خاطر خواهند شد. ترور دانشمندان هسته‌ای رویه‌ای بود که آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی با آن مرتبط بود. حتی امریکا از برخی کشورها خواسته بود که دانشمندان ایرانی را در صورت سفر به آن کشورها تحویل دهد. منطق آمریکا زور است و هیچ منطق دیگری پشت سر این قضیه نیست. آنها فقط قصد دارند به زعم خودشان جلوی پیشرفت علمی کشور را بگیرند.

ندری در پایان گفت: با توجه به سمت دانشگاهی دکتر سلیمانی و فعالیت هایی که در حوزه سلامت داشتند، امیدواریم که هر چه سریع‌تر آزاد و به کشور بازگردند؛ بسیاری از دانشجویان هستند که فعالیت علمیشان گره به حضور دکتر سلیمانی خورده است و چون ایشان استاد راهنما و مشاوره پایان نامه شان بوده‌اند موفق به دفاع نشده‌اند، بسیاری بیماران هستند که به خاطر عدم حضور پرفسور سلیمانی کارهای درمانیشان متوقف شده است، امیدواریم مسئولان به این نکات توجه داشته باشند و روند آزادی ایشان را تسریع بخشند.

ضرورت تشکیل کمیته‌ای ویژه برای پیگیری دستگیری مسعود سلیمانی - 11

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خواننده و نوازنده‌ای که فرنگی‌ها را هم به شگفتی واداشت (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
اینکه ایران به لحاظ برخورداری از انواع موسیقی‌های محلی مناطق مختلف خود، الگویی متنوع از موسیقی نواحی در میان کشورهای دنیا محسوب می‌شود، امری بدیهی است. طبعا در این میان موسیقی خراسان و به‌طور مشخص، شمال خراسان نیز به عنوان نمونه‌ای درخشان از موسیقی نواحی ایران جایگاه مهمی در این عرصه دارد. یکی از مثال‌های مهم در این زمینه، می‌توان به اجرای ستال ۲۰۰۰ حاج قربان سلیمانی فقید به همراه پسرش علیرضا و نوه‌اش هیبت‌الله در فرانسه اشاره کرد. اجرای حاج قربان، علیرضا و هیبت‌الله سلیمانی از آن‌رو اهمیت دارد که بیش از هر چیز بیانگر انتقال این سنت موسیقایی از نسلی به نسل دیگر است. این از غرایب روزگار ما در این سرزمین گربه‌سان نیست؟ موسیقی شمال خراسان-بحرطویل-استاد حاج قربان سلیمانی
فارسفارس22 ساعت قبل
ممکن است مریخ آب مایع را در سطح خود و یا در نزدیکی خود داشته باشد، اما یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که بخار آب سریع‌تر از آنچه قبلا تصور می‌شد در این سیاره رخ می‌دهد. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از فاکس نیوز، ممکن است مریخ آب مایع را در سطح خود و یا در نزدیکی خود داشته باشد، اما یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که بخار آب سریع‌تر از آنچه قبلا تصور می‌شد در این سیاره رخ می‌دهد. دانشمندان توانسته‌اند نشانه‌هایی از وجود رودهای عظیم و در نتیجه، آب در مریخ پیدا کنند؛ به عنوان مثال، کاوشگر کنجکاوی که از کاوشگرهای بسیار معروف ناسا هم بشمار می‌رود، توانسته در سطح مریخ، حجم قابل توجهی خاک رس پیدا کند و رس تنها در صورتی تشکیل می‌شود که آب مایع وجود داشته باشد. این تحقیق که در ژورنال Science منتشر شده است، به داده‌هایی از Trace Gas Orbiter که در حال چرخش در مریخ به عنوان بخشی از برنامه ExoMars است، پرداخته و نشان می‌دهد که تغییرات فصلی در نحوه توزیع بخار آب در جو سیاره تأثیر می‌گذارد. محققان در چکیده این تحقیق نوشتند: «از دست رفتن آب از مریخ به فضا ناشی از حمل و نقل آب به جو فوقانی است، جایی که در آن از هیدروژن جدا شده و از سیاره دور می‌شود».
کرد آنلاینکرد آنلاین13 ساعت قبل
عصر کرد - مهران احمدی که پس از یک فصل دوری از «پایتخت»، قرار است در فصل ششم این مجموعه به ایفای نقش بپردازد، به‌زودی در شمال کشور مقابل دوربین سیروس مقدم خواهد رفتمهران احمدی به‌زودی مقابل دوربین «پایتخت ۶» می‌رودالهام غفوری تهیه‌کننده مجموعه‌ سریال‌های «پایتخت» در گفت‌وگویی از ادامه تصویربرداری فصل ششم در شمال کشور خبر داد و اعلام کرد که به‌زودی قرار است مهران احمدی مقابل دوربین این سریال قرار بگیرد. مهران احمدی در پشت صحنه پایتخت ۳تاکنون هومن حاجی عبدالهی، احمد مهرانفر و محسن تنابنده مقابل دوربین پایتخت رفته‌اند. بیشتر بدانید: گریم دیدنی احمد مهرانفر در پایتخت ۶ + عکسفصل ششم مجموعه تلویزیونی «پایتخت» در ۱۵ قسمت برای پخش در نوروز ۹۹ از شبکه یک سیما ساخته می‌شود. + عکستصویربرداری فصل ششم مجموعه تلویزیونی «پایتخت» به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه‌کنندگی الهام غفوری، نهم آذر ماه امسال در منطقه شیرگاه مازندران آغاز شد. بیشتر بدانید: نقی در «پایتخت ۶» سیاسی می‌شود؟ بیشتر بدانید: خداحافظی محسن تنابنده: چاره‌ای جز ادامه تصویربرداری «پایتخت ۶» ندارم!

همت مردم دراحیای بنا‌های تاریخی

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
گزارش اختصاصیهمت مردم دراحیای بنا‌های تاریخیبازسازی و مرمت برخی بنا‌های قدیمی تهران با همت مالکان آن‌ها و همچنین بهره‌مندی از تسهیلات ویژه مرمت بافت‌های تاریخی، در حال انجام است.

آنونس «کتونی زرنگی» منتشر شد/ پخش پس از ایام فاطمیه

مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پروژه، سریال تلویزیونی «کتونی زرنگی» به کارگردانی علی ملاقلی پور و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه، پس از ایام فاطمیه روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. تصویربرداری این سریال آخرین روزهای خود را سپری می‌کند و مراحل فنی آن به طور همزمان پیش می‌رود تا بزودی آماده پخش شود. به همین مناسبت نخستین آنونس رسمی این سریال منتشر شد. ساخت این آنونس را سیاوش کردجان برعهده داشته است. هدایت هاشمی، افسانه چهره‌آزاد، ملیکا شریفی‌نیا، علی سلیمانی، جواد پورزند، شاپور کلهر، با معرفی زوج علیرضا جعفری و مصطفی ساسانی، با حضور محمود جعفری، با هنرمندی برزو ارجمند و سحر ولدبیگی و بازیگران خردسال رادمهر رزمجوی و عماد شعبانی در «کتونی زرنگی» به ایفای نقش می‌پردازند.

رونمایی از آنونس «مردن در آب مطهر» برادران محمودی

ایلناایلنا19 ساعت قبل
آنونس فیلم سینمایی برادران محمودی در آستانه نمایش در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر رونمایی شد. به گزارش ایلنا، آنونس فیلم سینمایی «مردن در آب مطهر» به کارگردانی و نویسندگی نوید محمودی و تهیه‌کنندگی جمشید محمودی توسط محمد واحد ساخته شده است و اولین نمایش این فیلم در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود. «مردن در آب مطهر» ۱۷ بهمن ماه ساعت ۱۹:۳۰ در پردیس سینمایی ملت برای اهالی رسانه نمایش داده می‌شود. علی شادمان، ندا جبرائیلی، متین حیدرنیا، صدف عسگری و سوگل خلیق علیرضا آرا، امیررضا رنجبران، خیام وقار، پیمان مقدمی، مهتاب جعفری، فرید اسحاقی، فاطمه شکری، محیا رضایی، فاطمه میرزایی و علیرضا مهران بازیگران این فیلم هستند. عاشقانه تازه برادران محمودی قصه چند جوان مهاجر افغان را روایت می‌کند که قصد رفتن به اروپا رادارند.

نظرها

اخبار بیشتر