قوانین نانوشته برای نشستن روی صندلی وسط هواپیما
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کجارو
  4. سرگرمی
قوانین نانوشته برای نشستن روی صندلی وسط هواپیما

قوانین نانوشته برای نشستن روی صندلی وسط هواپیما

کجاروخبرگزاری کجارو |

در سفر هوایی، صندلی وسط جزو بدترین صندلی‌های هواپیما به حساب می‌آید، با این حال نشستن روی این صندلی، قوانین و آداب نانوشته‌ای دارد که مسافران بهتر است آن‌ها را رعایت کنند.

صندلی‌های وحشتناک وسط هواپیما اغلب جزو آخرین صندلی‌های رزروی هستند. در صورتی که با دوستان یا خانواده سفر کنید یا خیلی دیر اقدام به رزرو بلیط هواپیما کرده باشید، در همان روز مسافرت‌، پروازتان را تغییر داده‌اید یا تصمیم گرفته‌اید که برای انتخاب صندلی پولی نپردازید و کم‌طرفدارترین صندلی را انتخاب کنید، چاره‌ای ندارید که روی صندلی وسط بنشینید. به‌طور کلی هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد که روی این صندلی بنشیند.

قوانین نانوشته برای نشستن روی صندلی وسط هواپیما - 3

سامر هال (SUMMER HULL)، عاشق سفر است و در طول سفرهایش تجربیات زیادی به دست آورده است. او در اینجا به گوشه‌ای از تجربیات خود راجع به صندلی وسط هواپیما اشاره می‌کند که اگر با کجارو همراه باشید، آن‌ها را با شما در میان خواهیم گذاشت. راهنمای خرید بلیط هواپیمای کجاروبلیط چارتر چیست؟بلیط Open Jaw چیست؟چگونه بلیط هواپیما را کنسل کنیم؟چگونه به‌راحتی بلیط هواپیما تهیه کنیم؟چگونه بلیط هواپیما ارزان به اروپا رزرو کنیم؟بهترین زمان برای خرید بلیط ارزان هواپیما چه زمانی است؟

من حدود چند هزار کیلومتر پرواز کرده و انوع و اقسام چیزهای عجیب‌وغریب را در طول این سفرهای هوایی مشاهده کرده‌ام؛ تا پیش از پرواز دوشنبه شب با شرکت هواپیمایی فرانتیر ایرلاینز از دنور به هیوستون، هیچ‌‌کس را ندیده‌ بودم که بخواهد داوطلبانه روی صندلی وسط بنشیند. پس از سوارشدن همه‌ی مسافران، صندلی کنار راهرو خالی ماند. من از خوشحالی در پوست خودم نمی‌گنجیدم؛ چراکه فکر می‌کردم مسافر کنار دستی‌ام، از صندلی وسط بلند شده و روی آن صندلی خواهند نشست و به این ترتیب یک صندلی بین من و آن مسافر غریبه‌، خالی می‌ماند؛ اما در کمال تعجب و ناراحتی دیدم که با وجود پیشنهاد من، او قصد تکان‌خوردن از جایش را ندارد. آن لحظه بود که فهمیدم، قوانین خاصی برای صندلی وسط هواپیما وجود دارد که من تابع آن بودم، اما ظاهرا برای همسفرم این‌طور نبود.

قوانین نانوشته برای نشستن روی صندلی وسط هواپیما - 6

هرچند که قوانین نانوشته، جایی نوشته نشده‌اند و هر شخصی می‌تواند برداشت خود را از آن‌ها داشته باشد؛ با این حال هستند مسافرانی که نشستن روی صندلی وسط هواپیما را ترجیح می‌دهند، پس باید یک‌سری کدهای رفتاری خاص را رعایت کنند تا تجربه‌ای خوب برای خود و همسفران‌شان رقم بزنند.

در صورت وجود صندلی خالی، روی صندلی وسط ننشینید

قوانین نانوشته برای نشستن روی صندلی وسط هواپیما - 9

خبر خوب اینجا است که اگر همه‌ی مسافران سوار هواپیما شدند و همچنان صندلی خالی در هواپیما بود، شما مجبور نیستید که تا انتهای پرواز روی صندلی وسط بمانید. با این حال اگر چهار صندلی در ردیف شما وجود دارد که در هواپیماهای دارای دو راهرو این‌چنین است، ‌حتی اگر یک صندلی در ردیف شما خالی باشد، باز هم ممکن است که صندلی شما یکی از دو صندلی وسط باشد؛ اما در هواپیماهای داخلی معمولی، یا باید به سراغ صندلی کنار پنجره بروید، یا صندلی کنار راهرو. واقعیت این است که جابه‌جاشدن و نشستن روی یک صندلی خالی با فضای پای زیاد در کلاسی بالاتر یا رفتن به یک کابین متفاوت امکان‌پذیر نیست؛ اما به‌راحتی می‌توان از صندلی وسط در بخش اکونومی، به یک صندلی خالی در همان بخش جابه‌جا شد، به‌خصوص که اگر در همان ردیف شما باشد. برای اینکه خیالتان راحت شود، می‌توانید این موضوع را از مهماندار جویا شوید.

در هر صورت، اگر صندلی کنار پنجره یا راهرو خالی است، وقت را تلف نکنید و روی صندلی وسط باقی نمانید. تقریبا همه‌ی مسافران از اینکه فضای کافی برای تنفس داشته باشند، استقبال می‌کنند، به‌خصوص وقتی که در صندلی‌های فشرده‌ی اکونومی نشسته‌اند. احتمالا دیده‌اید که برخی مسافران با وجود فضای خالی، همچنان روی صندلی وسط می‌نشینند، پای خود را روی صندلی کنار راهرو دراز می‌کنند و به شما تکیه می‌دهند تا به‌اصطلاح دراز بکشند و استراحتی داشته باشند. چنین رفتاری در هواپیما خوشایند نیست. اگر در ردیف شما، صندلی کنارتان خالی ماند، روی آن بنشینید تا فضای خالی مشترکی بین دو صندلی به وجود آید.

در خبری بخوانید: اخبار سرگرمی و تفریحی

صندلی وسط، یک مزیت کوچک دارد

قوانین نانوشته برای نشستن روی صندلی وسط هواپیما - 14

اکثر مسافران موافق هستند که نشستن روی صندلی وسط لذتی ندارد؛ اما شاید بد نباشد که بدانید این صندلی‌ها، مزیت مختصری نیز دارند و مسافران می‌توانند از هر دو دسته‌ی صندلی استفاده کند. حالا این لزوما بدان معنا نیست که امکان استفاده‌ی ۱۰۰ درصدی از هر دو دسته را دارند؛ اما منطقی به نظر می‌رسد شخصی که بدترین صندلی یک ردیف نصیبش شده است، بتواند ۶۰ تا ۷۵ درصد از هر دو دسته‌ی صندلی را در اختیار داشته باشد.

اما این نکته را نباید فراموش کرد؛ کسی که روی صندلی وسط می‌نشیند، نباید دست خود را به‌نحوی روی دسته‌ی صندلی بگذارد که آرنجش به مسافران صندلی‌های کناری برخورد کند. با اینکه صندلی وسط، بدترین صندلی هر ردیف به حساب می‌آید؛ اما در نظر داشته باشید که صندلی‌های کنار پنجره و راهرو هم چندان بزرگ نیستند، پس دست و پای خود را در محدوده‌ی دسته‌های صندلی خودتان نگه دارید.

هنگام ورود و خروج مسافر کنار پنجره، با او همکاری کنید

قوانین نانوشته برای نشستن روی صندلی وسط هواپیما - 18

زمانی که مسافر صندلی کنار پنجره هنگام سوارشدن به هواپیما یا در طول پرواز قصد ورود یا خروج را دارد، مسافر صندلی وسط باید با او همکاری کند. البته این بدان معنا نیست که شما باید همیشه به‌طور کامل از روی صندلی‌تان بلند شوید تا مسافر کنارتان به‌راحتی عبور کند؛ هرچند که می‌توانید این کار را نیز انجام دهید یا لااقل کمی به پهلو بچرخید و پاهایتان را جمع کنید تا فضای کافی برای عبور آن مسافر وجود داشته باشد. البته مسافر صندلی کنار راهرو نیز باید در صورت لزوم، همین لطف را به مسافر وسط نشان دهد.

از مکالمه با مسافران آن طرف راهرو اجتناب کنید

قوانین نانوشته برای نشستن روی صندلی وسط هواپیما - 21

گاهی اوقات ایرلاین‌ها، اعضای خانواده و دوستان را روی صندلی‌های مختلف پراکنده می‌کنند، به‌خصوص اگر زودتر اقدام به انتخاب صندلی نکرده باشید. اما اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید و مجبور شدید روی صندلی وسط بنشینید، ترجیحا از مکالمه با مسافران آن‌طرف راهرو بپرهیزید؛ چراکه بیش از چند دقیقه صحبت‌کردن از مقابل مسافری که کنار دست شما نشسته است، چندان پسندیده نیست و درست به نظر نمی‌رسد.

روی مسافران غریبه مجاورتان، لم ندهید

قوانین نانوشته برای نشستن روی صندلی وسط هواپیما - 24

تا اینجا مشخص شد که صندلی وسط، بهترین گزینه در هواپیما محسوب نمی‌شود؛ اما مسافران این صندلی باید خود را آماده کننده که در طول پرواز صاف بنشینند یا حداقل سعی کنند در همان محدوده‌ی صندلی خود باقی بمانند. پس این مسافران باید همراه خود بالش مسافرتی داشته باشند تا به این ترتیب سر خود را به این‌طرف یا آن‌طرف لم ندهند. این موضوع به‌خصوص هنگام خوابیدن در پروازهای طولانی دشوار می‌شود، اما مطمئنا لم‌دادن به مسافر غریبه‌ی کنارتان کار درستی نیست.

در هر صورت نشستن روی صندلی وسط هواپیما، اتفاق خوبی نیست و فقط می‌توانید امیدوار باشید که صندلی کنار پنجره یا راهرو خالی بماند تا بتوانید از آن استفاده کنید. در برخی هواپیماها، صندلی وسط کمی عریض‌تر از صندلی‌های کناری‌ است، هرچند که باز هم نشستن روی آن کار راحتی نیست. با وجود این چالش‌ها، نشستن روی این صندلی، قوانین خاص خودش را دارد، حتی اگر نانوشته باشند.

ارزان‌ترین بلیط هوایپما به مقصد خارجی یا داخلی خود را در کمترین زمان در کجارو تهیه کنید. ما با همکاری آژانس‌‌های هواپیمایی این امکان را برای شما فراهم کرده‌ایم تا با جستجوی ساده، بلیط هواپیما موردنظرتان را به‌سادگی خریداری کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رکنارکنا23 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سردار محمد مسعود زاهدیان، درباره انتشار تصاویری در فضای مجازی مبنی بر وجود قرص در کیک خوراکی اظهار کرد: بررسی‌ها حاکی از این است که قاچاقچیان با بهره‌مندی از جاسازی‌های مختلف، مواد مخدر را قاچاق می‌کنند. وی درباره کیک‌های کشف شده، گفت: بر اساس گزارش واصله از پلیس مبارزه با مواد مخدر هرمزگان از یک دستگاه خودرو نیسان چند عدد کیک که حاوی تعداد معدودی قرص بود، کشف شد که برای تعیین ماهیت به آزمایشگاه پلیس مبارزه با موادمخدر ارسال شده است و تحقیقات در این رابطه از سوی پلیس ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

سیما تیرانداز از افسرده شدن هنگام بازی در سریال ستایش گفت + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، سیما تیرانداز از آن بازیگرانی است که در هر نقشی ظاهر می‌شود آن را به‌خوبی اجرا می‌کند نقش انیس در سریال ستایش هم همین طور بود. او در فیلم بالا در این باره توضیحات جالبی داده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

طرز تهیه کتلت عدس

تابناکتابناک1 روز قبل
کلوچه گوشت یکی از غذاهای خوشمزه است که برخلاف عنوانش، شبیه کوفته است و …رولت مرغ و گوشت یکی از غذاهای خوش طعم و مقوی است که ترکیبی از رولت گوشت …کشک محصولی از دوغ است که از خشک کردن ماست چکیده و محلی بدست می‌آید. کشک …سوهان عسلی کی از شیرینی‌های سنتی ایران است که با ترکیبی از بادام، شکر و … «سنبوسه» یا «سمبوسه» خوراکی است که از خمیر پهن‌شده درست می‌شود به همین …قیمه اردبیلی یکی از خورش‌های خوش‌طعم اردبیل است که در آن به جای سیب …کته کبابی یکی از غذاهای خوش طعم است که به طور خاص در شمال کشور با …سوپ پاستای پاستینا بسیار ساده و سریع آماده می‌شود و به دلیل پنیر …

طرز تهیه خورش کدو مسما

تابناکتابناک21 ساعت قبل
«کدو مسما به انگلیسی / Straightneck squash» گونه‌ای از خانواده کدوها می‌باشد که مصرف خوراکی داشته و گاه ارتفاع آن تا یک متر نیز می‌رسد. کدو مسما یک کدو به رنگ زرد و گوشت داخلی آن سفیدرنگ میباشد. کدو از جمله صیفی جات خوش طعم است که در خورش‌های مختلفی استفاده می‌شود. کدوی زرد یکی از واریته‌های کدو خورشتی می‌باشد که طعمی شیرین‌تر و ظاهری بسیار زیباتر از کدو سبز دارد. اکنون طرز تهیه خورش کدو مسما که پایه‌ اصلی‌اش همین کدو است را فرامی‌گیرید.

جنگل بارانی دبی

10+
کجاروکجارو23 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر