مرگ ۲ دانش آموز خوش زبان ورنکشی در زلزله (+فیلم)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اجتماعی

مرگ ۲ دانش آموز خوش زبان ورنکشی در زلزله (+فیلم)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
مرگ ۲ دانش آموز خوش زبان ورنکشی در زلزله (+فیلم) - 0

سایت نصر نوشت:

شب گذشته آذربایجان باری دیگر لرزید و مردم آذربایجان را در غم از دست دادن تعدادی از عزیزانشان به سوگ نشاند.

زلزله ۵٫۹ ریشتری آذربایجان شرقی در بامداد گذشته موجب خسارات سنگینی در تعدادی از روستاهای ترکمنچای شهرستان میانه شد.

اما از صبح امروز ویدیویی در فضای مجازی دست به دست می‌شد که دو دختر شیرین زبان در گفتگو با مجری برنامه «کندیمیز» شبکه سهند به بیان مشکلات مدرسه روستای ورنکش می‌پردازند.

ریحانه و زهرا دو دخترکی هستند که از وضعیت مدرسه شان انتقاد دارند. زهرا با شوری خاص و صدایی بلند و رسا به مجری می‌گوید: «آقا ما معلم نداریم، کلاس مان دو پایه است و نمی‌توانیم درس بخوانیم، کلاس اول خیلی خوب بودیم، اما حالا ریاضی مان ضعیف شده و کلاس‌های دوم و سوم قاطی هستند و وقتی ما اجتماعی داریم، کلاس دیگر فارسی دارد و کلاس مان قاطی می‌شود … در این هنگام مجری می‌گوید: باشد خب، چرا عصبانی می‌شوی؟ من ترسیدم‌ها … زهرا کلام مجری را قطع می‌کند و با قاطعیت و صلابت بیشتری با زبان شیرین کودکانه‌اش می‌گوید: باید هم عصبانی شوم دیگر … من باید خوب درس بخوانم و در آینده مملکتم را درست کنم …»

این جملات طلایی زهرا، دختر شیرین زبان آذربایجان است. جملاتی که ناشی از شوق و امیدی زیبا به آینده‌ای روشن داشت که از صبح امروز فیلم شیرین زبانی اش را اکثر کاربران فضای مجازی دیدند و به اشتراک گذاشتند.

اما اعلام اسامی جان باختگان حادثه زلزله شب گذشته مثل پتکی سنگین بر سر کسانی بود که به شیرین زبانی و امیدواری ریحانهو زهرا لبخند زده بودند … نام «ریحانه قربانی» و «زهرا عابدی» در لیست پنج نفره قربانیان زلزله شب گذشته بود … ریحانه و زهرا که با هزار امید و آرزو به مدرسه می‌رفتند، دیگر نیستند و برای همیشه در آرامش ابدی خواهند بود.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

آقای اللهیاری، مجری برنامه «کندیمیز» که در این فیلم با ریحانه و زهرا مصاحبه می‌کند، با انتشار متنی درباره جان باختن ریحانه و زهرا نوشت: «دخترک خوشزبان سفرنامه هایم به روستاهای آذربایجان شرقی، در زلزله امروز جانشان را دست دادند. تا آرزو هایشان برای داشتن یک مدرسه و ساختن آینده این سرزمین در زیر خروارها خاک بماند. ریحانه و زهرای قصه‌های کندیمیز، خداحافظ»

جان باختن کودکان در چنین حوادثی سخت و نفس گیر است و تحمل مصیبت را صد چندان سخت‌تر می‌کند. چه آنچه ریحانه و زهرا با بیان شیرین دغدغه هایشان که دغدغه بچه‌های زیادی در روستاهای کشورمان است، در دل مردم آذربایجان جای گرفتند …

اما زهرا و ریحانه‌های دیگری هم هستند که هیچ گزارشگری تا کنون سراغشان نرفته و روستایشان مدرسه و معلمان مناسبی ندارد. این کودکان هم حق دارند در فردای این سرزمین نقش ایفا کنند و به قول زهرا، «مملکت را درست کنند».

وزارت آموزش و پروش چه جوابی برای زهرا و ریحانه دارد؟ چکار خواهد کرد تا مشکل زهرا و ریحانه‌ها در جای جای این سرزمین حل شود؟

خداوند ریحانه و زهرا و دیگر جان باختگان زلزله شب گذشته آذربایجان شرقی را قرین رحمتش کند و به خانواده‌های گرامی شان صبر جزیل عطا کند.

همه آذربایجان سوگوار ریحانه و زهراست و جا دارد مردم عزیزمان به نحو احسن این دو گل پرپر شده آذربایجان و خانواده هایشان را عزیز شمارند.

ریحانه و زهرای عزیز، خداحافظ …

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حالا باید منتظر ماند و دید آیا دولت نظرات شورای شهری‌ها را درخصوص تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس جدی خواهد گرفت یا همچنان در بر پاشنه بی توجهی به این خواهد چرخید.
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
وزیر دادگستری آلمان در این باره گفت: تصویربرداری از یک زن از زیر دامن یا تصویربرداری از خط سینه، نقض توهین آمیز و بدون توجیه حریم خصوصی این خانم است. دولت آلمان تصویربرداری زنان از زیر دامن را به عنوان جرم اعلام کرد. به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری آلمان، دولت آلمان قانونی را تصویب کرده که براساس آن عکاسی و فیلمبرداری از زنان از زیر دامن جرم اعلام شد. این قانون همچنین درباره افرادی است که از زنان عکس و فیلم هایی بگیرند که خط سینه زنان را بدون اراده آنها، برجسته کند. قبل از این در آلمان، تصویربرداری زنان از زیر دامن، غیرمجاز بود اما جرم نبود مگر اینکه فرد، اقدام به لمس یا توهین کند.
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
ایلناایلنا18 ساعت قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.

آمبولانس هایی که در ترافیک ماندند

رکنارکنا20 ساعت قبل
به‌ گزارش روابط عمومی اورژانس کشور، به‌خاطر شرایط جوی دیروز نیروها در آماده باش کامل بودند. اما عجیب‌ترین اتفاق صبح دیروز برای خودروهای امدادی، گرفتار شدن چند ساعته آمبولانس‌های اورژانس بود که برای مأموریت اعزام می‌شدند و در حالی که باید بیماران را در اسرع وقت به بیمارستان می‌رساندند در ترافیک نامتعارف گرفتار شدند. همچنین اوایل صبح دیروز، گزارش تصادف یکی از عوامل هلال احمر با مانعی در ابتدای خیابان دربند اعلام شد. امدادگران مصدوم را برای انتقال به بیمارستان سوار آمبولانس کردند اما ترافیک شدید میدان تجریش مانع از حرکت آمبولانس شد و حتی صدای آژیر نیز سبب نشد که شهروندان مسیر حرکت را باز کنند و خودروی حامل بیمار ساعت‌ها در محل باقی ماند. در بسیاری از مسیرها نیز به‌دلیل وجود برف روی سطح زمین، رانندگان خودروها را در وسط راه رها کردند که این امر بر میزان ترافیک اضافه کرد.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ در پی بارش برف در روز گذشته در تهران و مسدود شدن معابر شمالی تهران، امروز اعضای شورای شهر تهران جلسه‌ای را با پیروز حناچی شهردار تهران برگزار کردند. برهمین اساس نیز سید حمید موسوی شهردار منطقه یک عصر امروز اقدام به برکناری شهردار ناحیه ۴ این منطقه کرد. مجید صالحی فیروز آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به برکناری محمود کجوری شهردار ناحیه ۴ منطقه یک تهران و جایگزینی ابوالفضل پاشانژاد با حکم شهردار منطقه یک به عنوان سرپرست شهردار ناحیه ۴ منطقه یک اظهار کرد: این تصمیم در پی عملکرد ضعیف شهردار سابق ناحیه ۴ اتخاذ شده است. وی تصریح کرد: سرپرست شهردار ناحیه ۴ منطقه یک از نیروهای جوانی است که از سوی شهردار منطقه یک انتخاب شده است و امید می‌رود با تدبیر و برنامه ریزی از سوی وی شاهد اقدامات خوبی در این محدوده باشیم. مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران اضافه کرد: همچنین شهردار منطقه یک در حال پایش و رصد اقدامات انجام شده از سوی شهرداران نواحی منطقه و معاونین خود است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری20 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری20 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مخالفت برخی پرسنل پروازی با بازگشت بوئینگ ۷۳۷ مکس

صدا و سیما31 دقیقه قبل

پازل فراموش شده سهمیه بندی بنزین/ توسعه حمل و نقل عمومی ضرورت دارد؟

خبرآنلاین36 دقیقه قبل

مسجدجامعی: باید زمینه آداب گفت‌وگو در شهر را فراهم کنیم

ایسنا48 دقیقه قبل

شیوه برخورد با فتنه از نگاه قرآن

مشرق‌نیوز52 دقیقه قبل

مشکلات فرهنگی مقابله با ابولا در کنگو

صدا و سیما53 دقیقه قبل

گالوپ: ترامپ بی شخصیت‌ترین نامزد انتخابات آمریکا

الف55 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین1

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1