نتانیاهو به دنبال انتخاب مستقیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

نتانیاهو به دنبال انتخاب مستقیم

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تلاش است تا مقدمات برگزاری انتخابات را برای انتخاب نخست وزیر با رأی مستقیم فراهم کند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم‎‎؛ رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند بنیامین نتانیاهو به آریه درعی اطلاع داده است این اختیار را دارد که به سمت برگزاری انتخابات برای انتخاب مستقیم وی یا بنی گانتس به ریاست کابینه، حرکت کند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیاین اقدام نتانیاهو در تلاش برای خارج شدن از بحران از طریق برگزاری انتخابات سوم و مستقیم است تا این انتخابات تکلیف نتانیاهو و بنی گانتس را درباره ریاست دولت اشغالگر اسرائیل مشخص کند.

فارس صرفندی خبرنگار العالم در کرانه باختری اشغالی رود اردن در گزارشی گفت: آریه درعی رئیس حزب شاس اسرائیل در جستجوی راهکاری برای حل بحران هفت ماهه، اقداماتش را برای برگزاری انتخابات جدید آغاز خواهد کرد، اما این بار نخست وزیر به صورت مستقیم انتخاب خواهد شد یعنی اسرائیلی‌ها یکی از نامزد‌ها یعنی نتانیاهو یا گانتس را برای ریاست دولت آینده انتخاب خواهند کرد.

نتانیاهو پس از آنکه پی برد بیشتر اعضای کنست و در صدر آن‌ها آویگدور لیبرمن رئیس حزب راستگرای «اسرائیل خانه ماست» از این گام استقبال می‌کند به آریه درعی وزیر امور داخلی اشاره کرد که اقدامات در این خصوص را آغاز کند.

علیان الهندی کارشناس امور اسرائیل گفت: «به نظر می‌رسد او به آریه درعی رهبر حزب شاس اشاره کرد این پیشنهاد را مطرح کند. شاید این پیشنهاد نوعی وقت کشی است تا راهکاری پیدا شود تا شکست دوباره تکرار نشود.».

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

اما این مسئله به عنوان یک معضل باقی خواهد ماند اگر بنی گانتس با انتخابات مستقیم به ریاست دولت برسد در کنست دارای اکثریت نخواهد بود و همان ضعف به قوت خود باقی خواهد ماند. شاید هم نتانیاهو به ریاست دولت بازگردد، اما او هم اکثریت نخواهد داشت.

برخی معتقدند توسل به برگزاری انتخابات مستقیم فقط یک راهکار برای برون رفت آنی از بحران است و به بحران پایان داده نخواهد شد، زیرا پایان دادنش به شکل گیری یک جبهه اسرائیلی نیاز دارد که بیش از ۶۱ کرسی در کنست داشته باشد که این هم غیر ممکن است.

جلال رمانه کارشناس امور اسرائیل گفت: «این تجربه در اسرائیل قبل از سال ۲۰۰۵ میلادی آزموده شده، اما شکست خورده است، زیرا قدرت تشکیل دارای اکثریت ثابت و دائم وجود نداشته است.»

تا زمانیکه اختلافات بین گروه‌های قومیتی در این رژیم ادامه دارد درصد توافق ضعیف باقی خواهد ماند.

نتانیاهو تلاش می‌کند از هر روزی که بر عمر بحران در داخل رژیم اشغالگر اسرائیل افزوده می‌شود بهره برداری کند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

موافقت نمایندگان مجلس با عضویت ایران در یاسا

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
نمایندگان امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند. با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند.

گام‌ها و برجام …

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون فعالیت در فردو از سر گرفته شده است؛ گام چهارم علاوه بر فعال شدن فردو یک هشدار جدی به طرف‌های غربی است که اگر انفعال اروپا در زمینه تعهداتش در برجام ادامه پیدا کند در گام‌های بعدی قطعا محدوده بازرسی‌ها، تعداد بازرسان و سطح غنی سازی تغییر خواهد کرد؛ گام‌هایی که مسئولیت عواقب آن که در عمل فروپاشی برجام است برعهده اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود.

سامانه ثبت اموال مقامات و مسئولان در بهارستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این ستاد به نمایندگان کد «ثنا» ارائه می‌کند؛ کدی که با استفاده از آن، نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت می‌کنند. بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی اموال و دارایی‌های مسئولان و مقامات نظام، قبل و بعد از مسئولیت از سوی قوه قضائیه رسیدگی شود تا برخلاف حق افزایش نیابد.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
الفالف1 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۰۱۳۹دو واکنش نسبت به سخنان دیروز روحانیسخنان روحانی در یزد درباره مفاسد اقتصادی با واکنش عموما منفی سیاستمداران روبه‌رو شد. نکته دیگر این است که رییس‌جمهوری یک خطیب عادی نیست، بلکه رییس دولت و رییس‌جمهوری قانونی کشور است. پس از این اتفاق ذوالنوری در مصاحبه‌ای با اعتمادآنلاین از این اقدام خود دفاع کرد و سخنان عجیبی بیان کرد. مقایسه روحانی با بنی‌صدر و ادعای تقابل روحانی با رهبری در حقیقت بازی در زمین دشمنان این کشور و مخالف نقشه رهبری درباره دولت است. نقشه رهبری، ادامه کار روحانی و دولتش تا پایان دوره قانونی است و این اقدامات با هدف تخریب حداکثری دولت و روحانی است.
الفالف1 روز قبل
ویدئویی از آقای روحانی دیدم (۱) که مربوط به سخنانشان در جشنواره شهید رجایی بود. او اعداد و ارقامی را اعلام کرد که خوشبختانه به سرعت توسط سخنگوی دستگاه قضایی پاسخ داده شد. هر چند او نامی از این نهاد نبرد اما ریشه و سابقه عصبانیت ایشان نسبت به این مجموعه‌ بر کسی پوشیده نیست. متاسفانه سخنان آقای روحانی در یزد نه در قامت رئیس‌جمهور که بیشتر در هیبت یک رقیب انتخاباتی بیان شد شاید ایشان آقای رئیسی (رئیس فعلی قوه قضاییه و رقیب سال ۹۶) را هنوز رقیب انتخاباتی خود می‌داند که اینگونه سخن می‌گوید. برخی معتقدند تغییر لحن آقای روحانی و عصبانیت و شبهه افکنی در مسیر مبارزه با فساد اقتصادی بی ارتباط با پرونده برادر ایشان آقای حسین فریدون و محکومیت و زندانی شدنش نیست.

نظرها

اخبار بیشتر