حفاری و استخراج نفت و گاز لبنان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

حفاری و استخراج نفت و گاز لبنان

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
تجهیزات حفاری برای استخراج نفت از آبهای لبنان وارد بندر بیروت شد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از بیروت، خانم ندی بستانی وزیر انرژی دولت مستعفی لبنان دیروز از تجهیزات حفاری شرکت توتال در بندر بیروت بازدید و اعلام کرد: بخش دیگری از این تجهیزات امروز وارد این بندر خواهد شد.نماینده شرکت توتال فرانسه نیز اعلام کرد: فعالیت این شرکت برای حفاری و استخراج نفت و گاز در آبهای لبنان در مدیترانه پس از پایان کار آن در مصر آغاز خواهد شد و دولت لبنان در این خصوص کاملا تعامل شفافی داشته و انتظار می‌رود، اکتشاف منابع نفت در سواحل لبنان موجب رضایت و خرسندی آن شود.

بستانی نیز پس از بازدید از بندر بیروت در صفحه توئیتر خود نوشت: هزینه سرمایه گذاری در بخش نفت لبنان بر عهده شرکت توتال است که این مهم‌ترین دلیل بر اعتماد به کشور ما و بخش نفتی آن است. به همه لبنانی‌ها اطمینان می‌دهم که کشور به زودی وارد نقشه نفتی خواهد شد.

دولت لبنان سال گذشته برای نخستین بار و به منظور اکشتاف و حفاری نفت و گاز سه قرارداد با شرکت‌های توتال فرانسه، «اینی» ایتالیا و «نواک» روسیه امضا کرد.

ذخایر گازی میدان‌ها نفت و گاز در دریای مدیترانه در سال ۲۰۰۹ کشف شد و گفته می‌شود ذخایر گازی آن بالغ بر ۲۵ تریلیون فوت مکعب است؛ منابعی که برای لبنان به عنوان کشوری که فاقد درآمدهای حاصل از فروش نفت و گاز است، می‌تواند نوید بخش درآمدهای سرشار باشد.

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

اما نزدیکی این میدان‌ها به مرز مشترک لبنان با فلسطین اشغالی به اضافه نیاز صهیونیستها به منابع انرژی، اختلافاتی را بین دو طرف به دنبال داشته است، به این ترتیب که لبنان این میدان‌های نفتی و گازی را به ده بلوک تقسیم کرده که رژیم صهیونیستی نیز مدعی مالکیت بر بخش‌هایی از آن از جمله بلوک ۹ است.

رژیم صهیونیستی اعلام کرد: لبنان حق بهره برداری از آن را ندارد، موضوعی که موجب تنش بین دو طرف شده است.

اکتشاف ذخایر بزرگ گاز در شرق مدیترانه و در حوزه‌های لبنان، سوریه، فلسطین اشغالی، ترکیه و قبرس می‌تواند آنان را از وارد کننده انرژی به صادر کننده آن تبدیل کند، اما در عین حال تداخل میدان‌های گازی در عمق آب‌های منطقه و نیز اختلافات سیاسی و مسائل حل نشده بین لبنان و رژیم صهیونیستی از جمله عدم ترسیم مرزهای آبی و نامشروع بودن این رژیم چه بسا کشمکش بین آنان بر سر ثرو ت های گازی نهفته در عمق آب‌های مدیترانه را افزایش دهد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیبا صدا

خانم ندی بستانی وزیر انرژی دولت مستعفی لبنان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم حبیب زاده در شبکه رادیویی گفتگو گفت: یکی از ترفند‌های دشمن در حوزه جنگ روانی، تحریف و دروغ نشان دادن واقعیت هاست. وی افزود: امپراتوری رسانه‌ای شیطانی دشمن در تلاش است تا افکار و اذهان نسل جوان و نسل سوم و چهارم انقلاب را نسبت به سابقه و تاریخ انقلاب منحرف کند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین مطرح کرد: یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای انتقال کار‌ها و و برکت‌های بسیج در این خصوص به نسل جوان و نسل آتی، تبیین سابقه عملکردی و نقش‌های دوران انقلاب اسلامی است. این مقام مسئول گفت: دشمن در حوزه سیاسی درصدد است تا نظام سیاسی ایران را ناکارآمد و سابقه و آینده انقلاب اسلامی را تاریک جلوه دهد لذا تبیین واقعیت‌ها برای نسل‌های آتی بسیار مهم است. آقای حبیب زاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر «جهاد تبیین» و با اشاره به یک جمله راهبردی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «دبستان را دریابید که دانشگاه دیر است»، گفت: نسل جدید تاثیرپذیر و تربیت پذیر است، دستگاه‌های متولی تعلیم و تربیت و سایر ارگان‌های ذیربط باید این شرایط حساس را به خوبی دریابند و اقدام کنند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین همچنین «طرح شهید بهنام محمدی» در مدارس را گامی در جهت اتصال بین سه ضلع مدرسه، خانواده و مسجد برشمرد و افزود: هدف ما از اجرای این طرح تربیت جوان مومن انقلابی و با سواد و با بصیرت است. حبیب زاده با یادآوری اجرای «طرح ولایت دانشجویی» در بسیج دانشجویی عنوان کرد: جوانان از طریق این طرح با مبانی دین اسلام و انقلاب آشنا می‌شوند.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پکن؛ سخنگوی وزارت امورخارجه چین بار دیگر قاطعانه با دخالت آمریکا در هنگ کنگ از طریق تصویب «لایحه حقوق بشر و دموکراسی هنگ کنگ» مخالفت کردگنگ شوانگ روز چهارشنبه در نشست خبری در پکن افزود: این طرح با نادیده گرفتن واقعیات، آشکارا در امور داخلی چین دخالت دارد و به شدت با قوانین و اصول مناسبات بین المللی مغایر است. وی همچنین افزود: در پنج ماه گذشته، هنگ کنگ شاهد عملیات خشونت آمیز افراطی و جنایت کارانه بوده و این عملیات به شدت به امنیت جانی و مالی شهروندان این شهر آسیب رسانده، نظم را زیرپا گذاشته و صلح و شکوفایی هنگ کنگ را شدیدا تخریب کرده و اصل «یک کشور - دو نظام» را به طور جدی به چالش کشانده است. شوانگ گفت: مسایلی که هنگ کنگ با آن روبرو است به اصطلاح موضوعات مربوط به «حقوق بشر یا دموکراسی» نیست بلکه توقف هرچه زودتر آشوب و آشفتگی و بازگشت نظم است. این مقام چینی افزود: طرح کنگره آمریکا با نادیده گرفتن کامل واقعیات و رفاه اصلی شهروندان هنگ کنگی، با هدف پنهانی و سیاسی خود، عملیات خشونت آمیز آشوبگران در آتش سوزی، حمله به شهروندان بی گناه و محاصره دانشگاه‌ها را با «دستیابی به حقوق بشر و دموکراسی» آراسته است و هدف اصلی آن پشتیبانی از نیرو‌های افراطی، تخریب صلح و شکوفایی منطقه و مانع سازی در مسیر توسعه چین است. سخنگوی وزارت امورخارجه چین در ادامه گفت: رفتار بدخواهانه آمریکا نه تنها منافع چین، بلکه منافع خود این کشور در هنگ کنگ را هم به شدت به خطر انداخته است.
نامه‌نیورنامه‌نیور20 ساعت قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.
خبر فوریخبر فوری20 ساعت قبل
سخنگوی دولت گفت: در دولت یازدهم این بار سوم است که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند. علی ربیعی سخنگوی دولت، طی گفت‌وگویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت قبل از افزایش قیمت بنزین اطلاع‌رسانی نداشت و مردم را قانع نکرد؟ گفت: اقناع سازی درباره افزایش قیمت بنزین از چند سال قبل انجام شده بود و تعجب می‌کنم چرا برخی بزرگان انتقاد می‌کنند که چرا ما در موضوع افزایش قیمت بنزین اقناع سازی انجام نداده‌ایم. سخنگوی دولت افزود: یکی دو نفر از بزرگان هم دیدم چنین حرفی زده بودند. ربیعی افزود: بحث پیرامون اینکه قیمت حامل‌های انرژی باید به فوب خلیج فارس برسد بحث تازه‌ای نیست و مدتهاست صورت می‌گیرد، اما مردم، چون تصوری از آثار این تصمیمات نداشتند دقت نکردند، اما نخبگان به این موضوع دقت داشتند. دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین13 ساعت قبل
پمپئو با مطرح کردن این سخنان به صورت کامل موضع گیری دولت قبل را در خصوص مسئله شهرک سازی‌ها زیر پا گذاشت. بعد از این سخنان بود که موجی از واکنش‌های منفی به موضع گیری آمریکا در جهان پدیدار شد. دولت دونالد ترامپ طی دست کم سه سال اخیر موضع گیری‌هایی در قبال حمایت از رژیم صهیونیستی از خود نشان داده که باعث شده جامعه جهانی در برابر آن واکنش نشان دهد. ترامپ در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که قدس اشغالی را به عنوان مرکز رژیم صهیونیستی به رسمیت می‌شناسد. این اقدام نیز در حمایت از رژیم صهیونیستی و تحریک فلسطینی‌ها و در کل اعراب انجام شد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری18 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

تمامی دستگاه‌ها برای احیای تالاب جازموریان همراه شوند

همشهری25 دقیقه قبل

خسارت ۲۰۰ میلیارد تومانی به فروشگاه‌های زنجیره‌ای

نامه‌نیور28 دقیقه قبل

سرنوشت نامعلوم خودروهای دپو شده در گمرک/ حاشیه هایی که همچنان ادامه دارد

میزان‌آنلاین28 دقیقه قبل

خواص پرتقال برای سلامت بدن

مشرق‌نیوز28 دقیقه قبل

محدودیت‌ تجمعات بر خلاف قانون اساسی است/ بستن راه گفت‌و‌گو بر پیکر جامعه زخم می‌زند / وزارت کشور ۲۰ سال است اجازه حتی یک تجمع را هم نداده است

خبر فوری28 دقیقه قبل