کدام دوستی‌ها واقعا به ازدواج ختم می‌شود؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. سرگرمی
کدام دوستی‌ها واقعا به ازدواج ختم می‌شود؟

کدام دوستی‌ها واقعا به ازدواج ختم می‌شود؟

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت24-آیا دوستی‌های قبل از ازدواج می تواند منجر به شناخت بهتری شود؟ اگر درگیر یک رابطه عاطفی شدیم چگونه عمل کنیم ؟ ما در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد

اگر قصد ازدواج داری بیا خواستگاری …

گاهی برای برخی افراد پیش می‌آید که درگیر یک رابطه عاطفی می‌شوند. در دانشگاه یا محل کار و یا هر جای دیگری با یک نگاه عاشق می‌شوند و تا جایی پیش می‌روند که دختر و پسر گمان می‌کنند عشق اول و آخر یکدیگر هستند و با هم عهد می‌بندند که با هم ازدواج کنند اما سالها می‌گذرد و خبری از خواستگاری نیست …

گاهی برای برخی سوالات مبهمی ایجاد می‌شود که آیا واقعا عشق در یک نگاه ایجاد می‌شود؟ آیا عشقی که با یک نگاه شروع شود را می‌توان اسمش را عشق واقعی گذاشت؟ آیا دوستی‌های قبل از ازدواج می‌تواند منجر به شناخت بهتری شود؟ اگر درگیر یک رابطه عاطفی شدیم چگونه عمل کنیم؟ ما در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

عشق در یک نگاه

ممکن است شما دچار این احساس شده باشید که گاهی با نگاه کردن به جنس مخالف یک حس خاصی پیدا می‌کنید و ناگهان نگاهتان به یکدیگر گره می‌خورد و آن لحظه احساس می‌کنید که عاشق شده‌اید اما آیا یک عشق واقعی و پایدار با یک نگاه به وجود می‌آید؟ چه اتفاقی می‌افتد که دو نفر به سرعت یک نگاه کردن عاشق یکدیگر می‌شوند؟

برخی افراد معتاد عاشق شدن در یک نگاه هستند و البته این افراد عاشق عاشق شدن هستند و اغلب هم این احساس، وقت و زمان زیادی را از آنها نمی‌برد. به محض روبرو شدن با یک نفر سریع عاشق او می‌شوند در حالیکه چیزی از آن شخص نمی‌دانند و نمی‌خواهند که بدانند چرا که ممکن است با شناخت او تمام رویاهایشان بر ملا شود لذا باید توجه داشت که عشقی که در یک نگاه آغاز می‌شودعشق واقعی نیست و بیشتر به نوعی هوسرانی است. کسی که در یک نگاه عاشق می‌شود در واقع بدون انکه حتی حاضر باشد چیزی از طرف بداند شیفته‌ی تخیلات ذهنی که از آن فرد ساخته است می‌شود نه آن آدمی که به راستی می‌بیند. این افراد اگر با طرف مقابلشان ازدواج کنند ممکن است مانند بقیه افراد با گرفتاری‌های زندگی رو برو شوند اما چیزی که بعد از ازدواج به آن دست پیدا می‌کنند این است که از خواب غفلت بیدار می‌شوند و احساس می‌کنند دیگر عاشق نیستند لذا عشقی که با یک نگاه اغاز شود از انجا که هیچ پایه و اساس منطقی پشت آن نیست به راحتی از بین خواهد رفت.

دوستت دارم‌های بی ریشه …

همان هایی که در یک نگاه عاشق می‌شوند با همان یک نگاهشان طرف را درگیر یک رابطه عاشقانه و عاطفی می‌کنند اما در یک رابطه عاطفی از آنجا که دختران سرشار از احساسات هستند به راحتی به وعده و وعیدهای پسران گوش می‌دهند و ممکن است سالهای سال درگیر یک رابطه‌ی عاطفی شوند اما واقعیت این است که در اکثر مواقع پسرانی که شرایط ازدواج را ندارند از طریق روابط آزاد، پنهانی و احساسی با عواطف یک دختر بازی می‌کنند و مایلند این خلاء را با یک رابطه دوستانه پر کنند و برای ادامه‌ی رابطه از دادن قول ازدواج هم ابایی ندارند. این پسرها هر روز یک بهانه برای علنی کردن رابطه دارند و امروز و فردا می‌کند: درسم تمام شود، سربازی بروم، کار پیدا کنم، پس انداز داشته باشم، موافقت خانواده را جلب کنم و … آنها نمی‌دانند که دوستت دارم‌های بی ریشه چه بر سر یک دختر می‌آورد! و چه فرصت‌های ازدواجی را از آنان می‌گیرد …

زمان ازدواج دختران و پسران متفاوت است و دختران با عبور از یک محدوده‌ی سنی شانس کمتری برای ازدواج موفق پیدا می‌کنند. اگر واقعا قصد ازدواج دارید برای آن زمان تعیین کنید و هر چه سریع‌تر با خانوادتان صحبت کنید تا با دختر مورد علاقه شما آشنا شود و از طریق رسمی به خواستگاری بروند و اگر قصد ازدواج ندارید بین زمین و آسمان نگه ندارید آنکه جانش برایتان در می‌رود را …گاهی خط کش و میزان بگذارید، زاویه‌ها و گوشه‌های گفتار و رفتارتان را اندازه بگیرید …

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

دختران: کمی تامل

برخی دختران با وجود احساساتی که دارند اما گاهی از طولانی شدن زمان آشنایی خسته می‌شوند. مدام می‌گویند زودتر تکلیف من را روشن کن و به هر نحوی می‌خواهند طرفشان را برای آمدن به خواستگاری ترغیب کنید. گاهی اصلا دلشان می‌خواهد پا بگذارند روی تمام قوانین عرفی و خودشان گل و شیرنی بگیرند و به خواستگاری معشوقشان بروند اما عجله نکنید و کمی تامل کنید.

هیچ وقت به فرد مورد علاقتان اصرار نکنید که هر چه سریع‌تر به خواستگاری بیایید چرا که با اصرار شما ممکن است اتفاقات ناخوشایندی بیفتد و با سرانجام گرفتن این وصلت، بعد‌ها آن کسی که سرکوفت بخورد شما باشید. شاید بعد‌ها با یک دعوا این حرف را از همسرتان بشنوید که: «من اصلا نمی‌خواستم بیام خواستگاری تو منو مجبور کردی …» آنوقت است که انگار تمام دنیا روی سرتان خراب می‌شود.

وقتی دو نفر پس از دوستی با یکدیگر ازدواج می‌کنند ممکن است که عزت و احترام دختر نزد خانواده همسر کم شود حال اگر این ازدواج با اصرار دختر هم صورت گرفته باشد به مراتب سرزنش‌ها بیشتر خواهد شد پس عجله نکنید اما در عوض شناختتان را نسبت به طرفتان بیشتر کنید و کمی از احساساتتان فاصله بگیرید.

در لابلای حرف‌ها می‌توانید برخی از واژه‌ها را زیر ذربین بگیرید و متوجه شوید که این پسر واقعا قصد ازدواج با شما را داردیا خیر. اگر پسری:

- به شما اصرار می‌کند که کسی از روابط ما خبردار نشود.

- هر وقت حرف ازدواج به میان می‌آید حرف را عوض می‌کند و علاقه‌ای به صحبت کردن در این زمینه ندارد.

- عفت را زیر پا می‌گذارد و به جای شناخت منطقی، از شما در خواست‌های نامشروع دارد و یا با شما درباره مسائل جنسی و تحریک کننده صحبت می‌کند.

- برای آمدن به خواستگاری مدام بهانه جویی می‌کند و امروز و فردا می‌کند.

- از شما می‌خواهد که خودتان را بخاطر او تغییر دهید و هر روز یک ایرادی از نوع پوشش و ظاهر شما می‌گیرد.

بدانید که این فرد هدفی جز وقت گذرانی ندارد لذا هیچ وقت برای ازدواج با این افراد نه وقتتان را تلف کنید و نه اصرار به ازدواج با آنان کنید چرا که اگرچنین افرادی حتی با اصرار شما به خانه مشترک وارد شوند نمی‌توانند زمینه یک زندگی ارام و موفق را فراهم کنند. پس خیال نکنید که همه‌ی ماجرا با نشستن سر سفره عقد تمام می‌شود بلکه بعد از عقد مشکلات تازه‌ای در انتظار شما خواهد بود.

به هر ترتیب هیچ کس منکر این نیست که در همه زندگی‌های زناشویی مشکلات و اختلاف نظر هایی وجود دارد اما این مشکلات در ازدواج هایی که با دوستی شکل گرفته است به مراتب بیشتر دیده می‌شود که وقتی دو نفر عاشق می‌شوند بخاطرآن عشق و محبتی که بین‌شان هست چشم بر همه چیز می‌ببندند و تنها خوبی‌های یکدیگر را می‌بینند اما با رفتن زیر یک سقف تازه پی به مشکلات اساسی یکدیگر می‌برند و انجاست که تنفر جای عشق را می‌گیرد پس عاقلانه تصمیم بگیرید و عاشقانه زندگی کنید قبل از انکه عاشق شوید.

تبیان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

سیما تیرانداز از افسرده شدن هنگام بازی در سریال ستایش گفت + فیلم

رکنارکنا17 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سیما تیرانداز از آن بازیگرانی است که در هر نقشی ظاهر می‌شود آن را به‌خوبی اجرا می‌کند نقش انیس در سریال ستایش هم همین طور بود. او در فیلم بالا در این باره توضیحات جالبی داده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

طرز تهیه کلوچه گوشت

تابناکتابناک1 روز قبل
رولت مرغ و گوشت یکی از غذاهای خوش طعم و مقوی است که ترکیبی از رولت گوشت …کشک محصولی از دوغ است که از خشک کردن ماست چکیده و محلی بدست می‌آید. کشک …سوهان عسلی کی از شیرینی‌های سنتی ایران است که با ترکیبی از بادام، شکر و … «سنبوسه» یا «سمبوسه» خوراکی است که از خمیر پهن‌شده درست می‌شود به همین …قیمه اردبیلی یکی از خورش‌های خوش‌طعم اردبیل است که در آن به جای سیب …کته کبابی یکی از غذاهای خوش طعم است که به طور خاص در شمال کشور با …سوپ پاستای پاستینا بسیار ساده و سریع آماده می‌شود و به دلیل پنیر …

مراسم خاکسپاری تورج شعبانخانی + فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، مراسم تشییع پیکر زنده یاد تورج شعبانخانی آهنگساز و خواننده پیشکسوت موسیقی پاپ، صبح امروز ۲۰ آذر ۹۸ با حضور اهالی موسیقی از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. عکس‌ها: سید برات زمانی
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزای میزان، روز گذشته فیلمی در فضای مجازی دست به دست چرخید که در آن یک کیک در بوفه مدرسه حاوی یک نوع قرص اعتیاد آور بود. وی در ادامه تاکید کرد: وجود قرص در کیک امکان پذیر نیست و تاکنون هیچ مورد مستندی درباره وجود قرص در کیک مشاهده نشده است و موضوع خارج از حوزه سلامت و دارو و مواد غذایی است و باید از ابعاد انتظامی و امنیتی پیگیری شود. هر جایی که احتمال می‌رود کیک‌ها از آنجا ارسال شده باشند نیز بررسی شده و هیچ مورد مشابهی در سایر کیک‌ها مشاهده نشده است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد. روابط عمومی وزارت بهداشت در ادامه گفت: همه شرکت‌های مجاز به استفاده از مسئول فنی هستند که ناظر بر کیفیت محصولات است. به گزارش خبرنگار میزان، انتشار ویدئوی پیدا شدن قرص اعتیاد آور در کیک بوفه مدرسه موجب ایجاد موجی از نگرانی در بین والدین دانش آموزان شده است زیرا خواه ناخواه فرزندان آنها نیز از بوفه مدارس خریدهایی را دارند.
رکنارکنا1 روز قبل
مدتی است فضای مجازی پر از تصاویر مربوط به کیک‌های خوراکی شده است که در میان آن‌ها قرص‌هایی جایگذاری شده‌اند، در حالی این تصاویر منتشر شده‌اند که ما موفق شدیم یکی از موارد مورد وثوق آن را پیدا و پیگیری کنیم. این موضوع خبرنگار ما را بر آن داشت که در تماس با مسئولان پیگیر ماجرا شود و بالاخره یکی از موارد موثق که توسط خانواده‌ای در سراوان در میان کیک خوراکی کودک‌شان پیدا شده بود مورد پیگیری قرار گرفت. دانشگاه علوم پزشکی زاهدان: در حال بررسی هستیمرئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان که مدعی بود خودشان نیز در حال بررسی این موضوع هستند، اظهار داشت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد این تصاویر که از یک هفته پیش در فضای مجازی پخش شده مربوط به پیدا شدن قرص در میان کیک خوراکی متعلق به دانش‌آموزان در مدارس جنوب استان است. سیدمحمد هاشمی شهری گفت: هنوز مشخص نشده این‌ها واقعا قرص هستند و یا اسمارتیز‌های خوراکی، اما ما همچنان بررسی موضوع را در دستور کار داریم و به زودی پاسخگو خواهیم بود. بنا بر این گزارش قرص‌هایی که تصاویرشان در فضای مجازی رسانه‌ای شده و لا به لای کیک‌ها دیده می‌شود مربوط به یکی از کارخانه‌های استانی در شمال شرق ایران هستند و نمونه قرص دار آن در شهر سراوان دیده شده است.

نظرها

اخبار بیشتر