سواستفاده‌های فراوان از کارت‌های بازرگانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. اجتماعی
سواستفاده‌های فراوان از کارت‌های بازرگانی

سواستفاده‌های فراوان از کارت‌های بازرگانی

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
دادستان کل کشور با اشاره به بخشنامه ای که اخیرا در رابطه با کارت های بازرگانی صادر شده است، گفت: متاسفانه سوء استفاده های زیادی از کارت بازرگانی می شود.

خبرگزاری مهر: حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در برنامه تلویزیونی پایش که امشب روی آنتن رفت، با اشاره به بخشنامه که اخیرا در رابطه با کارت‌های بازرگانی صادر شده است، گفت متاسفانه سوء استفاده‌های زیادی از کارت بازرگانی انجام می‌شود.

وی در خصوص فرار مالیاتی برخی از وکلا پزشکان گفت: هر جایی که مسئولان مربوطه از جمله وزارت بهداشت برای اجرای تکالیف در حوزه پزشکان و یا وکلا نیاز به کمک قضایی داشته باشند با توجه به احیای حقوق عامه دادستانی همراهی لازم را خواهد داشت.

وی افزود: دوستانه از پزشکان درخواست می‌کنم که خودشان پیشگام شده و در جهت تامین نیازهای مردم و جامعه قدم بردارند البته بدانند اگر چنانچه مالیاتی که حق مردم است بپردازند خداوند به مالشان برکت می‌دهد البته دادستانی پس از اعلام جرم ورود می‌کند.

دادستان کل کشور در رابطه با حمایت از گزارشگران فساد گفت: پرچم دار مبارزه با فساد رهبری است و جز وظایف قوه قضاییه برخورد با فساد است اما مهم‌تر از آن این است که خود دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند هرگاه از وجود یک فساد مطلع شدند گزارش بدهند و این تکلیف قانونی است.

وی با بیان اینکه مدیران فساد زیر مجموعه خود را اطلاع دهند گفت: در مورد دیگر گاها افراد در حوزه‌ای مسئولیت ندارند اما از فساد مطلع هستند، اینها فساد را باید گزارش دهند البته اطلاعات اعلامی باید مستند باشد و بر حسب شنیده‌ها نباشد. اولین گام برای مبارزه با فساد داشتن اطلاعات است.

منتظری اظهارداشت: هر فردی اطلاعات درست در رابطه با فساد را اعلام کند حمایت قضایی خواهد داشت.

دادستان کل کشور در پاسخ به این سوال که مردم جهت اعلام گزارش کجا مراجعه کنند، گفت: بازرسی کل کشور سامانه دارد و یا مردم می‌توانند حضوری مراجعه کنند در شهرهایی هم بازرسی شعبه ندارد مردم می‌توانند به دادستان‌های استان‌ها مراجعه کنند.

دادستان کل ادامه داد: علاوه بر این خود دادستانی کل و وزارت اطلاعات هم مرجع پذیرش اطلاعات است.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی حراست و حفاظت دارد و مردم می‌توانند گزارشات خود را ارسال کنند.

دادستانی کل کشور در رابطه با تخلفات قضاتی که اخیرا برکنار شدند، گفت: برخورد با افرادی که در امر قضا دچار فساد می‌شوند امر جدیدی نیست و وضع دادستانی انتظامی به دلیل همین امر است

منتظری تصریح کرد: همانگونه که با قاضی فاسد برخورد کرده و می‌کنیم باید بگویم یازده هزار قاضی داریم که بسیاری از آنها پاکدست هستند و اندک مواردی تخلف می‌کنند. مردم بدانند اگر برخورد با قضات اعلام می‌شود به این دلیل است که دستگاه قضا با فساد هیچ تعارفی ندارد.

منتظری ادامه‌ داد: دستگاه قضا نباید کوچکترین آلودگی را داشته باشد.

منتظری در رابطه اجاره حساب‌های بانکی گفت: متاسفانه شاهد هستیم عده‌ای مردم به دلیل عدم آگاهی به مقررات زمینه گرفتاریی خود را فراهم می‌کنند به مردم می‌گویم هیچ کدام از کارت‌های هویتی خود اعم از شناسایی‌ و بانکی را در اختیار دیگران قرار ندهند.

وی با بیان اینکه بخشی از این کلاهبرداری‌ها از طریق فضای مجازی انجام می‌شود، گفت: روز به روز شاهد افزایش جرایم اینترنتی هستیم و خود مردم نباید در این دام‌ها بیفتند.

دادستان کل کشور افزود: زیر ساخت‌های فضای مجازی در اختیار ما نیست و باید همکاری‌های لازم در خصوص برخورد با جرایم این حوزه باشد.

منتظری در خصوص عدم همکاری بین دستگاه‌ها گفت: برخورد اولین گام نیست و باید گام‌های اولیه را درست برداریم. یکی از گام‌های ابتدایی ایجاد شبکه ملی اطلاعات است و وقتی شبکه در اختیار خودمان نیست نمی‌توان دسترسی کامل به آن داشت.

اخیرا نامه‌ای به بانک مرکزی ارسال کردیم مبنی بر اینکه رمز بانکی یکبار مصرف باشد که متاسفانه بانک‌ها در ابتدا مقاومت کردند. به هر حال یکی از راه‌های مقابله با کلاهبرداری‌های بانکی رمز‌های یک بار مصرف است.

منتظری خطاب به مدیران بانکی گفت: از مدیرانی که جهت احقاق حقوق عامه تلاش می‌کنند تشکر می‌کنم و از مردم می‌خواهم برای اینکه به دام کلاهبرداران نیفتند از این رمز‌های یک بار مصرف استفاده کنند.

وی در خصوص ممنوع الخروجی مدیر کل سابق بانک مرکزی گفت: این فرد هم پرونده دارد و هم ممنوع الخروج است.

دادستانی کل کشور در خصوص بحث شفافیت دارایی و حقوق مسئولان گفت: در رابطه با حقوق‌های نجومی که سر زبان‌ها افتاد پرونده هایی تشکیل شد و برخی از آنها در دادسرا منع تعقیب خورد و برخی هم محکوم شدند.

وی در خصوص مناطق آزاد گفت: این مناطق محلی برای قاچاق شده است. فلسفه تشکیل این مناطق رونق در صادرات بود اما بر عکس شده است و واردات رونق گرفته است. مسئولان مناطق آزاد باید به دنبال تحقق قانون بروند.

وی در خصوص پرونده بابک زنجانی گفت: معتقدیم قوه قضاییه وظایف خود را به خوبی در این پرونده انجام داده است و امروز سخنگو ی قوه قضاییه در واکنش به سخنان رییس جمهور با ارقام مطالبی را توضیح داد و امیدوارم برخی مسئولان حرفهایی نزنند که با ارقام و مستندات می‌توان به آن پاسخ داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زجرکش کردن یک الاغ با کامیون + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران17 ساعت قبل

پرستار شجاع

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما احمد محمدی سال ۹۴ به عنوان پرستار برای امداد و کمک به مدافعان حرم عازم سوریه میشود و در اذر همان سال در پست امداد به اسارت داعشی‌ها در می‌اید. تعداد بازدید: ۱۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نیمه نخست بهمن سردتر از همیشه

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیمحمد اصغری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امسال نیمه نخست بهمن در تمام کشور از میانگین سال‌های گذشته سردتر است، اما در نیمه دوم بهمن شرایط به حالت عادی بازخواهد گشت هرچند پیش بینی در این زمینه به زمان نیاز دارد و باید منتظر اتفاقات جوی ماند. کارشناس هواشناسی افزود: سامانه خوبی در کشور بود و به مناطق جنوب شرقی کشور رسیده و اکنون شهروندان هرمزگان و سیستان و بلوچستان در بیشتر شهر‌ها شاهد بارش باران خواهند بود و بهترین باران در جزیره ابوموسی در حال بارش است. وی اضافه کرد: سامانه سردی از شمال غربی کشور در حال ورود است و ابر‌های باران زا وارد کشور شده‌اند که استان‌های آذربایجان غربی و کردستان را در بر گرفته است. اصغری با بیان این که بیشتر بارش‌های این سامانه به صورت برف خواهد بود، گفت: با گذشت زمان، مناطق بیشتری از این سامانه تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. وی گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل خزر با کاهش دما و بارش برف مواجه می‌شود. اصغری اضافه کرد: استان‌های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال و غرب استان فارس نیز تحت تاثیر این بارش‌ها خواهند بود. کارشناس هواشناسی گفت: هسته بارش‌های این سامانه سرد در سواحل غربی خزر متمرکز است، اما کوه‌های زاگرس رانیز در بر خواهد گرفت. اصغری گفت: دمای تهران تا روز دوشنبه کاهش می‌یابد و به منهای ۴ درجه سانتی گراد زیر صفر خواهد رسید. کارشناس هواشناسی گفت: دمای چهاردرجه زیر صفر برای تهران غیر معمول نیست.

ساخت و ساز‌هایی که روز و شب را از مردم گرفته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
ساخت و ساز‌هایی که با وجود قوانین درباره زمان و شیوه ساخت و ساز در شهرها، آسایش را از مردم گرفته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بیش از ۱۸ هزار کارگاه ساختمانی در تهران فعال است که در هر ساعت از شبانه روز تولید صدا می‌کنند، به نظر می‌رسد با توجه به شکایت‌های مکرر مردم در این خصوص مسئولان شهری باید اقدامی فوری و اساسی اتخاذ کنند.

ایران همچنان برفی و سرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما، بیشتر شهر‌های ایران بار دیگر سفید پوش شدند که با توجه به افزایش سرما و احتمال یخ زدگی و ترکیدگی کنتور و لوله‌های بیرونی آب، بهترین کار عایق بندی لوله‌ها می‌باشد همچنین از حرارت مستقیم و ریختن آب جوش روی کنتور و لوله‌ها خودداری زیرا باعث ترکیدگی خواهد شد. مدیر کل مدیریت آبفای کشور از طرح پرداخت پاداش برای مشترکین خوش مصرف گاز و برق خبرداد. تعداد بازدید: ۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

فیلم | روایت تازه از پلاسکو؛ چرا آتش خاموش نشد

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

صف طولانی برای کاشت حلزون شنوایی / تحریم؛ سدی مقابل درمان ناشنوایی کودکان

ایسنا10 دقیقه قبل

جلوه‌های زیبا از برف زمستانی در اردبیل

مهر12 دقیقه قبل

«عاشق داعشی من» روایتی تازه از جنایت‌های آشکار گروهک تروریستی داعش

میزان‌آنلاین12 دقیقه قبل

«دانش دریایی» احیا می‌شود/ ساخت نخستین «تقویم آفتابی» در بوشهر

مهر13 دقیقه قبل

ستاره‌های پاری سن ژرمن، تماشاگران ویژه دیدار بسکتبال شارلوت هورنتس و میلواکی باکس در پاریس (عکس)

طرفداری13 دقیقه قبل

ادعای مارکا: ستین اعتقادی به کارلس پرز ندارد؛ احتمال خروج او در ژانویه نیز وجود دارد

طرفداری17 دقیقه قبل

اسماعیلی مصدوم شد و بازی با الکویت را از دست داد

نود18 دقیقه قبل