صندلی وسط هواپیما؛ خوب یا بد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زوم‌جی
  4. سرگرمی
صندلی وسط هواپیما؛ خوب یا بد؟

صندلی وسط هواپیما؛ خوب یا بد؟

زوم‌جیخبرگزاری زوم‌جی |
در سفر هوایی، صندلی وسط جزو بدترین صندلی‌های هواپیما به حساب می‌آید. بااین‌حال نشستن روی این صندلی، قوانین و آداب نانوشته‌ای دارد که مسافران بهتر است آن‌ها را رعایت کنند.

محتوای اصلی این مطلب متعلق به سایت کجارو بوده و در زومجی بازنشر شده است.

صندلی‌های وحشتناک وسط هواپیما اغلب جزو آخرین صندلی‌های رزروی هستند. در صورتی که با دوستان یا خانواده سفر کنید یا خیلی دیر اقدام به رزرو بلیط هواپیما کرده باشید، در همان روز مسافرت‌، پروازتان را تغییر داده‌اید یا تصمیم گرفته‌اید که برای انتخاب صندلی پولی نپردازید و کم‌طرفدارترین صندلی را انتخاب کنید، چاره‌ای ندارید که روی صندلی وسط بنشینید. به‌طور کلی هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد که روی این صندلی بنشیند.

صندلی وسط هواپیما؛ خوب یا بد؟ - 3

سامر هال (SUMMER HULL)، عاشق سفر است و در طول سفرهایش تجربیات زیادی به دست آورده است. او در اینجا به گوشه‌ای از تجربیات خود راجع به صندلی وسط هواپیما اشاره می‌کند که اگر با کجارو همراه باشید، آن‌ها را با شما در میان خواهیم گذاشت. راهنمای خرید بلیط هواپیمای کجاروبلیط چارتر چیست؟بلیط Open Jaw چیست؟چگونه بلیط هواپیما را کنسل کنیم؟چگونه به‌راحتی بلیط هواپیما تهیه کنیم؟چگونه بلیط هواپیما ارزان به اروپا رزرو کنیم؟بهترین زمان برای خرید بلیط ارزان هواپیما چه زمانی است؟

من حدود چند هزار کیلومتر پرواز کرده و انوع و اقسام چیزهای عجیب‌وغریب را در طول این سفرهای هوایی مشاهده کرده‌ام؛ تا پیش از پرواز دوشنبه شب با شرکت هواپیمایی فرانتیر ایرلاینز از دنور به هیوستون، هیچ‌‌کس را ندیده‌ بودم که بخواهد داوطلبانه روی صندلی وسط بنشیند. پس از سوارشدن همه‌ی مسافران، صندلی کنار راهرو خالی ماند. من از خوشحالی در پوست خودم نمی‌گنجیدم؛ چراکه فکر می‌کردم مسافر کنار دستی‌ام، از صندلی وسط بلند شده و روی آن صندلی خواهند نشست و به این ترتیب یک صندلی بین من و آن مسافر غریبه‌، خالی می‌ماند؛ اما در کمال تعجب و ناراحتی دیدم که با وجود پیشنهاد من، او قصد تکان‌خوردن از جایش را ندارد. آن لحظه بود که فهمیدم قوانین خاصی برای صندلی وسط هواپیما وجود دارد که من تابع آن بودم، اما ظاهرا برای همسفرم این‌طور نبود.

صندلی وسط هواپیما؛ خوب یا بد؟ - 6

هرچند که قوانین نانوشته، جایی نوشته نشده‌اند و هر شخصی می‌تواند برداشت خود را از آن‌ها داشته باشد؛ بااین‌حال هستند مسافرانی که نشستن روی صندلی وسط هواپیما را ترجیح می‌دهند، پس باید یک‌سری کدهای رفتاری خاص را رعایت کنند تا تجربه‌ای خوب برای خود و همسفران‌شان رقم بزنند.

در صورت وجود صندلی خالی، روی صندلی وسط ننشینید

صندلی وسط هواپیما؛ خوب یا بد؟ - 9

خبر خوب اینجا است که اگر همه‌ی مسافران سوار هواپیما شدند و همچنان صندلی خالی در هواپیما بود، شما مجبور نیستید که تا انتهای پرواز روی صندلی وسط بمانید. بااین‌حال اگر چهار صندلی در ردیف شما وجود دارد که در هواپیماهای دارای دو راهرو این‌چنین است، ‌حتی اگر یک صندلی در ردیف شما خالی باشد، باز هم ممکن است که صندلی شما یکی از دو صندلی وسط باشد؛ اما در هواپیماهای داخلی معمولی، یا باید به سراغ صندلی کنار پنجره بروید، یا صندلی کنار راهرو. واقعیت این است که جابه‌جاشدن و نشستن روی یک صندلی خالی با فضای پای زیاد در کلاسی بالاتر یا رفتن به یک کابین متفاوت امکان‌پذیر نیست؛ اما به‌راحتی می‌توان از صندلی وسط در بخش اکونومی، به یک صندلی خالی در همان بخش جابه‌جا شد، به‌خصوص اگر در همان ردیف شما باشد. برای اینکه خیالتان راحت شود، می‌توانید این موضوع را از مهماندار جویا شوید.

در هر صورت، اگر صندلی کنار پنجره یا راهرو خالی است، وقت را تلف نکنید و روی صندلی وسط باقی نمانید. تقریبا همه‌ی مسافران از اینکه فضای کافی برای تنفس داشته باشند، استقبال می‌کنند، به‌خصوص وقتی که در صندلی‌های فشرده‌ی اکونومی نشسته‌اند. احتمالا دیده‌اید که برخی مسافران با وجود فضای خالی، همچنان روی صندلی وسط می‌نشینند، پای خود را روی صندلی کنار راهرو دراز می‌کنند و به شما تکیه می‌دهند تا به‌اصطلاح دراز بکشند و استراحتی داشته باشند. چنین رفتاری در هواپیما خوشایند نیست. اگر در ردیف شما، صندلی کنارتان خالی ماند، روی آن بنشینید تا فضای خالی مشترکی بین دو صندلی به وجود آید.

در خبری بخوانید: اخبار و سرگرمی روز

صندلی وسط، یک مزیت کوچک دارد

صندلی وسط هواپیما؛ خوب یا بد؟ - 14

اکثر مسافران موافق هستند که نشستن روی صندلی وسط لذتی ندارد؛ اما شاید بد نباشد که بدانید این صندلی‌ها، مزیت مختصری نیز دارند و مسافران می‌توانند از هر دو دسته‌ی صندلی استفاده کند. حالا این لزوما بدان معنا نیست که امکان استفاده‌ی ۱۰۰ درصدی از هر دو دسته را دارند؛ اما منطقی به نظر می‌رسد شخصی که بدترین صندلی یک ردیف نصیبش شده است، بتواند ۶۰ تا ۷۵ درصد از هر دو دسته‌ی صندلی را در اختیار داشته باشد.

اما این نکته را نباید فراموش کرد؛ کسی که روی صندلی وسط می‌نشیند، نباید دست خود را به‌نحوی روی دسته‌ی صندلی بگذارد که آرنجش به مسافران صندلی‌های کناری برخورد کند. با اینکه صندلی وسط، بدترین صندلی هر ردیف به حساب می‌آید؛ اما در نظر داشته باشید که صندلی‌های کنار پنجره و راهرو هم چندان بزرگ نیستند، پس دست و پای خود را در محدوده‌ی دسته‌های صندلی خودتان نگه دارید.

هنگام ورود و خروج مسافر کنار پنجره، با او همکاری کنید

صندلی وسط هواپیما؛ خوب یا بد؟ - 18

زمانی‌که مسافر صندلی کنار پنجره هنگام سوارشدن به هواپیما یا در طول پرواز قصد ورود یا خروج را دارد، مسافر صندلی وسط باید با او همکاری کند. البته این بدان معنا نیست که شما باید همیشه به‌طور کامل از روی صندلی‌تان بلند شوید تا مسافر کنارتان به‌راحتی عبور کند؛ هرچند که می‌توانید این کار را نیز انجام دهید یا لااقل کمی به پهلو بچرخید و پاهایتان را جمع کنید تا فضای کافی برای عبور آن مسافر وجود داشته باشد. البته مسافر صندلی کنار راهرو نیز باید در صورت لزوم، همین لطف را به مسافر وسط نشان دهد.

از مکالمه با مسافران آن طرف راهرو اجتناب کنید

صندلی وسط هواپیما؛ خوب یا بد؟ - 21

گاهی اوقات ایرلاین‌ها، اعضای خانواده و دوستان را روی صندلی‌های مختلف پراکنده می‌کنند، به‌خصوص اگر زودتر اقدام به انتخاب صندلی نکرده باشید. اما اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید و مجبور شدید روی صندلی وسط بنشینید، ترجیحا از مکالمه با مسافران آن‌طرف راهرو بپرهیزید؛ چراکه بیش از چند دقیقه صحبت‌کردن از مقابل مسافری که کنار دست شما نشسته است، چندان پسندیده نیست و درست به نظر نمی‌رسد.

روی مسافران غریبه مجاورتان، لم ندهید

صندلی وسط هواپیما؛ خوب یا بد؟ - 24

تا اینجا مشخص شد که صندلی وسط، بهترین گزینه در هواپیما محسوب نمی‌شود؛ اما مسافران این صندلی باید خود را آماده کننده که در طول پرواز صاف بنشینند یا حداقل سعی کنند در همان محدوده‌ی صندلی خود باقی بمانند. پس این مسافران باید همراه خود بالش مسافرتی داشته باشند تا به این ترتیب سر خود را به این‌طرف یا آن‌طرف لم ندهند. این موضوع به‌خصوص هنگام خوابیدن در پروازهای طولانی دشوار می‌شود، اما مطمئنا لم‌دادن به مسافر غریبه‌ی کنارتان کار درستی نیست.

درهرصورت نشستن روی صندلی وسط هواپیما، اتفاق خوبی نیست و فقط می‌توانید امیدوار باشید که صندلی کنار پنجره یا راهرو خالی بماند تا بتوانید از آن استفاده کنید. در برخی هواپیماها، صندلی وسط کمی عریض‌تر از صندلی‌های کناری‌ است، هرچند که باز هم نشستن روی آن کار راحتی نیست. با وجود این چالش‌ها، نشستن روی این صندلی، قوانین خاص خودش را دارد، حتی اگر نانوشته باشند.

برای مقایسه قیمت بلیط هواپیما، می‌توانید به بخش جستجوی پرواز کجارو رفته و مناسب‌ترین بلیط هواپیما خود را با کمترین هزینه از فروشنده‌های معتبر بلیط تهیه کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

طرز تهیه خورش کدو مسما

تابناکتابناک4 روز قبل
«کدو مسما به انگلیسی / Straightneck squash» گونه‌ای از خانواده کدوها می‌باشد که مصرف خوراکی داشته و گاه ارتفاع آن تا یک متر نیز می‌رسد. کدو مسما یک کدو به رنگ زرد و گوشت داخلی آن سفیدرنگ میباشد. کدو از جمله صیفی جات خوش طعم است که در خورش‌های مختلفی استفاده می‌شود. کدوی زرد یکی از واریته‌های کدو خورشتی می‌باشد که طعمی شیرین‌تر و ظاهری بسیار زیباتر از کدو سبز دارد. اکنون طرز تهیه خورش کدو مسما که پایه‌ اصلی‌اش همین کدو است را فرامی‌گیرید.
رکنارکنا4 روز قبل
به گزارش رکنا، سردار محمد مسعود زاهدیان، درباره انتشار تصاویری در فضای مجازی مبنی بر وجود قرص در کیک خوراکی اظهار کرد: بررسی‌ها حاکی از این است که قاچاقچیان با بهره‌مندی از جاسازی‌های مختلف، مواد مخدر را قاچاق می‌کنند. وی درباره کیک‌های کشف شده، گفت: بر اساس گزارش واصله از پلیس مبارزه با مواد مخدر هرمزگان از یک دستگاه خودرو نیسان چند عدد کیک که حاوی تعداد معدودی قرص بود، کشف شد که برای تعیین ماهیت به آزمایشگاه پلیس مبارزه با موادمخدر ارسال شده است و تحقیقات در این رابطه از سوی پلیس ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا3 روز قبل
در همان ساعات ابتدایی کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت ضمن تکذیب ماجرای ابلاغ بخشنامه بیان کرد: احتمالا اشخاصی در فضاى مجازى به دنبال ایجاد هرج‌ و مرج و پیگیری اهداف خاص هستند. این موضوع ربطی به تولید کیک، ویفر و کارخانجات و صنایع غذایی ندارد. جمشید مغازه‌ای رئیس انجمن بیسکوئیت، شیرینی و شکلات پیرامون عکس‌های منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر توزیع قرص در بیسکوئیت، تیتاپ و شکلات اظهار کرد: توزیع قرص در بین تیتاپ، پچ‌ پچ، بیسکوئیت واقعت دارد و مربوط به یک تا ۲ شرکت نیست و ده‌ها شرکت دچار این مشکل شده‌اند. در بخش تولید، وزارت صمت تا زمانی که مورد خاصی در میان نباشد وارد عمل نخواهد شد. سکوت اصناف در قبال وجود قرص در کیک‌های توزیع شده در سراسر کشور!
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر