آیا AQ از ضریب هوشی مهم‌تر است؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. اجتماعی
آیا AQ از ضریب هوشی مهم‌تر است؟

آیا AQ از ضریب هوشی مهم‌تر است؟

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
محققان می‌گویند طی سه سال آینده، ۱۲۰ میلیون نفر در ۱۲ اقتصاد بزرگ جهان نیاز به کار مجدد خواهند داشت. چون نمیتوانند خود را باشرایط جدید محیط کارشان وقف دهند.

به گزارش مشرق، اگر تا به حال گمان می‌کردید که IQ یا همان ضریب هوشی می‌تواند سبب پیشرفت شما در محیط‌های کاریتان شود در اشتباه بوده‌اید. محققان و کارشناسان زیادی دریافته‌اند که برای این پیشرفت صرفا ضریب هوشی کارایی نداشته و می‌بایست هوش و حواس دیگرمان را تقویت کنیم. اگر بخواهید ارزیابی کنید که چه کسی ممکن است از نردبان شغلی صعود کند، احتمالا از آنها بخواهید تست ضریب هوشی را انجام دهند.

سالها تصور می‌شد که آزمون سنجش هوش (IQ) که حافظه، تفکر تحلیلی و توانایی ریاضی را اندازه‌گیری می‌کند، یکی از بهترین راه‌ها برای پیش بینی آینده شغلی آینده ما است. اخیرا نیز توجه به هوش هیجانی (EQ افزایش یافته و به طور گسترده‌ای به عنوان مجموعه‌ای از مهارت‌های بین فردی، خودتنظیمی و ارتباطی شناخته می‌شود. EQ اکنون به عنوان یک جعبه ابزار دیده می‌شود که نقش مهمی در کمک به ما در موفقیت در جنبه‌های مختلف زندگی ایفا می‌کند.

ضریب هوشی حداقل دارایی مورد نیاز برای کار شما است، اما AQ این است که چگونه با گذشت زمان موفق شوید. AQ به زبان ساده، هوش نحوه مقابله با سختی‌ها و مشکلات و تولید خروجی مثبت از ورودی‌های منفی است. ضریب هوشی و هوش هیجانی برای موفقیت شغلی ما مهم هستند. اما امروز، با توسعه فن‌آوری در نحوه کار ما، مهارت‌های لازم برای پیشرفت در بازار کار نیز در حال پیشرفت هستند. با فهمیدن میزان انطباق پذیریتان با AQ، مجموعه‌ای ذهنی از ویژگی‌هایی که به راحتی از توانایی محوری و شکوفایی در محیطی با تغییرات سریع و مکرر برایتان تعریف می‌شود.

ضریب هوشی حداقل مورد نیاز برای کار است، اما AQ به این ترتیب است که شما با گذشت زمان موفق خواهید شد. ناتالی فراتو، معاون رئیس جمهور در نیویورک که در هنگام سرمایه گذاری در یک استارتاپ به AQ علاقه مند شد. بعدها یک گفتگویی در این باره ارائه داده است.

فراتو می‌گوید: «AQ فقط توانایی جذب اطلاعات جدید نیست، بلکه توانایی انجام کارهای مرتبط است. کشف دانش منسوخ، غلبه بر چالش‌ها و تلاش آگاهانه برای تغییر. AQ شامل انعطاف پذیری، کنجکاوی، شجاعت، مقاومت و مهارت حل مسئله نیز هست.»

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

اکنون سوال اینجاست که با تغییر جامعه، آیا هوش مقابله با چالش‌ها AQ می‌تواند برای موفقیت شغلی مهمتر از ضریب هوشی IQ باشد؟ اگر پاسخ تان مثبت است، چطور باید آن را شناسایی کنیم و آیا راهی وجود دارد که AQ را برای پیشرفت در آینده شغلی خود پرورش دهیم؟

خودتان را تطبیق دهید تا منسوخ نشوید!

براساس مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۹‌، فناوری رشد زیادی در اقتصادها داشته است و توانسته تا حدودی جایگزین نیروهای کار شود و البته این اختلال ادامه خواهد یافت. به طوری که گفته می‌شود طی سه سال آینده، ۱۲۰ میلیون نفر در ۱۲ اقتصاد بزرگ جهان ممکن است نیاز به کار مجدد داشته باشند.

هر حرفه‌ای از بانکداری گرفته تا هنر، نیاز به سازگاری و انعطاف‌پذیری دارد. به طور مثال وقتی شما یک حسابدار هستید: ضریب هوشی IQ ‌تان از طریق امتحانات، شما را واجد شرایط برای کار می‌کند، سپس EQ شما کمک می‌کند تا با یک مصاحبه کننده ارتباط برقرار کنید، یک کار بیابید و با مشتری و همکاران رابطه برقرار کنید. اما هنگامی که سیستم‌ها تغییر می‌کنند و یا بخش‌های مختلفی از کار به صورت سیستماتیک و با فناوری‌های جدید انجام می‌شود، شما نیاز به AQ دارید تا بتوانید خود را با روش‌های جدید و محیط سازگار کنید.

هر سه مورد تا حدودی مکمل یکدیگر هستند، زیرا همه آنها به شما کمک می‌کنند تا مشکلات را حل کرده و با محیط سازگار شوید. طبق یک نظرسنحجی، بیش از ۶ هزار مدیر اجرایی در سطح جهانی مهارت‌های رفتاری را به عنوان حیاتی‌ترین عامل برای نیروی کار امروز مهم ارزیابی می‌کنند و مهمترین آنها را «تمایل به انعطاف پذیری، چابکی و سازگاری برای تغییر» بیان کردند.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | پلیس: اراذل اوباش سابقه‌دار در مسعودیه تیراندازی کردند، یک راننده اسنپ بی‌گناه کشته شد

خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

خودکشی همزمان ۲ دختر در ایستگاه متروی شهرری / ظهر امروز رخ داد+ فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: با بررسی‌های بیشتر مشاهده می‌شود که هنگامی که این دو خانم خودشان را به سمت ریل پرت می‌کنند قطار با آنها برخورد کرده و بر اثر شدت ضربه وارده درجا فوت می‌کنند. وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص می‌شود که این دو خانم با هم نسبت فامیلی دارند و دختر عمه، دختر دایی هستند، شب گذشته دعوایی بین این دختران و خانواده انها حاصل می‌شود که صبح امروز ساعت ۱۰ دختر عمه، از منزل خارج و به خانه دختر دایی اش مراجعه می‌کند. رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: حدود ساعت ۱۰ این دو دختر از خانه خارج می‌شوند و بعد در ایستگاه مترو شهرری چنین اتفاقی برایشان رخ می‌دهد. وی در پایان گفت: تحقیقات پلیس برای روشن شدن ابعاد بیشتری از این ماجرا ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فارس ویدئویی از آتش زدن‌ها و تخریب‌ها منتشر کرد | لیدرهای عملیاتی

همشهریهمشهری1 روز قبل

حرف تا عمل ایمن سازی معابر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ همکارمان خانم جعفری از وضعیت مناسب سازی و ایمن سازی معابر، پارک‌ها و بوستان ها‌ی پایتخت گزارشی تهیه نموده است و این موضوع را پیگیری نموده است ضمن آنکه امسال بودجه مناسب سازی اماکن و معابر از ۱۹٫۸ به ۷۱٫۶ میلیارد ارتقا یافته است.

۱۵ آذر، روز هوانیروز

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ارتش در زمینه ساخت قطعات دست به کار بزرگی زده است و آن بی نیاز کردن کشور از واردات قطعات بالگردهاست. با مجهز شدن بالگردها به انواع موشک‌ها، قدرت هوانیروز ارتش روز به روز در حال افزایش است.

فیلم| الاغ سواری در اعتراض به گران شدن بنزین

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر