بازسازی راه‌های مناطق سیل زده ایلام در انتظار تخصیص بودجه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. حوادث
بازسازی راه‌های مناطق سیل زده ایلام در انتظار تخصیص بودجه

بازسازی راه‌های مناطق سیل زده ایلام در انتظار تخصیص بودجه

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
با گذشت حدود ۷ ماه از وقوع سیل مخرب در ایلام ،همچنان بخش زیادی از زیرساخت‌های مناطق سیل‌زده بویژه راه‌های روستایی با وجود فرا رسیدن فصل سرما و بارش در انتظار تخصیص بودجه و بازسازی هستند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام؛ باگذشت حدود هفت ماه از سیل ویرانگر، کماکان بسیاری از جاده‌های استان ایلام دارای مشکل هستند؛ بنابراین ازآنجاکه بهسازی جاده‌های سیل‌زده ایلام از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تحقق این مهم درگرو تخصیص منابع استانی و ملی است، مسئولان نسبت به ابلاغ اعتبارات در کوتاه‌ترین زمان ممکن اهتمام ویژه ورزند.

حدود هفت ماه از وقوع سیل ویرانگر ایلام می‌گذرد، بحرانی که به بسیاری از زیرساخت‌های استان خسارت وارد و روند زندگی مردم شهرها و روستاهای سیل‌زده را دچار مشکل کرد.

بخش عظیمی از راه‌های ارتباطی براثر سیل آسیب دیدند، به‌گونه‌ای که بر اساس آخرین آمار بیش از حدود ۵۰۰ میلیارد تومان به راه‌های استان ایلام خسارت واردشده است.

در روزهای نخست وقوع سیل با کمک نیروهای جهادی و دولتی، بسیاری از راه‌های روستایی و شهری به‌طور موقت برای تردد مردم بومی و همچنین عوامل امدادی و خدمات رسان بازگشایی شد؛ اما انتظار می‌رفت باگذشت هفت ماه، امروز حداقل شاهد بازسازی و پیشرفت فیزیکی خوبی در محورهای مواصلاتی استان شویم.

بدیهی است اختصاص اعتبارات به میزان کافی و در سریع‌ترین زمان ممکن، امری بسیار ضروری برای بازسازی زیرساخت‌های خسارت‌دیده از سیل است؛ موضوعی که در صورت کم‌توجهی ممکن بوده در آینده پیش ‌رو و با بارش‌های هرچند اندک، آسیب‌های بیشتر و چه‌بسا جبران‌ناپذیری را پدید آورد.

آغاز بارش‌های سال ۹۸ و پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی مبنی بر بارش‌های سنگین پیشرو روند تسریع در بازسازی راه‌ها و پل‌ها را دوچندان می‌کند.

بارش‌های پیشرو به‌طور حتم حتی اگر از کمترین میزان بارش نیز برخوردار باشند موجب آن می‌شود که مسیرهای بازسازی‌شده که به جهت تردد و خدمات‌رسانی اولیه در سیل ۷ ماه پیش انجام‌شده است برای تردد با مشکل مواجه شودوشهروندان ساکن در مناطق سیل‌زده را دچار محدودیت‌های تردد در این مسیرها کند.

خبری: اخبار حوادث واقعی در ایران

کیانوش محمد نژاد فرماندار دره‌شهر که بیشترین خسارت سیل در شهرستان مورد تصدی‌اش بوده از جریان داشتن تردد در تمام معابر و محورهای مناطق سیل‌زده شهرستان دره‌شهر گفت و اظهار داشت: محورهای موردبحث به‌طور و اساسی بازسازی و بهسازی نشده است و با بارش‌های پیش رو با مشکل مواجه خواهند شد.

اعتبارات واگذاری کفاف تأمین خسارت وارد نمی‌کند

فرماندار دره‌شهر بهسازی و بازسازی اساسی جاده‌های خسارت‌دیده از سیل را منوط به تأمین اعتبار دانست و گفت: تا آنجا که اعتبار واگذارشده است اقدام کرده‌ایم لیکن اعتبارات واگذاری کفاف تأمین خسارت وارد نمی‌کند.

تخصیص اعتبار راه‌حل بازسازی کامل پل‌ها و جاده‌های

علی‌اصغر کاظمی بابیان خسارت ۵۰۰ میلیارد تومانی به جاده‌ها و پل‌های مناطق سیل‌زده ایلام اظهار داشت: تخصیص اعتبار راه‌حل بازسازی کامل پل‌ها و جاده‌های تخریب‌شده از سیل فروردین ۹۸ ایلام است.

مدیرکل راه و شهرسازی بازسازی و ساخت پل گاومیشان که نقطه ارتباطی استان ایلام با استان لرستان از طریق شهرستان دره شهر است را در حال ساخت عنوان کرد و گفت: پل گاومیشان در حال ساخت است اما با توجه به طول دهنه و استقرار آن به روی رودخانه گاومیشان زمان‌بر است.

تسنیم، ازآنجاکه ایلام و به‌ویژه محورهای سیل‌زده دره شهر به لرستان یکی راه‌های اصلی برای تردد شهرستان‌های بدره، دره شهر و آبدانان محسوب می‌شود، بنابراین بهسازی جاده‌های مناطق سیل‌زده ایلام از اهمیت بالایی برخوردار است؛ تحقق این مهم بدون شک درگرو تخصیص منابع استانی و ملی به‌ویژه در بخش اعتبارات سیل بوده، بنابراین انتظار می‌رود مسئولان نسبت به ابلاغ اعتبارات جهت بازسازی راه‌های خسارت‌دیده از سیل این استان در کوتاه‌ترین زمان ممکن اهتمام ویژه ورزند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | حقیقت پمپ‌بنزینی که می‌گفتند نیه‌شب در خمینی‌شهر آتش گرفته، به روایت ایسنا

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
همیشه این‌طور نیست که میکروب‌ها، باکتری‌ها و مواد بیماری‌زا، باعث بیماری انسان شوند. بعضی اوقات مواد آنتی‌باکتریال، آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد شیمیایی که برای ایجاد بهداشت بیشتر در زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، خود باعث بروز انواع بیماری‌ها در بدن انسان هستند. یکی از این مشکلات، بیماری‌های مربوط به روده است که در اثر وارد شدن تدریجی مایع ظرفشویی به بدن انسان بروز می‌کند. شاید برایتان عجیب باشد، اما درست فهمیدید؛ همه‌ی ما انسان‌ها در طول زندگی، مقدار متغیری مایع ظرفشویی می‌خوریم و شاید خیلی از ما، از این مسئله بی‌خبر باشیم!

دعوا بر سر ماریجوانای دزدیده شده! + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، فیلمی از حمله عمدی یک راننده با خودرو به فردی دیگر در کالیفرنیای آمریکا منتشر شده است. طبق گفته شاهدان ماجرا، دعوا بر سر دزدیدن ماریجوانا بوده است و به پای فرد قربانی آسیب جدی وارد نشد. بیشتر بخوانید: سارقی که در کمتر از یک دقیقه به سزای عملش رسید + فیلمانتهای پیام/

۸۰ درصد ونیز زیر آب رفت

مهرمهر1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴18 ساعت قبل
«توماس گریفیس» ۱۷ ساله که به اتهام قتل نامزدش «الی گولد» در بازداشت به سر می‌برد، در دادگاه محاکمه و به حبس ابد محکوم شد. «گریفیس» در دادگاه به قتل «الی» اعتراف کرد و گفت پس از اینکه مادرش او را به مدرسه رساند، از مدرسه خارج شد و با اتوبوس به خانه «الی» رفت و پس از مشاجره با «الی» با چاقوی آشپزخانه او را به قتل رساند. «گریفیس» گفت که او سعی کرد طوری صحنه سازی کند که ماجرا خودکشی به نظر برسد و چاقو را در دست «الی» گذاشته است. اما پلیس خیلی زود از روی پیامهایی که «گریفیس» برای یکی از دوستانش فرستاده بود به ماجرا پی برد و او را دستگیر کرد. دادگاه گریفیس را حداقل به ۱۲ سال و شش ماه زندان محکوم کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، با افزایش شکایت‌هایی مبنی بر تجاوز و سوءاستفاده جنسی در بخش «برنامه جهانی غذا» سازمان ملل متحد، «دیوید بیسلی» رئیس برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد در واکنشی به این شکایت‌ها، وعده رسیدگی داد! به گزارش «گاردین»، حداقل ۲۸ نفر از کارمندان زن این بخش در هنگام کار، مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند همچنین بیش از ۶۴۰ نفر از ۸ هزار و ۱۲۷ کارمند زن برنامه جهانی غذا، از آزار و اذیت‌های جنسی نسبت به خود شکایت کرده‌اند. ۹۵۰ نفر از کارمندان این بخش گفته‌اند که در اعتراض به این سوءاستفاده‌ها، کار خود را از دست داده‌اند. این گزارش‌ها ضربه‌ای بود برای بیزلی که در ژانویه سال ۲۰۱۸ با تغییراتی به کارمندان نوشت: «برای حمایت بهتر از قربانیان سوء‌استفاده جنسی و برخورد با متجاوزان، موضعی مقتدرانه خواهد گرفت.» یکی از قربانیان که گزارش آزار و اذیت جنسی را در یکی از دفاتر منطقه‌ای آژانس ثبت کرده‌ است، از نادیده گرفته شدن شکایت خود صحبت می‌کند که هرگز مورد تحقیق قرار نگرفته است! او از واکنش سازمان ملل نسبت به متجاوزان گفت: «متجاوزان به طور معمول مجبور به استعفا می‌شوند اما به آنها اجازه می‌دهند تا با سایر آژانس‌های سازمان ملل همکاری کنند؛ آژانس اخیرا یک مقام رسمی را که متهم به آزار و اذیت در سازمان بهداشت جهانی است، استخدام کرده است.» سازمان ملل در سال‌های گذشته با موارد بسیار زیاد اتهام سوءاستفاده جنسی و تجاوز صلح‌بانان به خصوص در کشورهای آفریقای مرکزی مواجه بوده است؛ این گزارش‌ها در سال گذشته میلادی نیز ادامه داشت و از تجاوز تا آزار جنسی و پرداخت پول برای رابطه جنسی را شامل می‌شد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه از قتل سه عضو یک خانواده در اسلام‌آبادغرب و متواری شدن قاتل خبر داد. وی افزود: ماموران به سرعت در محل حادثه حاضر و پس از بررسی‌های لازم مشخص شد سه عضو یک خانواده با شکلیک گلوله جان خود را از دست داده‌اند. آمویی تصریح کرد: در تحقیقات تکمیلی پلیس مشخص شد فرد ضارب، داماد سابق خانواده بوده که به دنبال کینه توزی و اختلافات شخصی گذشته به درب منزل آنها مراجعه و اقدام به تیراندازی کرده است. معاون اجتماعی پلیس کرمانشاه ادامه داد: فرد تیرانداز در این حمله مرگبار، همسر سابق و دختر ۳ ساله وی و همچنین مادر همسر سابق خود را به ضرب گلوله کشته و بلافاصله از محل متواری شده است. وی با بیان اینکه قاتل فردی سابقه دار است، تصریح کرد: کاراگاهان پلیس آگاهی جستجوی خود را برای یافتن قاتل فراری آغاز کرده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر