کشف ۱۰ گور جمعی قربانیان رژیم صدام در جنوب عراق
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
کشف ۱۰ گور جمعی قربانیان رژیم صدام در جنوب عراق

کشف ۱۰ گور جمعی قربانیان رژیم صدام در جنوب عراق

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
مؤسسه شهدای عراق اعلام کرد که 10 گور جمعی متعلق به غیر نظامیان کُرد را که حاصل جنایات رژیم صدام بوده، در صحرای «السماوه» واقع در استان «المثنی» کشف کرده است.

به گزارش افکارنیوز،

مؤسسه شهدای عراق از شناسایی و کشف ۱۰ گور جمعی در جنوب این کشور خبر داد.

اخبار بین‌الملل- «ضیاء کریم طعمة» مدیر بخش امور گورهای جمعی در مؤسسه شهدای عراق در یک نشست خبری گفت که این گورها در صحرای «السماوه» واقع در استان «المثنی» کشف شده است.

شبکه خبری «الفرات» به نقل از طعمه گزارش داد که «منطقه الشیخه در صحرای السماوه بسیار بزرگ است و فکر می‌کنیم بیش از ۱۰ گور جمعی در آن وجود داشته باشد».

وی ادامه داد: «عملیات باز کردن نخستین گور جمعی با نظارت گروه ملی متخصص در زمینه باز کردن گورهای جمعی صورت گرفت».

این مسئول عراقی با بیان اینکه یک هیئت از «وزارت شهدای منطقه کردستان عراق» نیز در روند باز کردن این گور حضور داشتند، گفت که این عملیات با موفقیت کامل انجام شد.

خبری: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

طعمه ضمن ابراز امیدواری برای باز کردن گورها جمعی بعدی، خاطر نشان کرد، باید به سرعت این گورها باز شوند؛ زیرا «زمان کنونی، برای آغاز عملیات باز کردن گورهای جمعی بسیار مناسب است و در آینده، این منطقه شاهد بارش باران خواهد بود».

وی با تأکید بر اینکه بارش باران، به گورهای جمعی آسیب خواهد زد و مانع از آن خواهد شد که تیم‌های متخصص کار خود را به خوبی انجام دهند، تصریح کرد که این گروه، آماده است سایر گورهای جمعی در صحرای السماوه را باز کند.

گورهای جمعی در این منطقه، متعلق به غیر نظامیان کرد است که رژیم صدام، آنان را کشته بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

فیلم/دوربین مخفی: فست فود با سس بنزین!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | رئیس جمهور: قدرت نقد نشود احتمال انحراف دارد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
اصولگرایان می‌گویند آرای قشر مذهبی تماما متعلق به آنهاست و قشر غیرمذهبی متعلق به اصلاح‌طلبان! اصولگرایان می‌گویند آرای قشر فرودست جامعه متعلق به آنهاست و آرای قشر ثروتمند - یا به تعبیر آن‌ها اشراف‌زاده و مرفهین بی‌درد - متعلق به اصلاح‌طلبان. در ثانی اگر چنانچه گفته شد او در تشخیص خود در مورد پایگاه و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده باشد، در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که آن بخش از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان که در طبقه مذهبی و حاشیه‌نشین قرار می‌گیرند، رای خود را از اصلاح‌طلبان دریغ خواهند کرد. ماجرا فقط این نیست؛ افزایش قیمت بنزین غالب بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را از این جریان ناامید خواهد کرد؛ چراکه دست‌کم این نوع اجرای طرح بنزینی و نیز در تقابل با وعده‌های اصلاح‌طلبان در مورد شفافیت است. از طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان از عملکرد این جریان است.

نظرها

اخبار بیشتر