بشقاب‌هایی از جنس برگ +فیلم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. اجتماعی

بشقاب‌هایی از جنس برگ +فیلم

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
در هند بشقاب هایی از برگ درختان ابداع شده که در محیط به سرعت بازیافت می شوند.

به گزارش مشرق، در هند بشقاب‌های محکمی از برگ درختان تولید می‌شود. البته از چند قرن قبل در هند از برگ به عنوان بشقاب استفاده می‌شده است.

درهمین راستا مهندسان آلمانی با استفاده از فناوری قرن بیستم این فرایند را نوین سازی کرده‌اند. آنها در ساخت هر بشقاب از ۳ لایه برگ استفاده می‌کنند تا ظرف محکم‌تر و البته ضد آب شود.

دانلود

لایه رویی این بشقاب‌ها از برگ‌های فشرده شده گیاهان جنوب شرقی آسیا تولید می‌شود. لایه میانی آنها از یک کاغذ محکم است که از برگ تهیه شده است. لایه سوم نیز از برگ‌های فشرده تهیه شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

شرکت Leaf Republic ظروف برگی را در اندازه و اشکال مختلف تولید می‌کند و می‌فروشد. این بشقاب‌ها به سرعت در محیط بازیافت می‌شوند.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- دادستان زنجان گفت: با تلاش دستگاه قضایی و همکاران شورای حل اختلاف تعداد ۱۲ پرونده‌ی قصاص نفس منتج به صلح و سازش طرفین شد که ۵۰ درصد پرونده‌های تعیین تکلیف شده را شامل می­ شود. حجت الاسلام و المسلمین محسن کرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در رابطه با تعیین تکلیف پرونده‌های قصاص نفس و تلاش‌های انجام شده در راستای اصلاح ذات البین گفت: یکی از اولویت‌های این دادستانی ساماندهی و تعیین تکلیف سریع پرونده‌های حائز اهمیت از جمله پرونده‌های قتل، شرارت، تعدی به نوامیس و اخلال در نظم عمومی در دادسرای زنجان بوده است. وی ادامه داد: خوشبختانه با نظارت و پیگیری‌های بعمل آمده این مهم اتفاق افتاده و ضمن کاهش زمان اجرای آراء و پایش و ساماندهی دقیق پرونده‌ها، تعداد ۲۴ پرونده‌ی قتل ظرف سال جاری تعیین تکلیف شد که در نوع خود اقدام کم نظیری است. وی افزود: با تلاش دستگاه قضایی و همکاران شورای حل اختلاف تعداد ۱۲ پرونده‌ی قصاص نفس منتج به صلح و سازش طرفین گردید که ۵۰ درصد پرونده‌های تعیین تکلیف شده را شامل می­ شود که این امر آمار قابل توجه و حتی بی سابقه در بحث برقراری سازش در سال‌های گذشته بوده است.

محقق نشدن استقلال شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی ناظر طرح شبکه ملی اطلاعات است، گفت: قرار بود برنامه شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی تطبیق و سپس اجرا شود، اما برنامه‌ای در این باره به این شورا ارائه نشده و این نقص است. آقای تقی پور افزود: مرکز ملی فضای مجازی، گروهی را مسئول ارزیابی شبکه ملی اطلاعات کرد و این گروه، ادعای پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات را کارشناسی و موجه ندانست و کاستی‌هایی را مشخص کرد و رقم بسیار کمتر از ۸۰ درصد است. آقای تقی پور افزود: شبکه ملی اطلاعات نمی‌خواهد اینترنت و ارتباط جهانی را قطع کند بلکه اینترنت یکی از خدمات اصلی این شبکه است و مهمترین چیز در شبکه ملی اطلاعات، حفظ استقلال است. آقای معین گفت: منظور از شبکه ملی اطلاعات، شبکه ملی منقطع از اینترنت جهانی نیست بلکه منظور؛ استقلال آن است. وی با بیان اینکه متولیان برقراری شبکه ملی اطلاعات باید در این حوزه پاسخگو باشند، اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین موضوعات حوزه شبکه ملی اطلاعات، حریم شخصی و هویت است که باید درباره آن چاره اندیشی شود.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم حبیب زاده در شبکه رادیویی گفتگو گفت: یکی از ترفند‌های دشمن در حوزه جنگ روانی، تحریف و دروغ نشان دادن واقعیت هاست. وی افزود: امپراتوری رسانه‌ای شیطانی دشمن در تلاش است تا افکار و اذهان نسل جوان و نسل سوم و چهارم انقلاب را نسبت به سابقه و تاریخ انقلاب منحرف کند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین مطرح کرد: یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای انتقال کار‌ها و و برکت‌های بسیج در این خصوص به نسل جوان و نسل آتی، تبیین سابقه عملکردی و نقش‌های دوران انقلاب اسلامی است. این مقام مسئول گفت: دشمن در حوزه سیاسی درصدد است تا نظام سیاسی ایران را ناکارآمد و سابقه و آینده انقلاب اسلامی را تاریک جلوه دهد لذا تبیین واقعیت‌ها برای نسل‌های آتی بسیار مهم است. آقای حبیب زاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر «جهاد تبیین» و با اشاره به یک جمله راهبردی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «دبستان را دریابید که دانشگاه دیر است»، گفت: نسل جدید تاثیرپذیر و تربیت پذیر است، دستگاه‌های متولی تعلیم و تربیت و سایر ارگان‌های ذیربط باید این شرایط حساس را به خوبی دریابند و اقدام کنند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین همچنین «طرح شهید بهنام محمدی» در مدارس را گامی در جهت اتصال بین سه ضلع مدرسه، خانواده و مسجد برشمرد و افزود: هدف ما از اجرای این طرح تربیت جوان مومن انقلابی و با سواد و با بصیرت است. حبیب زاده با یادآوری اجرای «طرح ولایت دانشجویی» در بسیج دانشجویی عنوان کرد: جوانان از طریق این طرح با مبانی دین اسلام و انقلاب آشنا می‌شوند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
حوالی ساعت ۹ صبح جمعیت حاضر در میدان گلها آماده بدرقه باشکوهی برای مصطفی هستند، نه تنها از شهرستان ملارد بلکه از شهرستان‌های اطراف نیز برای تشییع پیکر این شهید آمده‌اند و هر کس به نوعی ارادت خود را به شهید امنیت ابراز می‌کند. جمعیت حاضر در خیابان دکتر حسابی به راه می‌افتد و هنوز پیکر شهید دیده نمی‌شود و مجری با شعارهای یا حسین و هیهات من الذله مراسم تشییع را به پیش می‌برد. در قسمت جلوی جمعیت پاسداران و بسیجیانی دیده می‌شود که با در دست داشتن تصویر شهید مصطفی رضایی برای بدرقه او به رضوان تعالی آمده‌اند و بعضا چشمان گریان این سربازان توجه را جلب می‌کند. در اواسط خیابان دکتر حسابی پیکر شهید مصطفی رضایی به میان جمعیت آورده می‌شود و در این میان صحنه‌ای حزناک حال جمعیت را دگرگون می‌کند و خواهر شهید رضایی گریان بر روی تابوت این شهید بزرگوار تصویر برادر را در دست دارد. پدر شهید رضایی با حضور در جایگاه از حضور مردم برای تشییع پسرش تقدیر و تشکر می‌کند و صرفا از مردم می‌خواهد که وحدت را در برابر دشمن فراموش نکنند و با صلابت و اقتدار گویا هیچ گلایه‌ای از شهادت فرزندش ندارد.
اصفهان امروزاصفهان امروز18 ساعت قبل
۲۹ آبان ۱۳۹۸, ۱۵:۱۵ / کد خبر:۷۷۶۳۷ مدیرکل انتقال خون استان اصفهان از کاهش ۵۰ درصدی مراجعات اهدای خون در استان اصفهان خبر داد و گفت: میزان ذخیره خونی استان اصفهان نیز در حال حاضر مناسب نیست. مجید زینلی در گفت‌وگو با ایمنا در خصوص آخرین وضعیت اهدای خون در استان اصفهان با توجه به برودت هوا و نیاز به خون اظهار کرد: باید توجه داشت که با کاهش بسیار زیاد مراجعات در استان اصفهان برای اهدای خون مواجه هستیم به گونه‌ای که مراجعات در این بخش ۵۰ درصد کاهش یافته است. وی ادامه داد: در زمان مشابه روزانه ۴۰۰ مراجعه برای اهدای خون داشته‌ایم که در حال حاضر این تعداد به میانگین ۲۰۰ نفر کاهش یافته است. مدیرکل انتقال خون استان اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر ذخیره خونی استان بحرانی نیست اما شرایط مناسبی را نیز نداریم.

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری18 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

نگرانی مدعیان اصلاحات از قطع ارتباط اینترنتی اوباش اجاره‌ای

مشرق‌نیوز4 دقیقه قبل

تمامی دستگاه‌ها برای احیای تالاب جازموریان همراه شوند

همشهری31 دقیقه قبل

سرنوشت نامعلوم خودروهای دپو شده در گمرک/ حاشیه هایی که همچنان ادامه دارد

میزان‌آنلاین34 دقیقه قبل

خواص پرتقال برای سلامت بدن

مشرق‌نیوز34 دقیقه قبل

محدودیت‌ تجمعات بر خلاف قانون اساسی است/ بستن راه گفت‌و‌گو بر پیکر جامعه زخم می‌زند / وزارت کشور ۲۰ سال است اجازه حتی یک تجمع را هم نداده است

خبر فوری34 دقیقه قبل